Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bóg na każdą okazję
PostNapisane: poniedziałek, 27 lutego 2012, 21:40 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Artykuł z Newsweeka o nowych i często dziwnych religiach i parareligiach Bóg na każdą okazję
W połowie tekstu wzmianka o poganach:
Cytuj:
Oficjalnego uznania domagają się także inne brytyjskie minireligie. Od dwóch lat w brytyjskiej policji działa Grupa Policjantów Pogan (poza Stowarzyszeniem Policjantów Muzułmanów i Stowarzyszeniem Policjantów Sikhów). Więźniowie poganie w brytyjskich zakładach karnych mają prawo do posiadania czarodziejskich różdżek, a brytyjskie MSW zwolniło pogan z tradycyjnej formuły religijnej i mogą przysięgać przed sądem na „wszystko, co mi drogie”. Nie jest to takie dziwne, zważywszy że zdaniem niektórych ekspertów w Wielkiej Brytanii wśród 59 mln mieszkańców jest blisko 200 tys. ludzi uznających się za czarownice, wampirów i pogan.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg na każdą okazję
PostNapisane: środa, 29 lutego 2012, 23:08 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 23:28
Posty: 67
Lokalizacja: Michale
Wrzucanie pogan i czarownic do jednego wora z wampirami nie świadczy chyba o tym, że pogan i czarownice traktuje się poważnie. Nie sądzicie?

Może powinienem zostać leśną strzygą?

A teraz bardziej poważnie: Czemu właściwie ma służyć tworzenie pogańskich/islamskich/innych oddziałów policyjnych? Czy to, w co wierzy policjant spisujący mnie za spożycie alkoholu w miejscu publicznym ma jakieś znaczenie? :roll:

_________________
"Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bóg na każdą okazję
PostNapisane: czwartek, 1 marca 2012, 01:45 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Dla mnie sprawa jest prosta - kosciol katolicki "przezyl sie" a ludzie jednak potrzebuja sacrum bo zycie ich zwyczajnie przerasta. Stare - jak trwoga to do boga, tylko ze rozwoj internetu i szeroki dostep do informacji powoduja ze wraca stare to jest wiele lokalnych malych kultow i religi. Ale juz nie tyle zwiaznych z miejscem, co z typem umyslowosci.

Ja np kiedys przeczytalam "ze w okopach nie ma ateistow, no bo przeciez nikt nie bedzie recytowal rownan Maxwella" no i stwierdzilam ze to jest tak pojebane stwierdzenie ze warto je wprowadzic w zycie. Widze ze sporo minireligi jest wlasnie na takim pomysle oparte. To troche jak z trollowaniem na 4chan, tak wlasciwie robi sie to "for the lulz" czyli "tak dla jaj" ale moze z tego wyjsc cos sensownego np pulapka na pedofila jaka nieraz "anonimowi z 4chan" zastawiali.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bóg na każdą okazję
PostNapisane: piątek, 2 marca 2012, 14:04 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Epikurejczyk napisał(a):
Wrzucanie pogan i czarownic do jednego wora z wampirami nie świadczy chyba o tym, że pogan i czarownice traktuje się poważnie. Nie sądzicie?

To zależy jak poważnie traktuje się wampiry :wink:

Cytuj:
Może powinienem zostać leśną strzygą?

Dobry pomysł :)

Cytuj:
A teraz bardziej poważnie: Czemu właściwie ma służyć tworzenie pogańskich/islamskich/innych oddziałów policyjnych? Czy to, w co wierzy policjant spisujący mnie za spożycie alkoholu w miejscu publicznym ma jakieś znaczenie? :roll:

Chyba nie chodzi o oddziały tylko o stowarzyszenie/ grupę skupiającą ludzi danego wyznania [pracujących w policji. Może jak mają tam obchody jakiegoś dnia policjanta, to każda grupa może świętować po swojemu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg na każdą okazję
PostNapisane: piątek, 2 marca 2012, 15:14 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 8 listopada 2011, 23:28
Posty: 67
Lokalizacja: Michale
Muszę przyznać, że jak dotąd nie spotkałem wampira (nie będącego postacią fikcyjną), którego mógłbym poważnie traktować. :wink:

Jeśli chodzi o pogańską policję: Cóż, może masz rację. Sądzę jednak, że i bez takich stowarzyszeń możliwe jest świętowanie "po swojemu". :)

Tak sobie pomyślałem: Być może chodzi po prostu o wykazywaną przez większość ludzi "naturalną" tendencję do tworzenia zbiorowości?

_________________
"Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bóg na każdą okazję
PostNapisane: piątek, 2 marca 2012, 15:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
W sumie to może mieć praktyczne zastosowanie dla tych osób np. łatwiej dostaną wolne na pogańskie święto
bo jest ich więcej, a nie że pan Jones sobie coś wymyśla i niech przestanie, ma siedzieć na komisariacie ;-)

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL