Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 05:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PFI organizacją przestępczą???
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 15:43 
To wydarzenie jest o tyle ciekawe, co smutne!
W dniu dzisiejszym Star Fae poinformował mnie za pośrednictwem 3Jane, ze na portalu netu znalazł się quiz kryminalny, w którym zadano pytanie o PFI.

W związku z powyższym wysłałem maila protestacyjnego do władz spółki, z żadaniem przeprosin i usunięcia tego quizu.
Zawiadomiłem takze Międzynarodowego Koordynatora PFI Morganę.

Proszę o osoby, które czują się dotkniete tym zdarzeniem o wysłanie listu protestacyjnego do spółki ONET SA.

Link do formularza listu znajduje się w dziale petycje, o tutaj


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 16:38 
Tu jest link do tego quizu
http://wiadomosci.onet.pl/2388,quizy.html


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 16:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 18:32
Posty: 146
Lokalizacja: Katowice
Poswiecilam chwile na przejrzenie calosci. Quiz jest bardzo dziwaczny, pytan, ktore nijak sie maja do nazwy jest wiecej. No bo co z przestepczoscia maja wspolnego szczatki Golema, Nessy, pirokineza, czy opetanie mniszek?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 16:44 
No właśnie. :) Sporo dymu się zrobiło, a ogień jakiś nie bardzo...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 17:35 
Offline
Adwokat diabła

Dołączył(a): wtorek, 18 września 2007, 12:47
Posty: 197
Chimaira, to wez zobacz na odpowiedzi do quizu i sprawdz w jakiej sekwencji znalazla sie nazwa PFI:

satanizm - podpalanie - przesluchiwanie nieletnich - profil DNA - poganie - opetanie - zabojstwo

Dalej uwazasz, ze to dym bez ognia?

_3Jane

_________________
You can set the controls for the heart or the knees
And the meek will inherit what they damned well please
Get ahead, go figure, go ahead and pull the trigger
Everything under the gun.
- Sisters of Mercy, "Under the Gun"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 17:40 
Chimaira napisał(a):
No właśnie. :) Sporo dymu się zrobiło, a ogień jakiś nie bardzo...


Mi wystarczy jedno połączenie: Quiz kryminalny i pytanie o PFI. To nie jest quis religiznawczy, społeczny, towarzyski, tylko do licha, kryminalny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 18:48 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Zobaczyłam ten quiz jakieś 20 min po opublikowaniu posta Rawimira w dziale "petycje" i się zastanawiałam, gdzie otworzyć temat do ponarzekania.

Nie rozumiem błogiego spokoju Chimairy. Kontekst, w którym pojawia się PFI jest jednoznaczny - quiz kryminalny. "Kryminalność" z kolei nasuwa jednoznaczne skojarzenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której można by zostawić sprawę tak, jak jest.

Dodatkowo poczułam się dziwnie czytając komentarze pod wynikami testu. Semko Żerca RKP napisał, że pytanie o PFI godzi w jego uczucia religijne, na to inna osoba zapytała na czym polegają uczucia religijne pogan :shock: Mój post o tym, że domagamy się po prostu szacunku należnego nam na równi z innymi religiami został najprawdopodobniej usunięty przez moderatora. :shock:

Jeszcze długo będzie zdziczenie i chamstwo w tym kraju. Bo to już nawet nietolerancja nie jest :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 19:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 18:32
Posty: 146
Lokalizacja: Katowice
Ja bynajmniej ich nie bronie. Stwierdzam tylko, ze PFI to nie jedyna "wpadka" w tym quizie (choc bez watpienia najwieksza).

O ile sugerowanie, ze Nessy i pirokinetycy to kryminalisci jest co najwyzej smieszne, to sugerowanie, jakoby federacja pogan (a wiec nie-chrzescijan) byla organizacja przestepcza to juz bardzo podla forma dyskryminacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 19:19 
Shirotka napisał(a):
Ja bynajmniej ich nie bronie. Stwierdzam tylko, ze PFI to nie jedyna "wpadka" w tym quizie (choc bez watpienia najwieksza).


Tak, masz rację, nie jedyna. Ale my reagujemy na to, co nas dotyczy najbardziej.

Myślę, ze pytanie o golema też było powazna wpadką, bo akurat o ile wiem (nie jestem znawcą tego tematu) golem miał bronić Żydów przed pogromami. A szczególnie ten praski własnie jak podaje wikipedia "The most famous golem narrative involves Judah Loew ben Bezalel the late 16th century chief rabbi of Prague known as the Maharal, who reportedly created a golem to defend the Prague ghetto from anti-Semitic attacks."


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 20:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Test idiotyczny. Może obrażać zarówno uczucia religijne jaki i inteligencję. To ostatnie na przykład - kryminalny kontekst pojawienia się doniesień o potworze z Loch Ness.
Wystosowałem do onet protest (oczywiście nie ze względu na szkocką jaszczurkę).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 20:38 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Właśnie wysłałam wiadomość do Onetu. Choć prawdę mówiąc nie uważam, żeby to było jakieś straszliwe zachowanie z ich strony ani jakieś oczernianie PFI czy coś tam. Zresztą sama nie jestem członkiem PFI, więc dla mnie to raczej kwestia stawiania w niefajnym kontekście pogaństwa w ogóle. Wyrazić swoje zdanie zawsze chętnie wyrażę i dlatego napisałam, ale nie traktuję tego jako jakiegoś wojującego protestu, bo jakoś niespecjalnie mnie to ubodło.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 20:52 
Tez przed chwila wyslalam swoj protest tyle ze napisalam wlasny tekst bo jak kopiowalam ten podany na forum to ich okienko wiadomosci nie chcialo go zaakceptowac. Wlazlam im na ambicje wyrazajac opinie ze od ludzi wyksztalconych i na poziomie (jakimi zapewne sa) mozna by sie spodziewac lepszego rozeznania w temacie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 21:27 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Ja się podpisuję pod zdaniem Chimka, że to jest dużo dymu, a ognia jakoś nie bardzo. Oczywiście jako nie-członek PFI mam do tego podejście niezaangażowane, ale jakoś nie sądzę, aby sprawa była warta straszenia środkami prawnymi. Równie dobrze obrażeni mogli się poczuć Żydzi, pirokinetycy, sataniści (oni mają dużo bardziej przesrane niż poganie, tak w ogóle) i wszelacy "okultyści". Quiz był głupi, nieadekwatny i jeżeli składać jakiś protest to w kwestii merytoryki całości, a nie konkretnie PFI. Fakt, że ludzie się tak bardzo oburzają z powodu drobiazgów jak dla mnie bardziej szkodzi opinii "spokojnych obywateli" niż jakieś głupie quizy, których prawie nikt nie traktuje poważnie.

Onet to tylko niecały poziom wyżej od Faktu czy Superexpressu (przy dziale "Sensacja" już szczególnie), a głośne awanturowanie się z brukowcami to takie trochę schodzenie na ich poziom. To takie moje przemyślenie generalne, nie tylko w kwestii tej sytuacji, tak w ogóle. Mam wrażenie, że wszelakim mniejszościom w Polsce, w tym pogańskiej, bardzo brakuje swoistego luzu i wszystkim się okropnie przejmują. Myślę, że bardziej by zadziałały opinie w stylu "wasz poziom sięga brukowców" niż "my, organizacja taka a taka podamy was do sądu", bo dla dziennikarzy to tylko woda na młyn.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 listopada 2008, 22:00 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:24
Posty: 93
Lokalizacja: Hannover
Ja też uważam, że quizy na Onecie są tak głupie jak komentarze, co do których powstało nawet stosowne powiedzenie;)
Aczkolwiek myślę, że pozostawanie bez reakcji też nam nie pomoże.
I dobrze jakby takie pytanie pojawiło się w teście np. a propos religii w Polsce albo wiedzy ogólnej.
Ale łączenie jej z kryminalnymi sprawami,Żydami (Żydzi-kryminaliści??Też mają prawo się obruszyć), Nessy, Satanistami (w ogóle co to za pytanie czy satanizm jest dozwolony w Polsce??) to jakiś absurd.

Będąc na miejscu osoby, która tego typu quiz otwiera bo spodziewa się pytań z prawa,zagadek kryminalnych itp, raczej nie doszłabym do pytania o PFI, które chyba było 8 o ile się nie mylę.
Także jakichś lawin niechęci i kolejnych stosów bym się nie spodziewała, ale lepiej dmuchać na zimne, więc petycja poszła w Onet;)

_________________
Jeżeli w ciągu ostatnich kilku lat nie zmieniłeś opinii o żadnej z istotnych kwestii, zbadaj sobie puls. Być może jesteś martwy./ G. Burgess


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 02:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Ailinon napisał(a):
a głośne awanturowanie się z brukowcami to takie trochę schodzenie na ich poziom ... Mam wrażenie, że wszelakim mniejszościom w Polsce, w tym pogańskiej, bardzo brakuje swoistego luzu i wszystkim się okropnie przejmują
Eh, nie :) Napisałem w jednym z maili do nich i o golemie, i Nessie także. Ogólnie o poziomie, braku logiki i nadużyciach. Co do luzu - znam pogan strojących sobie żarty z pogaństwa. Dość inteligentne żarty z siebie. A test może by uszedł gdyby nie wtłoczenie go w kontekst zagadnień kryminalnych. Nawet jeśli to nie założenie a jedynie głupota to przecież można ją sprostować by ograniczyć na przyszłość tego rodzaju konotacje.


Ostatnio edytowano piątek, 28 listopada 2008, 16:45 przez Poświst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 06:15 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Poświst napisał(a):
A test może by uszedł gdyby nie wtłoczenie go w kontekst zagadnień kryminalnych. Nawet jeśli to nie założenie a jedynie głupota to przecież można ją sprostować by ograniczyć na przyszłość tego rodzaju konotacji.

Ależ prostować sobie można, nawet jest to słuszne i zbawienne :) Mi chodziło konkretnie o grożenie pozwami przez PFI, co wydaje mi się zupełnie nieadekwatną reakcją w stosunku do tego, co się stało. To nie był długi artykuł w wysokonakładowym dzienniku oskarżający PFI o jakieś cuda-niewidy - to był głupawy quiz, w którym obok pytania o PFI znalazły się pytania o rzeczy z gatunku X-Filesów. Można o to napisać zniesmaczonego poziomem portalu maila, ale żeby mówić od razu o "podjęciu kroków prawnych"? Jak dla mnie to strzelanie z armaty do komara. Co sobie PFI zachowa na jakieś naprawdę poważne rzeczy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 09:09 
Morgana upowazniła mnie do zamieszczenia listu, który wysłała do onetu.

Cytuj:
TO WHOM IT MAY CONCERN

It has come to my attention that the good name of "Pagan Federation International" is possibly being brought into disrepute by ONET.PL.
As an international foundation registered in the Hague, the Netherlands, we defend the rights of pagans worldwide.
I would therefore request any references or suggestions to the organisation being involved in criminal activities to be removed from your site immediately.

If you have any questions please do not hesitate in contacting us


Kind regards,
Morgana

International Coordinator and Chairwoman,
Stichting Pagan Federation International


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 12:09 
Offline
Adwokat diabła

Dołączył(a): wtorek, 18 września 2007, 12:47
Posty: 197
agni napisał(a):
Tez przed chwila wyslalam swoj protest tyle ze napisalam wlasny tekst bo jak kopiowalam ten podany na forum to ich okienko wiadomosci nie chcialo go zaakceptowac. Wlazlam im na ambicje wyrazajac opinie ze od ludzi wyksztalconych i na poziomie (jakimi zapewne sa) mozna by sie spodziewac lepszego rozeznania w temacie.


Agni, oni sa, owszem, wyksztalceni, ale tez cwani. Onet nie sluzy im publikacji informacji prawdziwych, sluzy temu, zeby zarabiali pieniadze. Dlatego na onecie celowo publikuja teksty, ktore maja ludzi podjudzic, sklonic do komentarzy i protestow. Calkiem po prostu, ogladalnosc reklam im skacze. There is no such thing as bad publicity.

Poziom dziennikarski u nich ogolnie lezy. Oceniam to po ich niusach komputerowych, ktore czytam regularnie. Kazda historie ktora mnie zainteresuje sprawdzam w zrodlach angielskojezycznych. I co? Za kazdym razem okazuje sie, ze nawet przepisywac z innych gazet nie umieja bez bledow.

Zreszta jesli mnie pamiec nie myli, to chyba wlasnie onet opublikowal artykul o tym, ze w Norwegii odbywa sie zlot czarownic w klimacie Harry Pottera, a po krotkim sledztwie okazalo sie ze tak naprawde chodzi o jak najbardziej powazny zjazd historykow wyglaszajacych wyklady na temat historycznego czarownictwa.

Nie odwolywalabym sie wiec do ich wyksztalcenia, poziomu i sumienia. Wydaje mi sie, ze po prostu jakis matol skladal dla milosnikow sensacyjnych niesamowitosci krzyzowke na weekend, nazwal ja sensacyjnie i puscil w dzicz. To pokazuje, ze ci ludzie Federacje Poganska maja mniej wiecej w takim samym powazaniu, jak ludzi wierzacych w potwora z Loch Ness. Klasyczne. (Pamieta ktos pogardliwy komentarz zamieszczony w Dzienniku Polskim pare lat temu?)

Wydaje mi sie, ze szacunku redakcji onetu nie wzbudzimy w zaden sposob, wiec to sobie od razu mozna odpuscic. Oni i tak juz o nas mysla jak najgorzej. Ale mozna przynajmniej probowac usunac skojarzenie PFI z kryminalem.

pp,
_3Jane

_________________
You can set the controls for the heart or the knees
And the meek will inherit what they damned well please
Get ahead, go figure, go ahead and pull the trigger
Everything under the gun.
- Sisters of Mercy, "Under the Gun"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 13:22 
Podpisuję się pod zdaniem Ailinon. Jak będziecie strzelać do komarów z armaty, to wszyscy pomyślą, że macie tylko takie tycie armatki :D
Armaty zostawcie na słonie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 13:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Osobiście bardziej mnie dotykają słowa bardziej bezpośrednie, jak to się zdażyło jakiś czas temu na przykład, kiedy jakiś tłusty biskup komentując jakieś negatywne zjawisko użył sformułowania "toż to pogaństwo". Onet i jego bzdurne przypadkowe quizy pisane prawdopodobnie przez jakieś dzieciaki którym płacą kieszonkowe to Pikuś mały przy tym

Co nie znaczy ze nie należy reagować stanowczo, konkretne żadanie i ostrzeżenie wysłane do kogoś odpowiedzialnego, jeśli to nie pomoże to owszem można myśleć o jakichś krokach prawnych. Ale im więcej dymu i wykrzykników wokół tego narośnie tym ludzie za wiekszych pieniaczów bedą nas mieli. A im głośniej ktoś krzyczy i im wiecej razy publicznie zaprzecza - tym bardziej ludzie myslą ze ma jednak coś na sumieniu - jak politycy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 15:16 
Aili i Ilia już napisały większość z argumentów, które mógłbym przytoczyć.

3jane napisał(a):
Chimaira, to wez zobacz na odpowiedzi do quizu i sprawdz w jakiej sekwencji znalazla sie nazwa PFI:

satanizm - podpalanie - przesluchiwanie nieletnich - profil DNA - poganie - opetanie - zabojstwo

Dalej uwazasz, ze to dym bez ognia?


Tak.
Lapidarnie, ale tak.
Przekrój ezoteryczny, plus jedno pytanie z kryminalistyki... To naprawdę nie jest coś, o co bym się obraził. Ja się zresztą nie obrażam, bo pojęcie "uczucia religijne" jest dla mnie abstrakcyjne, absurdalne i kompletnie obce. Nie jestem chrześcijaninem.

Rawimir napisał(a):
Mi wystarczy jedno połączenie: Quiz kryminalny i pytanie o PFI. To nie jest quis religiznawczy, społeczny, towarzyski, tylko do licha, kryminalny.


Rawimirze drogi, ależ ten quiz nawet nie miał nic wspólnego ze słowem "kryminalny"! Poza bodaj jednym pytaniem, które wymieniła 3jane. Sama nazwa "kryminalny" była czysto tabloidowa, moim zdaniem. To nie miało nic wspólnego z kryminalistyką, bo profil quizu był czysto ezoteryczno-paranormalny. Chyba że to też kogoś obraża. ;)

Sheila napisał(a):
Nie rozumiem błogiego spokoju Chimairy.


To spójrz na mój awatar. :)

Sheila napisał(a):
Kontekst, w którym pojawia się PFI jest jednoznaczny - quiz kryminalny. "Kryminalność" z kolei nasuwa jednoznaczne skojarzenia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której można by zostawić sprawę tak, jak jest.


Jakie skojarzenia? Mnie kryminalność nasunęła skojarzenie z kryminalistyką, które to skojarzenie rozwiało się zaraz po pierwszym pytaniu. Dlatego uważam, że jeśli już macie się o coś obrażać, to o to, że PFI została umieszczona w kategorii pirokinez i fruwania nad stołem.

Shirotka napisał(a):
sugerowanie, jakoby federacja pogan (a wiec nie-chrzescijan) byla organizacja przestepcza to juz bardzo podla forma dyskryminacji.


Każdy widzi to co chce widzieć.

---

All in all, ja osobiście, jako poganin-samotnik i nie-członek żadnej z konkretnych organizacji o profilu pogańskim, nie uważam, żeby tekst o poganach, o konkretnej federacji tychże, godził w moje uczucia religijne. Jak wspomniałem na początku, jest to pojęcie dla mnie obce, bo "obrazą uczuć religijnych" to zajmują się chrześcijanie, których obraża wszystko i wszyscy ich prześladują.

Ja na szczęście chrześcijaninem nie jestem.

I na koniec:

Ailinon napisał(a):
Mam wrażenie, że wszelakim mniejszościom w Polsce, w tym pogańskiej, bardzo brakuje swoistego luzu i wszystkim się okropnie przejmują. Myślę, że bardziej by zadziałały opinie w stylu "wasz poziom sięga brukowców" niż "my, organizacja taka a taka podamy was do sądu", bo dla dziennikarzy to tylko woda na młyn.


Podpisuję się pod tym obiema (pogańskimi, a jakże) łapkami.
(Pogrubienia moje)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 16:32 
Offline
Adwokat diabła

Dołączył(a): wtorek, 18 września 2007, 12:47
Posty: 197
Mohegan napisał(a):
Osobiście bardziej mnie dotykają słowa bardziej bezpośrednie, jak to się zdażyło jakiś czas temu na przykład, kiedy jakiś tłusty biskup komentując jakieś negatywne zjawisko użył sformułowania "toż to pogaństwo".


Biskupom nie wyperswadujesz, bo dla nich przeciez:
a) "poganie" to wszyscy poza ich religia,
b) katolicyzm prowadzi do wlasciwego trybu zycia, a zatem to negatywne zjawisko z definicji bylo niekatolickie, czyli poganskie.

Zreszta co do biskupow, to skojarzyla mi sie ta wypowiedz:

http://www.feminoteka.pl/news.php?readmore=4017

Cytuj:
- Czyż nie tu także rodzi się miejsce dla różnej maści ruchów - powrót pogaństwa, ekologia, feminizm, kultury gejowskie, postmodernizm - które miałyby na nowo porządkować świat i życie? - zwrócił się do wiernych (biskup bydgoski Jan Tyrawa).


Jak dla mnie w wypowiedziach biskupow jestesmy w dobrym towarzystwie ;)

_3Jane

_________________
You can set the controls for the heart or the knees
And the meek will inherit what they damned well please
Get ahead, go figure, go ahead and pull the trigger
Everything under the gun.
- Sisters of Mercy, "Under the Gun"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 16:52 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
3Jane napisał(a):
Cytuj:
- Czyż nie tu także rodzi się miejsce dla różnej maści ruchów - powrót pogaństwa, ekologia, feminizm, kultury gejowskie, postmodernizm - które miałyby na nowo porządkować świat i życie? - zwrócił się do wiernych (biskup bydgoski Jan Tyrawa).
Jak dla mnie w wypowiedziach biskupow jestesmy w dobrym towarzystwie ;) _3Jane
Towarzystwo niczego sobie :) też mi się podoba.
Zastanawiam się na ścieżkami myśli biskupa - ekologia zła? a postmodernizm to zły w architekturze czy zarządzaniu? Co on może podkładać pod te pojęcia?


Ostatnio edytowano piątek, 28 listopada 2008, 23:53 przez Poświst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 16:53 
Sheila w rozmowie ze mną zwróciła mi uwagę, ze pisał to ktoś nieźle zorientowany. Organizacja zarejestrowana w Hadze, zrzeszająca pogan.... Raczej można byłoby spodziewać się bardziej ogólnego sformułaowania, np. miedzynarodowa organizacja zrzeszajaca pogan... Ktoś zadał sobie trud, zeby zobaczyć, gdzie została zarejestrowana...

To tak na marginesie.

Wracajac do meritum, uważam, że strzelanie do much tez czasem ma sens, bo jak się je całkiem zostawi w spokoju przobrażą się w latające straszydła.
Więc protest werbalny jest moim zdaniem uzasadniony.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 19:58 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 14 października 2008, 14:55
Posty: 30
Lokalizacja: Białystok
Wysłałam moją opinię, nieco zmodyfikowaną ze wzoru, chociaż nie poczułam się urażona - nie wyznaję żadnej religii i nie ma we mnie uczuć religijnych :P.

Pomijając kwestie utożsamiania się z poganizmem, nie spodobało mi się umieszczanie informacji o PFI w quizie "kryminalnym" obok pytania np. o wyroki na krześle elektrycznym... więc zareagowałam, chociaż pewnie będzie to pozostawione bez odzewu.

_________________
Miń koniec i idź dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 21:11 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
rawimir napisał(a):
Sheila w rozmowie ze mną zwróciła mi uwagę, ze pisał to ktoś nieźle zorientowany.

Ja bym powiedziała, że każdy człowiek z Goglami jest teraz dobrze zorientowany :D To jest wiedza encyklopedyczna, ewidentnie wyciągnięta z wyszukiwarki przez kogoś, kto miał napisać jakiśtam quiz i nie miał pomysłu. Albo łaził sobie po Wiki, jak to wielu ludzi (m.in. ja :twisted: ) ma w zwyczaju. Żyjemy w czasach, gdy po tego typu informacje nie trzeba nawet ruszyć (nie będę używać brzydkich słów ;) ) na półkę z encyklopedią - to naprawdę nie jest wiedza o którą możnaby się zastanawiać "skąd ktoś wie".

rawimir napisał(a):
Wracajac do meritum, uważam, że strzelanie do much tez czasem ma sens, bo jak się je całkiem zostawi w spokoju przobrażą się w latające straszydła.

No to tutaj mamy zdecydowanie różne zdanie na temat tego, co jest dobrym PR. Dla mnie to właśnie strzelanie do much mutuje te muchy w jakieś monstra a'la Brundlefly. Jak robi się wielkie halo o coś małego, to przeciętny człowiek zaczyna się zastanawiać o co chodzi i czy rzeczywiście w tej całej sprawie coś nie siedzi, skoro ktoś tak desperacko się broni. Poza tym jak PFI będzie się bronić, jak ktoś ją rzeczywiście obsmaruje poważniej? Tak samo? Kto będzie wtedy słuchał organizacji, o której wiadomo, że jest znana z przesadzania?

Zresztą to samo tyczy się dla mnie o wiele większej ilości spraw, powiedziałabym nawet, że to taki fenomen współczesnych czasów, że nadwrażliwość organizacji chroniących praw różnorakich czasami robi niedźwiedzią przysługę swoim podopiecznym. To samo tyczy się organizacji feministycznych, ekologicznych, gejowskich, itp. Jak się w drobnych rzeczach nabierze opinii ekstremisty, to potem nikt już takiego kogoś nie słucha, a czasami wręcz robi mu na złość - a wtedy już nie daje się zupełnie nic załatwić, nawet jak potrzeba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 listopada 2008, 21:44 
Quiz nie obrazil moich uczuc religijnych, uwazam ze jestem bardzo wyluzowana jako poganka i mam poczucie humory oraz (jak mi si ewydaje) zdrowa doze 'common sense' ale i tak uwazam ze przeslanie protestu jest dobrym wyjsciem. Zgadzam sie ze to 'mucha' i jak ktos inteligentny to przeczyta - jesli wyrobi sobie negatywne zdanie to chyba tylko na temat tego portalu. Ale nie zapominajmy ze taki portal moze czytac wielu nieinteligentnych ludzi ktorzy sobie wyrabiaja opinie na rozne zagadnienia czytajac to co znajda na internecie. Osobiscie znam w Polsce kilku zagorzalych katolikow, wyksztalconych i wydawaloby sie inteligentnych ale katolicyzm i tak przeslania im wizje swiata. Do nich tego typu malutkie insynuacje docieraja, sa podlapywane i rozwijane. Jelsi zbierze si eich duzo - zrobi sie z tego calkiem pokazny nie zbyt przyjemny obraz PF. PF powstala zeby zapewnic poganom akceptacje spoleczna. Moze w tej chwili niektorzy nie widza sensu ani w przynaleznosci do niej ani nawet w jej isnieniu bo wola byc 'samotnymi wilkami' ale to nie oznacza ze ktoregos razu nie okaze sie im potrzebna. A jelsi uzyska dla POgan akceptacje i moze nawet kiedys przysluzy sie do tego zeby Poganstwo w Polsce zostalo uznane za jedna z oficjalnych religii to wszyscy na tym skorzystamy. Ja nie mowie zeby od razu wszczynac wojne i brac sprawe do sadu ale protest na lamach portalu albo nawet prywatny do ich redakcji przyda sie na pewno - nawet jesli zmieni zdanie tylko jednej osoby w tej redakcji.

'Mucha' moze byc malym korczkiem na drodze zmiany spolecznego zdania na temat poganstwa, ale kazdy najmniejszy kroczek sie liczy. Krok po koroku dotrzemy tam gdzie dotarla federacja w Anglii.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 listopada 2008, 00:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Ailinon napisał(a):
jak PFI będzie się bronić, jak ktoś ją rzeczywiście obsmaruje poważniej? Tak samo?
Myślę, że rzecznik praw obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny, inne sądy, Strasbourg itp. Myślę, że protesty przesłane do redakcji nie przekładają się na opinię publiczną. To nie są medialne happeningi ekscentrycznych polityków typu Senyszyn czy Palikot.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 grudnia 2008, 17:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
swoją drogą jak widzę obrona tak czy siak została zignorowana, quiz nadal jest i ma sie dobrze :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 grudnia 2008, 18:14 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
A pozniej ludzie sie dziwia, ze mniejszosci przechodza do dzialan skrajnych :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL