Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 09:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dieta wegańska
PostNapisane: poniedziałek, 8 listopada 2010, 03:04 
Z braku działu "kulinaria" ;), tu ląduje moje pytanie, a nie przepadnie tak jak w maglu.

Ze względów zdrowotnych przechodzę na dietę niskotłuszczową, niskobiałkową, co najbardziej chwytliwie można nazwać dietą wegańską. Ponieważ o jadłospisie, rozpiskach kalorycznych, składzie itp., niewiele wiedziałem, udałem się do najbliższej i jedynej instancji, czyli googla. Niestety, dominuje tam zasada: 90% bulszitu o mordowaniu zwierzątek, 8% bulszitu marketingowego, 1% konkretów i 1% małego druczku w stylu "bierzcie suplementy, bo niektórych witamin ni huhu nie przyswoicie z zieleniny".

Stąd - znacie jakieś dobre miejsca w necie (bez konieczności płacenia kupy kasy i czekania dwa miesiące na wizytę u dietetyka) gdzie można znaleźć w miarę sensownie rozpisane jakieś różniste potrawy, przepisy, przykładowe jadłospisy, gdzie przy okazji ilość emocjonalnego bulszitu ograniczona jest do minimum?

ps
Mam nadzieję, że zaczątek tego tematu nie przerodzi się w dyskusję o jedzeniu/nie jedzeniu mięsa ze względów ideologicznych - mam też nadzieję, że na konkretne pytanie dzięki waszej uprzejmości dostanę konkretną odpowiedź...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dieta wegańska
PostNapisane: poniedziałek, 8 listopada 2010, 09:10 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
http://puszka.pl/ ponad 5000 przepisów wegetariańskich w tym 3 tys. wegańskich
Jadłospisów nigdy nie stosowałam, wydaje mi się, że widziałam takie w książkach o kuchni wege, ale to było dość dawno, więc nie pamiętam tytułów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dieta wegańska
PostNapisane: poniedziałek, 8 listopada 2010, 14:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
przykładowe jadłospisy są np. w "Naturalnej kuchni wegetariańskiej" Carolin Mueller Pawlak, a także, o ile dobrze pamiętam, bo nie mam ich teraz przy sobie, w "Kosowskiej kuchni jarskiej" Tarnawskiej i "Zmierzchu świadomości łowcy" Grodeckiej.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dieta wegańska
PostNapisane: poniedziałek, 8 listopada 2010, 16:31 
@Amvaradel - Puszkę znam i korzystam, ale jest dla mnie troszkę za chaotyczna. ;) Niemniej dzięki.
@Kallisto - o, właśnie... poszukam, dzięki, kochana jesteś. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dieta wegańska
PostNapisane: środa, 10 listopada 2010, 14:28 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Chimku,

mogę Ci w weekend (wtedy jestem w domu) przesłać jadłospis mojego taty; jest opracowaniem diety wegańskiej i bezglutenowej dla cukrzyka, celem odciążenia głównie wątroby i nerek (trzustka i tak już jest dawno dead :P).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dieta wegańska
PostNapisane: środa, 10 listopada 2010, 18:59 
O... Właśnie o to mi chodzi, moje problemy to głównie nerki... Wątroby z reguły nie liczę, bo takowej podobno nie posiadam, aczkolwiek czasem straszą mnie hepatitis, więc nie zaszkodzi być uważnym - a nuż mi jakaś wątróbka znowu wyrośnie. ;P Byłbym niezmiernie wdzięczny...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL