Cytuj:
Panowie, Panusie, Bracia, Siostry... (jak pisał onegdaj Gałczyński)
Niniejszym mam niewątpliwy zaszczyt powiadomić i zaprosić na znamienitą, niepowtarzalną i absolutnie smakowitą imprezę! Otóż...
Muzeum Miejskie w Zabrzu w ramach Nocy Muzeów przeżyje celtycki najazd!
Poniżej program:
16 maja 2009
GALERIA CAFE SILESIA
- Celtowie prawdziwi - wystawa archeologiczna ze zbiorów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Miejskiego Wrocławia, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Podróż po Irlandii i Szkocji - wystawa fotograficzna ze zbiorów Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, Katarzyny Rajcy, Moniki Turskiej (forumowa Wonderszponder) oraz Marka Wójcika.
- Stowarzyszenie Celtica - rekonstrukcja historyczna
- Bicie monety celtyckiej
- Restauracja "Pod Ziemniakiem" - Restauracja Słoneczna
KINO ROMA
17.00 - Comhlan - pokaza tańca szkockiego i irlandzkiego
18.30 - Legendy celtyckie - spektakl VLO z Katowic
20.00 - Historia Celtów - wykład dr. Marka Bednarka (Uniwersytet Wrocławski)
20.45 - Wokół Bretanii - slajdowisko Tomasza BRETOMKA Kowalczyka
21.30 - Warsztaty tańca bretońskiego - prowadzenie Tomasz Kowalczyk
22.15 - Warsztaty gry na łyżkach - prowadzenie Grzegorz Chudy - zabierzcie ze sobą sprzęt. Najlepiej tonacja D Smile
23.00 - DUAN - koncert muzyki irlandzkiej
Wszelkie dotatkowe pytania można kierować do głównej sprawczyni całego zamieszania Aleksandry Korol, która na forum występuje pod pseudonimem Korolina.
Koniec! Bomba! Kogo nie będzie - ten trąba! (tak zakończyłby Gombrowicz)
za:
http://forum.beltaine.pl/celtow-wizyta- ... -t609.html
Nie wiem jak przeboleje, ze nie bede mogla tam byc
