Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 09:46 
http://selectsmart.com/RELIGION/

Moje wyniki

Hinduism (100%)
Jainism (85%)
Neo-Pagan (81%)

Przy czym,mój angielski jest średni i wielu pytań z odpowiedziami włącznie,nie rozumiałem.Przydało by się coś takiego po Polsku.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 10:06 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Tu masz lepsze (chyba pierwotne) jego opracowwnie:

http://www.beliefnet.com/story/76/story_7665_1.html

poniżej tłumaczenie pytań

Cytuj:
(opr. łamacz szczękowy i sotar)

1. Jaka jest liczba i natura bostwa (Bóg, bogowie, sile wyzsza)
a) Tylko jeden Bog -- cielesny duch (ma cialo), najwyzszy, osobowy Bog Wszechmogacy, Stworca
b) Tylko jeden Bog -- ale bezcielesny (bez ciala) duch, najwyzszy, osobowy Bog Wszechmogacy, Stworca
c) Wieloracy osobowi bogowie (albo boginie) widziani jako twarze (censored) Boga albo/i jako oddzielni bogowie
d) Sila wyzsza jest nieosobowa "prawdziwa rzeczywistoscia" (albo sila zyciowa, prawda absolutna, pozadkiem kosmicznym, calkowita blogoscia, uniwersalna dusza), ktora zamieszkuje wewnatrz albo/i poza wszystkim
e) Wyzsza egzystencja jest i wiekuista, nieosobowa, bezksztaltna "prawdziwa rzeczywistoscia", i osobowym Bogiem (albo bogami)
f) Nie ma Boga ani sily wyzszej. Albo, nie jestem pewien. Albo, nie istotne.
g) Zadne z powyzszych

Jaki priorytet nadasz temu wyborowi?
wysoki sredni niski

2. Czy istnieje Boska (albo bogow/bogin) inkarnacja/e w czlowieka?
a) Bog (ablo bogowie, boginie) jest ostateczny (najwyzszy, doskonaly) i nie ma inkarnacji
b) Jedna inkarnacja
c) Wiele (albo niezliczona liczba) inkarnacji
d) Bez szczegolnych inkarnacji, poniewaz Bog jest wszystkim i wszystko jest Bogiem (albo Bog jest we wszystkim)
e) Nie ma inkarnacji tak jak nie ma i Boga. Albo, nie jestem pewien. Albo, nie istotne.
f) Zadne z powyzszych

3. Jakie sa poczatki fizycznego wszechswiata i zycia na ziemii?
a) Tak jak w ksiedze Rodzaju, Bog stworzyl "dojrzaly" wszechswiat i zaawansowane formy zycia w mniej niz 7 dni, mniej niz 10 000 lat temu
b) Tak jak w ksiedze Rodzaju, ale "dzien" to nie 24 godziny, prawdopodobnie dotyczy tysiecy (albo nawet nilionow) lat, albo fazy tworzenia.
c) Bog tworzy i kontroluje zjawiska ktore nie sa ukryte dla naukowcow. Albo, sa jakies inne duchowe objasnienia, ale nie w konflikcie z naukowym poznaniem
d) Cala materia i formy zycia sa manifestacjami (albo iluzjami) wiecznego Absolutu (Prawdy Absolutnej, Uniwersalnej Duszy albo Umyslu, etc.)
e) Tylko naturalne sily (jak ewolucja) i zadnego Stworcy albo sil duchowych. Albo, nie jestem pewien. Albo, nie istotne.
f) Zadne z powyzszych

4. Co dzieje sie z czlowiekiem po smierci
a) Dusze sa sadzone natychmiast, aby mogly oczekiwac na sad ostateczny w przedsionku nieba, albo piekla (byloby milo gdyby ktos to poprawil, bo za nic w swiecie nie udaje mi sie wlasciwie oddac slowa "foretaste" i tlumaczenie moze byc bledne). Na ostatecznym sadzie, Bog (albo Jezus) wskrzesi i wyda sad na wszystkich, na skazujac na pieklo albo na niebo. (Albo, dusze moga byc takze skazane na ukaranie albo/i oczyszczenie przed niebem - czysciec)
b) "Wynik" smierci nie jest znany az do sadu ostatecznego, Bog (albo Jezus) przeznaczy ludzi prawych do zycia w niebie; wskrzesi i zniszczy niegodziwych na ziemii; przywroci prawych do zycia na rajskiej ziemii.
c) Smierc zabija dusze. Bog (albo Jezus) ozywi prawych na sadzie ostatecznym i przeznaczy do wiecznego zycia w niebie albo rajskiej ziemii; niegodziwi pozostana martwi.
d) Duchowy rozwoj duszy jest kontynuowany po smierci, wszyscy moga wiec w koncu doswiadczyc nieopisanej przyjemnosci plynacej z bliskosci Boga. Pieklo nie jest miejscem, ale stanem udreki spowodowanym oddaleniem od Boga
e) Ponowne narodziny maja miejsce (kontynuowane, dopuki wszystkie zyciowe lekcje nie zostana nauczone, i czlowiek nie polaczy sie z "energia zyciowa", albo dopuki oswiecenie i wieczna blogosc nie zostana osiagniete
f) Na pewno istnieje zycie po zyciu, ale jego szczegoly nie moga byc znane albo sa nieistotne -- najwazniejsze dla czlowieka jest kierowanie swoim zyciem
g) Nie ma zycia po smierci; nie ma duchowej egzystencji po zyciu; literalnie nie ma nieba i piekla. Albo, nie jestem pewien. Albo, nie istotne.
h) Zadne z powyzszych

5. Dlaczego na świecie dzieje się tak potworne zło? Wybierz jedną odpowiedź:
a) Ludzie odziedziczyli skłonność do grzechu, nieczystą naturę, czy też tendencję do ulegania pokusom Szatana po Adamie i Ewie, którzy popełnili grzech pierworodny przeciwko Bogu.
b) Złe uczynki wynikają z danej przez Boga wolnej woli plus słabej strony, albo popędu do zaspokajania osobistych potreb, co czasami owocuje złymi wyborami (i/lub podatnością na pokusy Szatana).
c) Ignorowanie swojej czystej egzystencji jako czystego ducha będącego jednością z Uniwersalną Prawdą (albo duszą, umysłem, itp.) może prowadzić do złych uczynków.
d) Egoizm prowadzi do pożądania i przywiązania, które z kolei mogą prowadzić do niepożądanych uczuć i zachowań, takich jak chciwość, nienawiść, przemoc.
e) Z żadnej z nadprzyrodzonych i duchowych przyczyn. Ludzka natura, psychologia, socjologia, kryminologia, itd., tłumaczą złe postępki. Lub nie jestem pewien/pewna. Lub nieistotne
f) Żadne z powyższych.

6. Obecność Szatana powoduje wiele cierpienia;
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

7. Czemu na świecie jest tak wiele cierpienia? Wybierz WSZYSTKIE, z którymi się zgadzasz:
a) Pierwsze nieposłuszeństwo Adama i Ewy spowodowało odziedziczenie przez ludzkość śmiertelności, która zawiera w sobie cielesną niedoskonałość, choroby i rozkład.
b) Cierpienie jest częścią Boskiej woli lub planu (celem narzucenia dyscypliny, sprawdzenia, postawienia przed nami wyzwania, wzmocnienia wiary, wzmocnienia charakteru, powodowania wzrostu moralności, albo dla powodów których nikt nie zna).
c) Cierpienie jest stanem umysłu (bądź iluzją); tylko nasza duchowa natura jest prawdziwa
d) Duchowa lub kosmiczna nierównowaga może prowadzić do cierpienia.
e) Niewłaściwe myśli i/lub uczynki (pożądanie, nienawiść, przemoc) w tym lub poprzednich życiach powracają jako cierpienie (karma).
f) Żadne z powyższych; ludzkie cierpienie nie ma nic wspólnego ze zjawiskami nadprzyrodzonymi czy karmą.

(Na poniższe pytania (8-12) odpowiedz na podstawie swojej wiary w to, jak człowiek osiąga zbawienie, nagrodę wieczną, duchowe wyzwolenie/oświecenie, duchową harmonię, jedność z Bogiem, itd.)

8.Oddawajmy cześć:
a) Sile Wyższej, Bogu lub Bogom
b) Bogu - trzem osobom jednej Istoty
c) Bogu Ojcu, Jego Synowi, Duchowi Świętemu - każdemu jako osobnej istocie
d) Nie dotyczy

9. Ceremonie chrztu (inicjacji):
a) Wymagane
b) Niewymagane
c) Nie dotyczy

10. Regularna spowiedź, skrucha:
a) Wszystkie grzechy/złe uczynki - klerykowi, osobie duchownej, kapłanowi
b) Wszystkie grzechy/złe uczynki, ale nie koniecznie klerykowi
c) Nie dotyczy

11. Dobre uczynki i współzucie (wyrażające się w działaniu) jest:
a) Konieczne
b) NIekonieczne
c) Nie dotyczy

12. Zaznacz WSZYSTKIE stwierdzenia reprezentujące twoje poglądy:
a) Stosuj się ściśle do zwyczajów, praktyk, przykazań, przepisó, zakazów, praw, skaramentów i rozporządzej wiary aby zaostać nagrodzonym (nagordzoną) po śmierci.
b) Wszyscy, nawet ci źli, grzesznicy, zostaną nagrodzeni po śmierci (np. trafią do nieba, połączą z Bogiem), jako że Bóg Bogowie) sąnieskończenie łagodni i wszysko wybaczają.
c) Wyzbądź się wszystkich żądz, przywiązań, ignorancji, albo pozbądź wszystkiego co nieczyste, aby zostać w pełni oświeconym
d) Naucz się wszystkich lekcji życai poprzez cykle ponownych narodzin
e) Realizuj swoją prawdziwą naturę jako czystego ducha (duszę), który (-a) jest jednym z Absolutem, Uniwersalną Duszą
f) Żyj bardzo prosto, wyzbądź się ziemskich celów i dobytku.
g) Zwracaj się ku Najwyższemu (Bogu) za pomocą metod pośrednich takich jak (hmmm psychics - chodzi o różne metody parapsychologiczne - medytacje, telepatię, itp. - przyp tłum), channeling- kontakty telpatycne z istotami z innych światów/wymiarów, karty tarota, kryształy, magię.
h) Ludzkość jest "zbawiana" raczej za pomocą wysiłku ludzkiego, a nie środków religijnych czy duchowych.

13. Aborcja powinna byc akceptowana (brak ograniczen prawnych albo nietraktowanie jako niemoralna)
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

14. Zachowania homoseksualne powinny byc traktowane jako niemoralne i wbrew naturze.
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

15. Role mezczyzny i kobiety powinny byc ustalone
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

16. Rozwod albo/i ponowne malzenstwo powinno byc zabronione, albo karane, albo potepione
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

17. Programy pomocy (poprawy) socjalnej (np rownosc, walka z ubostwem, edukacja) powinny byc fundamentalna sprawa.
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

18. Brak przemocy (np pacyfizm) powinien byc fundamentalna sprawa.
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

19. Modlitwy, medytacja, albo praktyki leczenie duchowego powinny byc wazniejsze niz konwencjonalna medycyna (az do calkowitego wykluczenia metod konwencjonalnego leczenia)
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy

20. Szacunek dla natury, przyrody powinien byc sprawa fundamentalna
a) Zgadzam się
b) Nie zgadzam się
c) Nie dotyczy


...przy okazji - u mnie skrajne wyniki rozłozyły sie tak:
1. Neo-Pagan (100%)
2. Hinduism (82%)
3. Unitarian Universalism (82%)
[...]
25. Roman Catholic (18%)
26. Seventh Day Adventist (17%)
27. Jehovah's Witness (0%)

PS. W ramach rozrywki możecie następnie sprawdzić czy np. byliście porwani przez kosmitów: http://quiz.ownia.pl/uprowadzony


Ostatnio edytowano czwartek, 1 lipca 2010, 13:35 przez Rork, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 10:26 
1. Neo-Pagan (100%)
12. Jainism (56%)

Kosmici - 41 % :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 11:05 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 20 czerwca 2010, 19:41
Posty: 13
Lokalizacja: Świętokrzyskie moim domem.
1. Hinduism (100%) Books, etc. Information link
2. Jainism (97%) Books, etc. Information link
3. Neo-Pagan (92%) Books, etc. Information link
4. Mahayana Buddhism (81%) Books, etc. Information link
5. New Age (79%) Books, etc. Information link
6. Scientology (76%) Books, etc. Information link
7. New Thought (69%)

_________________
Wolność to dar wyborU!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 12:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
1. Neo-Pagan (100%)
2. New Age (95%)
3. Mahayana Buddhism (90%)
4. Unitarian Universalism (84%)

co ciekawe - roman catholic na przedostatnim miejscu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 12:07 
Oooo quizy, jedyne czego mi brak po odejściu z FB;)
Religijny już robiłam jakieś 2 lata temu i pamiętam, że pierwsza dwójka jest niezmienna od tamtego czasu, co mnie zresztą zupełnie nie dziwi.
Pierwsza trójka:
1. Neo-Pagan (100%)
2. Mahayana Buddhism (98%)
3. Hinduism (94%)
Ostatnia trójka:
25. Roman Catholic (23%)
26. Seventh Day Adventist (18%)
27. Jehovah's Witness (14%)

Kosmici:
Szansa, że kiedyś odwiedziłeś statek obcych:
72 %
Hmmm coś mało;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 12:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Podoba mi sie pierwsza siodemka (magiczna liczba ;) ):
1. Neo-Pagan (100%)
2. Unitarian Universalism (92%)
3. New Age (86%)
4. Liberal Quakers (79%) O_o
5. Hinduism (74%)
6. Sikhism (68%)
7. Reform Judaism (64%)

Oraz ostatnia czworka:
24. Roman Catholic (22%)
25. Jehovah's Witness (21%) XD
26. Seventh Day Adventist (20%)
27. Mainline to Conservative Christian/Protestant (18%)

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 12:57 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
a oto mój test :) wybralem pierwszą 6.
wow.


1. Sikhism (100%)
2. Neo-Pagan (91%)
3. Jainism (85%)
4. Hinduism (79%)
5. Unitarian Universalism (76%)
6. New Age (75%)

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 19:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
też powtórzyłam test. z pierwszej szóstki wypadł jainism (daleko nie poszedł, jest na 8. miejscu ^^), w jego miejsce wszedł universalism, ale reszta prawie bez zmian - trochę się miejscami pozamieniały :mrgreen: :

1. Neo-Pagan (100%)
2. Mahayana Buddhism (83%)
3. New Age (83%)
4. Hinduism (79%)
5. Sikhism (73%)
6. Unitarian Universalism (70%)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 19:07 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
Hehe...Kallisto mamy taki sam procent hinduizmu :lol: ale mnie na pierwszym miejscu zaskoczył sikhizm ;) i nie wiedziałem,że mam wiele wspólnego z dżinizmem :)

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 19:15 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
w ogóle dużo mamy ze wschodu... tyle, że ja jak przystało na flafika, bardziej niuejdżowa jestem :lol:
jak pierwszy raz robiłam ten test, to mnie jainism bardzo zaintrygował ^^

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 20:38 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
Niom :) A jainism powiadasz...ja zawsze lubiłem Alladyna i jego dżina wychodzącego z lampy :mrgreen:
A tak serio...orient rulez! :twisted:
Bolly Booboo! :lol:

Edit: ale offtopa robie :P sorkens.
A więc,dobla wracając do meritatum:


Czy nie zauważyliście,że ten test został napisany tak jakby z punktu widzenia chrześcijańskiego/innego monoteistycznego? Bo dla mnie przynajmniej te pytania tak jakoś brzmiały.

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 21:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Dokladnie; wiekszosc mozliwych odpowiedzi katowala w strone monoteizmu, wiadomo, ktorego.
...
Ciekawe, czy za sto-dwiescie lat tez bedzie milion odlamow i sekt Wicca, szamanizmu, druizyzmu, etc.... :roll: To tak w'propos wielości sekt chrześcijańskich, jakie zostały ujęte w wynikach, w stosunku do innych, niechrześcijańskich wierzeń.

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 21:14 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
1. Neo-Pagan (100%)
2. New Age (97%)
3. Hinduism (90%)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 21:15 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
A wiesz Can(chyba mogę tak do Ciebie mówić?czy wolisz całe swoje imię? ),że się sam nad tym zacząłem zastanawiać?? bo kiedyś kiedyś tak ok 2000 lat temu chrześcijaństwo też było takie uduchowione,podzielone na małe grupki,które adorowały swojego boga. Dopiero potem zrobiła się instytucja. Mam nadzieję,że pogaństwu instytulizacja nie będzie groziła.

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 21:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Michiru napisał(a):
A wiesz Can(chyba mogę tak do Ciebie mówić?czy wolisz całe swoje imię? )


Znajomi mówią do mnie Cand, zeby mnie nie "puszkować" :)
Mam nadzieję, że z pogaństwem nie stanie się tak, jak z chrześcijaństwem, które jest wg mnie w dużej mierze jedynie odruchowo wypełnianą tradycją, niż duchowym przeżyciem, przynajmniej dla znakomitej większości.

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 21:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
wiecie co mnie zirytowało w tym teście (już po raz kolejny zresztą)? mało, że skonstruowany z punktu widzenia monoteizmu, to jeszcze wrzucił wszystkie religie pogańskie do jednego worka. nie, żebym była jakąś rasistką czy coś ale test byłby ciekawszy/bardziej przydatny, gdyby mi pokazało, że wśród tych "neo-pagan" to mam np. 90% Asatru, 76 z druidyzmu itp. 8)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2010, 18:24 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 22:48
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
1. Neo-Pagan (100%)
2. Unitarian Universalism (90%)
3. Mahayana Buddhism (84%)

:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2010, 20:11 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2010, 01:13
Posty: 24
Lokalizacja: Katowice
I wszystko jasne...

1. Neo-Pagan (100%)
2. New Age (91%)
3. Unitarian Universalism (87%)
4. Mahayana Buddhism (84%)
5. Liberal Quakers (75%)
6. Hinduism (69%)
7. Theravada Buddhism (68%)
8. Reform Judaism (68%)
9. Jainism (64%)
10. Baha'i Faith (61%)
11. New Thought (61%)
12. Scientology (61%)
13. Sikhism (58%)
14. Secular Humanism (52%)
15. Mainline to Liberal Christian Protestants (51%)
16. Orthodox Judaism (51%)
17. Taoism (48%)
18. Christian Science (Church of Christ, Scientist) (47%)
19. Islam (44%)
20. Orthodox Quaker (41%)
21. Nontheist (29%)
22. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (21%)
23. Mainline to Conservative Christian/Protestant (21%)
24. Seventh Day Adventist (18%)
25. Eastern Orthodox (13%)
26. Roman Catholic (13%)
27. Jehovah's Witness (12%)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: piątek, 9 lipca 2010, 20:32 
Offline
Milczek

Dołączył(a): piątek, 25 czerwca 2010, 01:03
Posty: 4
Unitarian Universalism (100%)
Mahayana Buddhism (97%)
Hinduism (96%)
Liberal Quakers - Religious Society of Friends (95%)
Jainism (89%)
Taoism (86%)
Neo-Pagan (82%)
New Age (80%)
New Thought (80%)

Że też neo-pagan na siódmym miejscu. Chociaż z drugiej strony nigdy nie byłam wielką fanką henoteizmu. A przez kosmitów byłam uprowadzona na 71%. Czas chyba poważniej wgryźć się w "Z archiwum X"...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: sobota, 10 lipca 2010, 00:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Co Wy z tymi kosmitami? XD Moj test nie wykazal zadnego procentu bliskich spotkan trzeciego stopnia :? Nie fair...

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: sobota, 10 lipca 2010, 00:25 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2010, 01:13
Posty: 24
Lokalizacja: Katowice
Bo to osobny test: http://quiz.ownia.pl/uprowadzony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Test na religię
PostNapisane: sobota, 10 lipca 2010, 22:35 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Kallisto napisał(a):
nie, żebym była jakąś rasistką czy coś ale test byłby ciekawszy/bardziej przydatny, gdyby mi pokazało, że wśród tych "neo-pagan" to mam np. 90% Asatru, 76 z druidyzmu itp. 8)


ja tam się cieszę, że takiego testu nie ma, bo już na wstępie sugerowałby komuś ścieżkę i to według osobistych kryteriów autora - konia z rzędem temu kto rozsądnie rozpisze teologię poszczególnych ścieżek w formie pytań i odpowiedzi ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL