Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: poniedziałek, 10 września 2012, 09:03 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Na to bym nie wpadła
Cytuj:
Znany egzorcysta o. Aleksander Posacki napisał w swojej książce, że Wojciech Cejrowski "beztrosko propaguje" szamanizm, choć deklaruje, że jest katolikiem. Bije też w Beatę Pawlikowską, prywatnie byłą partnerkę życiową Cejrowskiego. A podróżnik pisze na swoja obronę: - Noszę przy sobie olej egzorcyzmowany i stosuję go, gdy mam poczucie, że zbliżył się do mnie ktoś parający się czarami, wróżka. (...) Dalej o. Posacki ciągnie, że "znany podróżnik i dziennikarz, pomimo iż deklaruje się jako wierny katolik, w sposób wybitnie niefrasobliwy propaguje bezpośrednie kontakty z szamanami czy czarownikami, które mogą być bardzo niebezpieczne". Do tego Cejrowski "przedstawia kontakty z szamanami jako coś naturalnego i bezpiecznego, mieszczącego się wyłącznie w kontekście poznawczym etnologii i podróży geograficznych".

Cejrowski deklaruje się jako katolik, a propaguje czary?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: poniedziałek, 10 września 2012, 09:20 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Amvaradel napisał(a):

Myślę, że Posacki ma rację. Czytałem jedną z ksiązek Cejrowskiego o jego pobycie w Amazonii. Opowieść była przepełniona szamanizmem. Owszem, od czasu do czasu autor komentował coś z pozycji katolickich, ale niezbyt często i widać było jego pozytywny stosunek do szamanów, z którymi rozmawiał... telepatycznie. Widoczny był pozytywny stosunek do praktyk szamańskich. Ba, nawet silny telepatyczny związek z pewną szamanką, niemalże miłosny, który oddziaływał na niego nawet podczas pobytu w Polsce.

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: poniedziałek, 10 września 2012, 22:02 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Miłosny telepatyczny związek z szamanką? :shock:
Książek Cejrowskiego nie czytałam, próbowałam oglądać kilka odcinków programów podróżniczych, ale ten facet tak działa mi na nerwy, że nie dałam rady :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: środa, 12 września 2012, 10:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
ja tam lubiłam jego programy podróżnicze, przestałam oglądać po przeczytaniu licznych jego wypowiedzi w internecie. A co do propagowania szamanizmu, to facetowi wyraźnie czegoś brakuje w życiu. Podobnie w kontekście religijnym - ciągnie go do latynoskiego sposobu wyznawania religii chrześcijańskiej, gdzie bardzo duży nacisk położony jest na kult Marii - podświadoma potrzeba Bogini Matki jak nic ;)

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: czwartek, 13 września 2012, 12:24 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Moim zdaniem problemem jest to ze [upraszczajac moj tok rozumowania] wedlug teologow chrzescijanskich dobry chrzescijanin trzyma sie tego czego naucza kosciol i jezeli widzi cos co od tego odbiega to ma obowiazek sie odsunac.
Chodzi o to ze zgodnie z duchowa nauka kosciola nawet trening karate jest "grzechem" bo karate zawiera w swoich naukach cos co jest obce chrzescijanstwu a wplywa na "ducha" - tzn porzadkuje umysl inaczej niz naucza kosciol.
I w gruncie rzeczy o to chodzi.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: czwartek, 13 września 2012, 19:25 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Kallisto napisał(a):
ja tam lubiłam jego programy podróżnicze, przestałam oglądać po przeczytaniu licznych jego wypowiedzi w internecie.


Szczerze mówiąc traktuję "Frondę" - na której pisuje też Cejrowski - jako swoistą codzienna dawkę czarnej nienawiści, która trochę mnie bawi, a trochę sprawia że czuję się lepszy. Jednak w taki stan wprawiają mnie artykuły fanatyków, ale z odrobiną intelektu. Cejrowski jest jednak zbyt prymitywny, żeby jego artykuły wzbudzały we mnie jakiekolwiek uczucia nie mówiąc o doznaniach intelektualnych.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: piątek, 14 września 2012, 10:54 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2012, 16:09
Posty: 20
Moim zdaniem o. Posacki całą sprawę wyolbrzymia - od dawna Kościół Katolicki lęka się utraty swoich owieczek na rzecz innych wierzeń. A tu mamy do czynienia z osobą znaną i przez wielu lubianą, która "beztrosko propaguje" szamanizm.
A tak poważnie - lubię programy Wojtka Cejrowskiego, choć przyznaję, że czasami niektóre jego wypowiedzi mnie irytują - jednak mamy wolność wypowiedzi a zatem trzeba zacisnąć zęby :wink: Co się zaś tyczy propagowania przez niego szamanizmu, uważam, że ktoś tutaj robi "z igły widły". Tematyka "Boso przez świat" jest skocentrowana na ukazaniu życia przede wszystkim mieszkańców Południowej Ameryki - trudno jednak jest wyjaśnić zasad życia społecznego Indian nie sięgając do ich wierzeń, a tym samym do szamanizmu. Poza tym osobiście w żadnym z programów nie zauważyłam, by namawiał do praktykowania szamanizmu bądź do kontaktowania się z szamanami. Jedynie stwierdzał, że szmani są w krajach Ameryki Południowej równi naszym lekarzom i kapłanom - to ludzie obdarzeni wiedzą zarówno w zakresie medycyny naturalnej jak i duchowości. Księża zawsze znajdą powód by się czepiać - a jak do tego mają na celowniku osobę znaną publicznie, która głośno deklaruję, że jest katolikiem ... - resztę sami sobie dopowiedzcie.
Kończąc moją mowę obrończą :wink: śmiem twierdzić, że niepochlebne wypowiedzi na temat Cejrowskiego w książce o. Aleksandra jedynie mogą powiększyć grono fanów propagatora szamanizmu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cejrowski oskarżony o propagowanie szamanizmu
PostNapisane: piątek, 14 września 2012, 11:57 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
akkaria napisał(a):
Kończąc moją mowę obrończą :wink: śmiem twierdzić, że niepochlebne wypowiedzi na temat Cejrowskiego w książce o. Aleksandra jedynie mogą powiększyć grono fanów propagatora szamanizmu.

Nie ma co Cejrowskiego bronić przed Posackim. Akurat na tym forum, oskarżenie o propagowanie szamanizmu to nie zarzut a raczej pochwała :D
Więc nadal podtrzymuję zdanie, że Posacki ma rację, ale dla niego samego niestety, a dla mnie stety ;)

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL