Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 22:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 15:18 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Driada:
Cytuj:
Chciałabym się dowiedzieć o co chodzi w związku z moją osobą, konkretnie, z podaniem moich wypowiedzi, które zostały uznane ze obraźliwe, najazdowe, niesprawiedliwe etc. Wtedy będę mogła się ustosunkować, przemyśleć i ewentualnie przeprosić. W sytuacji, gdy nie wiem o co chodzi, ustosunkowanie się jest nieco kłopotliwe. Oczywiście poproszę o taką wiadomość zainteresowane osoby na priv.

Dziękuję.

Jelonek:
Cytuj:
Ta dyskusja niczemu, moim zdaniem, nie służy, to kolejne bezsensowne bicie piany. Nic konstruktywnego z niej nie wyniknie tylko kolejne żale i urazy.
To zależy od wszystkich uczestników i od każdego z osobna.
Cytuj:
my cały czas czujemy się obiektem „niewinnych” żarcików nie wydają się wystarczającą wskazówką dla moderatorów, że coś jest jednak nie tak. Trudno. Zabieganie o komfort dwójki przewrażliwionych osób w średnim wieku ewidentnie nie jest dla moderatorów priorytetem i ja to naprawdę rozumiem
Moderowane były posty Twoje, Driady, Agni, Mohegana i Szerszenia. Może jeszcze czyjeś. Staramy się być bezstronni. Natomiast jeśli każda krytyka wicca i Ciebie wydaje Ci się nieuprawniona, przykro mi, ale według mnie to się nie kwalifikuje do moderacji.
Cytuj:
Zwróć też Agni uwagę na to, że nie jesteśmy członkami PFI, jesteśmy gośćmi na tym forum i powinniśmy uszanować panujące na nim zasady. Myślę, że moderatorzy dają nam i tak dużą wolność. Pozwalają na reklamowanie Waszego z Rawimirem forum, stron internetowych prowadzonych przez różnych Wiccan. To i tak bardzo wiele i myślę, że nie ma sensu oczekiwać niczego więcej

Przykro mi, że tak piszesz. Jeśli myślisz, że jesteś gorzej traktowany bo nie jesteś w PFI...
A z Rawimirem mam kontakt.
Cytuj:
Bardzo dziękuję moderatorom za ich pracę i za liczne dobre rady, żebym nie brał sobie do serca wszystkich tych drobnych prztyczków, które pojawiają się na forum PFI pod adresem mojej religii oraz moim i Agni, albo, co bardziej prawdopodobne, po prostu wydaje nam się, że się pojawiają
Tak, radziłam tak i dałam przykład na sobie, że nie każdą krytykę czy żarty z religii należy traktować śmiertelnie poważnie.
Cytuj:
Tylko na koniec bardzo bym prosił, żeby generalnie ten wątek przeniesiono do ogólnego działu jak „Pogaństwo ogólne”, albo do działu „Magiel” gdzie, jak jestem głęboko przekonany, jest jego miejsce. Naprawdę warto, moim zdaniem, żeby moderatorzy rozważyli moją propozycję
Zrobione :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 17:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Mohegan napisał(a):
Agni napisał(a):
Wiem wiec ze nie robie sobie przyjaciol krytykujac chamstwo i nietolernacje i mowiac to co mowie ale robie to w co wierze i uwazam za sluszne.


Nie sądzę żeby to były te przyczyny ale straciłem znowu nadzieję że dyskusja przyniesie coś nowego, choć brzmi bardzo pięknie i idealistycznie.
Cóż jak sie nie da to sie nie da.
Może znajdzie się kiedyś ktoś mądry kto znajdzie sposób.

Pragnę zauważyć, że Twój post też nie wnosi nic nowego - to nie jest atak personalny, tylko stwierdzenie faktu.

Własnowierca napisał(a):
Więc może najlepszym sposobem na uniknięcie nieporozumień jest niewszczynanie jakichkolwiek publicznych dyskusji w Internecie na tematy kontrowersyjne? Niech osoby zainteresowane wyjaśniają to sobie prywatnie, przez net, telefon lub na żywo, a reszta pisze o swoich przeżyciach, stosowanych technikach, wyznawanych filozofiach, itd, ale w sposób całkowicie niekonfliktowy, bez agresji i bez próby przekonywania kogoś na siłę. I żeby nie było, za żenujące uważam udowadnianie na siłę wszystkim, jak to wszystkich kochamy, lubimy i nic do nich nie mamy. Każdy ma prawo nie lubić wybranych osób,ale to nie znaczy, że ma tym męczyć wszystkich wokoło. Jest wiele innych sposobów działania, jeśli ktoś sobie nie chce po prostu odpuścić. Ale nie powinno też być tak, że najpierw jedna osoba prowokuje i zaczepia, a potem gdy atakowana się odezwie tym samym, to ta druga ściąga na siebie niechęć forumowej "społeczności", bo ciągnie temat. Ja zawsze pretensje mam do tego, kto prowokuje oraz do tego, kto odpowiada równie chamską prowokacją, zamiast wyrazić swoje oburzenie i dać spokój.

ad. pierwszego zdania: czyli jednak zamykamy forum? 8)
odnośnie całej przytoczonej reszty: wydaje mi się, że na tym forum nie było czegoś takiego jak "przekonywanie kogoś na siłę" (czasem ślepa jestem i mało spostrzegawcza, więc mogłam nie zauważyć ;)). jeśli pytałam kogoś (ostatnio chyba męczyłam trochę osoby związane z szamanizmem) o jakąś kwestię, to nie po to, żeby prowokować czy żeby mnie do czegoś przekonywali. pytałam, bo chciałam się czegoś dowiedzieć, nauczyć i zrozumieć. czemu dociekliwe posty są brane jako zaczepka czy prowokacja?
Cytuj:
Mam więc prośbę o unikanie utarczek na tym tle oraz konfrontacyjnego wyjaśniania cech danej wiary. Od tego powinny być osobne działy, np. wiccanin może opisywać swoje przeżycia i poglądy w dziale wicca, asatryjczyk w dziale pogaństwo germańskie, itd. Jak kogoś interesuje dana religia, to do niego zajrzy, jak nie - to nie. A jak ktoś nadal ma wątpliwości i go trzęsie, to doradzam medytację

to znaczy: odradzasz pytanie?

Chimaira napisał(a):
Ta "dyskusja" jest momentami bardzo zabawna.

dla mnie z kolei trochę męcząca jest zarówno ta dyskusja jak i cała sytuacja, jako że nie mogę w spokoju wejść na forum czy FB, żeby w coś nie wdepnąć :x i chociaż generalnie się nie zgadzam z Twoją wypowiedzią, bardzo mi się podoba, że walisz po nickach, dzięki czemu od razu wiadomo, o co/kogo chodzi i mam pewność, do czego/kogo się w swoich wypowiedziach odnoszę. skomentuję tylko jeden element z Twojej wypowiedzi: ten o zbuku.
wiem, że Ulf nie ma możliwości wypowiedzieć się osobiście w tym wątku, ale na fb komentują ten wątek osoby, które z powodzeniem mogą zrobić to tu, a nie robią. to jest, de facto, wynoszenie tej dyskusji poza forum PFI, w dodatku tam też nie wszyscy, którzy by chcieli, mogą się wypowiedzieć, bo dodawanie komentarzy zarezerwowane jest tylko dla znajomych. dlatego, siłą rzeczy, fejzbukowe treści przenoszone są tu. Agni i Ulf robią dokładnie to samo - komentują wypowiedzi z innych mediów tam, gdzie mogą to zrobić.

Ailinon napisał(a):
Wiem, że lubisz gołe klaty, a Ty wiesz, że lubię przeintelektualizować i szukać trzeciego, piątego, ósmego dna :P

bardzo przyjemnie mi się czyta te Twoje "przeintelektualizowane" posty ;)
Cytuj:
Wg mnie byłoby bardzo niedobrze, gdybyśmy dorobili się powtórki z konfliktu Czeski-Enenna. To już raz było i byłoby fajnie, gdyby udało się nie powtarzać tego samego od początku.

dotarły do mnie tylko wzmianki, że taki konflikt był i nic więcej nie wiem, ale brzmi groźnie...

Amvaradel napisał(a):
Jeśli mielibyśmy rzeczywiście rozwiązać jakiś konflikt, to musimy ustalić dokładnie:[...]

bardzo mi się podoba ten pomysł :)

Driada napisał(a):
Agni napisał(a):
Za to ani razu nie skrytykowalas tych ktorzy wyrazali zupelnie odwrotna filozofie od tej ktora sama teraz reprezentujesz.

Ten kwantyfikator jest nieuprawniony.

też mi się tak wydaje.

Jelonek napisał(a):
Ta dyskusja niczemu, moim zdaniem, nie służy, to kolejne bezsensowne bicie piany. Nic konstruktywnego z niej nie wyniknie tylko kolejne żale i urazy.

ja jednak w swojej naiwności cały czas wierzę, że nie masz racji.

Poszukiwać napisał(a):
Kurde, dobrze, że napisałem tamtego posta, właśnie o takie podkręcenie flejma mi chodziło! Tak trzymać :twisted:

krew, igrzyska i testosteron - ech :roll:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 20:24 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
W dużym skrócie Jelonku...

Wróciłeś razem z Agni na to forum, po tym jak w poczuciu "bycia ciężko obrażonymi" opuściliście je jakiś czas temu. Dołożyliście (Agni się po zwróceniu uwagi przez moderatorów opamiętała i to się jej bardzo chwali), poza ładnymi i merytorycznymi wypowiedziami, kupę "szpil" swoim starym znajomym (Wiccanom i exwiccanom) delikatnie mówiąc odsądzając ich od czci wiary i paru innych rzeczy.

W chwili, gdy cierpliwość paru osób (choćby moja) na tyle się wyczerpała, że zaczęły się uwagi zwrotne pod Twoim głównie adresem (a w moim wypadku pokazujące jedynie ironicznie jaki obraz Wicca prezentujecie tutaj), nagle się okazuje że:
- jesteśmy nietolerancyjni
- obrażamy Wasze uczucia religijne
- jesteście "wy" i "my" (przy czym "my" to ZOMO, bo wy jesteście dobrzy i bez zmazy i skazy)
- no i generalnie powinniśmy Was powitać w głębokich ukłonach i za to że kopiecie osoby, które są tu na forum a jest im z tych czy innych względów nie po drodze z Wami, powinniśmy wszyscy was nosić na rękach.

Wybacz Jelonku, że powiem to wprost, ale czy Ci naprawdę tak szajba odbiła???
Stworzyłeś w ciągu ostatniego bodajże tygodnia-dwóch, swoimi postami obraz Wiccanina, który jest dzielny jak bije osoby niebroniące się, a jak go zaczynają szturchać, to płacze że go katują i palą na stosie.

Piszę Ci to wprost, na gołą klatę... możesz to zgłosić do kolejnej moderacji, bo tyle maili ile ostatnio otrzymałem od moderatorów, próbujących za wszelką cenę (oczywiście w ramach nieszanowania Was - to złośliwość) pójść Wam na rękę i stworzyć warunki do poczucia bezkarności z Waszej strony, nie otrzymałem od dawna. Były bardzo miłe i za to również moderatorom dziękuję... - serdecznie Wam współczuję tej fuchy. Stać na kowadle i zastanawiać się, który młot pierwszy uderzy... trza być twardym poganinem a nie miękkim kosmitą.

Na zakończenie przytoczę Ci jeszcze definicję... bo wydaje mi się iż nie rozumiesz słowa tolerancja:
Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć")
Akceptacja (z łac. acceptatio: dosł. przyjmowanie) – wyrażenie zgody, przyjęcie, aprobata, potwierdzenie dla czegoś lub kogoś

Narzekanie iż na tym forum nie ma tolerancji dla Wiccan, jest IMHO poważnym nadużyciem, zwłaszcza wobec Twojego na nim zachowania. Nie wszyscy muszą Was kochać i podziwiać. Z drugiej strony masz rację... cierpliwa wytrwałość kiedyś się kończy, jednak z tego co widzę, to nikt Was nie wygania... sam nawołujesz Agni do odejścia.

Pozdrawiam i liczę iż tym razem będzie to mniej pracy dla moderatorów a nie więcej.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 20:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Szanowny Kolego,

Szerszen napisał(a):
Wróciłeś razem z Agni na to forum, po tym jak w poczuciu "bycia ciężko obrażonymi" opuściliście je jakiś czas temu.

Nigdy z tego forum nie odchodziłem. Zawsze tutaj byłem. Co więcej od początku uważałem, że gremialne opuszczenie przez Wiccan zarówno tego forum, jak i samej PFI Polska jest błędem. Mówiłem o tym głośno i to ja przekonałem Agni do powrotu. Jak nie znasz faktów, to się nie wypowiadaj.
Szerszen napisał(a):
Z drugiej strony masz rację... cierpliwa wytrwałość kiedyś się kończy, jednak z tego co widzę, to nikt Was nie wygania... sam nawołujesz Agni do odejścia.

Nawołuję Agni do zaprzestania uczestnictwa w tym wątku (a nie do odejścia z forum wbrew temu, co sugerujesz) i zapraszam ją, jak i wszystkich uczestników tej dyskusji, w tym również Ciebie, do wzięcia udziału w merytorycznej wymianie poglądów na temat pogaństwa, a nie do rozbudowywania tej listy wzajemnych żalów i urazów w jaką dawno zamienił się ten wątek. Postaraj się, proszę, uspokoić i przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź. Tym razem ze zrozumieniem.

Jelonek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 21:03 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kallisto napisał(a):
Cytuj:
Mam więc prośbę o unikanie utarczek na tym tle oraz konfrontacyjnego wyjaśniania cech danej wiary. Od tego powinny być osobne działy, np. wiccanin może opisywać swoje przeżycia i poglądy w dziale wicca, asatryjczyk w dziale pogaństwo germańskie, itd. Jak kogoś interesuje dana religia, to do niego zajrzy, jak nie - to nie. A jak ktoś nadal ma wątpliwości i go trzęsie, to doradzam medytację

to znaczy: odradzasz pytanie?


Nie - odradzam konfrontację, złośliwość i wypowiedzi, które nic nie wnoszą. Doradzam chill-out, czyli totalny spokój i wyluzowanie. Odradzam dopisywanie czegokolwiek do wątku, o ile nie mamy całkowitego spokoju ducha, bo w tak delikatnych sprawach jak religia można kogoś zranić w sposób nieodwracalny. Każdy z nas więc, zanim coś powie, powinien pomyśleć, jak odbierze to osoba po drugiej stronie, opanować poczucie własnej dumy, powściągnąć chęć walki, bo to nie ring :), nabrać delikatności i ogłady. Jak ktoś ma wątpliwości, to niech przemyśli to samo jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze enty raz.
Lepiej dojść do wniosku, że nie ma się nic do powiedzenia i nic nie pisać, niż kogoś zranić i wszczynać kolejną awanturę.

Stoicki spokój, możliwy do osiągnięcia dzięki medytacjom, wysiłkowi fizycznemu i wielu innym rzeczom uważam za wymóg przy pisaniu na tym forum. Odradzam także podejmowanie sprzeczek - znacznie lepiej włączyć "ignore mode" i traktować złośliwe wpisy tak, jakby ich w ogóle nie było. Nie odpowiadać na zadane w nich pytania, nie prostować niczego, nie dyskutować.

W ten sposób wszystkie konflikty umrą śmiercią naturalną, a następne nie dadzą rady się urodzić. I żeby nie było: uważam,ze jak najbardziej powinniśmy WALCZYĆ, ale nie przeciwko sobie nawzajem!! Po pierwsze, to każdy powinien walczyć ze swoimi słabościami. Po drugie, mamy wystarczająco wielu przeciwników, i w postaci osób i środowisk nieprzychylnych poganom, i w postaci zwykłej niewiedzy na nasz temat. Walka pogan między sobą przypomina mi to, czego interesując się historią dowiedziałem się o dawnych Połabianach i Pomorzanach; pogańscy Wieleci, Obodryci, Ranowie i Pomorzanie walczyli między sobą, każdy dbał tylko o własny interes, aż zapanowało chrześcijaństwo, które mówiło o jedności. Ranowie wspierali Sasów przeciw Obodrytom i Wieletom, a potem byli sami, gdy padała Arkona. To nie jest dobry wzór do naśladowania...
Tak więc zarówno rzeczowa konfrontacja z osobami nieprzychylnymi pogaństwu, jak i krzewienie wiedzy i świadomości istnienia religii pogańskich, jest bardzo potrzebna i niech Perun, Thor, Taranis i inni Bogowie wojny, gromu i siły wspierają nas w tym dziele.

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 22:19 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Jelonek napisał(a):
Nawołuję Agni do zaprzestania uczestnictwa w tym wątku (a nie do odejścia z forum wbrew temu, co sugerujesz) i zapraszam ją, jak i wszystkich uczestników tej dyskusji, w tym również Ciebie, do wzięcia udziału w merytorycznej wymianie poglądów na temat pogaństwa, a nie do rozbudowywania tej listy wzajemnych żalów i urazów w jaką dawno zamienił się ten wątek. Postaraj się, proszę, uspokoić i przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź. Tym razem ze zrozumieniem.


Dołączam się do apelu. Kieruję go do wszystkich - nikogo nie wyrzucam, niczego nie manifestuję (jak chcieliby niektórzy), jedynie proszę o powrót do merytorycznej dyskusji. Wbrew pozorom rozumiem frustrację osób, które czują się źle w atmosferze wzajemnych konfliktów, ale jak pisała Ailinon - kultura sama się broni. Myślę, że każdy kulturalny człowiek na tym etapie zgodzi się, że warto do tej prostej prawdy wrócić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2010, 22:47 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Jelonek napisał(a):
Szanowny Kolego,

Postaraj się, proszę, uspokoić i przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź. Tym razem ze zrozumieniem.

Jelonek


Szanowny Kolego,
Ja jestem spokojny. Przedstawiłem Ci obraz jaki w moim odczuciu zarysowałeś - bez otaczania ani w bawełnę ani w ciernie, bez przerysowywania. Przeczytaj również, przemyśl albo zrób z tym co chcesz.

W jednym się z Tobą zgadzam w 100% - Wiccanie nie powinni opuszczać tego forum ale to ich/wasza osobista decyzja.
Jak dla mnie może być EOT.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: czwartek, 16 grudnia 2010, 03:24 
Ej sorry, ale mówienie do Szerszenia (na tyle ile znam go z sieci i jakiegoś spotkania), żeby się uspokoił to tak jakby Mistrza Zen posądzić o frenetyzm. :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: czwartek, 16 grudnia 2010, 03:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
@Własnowierca: ok, teraz już rozumiem. nie potrzebnie się przyczepiłam, mój błąd, przepraszam.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: czwartek, 16 grudnia 2010, 04:37 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Widzę, że emocje nieco opadły. A jeśli ktoś ciągle nie wie co zrobić z szalejącymi hormonami, to podaję numer telefonu:

Obrazek

:)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: czwartek, 16 grudnia 2010, 10:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
polecasz z czystym sercem? bo ja wolałabym korzystać z czegoś, co wcześniej zostało wypróbowane przez polecającego 8)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: czwartek, 16 grudnia 2010, 13:08 
Kallisto napisał(a):
polecasz z czystym sercem? bo ja wolałabym korzystać z czegoś, co wcześniej zostało wypróbowane przez polecającego 8)


Touche! :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Środowisko pogańskie
PostNapisane: czwartek, 16 grudnia 2010, 14:44 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Kallisto napisał(a):
polecasz z czystym sercem? bo ja wolałabym korzystać z czegoś, co wcześniej zostało wypróbowane przez polecającego 8)


Moje hormony nie buzują, a liczy się przecież efekt :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL