Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 11:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: gierka dla pogańskich maluchów
PostNapisane: wtorek, 30 września 2008, 18:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
Jeśli ktoś posiada potomstwo i chciałby je pogańsko "indoktrynować", na przykład przez zaprzyjaźnianie z żywiołami, to polecam gierkę: http://www.gamehouse.com/gamedetails/?g ... nloadgames

Sama, obijając się dzisiaj w pracy dość mocno się indoktrynowałam i odkryłam, że ta lajcikowa gierka zawiera na przykład sprzężenie żywiołów ze stronami świata, na dodatek sprzeczne z Kluczem Salomona, za to zbieżne z moją własną praktyką... :D

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2008, 13:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Przydałby mi się informacje o tego rodzaju grach, zabawach, książeczkach, zabawkach itp. Raczej te do dostania w Polsce. Jeśli się natkniecie to dajcie inf.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2008, 16:21 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
W Maglu zamiescilem gre o wyscigu Wiedzm na miotlach, poganska wersje starego Memory ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2008, 22:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 grudnia 2008, 17:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
Mozna wspomniec o Kameo - grze na xboxa w ktorej glowna bohaterka zdobywa stworzonka zwiazane z żywiołami i przeistacza sie w nie w czasie walki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 17:36 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Ja tak tylko wtrące swoje 50 centów ;) na temat bajek:

Dla mnie mega pogańskimi bajkami są Smerfy i Gumisie :D nie śmiać się, serio serio! Dobre i złe czarownice, smoki, Matka Natura, wogóle pełno w nich pogańskich motywów, a poza tym są po vprostu zajefajne!!!

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 17:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Ja również zauważyłem te ich walory :) Szkoda tylko, że główne postaci są jakby z kosmosu (znikąd).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 3 lutego 2009, 12:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
Smerfy maja pod wioską szkatułkę z pentagramem i kryształami, które daja im wieczne życie (serio, widziałam w jednym odcinku!) poza tym, Gargamel spotyka się z Cyganką, która mu wróży z kart co wygladaja jak tarot ;)

Poza tym, sa jeszcze filmy Mizayakiego, które sa magiczne, urocze, mądre i z dusza... Duchy lasu, małe czarowniczki, mag - narcyz Hauru i wredne, lubieżne wiedźmy ;D

A dla starszych dzieci są Kroniki Kresu, o podniebnych piratach, wrednych czarodziejach, lasach pełnych potworów i podstępnym Mąciwodzicielu ;>

Albo Kroniki Wardstone, o chłopcu, który jest siódmym synem siódmego syna, jest leworęczny i uczy się jak zostać stracharzem - czyli takim mniej spektakularnym wiedźminem. Niezły to elementarz widm, upiorów, czarownic i boginek ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 3 lutego 2009, 14:26 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Kiedy mówisz o duchach lasu w filmach Miyazakiego to staje mi przed oczami głównie Księżniczka Mononoke, a to napewno nie jest film dla dzieci (choć skądinąd świetny).
Zresztą w ogóle w japońskiej animacji znajduje się sporo pogańskich elementów. Z drugiej strony jakie się mają znajdować skoro dominującą wiarą u nich jest animistyczny shintoizm ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 3 lutego 2009, 15:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
Tez myslalam ze Mononoke jest dla doroslych, ale po tescie na szesciolatku okazalo sie, ze tez moze obejrzec i zrozumieć ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 3 lutego 2009, 15:55 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Och nie wątpię, ale mnie raczej chodziło o sporą dawkę przemocy tam zawartą. Ja np w tym wieku ciężko przeżyłem Bambi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 3 lutego 2009, 22:32 
Hakken napisał(a):
Ja np w tym wieku ciężko przeżyłem Bambi ;)


I dzięki temu zrozumiałeś, czym jest przemoc. Niestety nasz świat jest pełen przemocy. I tej prymitywnej i tej "cywilizowanej". Dzieci musza to jakoś oswoić. Cenzurowanie bajek, bo są za okrutne, nie prowadzi do niczego dobrego. Może powodować wyparcie i szok w późniejszym wieku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 lutego 2009, 14:47 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
rawimir napisał(a):
Cenzurowanie bajek, bo są za okrutne, nie prowadzi do niczego dobrego.


Ależ zgadzam się z Tobą w pełni, również jestem przeciwnikiem dopisywania dobrych zakończeń tradycyjnym bajkom.
Chodzi mi tylko o to, że Mononoke Hime jest raczej filmem dla dorosłych w którym nie szczędzą widoku ucinanych kończyn oraz solidnej dawki juchy. Niby oficjalnie jest od 12 lat, ale...
Zresztą jestem ostatnim, który cenzurowałby filmy ze względu na trochę krwi, czy gołe cycki.
Poza tym jestem pewien, że Aditi wie najlepiej co jest najlepsze dla jej pociechy i w żadnym wypadku nie zamierzam się wtrącać między przysłowiową wódkę a zakąskę, po prostu wyraziłem swoje wątpliwości ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 4 lutego 2009, 19:01 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Jeśli chodzi o gry: ja jestem na tyle małolata jeszcze, że gdy w 1999 roku wyszedł Rayman 2: The Great Escape, jedna z pierwszych przygodówek 3d, do której tylko wybrane dzieciaki miały odpowiednie karty graficzne z "akceleratorami" ;-), to przyznam, że najadłam się solidnej dawki pogańskości.

Cały świat jest podobny do snu-koszmaru, gdzie rzeczy tylko na pierwszy rzut oka wydają się niewinne. Nie ma tam klimatu traumy, ale popis graficzny i koncept świata pełnego żywych drzew i najdziwniejszych (mówię serio, późniejsze gry mogą się schować...), napędza poczucie niesamowitości. Wszystko jest skonstruowane jak stary, dobry mit: zagrożenie, przeznaczenie, do którego trzeba powoli dojrzeć, jedna, a nie tysiące czarodziejek, heros z ułomnościami, wreszcie... Strażnik Snów.

Gdybym miała czas, rzuciłabym się jeszcze raz w Ucieczkę. Za-je-fa-jo-za. Dostępne w wersji polskiej. Bez agresji, chociaż bywa niepokojące.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL