Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 14:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: sobota, 24 kwietnia 2010, 23:01 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 27 marca 2010, 21:48
Posty: 97
Lokalizacja: Katowice/Mysłowice
Możecie powiedzieć coś o tym jak się pozbyć z domu ducha?? Mieszkamy w dość starym mieszkaniu - kamienice w Katowicach mają ze 100-150 lat (kompletnie nie znam jego historii choć wcześniej pewnie ktoś tu umarł) - niedawno remontowanym co podobno ma jakieś znaczenie przy duchach - i od jakiegoś czasu wydaje mi się że wyczuwam czyjąś obecność, zwłaszcza gdy siedzę sama w domu. Czasem uczucie to jest bardzo wyraźne wręcz mrowienie na plecach takie jak wtedy gdy ktoś nas z bardzo bliska obserwuje. Nie mogę spać albo mam koszmary, czasem nagłe niewyjaśnione uczucie lęku... Jak sprawdzić czy to duch człowieka czy jakaś inna istota?? Jak się go pozbyć??
Viking niczego nie wyczuwa - u niego to jednak naturalne bo jest o wiele mniej wyczulony na sprawy nadprzyrodzone, magie itd a jego kontakty z duchami zawsze ograniczały się do zostawiania domowym duszkom mleka i ciastek...
Ps. Raczej nic mi się nie wydaje bo nie należę do lękliwych osób, zwykle też zanim założę że mam do czynienia z duchem upewniam się czy nie mam w domu włamywacza
:wink:

_________________
"Jestem Księżniczką...zabije jeśli trzeba... ułaskawię jeśli przekonasz że warto..."
Jesienne Ognie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 08:59 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
spal w jakims półmisku szałwię i piołun i przejdz sie po mieszkaniu i je okadź, piołun i szałwia ma moc oczyszczania , odrazu po tym otwórz okna (nie drzwi) , możesz w tej chwili zmówić krótką modlitwe co ma stworzyć mini obrzęd pogrzebowy, dusze mogą isę błakać właśnie z tego powodu i trzymają się swojej chaty. jeżeli jest to niespokojna zagubiona dusza uleci przezz okno, jezeli będzie to duch tego miejca w jakimś kącie zapal świecie (żeby sie ogrzał) i zostaw troche jedzenia i napoju- poproś przy tym głośno i wyraźnie , by jeżeli jest dobry opiekował się Twoim domostwem i domownikami w zamian za cieply kąt i strawę.

ps z doświadczenia wiem że osoby , które są twarde i odpowrne na dusze itakie tam jw mają najczęściej pełne gacie gdy coś zaszeleści za szafą :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 12:03 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Mieliśmy już podobny wątek na forum http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=3&t=594
Warto tam zajrzeć.
Jeśli ty to czujesz, a Viking nie, to można sprawdzić czy czuje to pies lub kot. Ja po zachowaniu domowych zwierzaków widzę czy coś się dzieje czy nie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 22:19 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Rafał dobrze prawi, jeśli szałwia nie poskutkuje, to przejdź się z "żywym ogniem" (świeca/lampka oliwna/mała pochodnia) wokół mieszkania - zaglądając zwłaszcza w ciemne kąty i (ważne) odwiedzając każdy narożnik, mówiąc "Tu jest mój dom i moje prawo, odejdź." (ew. coś zbliżonego). Ze względu na wyznawaną wiarę, nie od rzeczy będzie prośba o pomoc do Thora, a osobiście (ale to ja) bym jeszcze poprosił Heimdalla, jeśli chodzi o zachowanie ogniska domowego. Być może coś trzeba zmienić w zasadach panujących w domu aby zapobiec przyszłościowo takim wypadkom.

Połączenie szałwii (użytej w stylu zgodnym z opisanym przez Rafała), z zakreśleniem kręgu ognia pozwoliło mi swego czasu pozbyć się paru nieproszonych gości z pobliskiego cmentarza.

Na ile moja praktyka mi pozwala stwierdzić, byty przyjazne raczej nie powodują koszmarów, więc problem "czy nie wygonię dobrego" zakładam za załatwiony.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 23:24 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 27 marca 2010, 21:48
Posty: 97
Lokalizacja: Katowice/Mysłowice
Jakie zasady zmienić??

_________________
"Jestem Księżniczką...zabije jeśli trzeba... ułaskawię jeśli przekonasz że warto..."
Jesienne Ognie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 00:07 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Raijo,

w tym wątku, tututaj tłumaczyłam Annie, jak połączyć stosowanie szałwii - demaskatorki - ze zmianą atmosfery panującej w domu.

Ponieważ zbliża się Beltaine, Majowe Święto, podczas którego granica między Światami jest szczególnie cienka, radziłabym zwrócenie się do tych, których zarówno wyspiarscy Celtowie jak i północni Germanie (patrz: szkocko-norweskie Szetlandy) honorują duchy opiekuńcze wszelkich miejsc - alfy/elfy/sidhe. Viking, z którym rozmawiałam na ten temat, podpowiedział mi, że wynajęliście nowe mieszkanie. Być może nie zapoznaliście się jeszcze z alfami mieszkającymi tam, a może duch opiekuńczy Waszej rodziny/wspólnoty jeszcze się w mieszkaniu nie zadomowił? Spróbujcie w okolicach 1 maja złożyć szczególną obiatę Drugiemu Plemieniu, poproście o ochronę, wyciągnijcie do nich rękę - gdy to zrobisz, alfy powinny się zająć intruzem (jeśli taki faktycznie jest), a gdyby miały sobie z nim nie poradzić, to zachęcone Twoją uwagą, z pewnością Ci o tym powiedzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 01:15 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:33
Posty: 188
Raija Asatru Śląsk napisał(a):
Jakie zasady zmienić??


ignorancje wobec swiata duchow 8)

_________________
www.watra.org.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak się pozbyć ducha??
PostNapisane: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 02:00 
Funi kveykisk af funa,
Brandr af brandi brenn, unns brunnin er

...intonujesz zapalajac mala pochodnie/swiece z runami othala tiwaz ansuz.
Ogien musi byc "czysty" - z ziemi (krzesiwo) lub slonca (lupa )

Gdy juz okadzilas dom szalwia, obchodzisz go z ogniem w kierunku ruchu slonca, tak jak to opisal Szerszen i galdrujesz Futhark.

Potem stajesz w srodku "wyimaginowanego kregu" ktory zatoczylas wokol domu,
trzymajac w jednym reku ogien a w drugim wasz kindredowy Mjollnir ( albo Twoj prywatny noszony na szyi...)

... i spuszczasz atomowke.

Donar, dutigo dietewigo ! - wezwanie ( Algiz)

Hamar yfir mer! Donar hald vördh ok hindr alla illska - Mjollnir w gorze
Hamar undir mer! Donar hald vördh ok hindr alla illska - Mjollnir na dole
Um mik ok i mer Asgardhr ok Midgardhr ! - zataczasz dookola krag Mjolnirem i konczysz uderzeniem w piers.

Heilir AEsir, heilar Asynjur, ok öll ginnheilög godh ! - zakonczenie ( Algiz )

Wszystko to mowisz glosno i wyraznie stojac twarza w kierunku polnocnym.

...przy najblizszej okazji robisz blot i skladasz ofiare.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL