Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 09:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2008, 19:16 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Okropnych diablow nie ma, ale opetania sie zdarzaja i, niestety, nie zawsze sa dobrowolna, tymczasowa ofiara. W sumie to majac do wyboru niepewnego new ageowca lub doswiadczonego egzorcyste katolickiego, gdyby mnie cos opetalo, wybralbym katolickiego ksiedza.
Chociaz mam nadzieje, ze dzieki mojemu bardzo ostroznemu podejsciu do magii nigdy mnie to nie spotka. Pewnym jednak nigdy byc nie mozna. Ot, taka droga :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2008, 22:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 09:35
Posty: 114
Lokalizacja: Przemyśl
Moim skromnym zdaniem i z mojego skromnego doświadczenia wynika, że dużą rolę odgrywają ludzie z jakimi się zadajemy w okresie "buntu młodzieńczego" i fascynacji ezoteryką, magią itp.
Gdyby nie to, że na odpowiednim etapie swego życia spotkałem ludzi z środowiska ezoterycznego w moim mieście, którzy zaczęli wyprowadzać mnie na prostą i strofować, to pewnie też bym zbzikował i wyszłoby coś w stylu opętania. Także, jak mówię, wiele zależy od ludzi z jakimi się zadajemy, a w mniejszym stopniu, ale nie za małym, to co robimy jak zapada noc :twisted:

_________________
Wybieraj, śmiałku z obcych stron:
Uderz w ten dzwon
I czekaj na niebezpieczeństwa
Lub do szaleństwa
Łam sobie głowę, co byś przeżył,
Gdybyś uderzył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Satanizm
PostNapisane: piątek, 10 listopada 2017, 02:46 
Offline
Milczek

Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 16:37
Posty: 4
Lokalizacja: Olsztyn
Lacrimosa napisał(a):
Między innymi od tego światopoglądu wszystko się w moim przypadku rozpoczęło.
A jak było u Was ? Jak wyglądała Wasza droga ?


W moim przypadku również,jednakże nie był to stricte satanizm-raczej bym powiedział "klimat" satanizujący,młodzieńczy bunt przeciwko fałszowi i obłudzie wiadomo jakiej religii.Już jako 13-latek rysowałem odwrócone pentagramy i ogólnie pociągały mnie te "klimaty".Pamiętam jak pewnego dnia zamiast do kościoła (babcia bądź rodzice kazali mi chodzić co niedzielę do kościoła) a akurat zdarzyło się tak,że nie byłem (tego dnia) pod "okiem" rodziców-poszedłem nad jezioro na krańcu naszego miasta (była zima,jezioro było zamarznięte i trochę przyprószone śniegiem) i narysowałem na jego fragmencie duży,odwrócony pentagram-który przede wszystkim był dla mnie właśnie symbolem buntu.Później doszła fascynacja muzyką metalową oraz luźne powiązania z subkulturą tzw. metalowców.Z czasem jednak satanizm zaczął ustępować politeizmowi antycznemu i obecnie nie identyfikuję się z nim,przestał mi być potrzebny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Satanizm
PostNapisane: poniedziałek, 2 września 2019, 19:44 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Zawsze uważałem satanizm za część chrześcijaństwa. Nie tylko wyrosłe jako wewnętrzny bunt, jako spoiwo - wspólny wróg, również jako postaci z chrześcijańskiego kręgu, charakterystyczna dla chrześcijaństwa stylistykę - straszny diabeł, szatan, typowo chrześcijańskie ukorzenie się, nie tu to tam, bycie sługą to tego, to tamtego.

Nigdy mnie to nie pociągało.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL