Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 07:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 17:32 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Wszystko jest kwestia tego jaki ma być ostateczny cel - jeśli promowanie neutralności państwa wobec wszystkich wyznań to ok. Natomiast nie bardzo odpowiada mi promowanie jednej marki "pogaństwa" bo tak jak mówiłem różnice są jak dla mnie za duze. Dobrym przykładem jest tutaj podejście do jedzenia mięsa - ktoś może uważać że "pogański" jest wegetarianizm a mam odwrotne zdanie i jak to pogodzić?

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 17:45 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Dzisiaj raczej nie ma szansy, żebym dotarł.
Niemniej podtrzymuje wcześniejsze tezy, włącznie z tym, Kongres nie powinien być organizowany przez PFI a przy (współ)udziale PFI i innych formalnych i nie formalnych grup
poproszę też o relację z ustaleń
i od razu proponuję spotkanie za tydzień strickte na temat Kongresy dla osób z warszawy i okolic

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 20:20 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Luiza napisał(a):
Osobiście widzę płaszczyznę porozumienia między przedstawicielami religii rekonstrukcyjnych a Wiccanami, nie widzę też powodów by z góry odrzucać współpracę z thelemitami.

W razie czego poprzekazuję wieści tu i ówdzie, ale thelemici to z reguły skrajni indywidualiści (coś w stylu: gdzie dwóch thelemitów, tam 3 systemy ;)
Cytuj:
Co do terminu zebrania jestem otwarta. Na dzisiejszym comiesięcznym spotkaniu PFI w Warszawie poruszę temat i zobaczę co ludzie o nim myślą. Osoby zainteresowane, które chciałyby ten pomysł przedyskutować będą bardzo mile widziane dziś o 20

Też jestem ciekawa, jakie będą wnioski.
Przy okazji dodam, że dla mnie jakieś wyjazdy i spotkania będą możliwe prawdopodobnie dopiero na wiosnę. teraz jestem obecna tylko wirtualnie :)

Asphodelus
Cytuj:
Zależy jeszcze czy samo zdarzenie miało byc jedno- czy kilkudniowe.
Jeśli trwało by jeden dzień, to trzeba by wybrac tylko jedną z powyższych opcji. Jeśli kilkudniowe to spokojnie wszystkie 3 mogłby byc wykorzystane.

Konferencja PFI trwa prawie 3 dni i cały czas to jest opcja "poganie dla pogan". Solidny festyn to przynajmniej jeden cały dzień, a na wieczór wyjdzie tylko impreza integracyjna.
Cóż, ja też lubię łapać kilka srok za ogon, ale nie chciałabym podejmować się czegoś, co łatwo może przerosnąć nas organizacyjnie.

Cytuj:
Co do organizacji: jeśli ja i Viking się nie wycofamy to tak jak już wcześniej mówiła Amvaradel za organizację będą odpowiadac wspólnie: RKP, FPI, Pamtheion, SKA zatem nie może byc patronat samego FPI.

Skoro się coś organizuje wspólnie, to i patronat jest wspólny :D

Co mogę zrobić:
telefonować do ośrodków ws rezerwacji, napisać artykuł, przygotować jakąś ankietę, prelekcję, jeśli impreza miałaby charakter otwarty dla innych środowisk, to i może zaprosić ciekawych gości, poza tym hurtowo już maluję dzieci na festynach :mrgreen: To tak na szybko przychodzi mi do głowy.

Viking:
Cytuj:
Natomiast nie bardzo odpowiada mi promowanie jednej marki "pogaństwa" bo tak jak mówiłem różnice są jak dla mnie za duze. Dobrym przykładem jest tutaj podejście do jedzenia mięsa - ktoś może uważać że "pogański" jest wegetarianizm a mam odwrotne zdanie i jak to pogodzić?

Ta "marka" już jest, tylko ma kiepski PR.
Co do wegetarianizmu - wystarczy mi uwzględnienie w menu takiej opcji :P Natomiast jeśli w działaniach proekologicznych zaczynają wyprzedzać nas chrześcijanie, to ja się zastanawiam, w czym tkwi błąd, że wyznania teoretycznie bliskie naturze, czczące siły Natury są mniej eko niż niektórzy chrześcijanie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 22:00 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Mi nie chodzi o ustalanie menu tylko o dalszą współprace :wink: Jest wiele celów które nie są wspólne - właśnie np promowanie wegetarianizmu :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 22:02 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Amvaradel napisał(a):
Konferencja PFI trwa prawie 3 dni i cały czas to jest opcja "poganie dla pogan". Solidny festyn to przynajmniej jeden cały dzień, a na wieczór wyjdzie tylko impreza integracyjna.
Cóż, ja też lubię łapać kilka srok za ogon, ale nie chciałabym podejmować się czegoś, co łatwo może przerosnąć nas organizacyjnie.
Tylko że nie była by to typowa konferncja
miało by to inny charakter zatem i plan wydarzenia mógłby ulec zmianie.

Cytuj:
Co mogę zrobić:
telefonować do ośrodków ws rezerwacji, napisać artykuł, przygotować jakąś ankietę, prelekcję, jeśli impreza miałaby charakter otwarty dla innych środowisk, to i może zaprosić ciekawych gości, poza tym hurtowo już maluję dzieci na festynach :mrgreen: To tak na szybko przychodzi mi do głowy.

Jak rozumiem preferowany obszar Polski środkowej i czasokres lato 2013?

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 22:05 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Viking napisał(a):
Mi nie chodzi o ustalanie menu tylko o dalszą współprace :wink: Jest wiele celów które nie są wspólne - właśnie np promowanie wegetarianizmu :wink:

No to może by się tak zrobiło:

(Przykład wykładu:)

''...Nasze różne światopoglądy i religie mają rozmaity pogląd nt. żywienia- jedni jedza mięso inni sa wegetarianami. A teraz przejdźmy do szczegółowego omówienia kwestii żywieniowej w róznych ścieżkach...''

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 01:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Tyle że mi nie chodzi nawet o sam kongres - bardziej o jego cel. O to czym dokładnie "statutowo" będą się miały zajmować takie zjednoczone organizacje i jak to bedą realizować. Ja rozumiem że sporo wyniknie w trakcie ale jednak gdy organizuje się konferencje czy kongres który ma doprowadzić do współpracy różne pogańskie klany :wink: to musi być wiadome na czym ma ta współpraca polegać.
Gdyby dajmy na to (sytuacja czysto przykładowa) taki kongres wpadł na pomysł zorganizowania akcji typu "poganie razem z Palikotem walczą o świeckie państwo" albo wspierają marsz tolerancji to ja się odrazu wypisuje i zamieniam nazwe poganin na politeista :wink: To też jednak działa w drugą stronę - gdybym ja zrobił akcje poparcia dla zniesienia pozwoleń na broń też wielu by się odcięło. Problem jest w tym że jak sie juz wejdzie w taką organizacje to generalnie jest się wiązanym z jej działaniami i nie można się na tu odciąć a tam popierać itd. A tu niestety jak czytam o planach i celach wchodzimy w polityke - temat bardzo delikatny zwłąszcza jeśli mają w to wejść jakieś pogańskie organizacje. Z pojedyńczymi osobami (jak w PFI) jest lepiej bo każdy wie w co się pakuje i lgnie do ludzi o podobnych poglądach, tutaj zaś nie każdy może mieć taki wybór.

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 08:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Kilka postów wcześniej określiłem jakie to powinny być cele, moim zdaniem.

hanif napisał(a):
Jeśli chodzi o cele to widzę trzy zasadnicze cele Kongresu:
1. Powołanie ponadwyznaniowej, niesekciarskiej organizacji, trochę na wzór Polskiej Unii Buddyjskiej, służącej reprezentowaniu całego środowiska "pogańskiego' na zewnątrz, szczególnie w sprawach zwiazanych z dyskryminacją wyznaniową itp.
2. Wypromowanie a właściwie wykreowanie w mediach i świadomości społecznej "marki" pogaństwo.
3. Doprowadzenie do zmian społeczno-prawnych owocujących, przestrzeganiem prawnego i konstytucyjnego porządku Rzeczy Pospolitej, praw człowieka i zasad demokratycznego państwa prawa w kwestii równouprawnienia i ochrony praw mniejszości religijnych. Tu od razu uwaga: warto kłaśc nacisk na domaganie się przestrzegania prawa obowiazującego w Polsce i prawa mniejszości


Mamy na tym i innych forach trochę a niekiedy nawet dużo bicia piany jak to źle że to a jeszcze gorzej że tamto, że dlaczego w szkołach siamto a na państwowych uroczystościach owamto, że biskup powiedział, a tamten zjadł śledzia....
No to warto energię pakowana w takie marudzenie skierować na zmianę tego niekorzystnego stanu rzeczy . DOprowadzenie do tego, żeby ślub udzielony przez żercę był równie ważny jak przez księdza rzymsko-katolickiego, zeby były respektowane inne prawa wynikajace z wyznwania swojej religii- do pochówku, świąt, żeby nasze dzieci były wolne w szkole od indoktrynacji religijnej przez funkcjonariuszy krk, żeby z sali sejmowej zdjęto krzyż... Wyliczać dalej?

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 10:21 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Asphodelus napisał(a):
Viking napisał(a):
Mi nie chodzi o ustalanie menu tylko o dalszą współprace :wink: Jest wiele celów które nie są wspólne - właśnie np promowanie wegetarianizmu :wink:

No to może by się tak zrobiło:

(Przykład wykładu:)

''...Nasze różne światopoglądy i religie mają rozmaity pogląd nt. żywienia- jedni jedza mięso inni sa wegetarianami. A teraz przejdźmy do szczegółowego omówienia kwestii żywieniowej w róznych ścieżkach...''


...i dla czego jedni poganie jedzą mięso (jak to motywują) a inni nie.

Viking napisał(a):
Gdyby dajmy na to (sytuacja czysto przykładowa) taki kongres wpadł na pomysł zorganizowania akcji typu "poganie razem z Palikotem walczą o świeckie państwo" albo wspierają marsz tolerancji to ja się odrazu wypisuje i zamieniam nazwe poganin na politeista :wink: To też jednak działa w drugą stronę - gdybym ja zrobił akcje poparcia dla zniesienia pozwoleń na broń też wielu by się odcięło.


Rozumiem co chcesz przekazać ale mam wrażenie, że szukasz dziury w całym. Asphodelus na przykładzie wegetarianizmu świetnie zobrazował jak to można pogodzić (o ile tak to można ująć ;) )... Wystarczy np. sformułować temat spotkania pod tytuł z rodzaju "Dla czego część pogan chce razem z Palikotem walczyć o świeckie państwo a inni bez Palikota" tudzież "Jak walczyć o świeckość państwo i z kim nam w tym po drodze" albo "Czemu pewne ruchu pogańskie są przeciwne posiadaniu broni a inne nie"... Można? Można... ;) Tylko trza chcieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 15:11 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Rork napisał(a):
"Dla czego część pogan chce razem z Palikotem walczyć o świeckie państwo a inni bez Palikota" tudzież "Jak walczyć o świeckość państwo i z kim nam w tym po drodze"

A są w ogóle poganie, którzy chcą walczyć o świeckie państwo?
Może jestem w mniejszości, ale świeckie państwo mnie w ogóle nie interesuje. Neutralne światopoglądowo to i owszem.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 15:51 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
rawimir napisał(a):
Rork napisał(a):
"Dla czego część pogan chce razem z Palikotem walczyć o świeckie państwo a inni bez Palikota" tudzież "Jak walczyć o świeckość państwo i z kim nam w tym po drodze"

A są w ogóle poganie, którzy chcą walczyć o świeckie państwo?
Może jestem w mniejszości, ale świeckie państwo mnie w ogóle nie interesuje. Neutralne światopoglądowo to i owszem.


Semantyka... Świeckość w sensie politycznym to dążenie do wprowadzenia zasady rozdziału religii od państwa, lub gdy taki rozdział jest już faktem, oznacza dążenie do jego utrzymania. Neutralność światopoglądowa państwa to z kolei model relacji między państwem a światopoglądem, w szczególności zaś religią, a także doktryna polityczno-prawna opierająca się na postulacie oddzielenia kwestii wyznaniowych od władzy świeckiej. Trzymajmy się więc proszę zasadniczego zagadnienia tym bardziej, że powyższe było tylko przykładem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 23:07 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Nie da się wywalczyć neutralnego światopoglądowo państwa nie wywierając presji na polityków. Jednak organizacje społeczne najczęściej nie opowiadają się za konkretną partią. Gdy koalicja organizacji prozwierzęcych starała się o nowelizację ustawy, maile w tej sprawie szły do wszystkich partii, petycje były adresowane do premiera, a potem po prostu imiennie można było nawet wskazać, który poseł był za, a który przeciw. A wkrótce będzie powtórka przeciw legalizowaniu uboju rytualnego.
W każdym razie nie popiera się partii, a konkretną sprawę i zabiega o jak najszersze poparcie dla niej.

Co do wegetarianizmu, to jeden ze sposobów ochrony przyrody, ale są też inne:
rozwijanie energetyki odnawialnej, ochrona gatunków i ich siedlisk, przeciwdziałanie zanieczyszczeniom etc. Spektrum jest szerokie, wszystkie te działania są potrzebne, więc na początek można skupić się na czymś mniej "kontrowersyjnym".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: sobota, 1 września 2012, 08:51 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Rork napisał(a):
Semantyka... Świeckość w sensie politycznym to dążenie do wprowadzenia zasady rozdziału religii od państwa, lub gdy taki rozdział jest już faktem, oznacza dążenie do jego utrzymania.

Nie zupełnie. Konsekwencją świeckości państwa jest wspieranie określonego światopoglądu, podejmowanie działań przez państwo wymierzonych przeciw różnym wspólnotom religijnym. Zepchniecie aktywności religijne do sfery prywatnej, mimo że wiele religii ma charakter społeczny. Żeby nie ograniczać się do przykładów z państwa komunistycznego, przykładem świeckości państwa w działaniu jest Francja z jej zakazem noszenia chust przez muzułmanki w imię państwowej ideologii. W praktyce jest to zakaz manifestowania swojej religijności.

Rork napisał(a):
Neutralność światopoglądowa państwa to z kolei model relacji między państwem a światopoglądem, w szczególności zaś religią, a także doktryna polityczno-prawna opierająca się na postulacie oddzielenia kwestii wyznaniowych od władzy świeckiej.

No własnie. I o to chodzi. Nie mniej, ni więcej.

Rork napisał(a):
Trzymajmy się więc proszę zasadniczego zagadnienia tym bardziej, że powyższe było tylko przykładem...

Bałagan w słowach, bałagan w działaniu.
Można oczywiście uznać, że to tylko semantyka, ale dla niektórych to kolosalna różnica. Używanie nieadekwatnych pojęć, może sprawić, że impreza o której tu mowa, zostanie uznana za nie swoją.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: sobota, 1 września 2012, 13:27 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Generalnie jak dla mnie państwo ma tylko pilnować aby każdy mógł wyznawać spokojnie swoją religie i ją manifestować w granicach rozsądku. Ja nosze kioszulki i naszywki asatryjskie to niech ktoś nosi wielki krzyż, obklei samochód zdjęciami Jezusa albo zakłąda hinduski turban - jedyne czego oczekuje od państwa to to aby nikt mnie nie zabrnonił nosić tych koszulek i naszywek. Nie mam też nic przeciwko szkołom katolickim czy jakimkolwiek innym wyznaniowym - jeśli są chętni to nie można tego zabraniać.
Świeckie państwo może np zmusić kapłanów danego wyznania do udzielania ślubów homoseksualnych (tak się dzieje już na Zachodzie) a neutralne swiatopoglądowo tego nie robi. Można wiele przykładów mnożyć ale chyba wiadomo o co chodzi. Jak dla mnie dobrym choć nie idealnym wzorem są Stany - silna reprezentacja Asatru na arcybiblijnym Południu pokazuje że państwo całkiem nieźle spełnia swoją role "szeryfa" jednocześnie nie wtrącając się do spraw wyznaniowych. Od tatmtejszych wyznawców nie słysze aby mieli problemy z powodu swojej religii ( była nawet sytuacja gdy asatryjczyk idący z wielkim nożem nie został ukarany bo powołał się na werset z Havamal o noszeniu broni i policjant uznał że oderanie noża było by naruszeniem wolności wyznania tego człowieka) a pamiętajcie że za sąsiadów mają oni jednych z najbardziej fanatycznych chrześcijan na swiecie, do tego po zęby uzbrojonych i w powszechnym mniemaniu bardzo nietolerancyjnych :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: sobota, 1 września 2012, 22:24 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Po pierwsze, widzę sens inspirowania się różnymi organizacjami, grupami, nie wiedzę sensu, aby poza religiami pogańskimi zapraszać np thelemitów czy buddystów (do których nic nie mam, ale to jest inna działka). Jeśli już ich, to czemu nie inne mniejszościowe religie w Polsce np. muzułmanów (to czy by przybyli to inna kwestia)? 8)
Obawiam się w takiej sytuacji rozmycia całego pomysłu. :(
Cytuj:
Jak rozumiem preferowany obszar Polski środkowej i czasokres lato 2013?

Dało by to czas na organizację i reklamę. Miejsce najlepiej tak, bo wątpię by zachęcała podróż ze skraju na skraj Polski. Pierwsze co mi przychodzi do głowy, Łódź?
Cytuj:
A są w ogóle poganie, którzy chcą walczyć o świeckie państwo?
Może jestem w mniejszości, ale świeckie państwo mnie w ogóle nie interesuje. Neutralne światopoglądowo to i owszem.

Haha prawda, semantyka, ale jednak słowa mają znaczenie.
Cytuj:
Bałagan w słowach, bałagan w działaniu.

Może nie nazwał bym siebie purystą językowym, jednak muszę się tutaj zgodzić. Irytujące jest mieszanie słów i pojęć, powoduje to problemy w komunikacji. :?

Sam pomysł jak najbardziej mi się podoba. Jeśli byłby to lipiec lub sierpień, to nawet istniej szansa, że udało by się przybyć. :) Nie ukrywam, że nawet czuję się podekscytowany spotkaniem tak różnych środowisk i zainteresowany co z tego wyniknie.

Myślę, że dobrym kierunkiem, było by teraz zrobić możliwie wyczerpującą listę środowisk i organizacji, które wzięły by udział w całym przedsięwzięciu. Sam nie mam zbytniego doświadczenia, lecz jeśli da się w czymś pomóc to postaram się uczynić co w moich możliwościach.

Początek listy:
-PFI
-Rodzimy Kościół Polski
-Rodzima Wiara
-ZZW Słowianska Wiara
-środowisko portalu Pantheon
-środowiska Asatru, ale jakie wyróżniamy (proszę tu o pomoc kogoś kto się orientuje)?

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 13:34 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
A co powiecie na Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny, Misję Czaitanii, Związek "Ajapa Yoga" czy Światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumaris w Polsce? Hinduiści chyba całkowicie podpadają pod kategorię pogan 8) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 14:36 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Krishna to nie są Hinduiści, tylko schizmatycy hinduscy, oni nawet w Indiach nie są wpuszczani do hinduskich świątyń bo dla tradycyjnych politeistycznych hindusów to heretycy. Zresztą oni są bardzo rygorystyczni w swych obyczajach i razi mnie jako politeistę ich monoteizm. W ogóle niektóre tendencje monoteizujące w hinduiźmie mnie niepokoją ''jeden bóg we wielu obliczach'' itd. taka filozofia zabija politeizm.

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 14:51 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
No dobra a hinduistyczni politeiści?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 15:57 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Asphodelus napisał(a):
W ogóle niektóre tendencje monoteizujące w hinduiźmie mnie niepokoją ''jeden bóg we wielu obliczach'' itd. taka filozofia zabija politeizm.

To jedna z tych części hinduizmu, które najbardziej mi się podobają :) Dlatego hinduizm tak łatwo przyswaja sobie wszelkie inne religie i ich bogów - czytałam np. o odmianach, w których czci się Jezusa jako wcielenie Wisznu. W ogóle filozofia indyjska, rozwijająca się nieprzerwanie przez wiele stuleci jest po prostu niesamowita.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 23:50 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Ataeghane napisał(a):
No dobra a hinduistyczni politeiści?

Oni są spoko. Nawet raz WCER u nich obradował. :D
Amvaradel napisał(a):
To jedna z tych części hinduizmu, które najbardziej mi się podobają :) Dlatego hinduizm tak łatwo przyswaja sobie wszelkie inne religie i ich bogów - czytałam np. o odmianach, w których czci się Jezusa jako wcielenie Wisznu. W ogóle filozofia indyjska, rozwijająca się nieprzerwanie przez wiele stuleci jest po prostu niesamowita.

Ja pana Jezusa z Nazaretu miłością nie darzę i do głowy by mi nie przyszło identyfikowanie go np. z Dionizosem np. bo Jezus przecież sam nie życzył by sobie czegoś takiego ( a w zasadzie Chrystus, jako bóstwo, Jezus to był tylko człowiek). Zatem Chrystus jako bóstwo ksenofobiczne, skrajnie monoteistyczne i antypogańskie i antypolitesityczne z Wisznu by się niedogadało. :wink:

Co innego przenikanie religii europejskich czyli widzenie celtyckiej Brigid jako Ateny albo Wodana jako Merkurego, te bóstwa są bowiem podobne do siebie, że tak powiem na gruncie teologicznym.

A, wracając do Hindusów-monoteistów to jeszcze do niedawna wielu zwiódł pewien kuglarz i szarlatan, głoszący ''boga jedynego'', co to niby z powietrza tworzył medaliony, ptaszki, czy owoce. Materializował je rzekomo ze swoich myśli, z ''wyższego poziomu''. Ten ''wyższy poziom'' był ukryty w jego długim rękawie, wszystkie fanty były wyciągane podczas szybkiego zamachnięcia...

...ale ciemny lud to kupił.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,579 ... luzjonista
http://www.youtube.com/watch?v=pmL-d993zJk

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Ostatnio edytowano niedziela, 2 września 2012, 23:58 przez Asphodelus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: niedziela, 2 września 2012, 23:57 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Oni są spoko. Nawet raz WCER u nich obradował.
No dobra, ale czy takich zapraszać na kongres?

Podobne pytanie można zadać odnośnie polskich shintouistów, ale tacy chyba nie istnieją. ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 00:01 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Dla mnie Krishna to... właśnie i tu jest problem, no niby na siłę można ich zakwalifikowac jako pogan, ale jak ktoś jest jednoznacznie monoteistyczny, to jest anty-politeistyczny, a wówczas moja opinia brzmi : Nie

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 08:08 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Asphodelus napisał(a):
Ja pana Jezusa z Nazaretu miłością nie darzę i do głowy by mi nie przyszło identyfikowanie go np. z Dionizosem np. bo Jezus przecież sam nie życzył by sobie czegoś takiego ( a w zasadzie Chrystus, jako bóstwo, Jezus to był tylko człowiek). Zatem Chrystus jako bóstwo ksenofobiczne, skrajnie monoteistyczne i antypogańskie i antypolitesityczne z Wisznu by się niedogadało. :wink:

Wyznawcy Wisznu chyba lepiej znają swoje bóstwo niż my. I widzą sprawę z zupełnie innej perspektywy :wink:
Mnie z Trimurti zawsze najbardziej pociągał Sziwa, ale w pewnych wersjach Wisznu jest obliczem Sziwy. A wszyscy są Brahmanem :mrgreen:

A w przypadku kontrowersji dotyczących zapraszania jakiejś organizacji na zlot/ kongres można by np. robić głosowanie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 09:57 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Mam trochę wrażenie, ze dyskusja rozjeżdza się nam w didaskaliach, by nie powiedzieć off-topach.

Wracając do tematu:
proponuję spotkanie osób zainteresowanych pracą przy organizacji Kongresu, 22-ego przed obrzędem w Mazowieckim Chramie RKP (jeszcze raz prośba do przedstawicieli RKP do potwierdzenia ich zgody na takie spotkanie)
a wcześniej, w przyszłym tygodniu spotkanie dla osób z Warszawy, 12ego o 19.00

Osoby zainteresowane jednym i drugim spotkaniem prosze o wpisywanie się w tym wątku

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 10:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
hanif napisał(a):
jeszcze raz prośba do przedstawicieli RKP do potwierdzenia ich zgody na takie spotkanie


Zapraszam serdecznie 22.IX. Postaram się niebawem podać najlepszy możliwy czas rozpoczęcia spotkania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 10:04 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
hanif napisał(a):
Mam trochę wrażenie, ze dyskusja rozjeżdza się nam w didaskaliach, by nie powiedzieć off-topach.

Wycięte i przerzucone do nowego watkuhttp://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=26&p=40744#p40744

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 17:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Taka sobie propozycja gdyby się zdecydować na Łódź:
http://www.hotelprzasniczka.com.pl/

Sala "A" - cena wynajmu wynosi 450,00 PLN brutto za dzień. Sala posiada nagłośnienie, internet, ekran stały w cenie wynajmu. Sala mieści maksymalnie 200 osób.

POKOJE bez śniadania ze śniadaniem
1-osobowy 80,00 zł 94,00 zł
2-osobowy 100,00 zł 128,00 zł
3-osobowy 150,00 zł 192,00 zł
4-osobowy 200,00 zł 256,00 zł

Sympatyczna okolica wokół:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 17:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
IMO tylko i wyłącznie Warszawa
Jeżeli ma to spełnić jakąkolwiek rolę Pr-ową i medialną to jest to jedyna lokalizacja w jakiej możemy liczyć na obecność dziennikarzy, którzy jeżeli będą czymś musieli zapchać "dziurę" to przejdą się na inna ulicę w mieście ale nie przejada nawet tak małej odległosci jak warszawa-Łódź. A wszystkie praktycznie redakcje mają swoje siedziby w warszawie

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 22:25 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
hanif napisał(a):
IMO tylko i wyłącznie Warszawa
Jeżeli ma to spełnić jakąkolwiek rolę Pr-ową i medialną to jest to jedyna lokalizacja w jakiej możemy liczyć na obecność dziennikarzy, którzy jeżeli będą czymś musieli zapchać "dziurę" to przejdą się na inna ulicę w mieście ale nie przejada nawet tak małej odległosci jak warszawa-Łódź. A wszystkie praktycznie redakcje mają swoje siedziby w warszawie


Jest sporo racji w tym co napisałeś. Zastanawia mnie jednak, ilu osobą Warszawa jest za daleko? Mimo, że mam dalej, to i tak o dziwo lepszy dojazd niż Łódź.
Co z tą listą organizacji, dodatkowe propozycje?

-PFI
-Rodzimy Kościół Polski
-Rodzima Wiara
-ZZW Słowianska Wiara
-środowisko portalu Pantheon
-środowiska Asatru, ale jakie wyróżniamy (proszę tu o pomoc kogoś kto się orientuje)?

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 5 września 2012, 12:10 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Krwawy napisał(a):
Jest sporo racji w tym co napisałeś. Zastanawia mnie jednak, ilu osobą Warszawa jest za daleko? Mimo, że mam dalej, to i tak o dziwo lepszy dojazd niż Łódź.

Czyli w zasadzie masz bliżej do Warszawy. Dodatkowym plusem jest to, że właśnie w okolicach Warszawy RKP ma swą siedzibę a zatem ułatwiło by to im dotarcie do celu. Hanif też ma w tej sprawie dużo racji.

Cytuj:
Co z tą listą organizacji, dodatkowe propozycje?

-PFI
-Rodzimy Kościół Polski
-Rodzima Wiara
-ZZW Słowianska Wiara
-środowisko portalu Pantheon
-środowiska Asatru, ale jakie wyróżniamy (proszę tu o pomoc kogoś kto się orientuje)?

No Viking należy do Asatru Śląsk zatem środowisko Asatru Śląsk.

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL