Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 05:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: niedziela, 23 stycznia 2011, 21:23 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Dostałam zaproszenie na FB do Homoseksualnej wiccańskiej komuny wrogów rodziny. Oczywiście przyjęłam :mrgreen:
Mam nadzieję, że nie wylecę z niej dlatego, że nie jestem wiccanką :wink:

Jeśli ktoś życzy sobie dołączyć, mogę wysłać zaproszenie (nie lubię spamować, więc wolę najpierw spytać)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 00:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Rozumiem że to żart ale myśle że określenie "wrogowie rodziny" jest jak najbardziej nie na miejscu tak jak mieszanie do tego nie było pogańskiej/neo-pogańskiej ścieżki. Ciekawe czy z równą wesołością przyjęto by "Asatryjską drużyne wrogów wolnej miłości i związków partnerskich" :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 00:53 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
To ja zaloz i sie przekonaj :D

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 01:20 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Viking napisał(a):
Rozumiem że to żart ale myśle że określenie "wrogowie rodziny" jest jak najbardziej nie na miejscu tak jak mieszanie do tego nie było pogańskiej/neo-pogańskiej ścieżki.


A tam nie na miejscu. Z czyjej perspektywy? Oczywiście że to żart, tak samo jak żartem jest żarliwe promowanie "tradycyjnej rodziny" i zwalczanie wszelkich innych form relacji. Nic co nie jest nieetyczne nie jest niemoralne, a "tradycyjna rodzina" jest tak samo dobra jak każda inna forma związku. Zwracam tez uwagę na fakt, że poganie nie maja wbudowanego w religię bzika na punkcie sfery intymnej, sposobów pożycia itp...

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 01:22 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Viking:
Cytuj:
Rozumiem że to żart ale myśle że określenie "wrogowie rodziny" jest jak najbardziej nie na miejscu tak jak mieszanie do tego nie było pogańskiej/neo-pogańskiej ścieżki.

Ależ tą nazwę poniekąd Ty zaproponowałeś pisząc:
Asatru musi walczyć ze stereotypem naizstów a Wicca ze stereotypem wrogów rodziny i "komuny homoseksualistów". :wink:
Gorzej, że mimo uczestnictwa w tej komunie nadal nie wiem, co to znaczy być "wrogiem rodziny". Czy to coś analogicznego do "wroga ludu"? Nie wiem też, co taki wróg powinien robić... :roll:
Cytuj:
Ciekawe czy z równą wesołością przyjęto by "Asatryjską drużyne wrogów wolnej miłości i związków partnerskich" :wink:
Zakładaj :D
Choć dla mnie to trochę jak "Koło przeciwników rapu i hip - hopu" albo "Front anty piłce nożnej" - zamiast zaproponować coś swojego będziesz się skupiał na krytykowaniu tego, co się podoba innym? W końcu nikt nie każe brać udziału ani w jednym, ani w drugim.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 03:13 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Pogaństwo, czy żadna religia nie powinny mieć związków z polityką. Kwestia związków osób jednopłciowych jest polityczna, czy się komuś to podoba czy nie. Niby to żart, ale ... nie powinno się utrwalać tego rodzaju stereotypów.

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 03:48 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Krwawy napisał(a):
Pogaństwo, czy żadna religia nie powinny mieć związków z polityką. Kwestia związków osób jednopłciowych jest polityczna, czy się komuś to podoba czy nie. Niby to żart, ale ... nie powinno się utrwalać tego rodzaju stereotypów.


O,a to ciekawe co piszesz. Związki to obyczajowość. Czy to polityka, czy coś wynikającego bardziej z kultury a więc i religii? Osobiście uważam, że choć rodzaje zalegalizowanych związków mogą być argumentem politycznym, to raczej nie są sprawą polityczną jako takie. Osobiście uważam, że wszelkie sztuczne ustalenia powinny być do cna liberalizowane na rzecz wolności jednostki.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 05:39 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Lucky ale zauwaz ze to jest na zasadzie "osobisice uwazam" a w tzw polityce trzeba sie liczyc z glosami ludzi ktorzy moga miec odmienne zdanie od twojego, chocby po to zeby w najblizszych wyborach nie wyleciec z stolka... I dopuki sie tego nie zmieni "mamy problem", najczesciej dlatego ze "ktos inny ma z naszym pogladem problem i ma dosc betonu w glowie zeby nie dopuscic do siebie ze mozna zyc inaczej niz on".

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 09:20 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Krwawy:
Cytuj:
Niby to żart, ale ... nie powinno się utrwalać tego rodzaju stereotypów.
Wyśmiewanie stereotypów jest całkiem dobrym sposobem na walkę z nimi :)
Przykład trochę z innej beczki, ale też związany z "wrogami rodziny":
Obrazek
:lol:

Neri:
Cytuj:
Lucky ale zauwaz ze to jest na zasadzie "osobisice uwazam" a w tzw polityce trzeba sie liczyc z glosami ludzi ktorzy moga miec odmienne zdanie od twojego, chocby po to zeby w najblizszych wyborach nie wyleciec z stolka... I dopuki sie tego nie zmieni "mamy problem", najczesciej dlatego ze "ktos inny ma z naszym pogladem problem i ma dosc betonu w glowie zeby nie dopuscic do siebie ze mozna zyc inaczej niz on".

Uff, Neri, to temat na poważną, psychologiczno-socjologiczno-politologiczną dysputę :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 11:58 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Problem w tym że ktoś kto nie widział naszej wcześniejszej rozmowy a trafi jedynie na nazwe strony bardzo wiele żeczy może sobie pomyśleć o poganach ogólnie. Ogólnie uważam że pogaństwo nie jest od promowania upodobań takich czy innych. Nie mamy filmować miłosników jedzenia skorpionów, zwolenników miłości oralnej, metali, poszukiwaczy zaginionej arki, miłosników UFO czy homoseksualistów.

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 13:18 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 29 grudnia 2010, 17:53
Posty: 85
Lokalizacja: Poznań | Konin
Lucky napisał(a):
Krwawy napisał(a):
Pogaństwo, czy żadna religia nie powinny mieć związków z polityką. Kwestia związków osób jednopłciowych jest polityczna, czy się komuś to podoba czy nie. Niby to żart, ale ... nie powinno się utrwalać tego rodzaju stereotypów.


O,a to ciekawe co piszesz. Związki to obyczajowość. Czy to polityka, czy coś wynikającego bardziej z kultury a więc i religii? Osobiście uważam, że choć rodzaje zalegalizowanych związków mogą być argumentem politycznym, to raczej nie są sprawą polityczną jako takie. Osobiście uważam, że wszelkie sztuczne ustalenia powinny być do cna liberalizowane na rzecz wolności jednostki.


Jednak, jak pisałem "Kwestia związków osób jednopłciowych jest polityczna, czy się komuś to podoba czy nie." Jestem za równouprawnieniem, ludzi o różnych orientacjach, ale za zachowaniem PRZYWILEJÓW dla rodzin, które płodzą nowe pokolenia. Po to są te PRZYWILEJE, by potrzymać wzrost na naturalny, nie by kogoś dyskryminować. Ale znów ta dyskusja, przemieni się w wymianę poglądów na temat seksualności. Zostawmy to prywatności każdej jednostki. Nie bawmy się w obrońców takiego czy innego poglądu. Nie polemizujmy, wiesz jak ja myślę, a ja jak ty.

Amvaradel napisał(a):
Krwawy:
Cytuj:
Niby to żart, ale ... nie powinno się utrwalać tego rodzaju stereotypów.
Wyśmiewanie stereotypów jest całkiem dobrym sposobem na walkę z nimi :)
Przykład trochę z innej beczki, ale też związany z "wrogami rodziny":
Obrazek
:lol:


Przykładem walki ze stereotypami, w kontekście black metalu jest, Tom Cato Visnes znany jako King ov Hell (były basista Gorgoroth). Dlaczego? Jest zadeklarowanym satanistą, muzykiem black metalowym i... nauczycielem w szkole podstawowej.
A demot dobry :wink: .

Viking napisał(a):
Problem w tym że ktoś kto nie widział naszej wcześniejszej rozmowy a trafi jedynie na nazwe strony bardzo wiele żeczy może sobie pomyśleć o poganach ogólnie. Ogólnie uważam że pogaństwo nie jest od promowania upodobań takich czy innych. Nie mamy filmować miłosników jedzenia skorpionów, zwolenników miłości oralnej, metali, poszukiwaczy zaginionej arki, miłosników UFO czy homoseksualistów.


Tutaj się zgodzę z Vikingiem. Nie od tego jest religia i grupy osób, związanych ze sobą kwestiami religijnymi. Czy jeśli np naziole łączą religię z polityką jest źle, tylko dlatego że to naziole, czy bo sama praktyka jest zła? Ja uważam, że sama praktyka też. Więc demokraci, socjaliści, anarchiści i marsjanie, też nie powinni mieszać religii ze swoimi poglądami politycznymi. Jedyną mniejszością, którą powinniśmy bronić z punktu widzenia POGAŃSTWA jest mniejszość religijna.
:roll:

_________________
Obrazek
www.pantheion.pl
Portal wolnej myśli pogańskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 18:11 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Viking napisał(a):
Ogólnie uważam że pogaństwo nie jest od promowania upodobań takich czy innych. Nie mamy filmować miłosników jedzenia skorpionów, zwolenników miłości oralnej, metali, poszukiwaczy zaginionej arki, miłosników UFO czy homoseksualistów.


Zasadniczo nie widzę związku miedzy pogaństwem a większością wymienionych czynników. Choć uważam, że miłośnicy UFO często są New Age'owcami, co jest nieco bliskie pogaństwu w niektórych aspektach. W moim rozumieniu pogaństwa łączy się ono z relatywizmem, co z kolei implikuje brak sprzeciwu wobec dowolnie wybranego stylu życia z zastrzeżeniem nie łamania prawa, ściślej całkowity liberalizm obyczajowy.

Krwawy napisał(a):
Jednak, jak pisałem "Kwestia związków osób jednopłciowych jest polityczna, czy się komuś to podoba czy nie." Jestem za równouprawnieniem, ludzi o różnych orientacjach, ale za zachowaniem PRZYWILEJÓW dla rodzin, które płodzą nowe pokolenia. Po to są te PRZYWILEJE, by potrzymać wzrost na naturalny, nie by kogoś dyskryminować. Ale znów ta dyskusja, przemieni się w wymianę poglądów na temat seksualności. Zostawmy to prywatności każdej jednostki. Nie bawmy się w obrońców takiego czy innego poglądu. Nie polemizujmy, wiesz jak ja myślę, a ja jak ty.


To jest Twoje rozumienie, z którym ja na przykład się nie zgadzam. Uważam, że związki wynikają z życzeń obywateli, do spełnienia których maja oni prawo co wynika z praw człowieka i praw obywatelskich. Prokreacja nie ma tu nic do rzeczy. A jeśli nawet ma, to te kwestie można regulować dotacjami na rzecz urodzonych dzieci a nie dyskryminowaniem samych takich czy innych rodzajów związków. W dodatku z promowania rodziny nie wynika też ściśle promowanie prokreacji, bo haremy rozmnażają się równie wydajnie jak pary, co zamyka już całkiem tę kwestię.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 18:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Lucky napisał(a):
W dodatku z promowania rodziny nie wynika też ściśle promowanie prokreacji, bo haremy rozmnażają się równie wydajnie jak pary, co zamyka już całkiem tę kwestię.

oj, Laki, Laki, Tobie jak zwykle tylko jedno w głowie :P :lol:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 18:42 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Kallisto napisał(a):
Lucky napisał(a):
W dodatku z promowania rodziny nie wynika też ściśle promowanie prokreacji, bo haremy rozmnażają się równie wydajnie jak pary, co zamyka już całkiem tę kwestię.

oj, Laki, Laki, Tobie jak zwykle tylko jedno w głowie :P :lol:


Z racji płci, orientacji i szalejących hormonów byłbym znacznie bardziej zainteresowany legalizacją haremów niż związków homosexualnych. Ale - na bogów - czy to aż tak widać? :lol: :lol: :lol:

Oczywiście żartuję sobie. Tak poważnie, to myślę, że każdy powinien móc sobie wybrać jak chce żyć. Nie obchodzi mnie jak żyją inni i dziwię się tendencjom innych do wścibiania nosa w cudze łóżka.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 21:00 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
A ja znam lesbijke ktora ma 5 partnerek na raz i tez by mogla stworzyc "rodzine"...

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 22:36 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Ohoho pogaństwo łączy się z relatywizmem - a to ciekawe :wink: Może pewne nurty pogaństwa lub neo-pogaństwa tak ale napewo nie całe pogaństwo :twisted: Mnie natomiast dziwi chęć parodiowania przez część homoseksualistów takich instytucji jak małżeństwo. To tak jakbym ja będąc poganinem chciał przystępować do katolickich rytuałów - bo co wolnośc jest i demokracja :twisted: Albo w odświętnym stroju metala na koncerty (z setką kilogramów metalu na sobie :wink: ) chciał wejść na sylwestra gdzie obowiązują garnitury i odwrotnie. Jak ktoś nie jest homoseksualistą to też mają prawa odmawiać mu członkostwa w klubie gejów i bardzo słusznie.

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 22:48 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Viking napisał(a):
Mnie natomiast dziwi chęć parodiowania przez część homoseksualistów takich instytucji jak małżeństwo.


Jak słyszę takie texty, to zawsze świta mi ta sama myśl ----> "utajony gej, który strasznie się męczy próbując udawać hetero"
Na prawdę nie masz innych problemów niż życie erotyczne lesbijek, gejów i ich związki? :lol:
Dewotka Viking :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 23:10 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Błagam, tylko nie znowu...

Pogadajmy o czymś zabawnym. Zobaczcie co znalazłam:
Obrazek
Gdyby w dzieciństwie ktoś pokazał mi coś takiego, od razu by mi ulżyło (miałam typową bukofobię :wink: )

Albo to :
Obrazek
No czysta prawda :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 23:31 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Bogowie ale mnie nie obchodzi niczyje życie erotyczne - poprostu z założenia ślub zawiera się pomiędzy mężczyzną a kobietą i tyle. Nie pomiędzy osobami tej samej płci (niezależnie od orientacji), nie pomiędzy człowiekiem a zwierzeciem, nie pomiędzy człowiekiem a przedmiotem itd. Nic mnie nie obchodzi co robią geje w domu (choć lesbijki no no to by mogło być ciekawe :wink: ) ale jak ktoś ma problemy z definicją słownikową to nie moja wina...A może Lucky użądzi zawody gry w RPG-a - a ja powiem że chce wystąpić ale gram jedynie w szachy bo co to kogo obchodzi w co ja sobie w domu gram, i co wpuszczą mnie?? Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz się ożenić z kobietą żenisz się nie chcesz z jakichś powodów to nie - ale nie ma co budować sobie substytutów i parodii bo to jest właśnie symptom nie radzenia sobie ze swoją orientacją - tak za wszelką cene chcesz zamaskować swoją odmienność.
Widać jesteś prawdziwym ekspertem w rozpoznawaniu utajonych gejów - tylko utajony gej może się tak znać na gejach :twisted: Na szczęście kobiety są innego zdania :wink:

W sensie odmienności metal jest podobny do homoseksualizmu - to grupa ludzi o innym, nietypowym guście. I mimo że jestem całym sercem z tą subkulturą to do głowy mi jednak nie przychodzi aby domagać się np. puszczania metalu w radiu, wpuszczania na matury ludzi w glanach i pieszczochach czy pozwolenia na picie piwa zawsze i wszędzie :lol:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 23:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:43
Posty: 156
Lokalizacja: Łuków
ee, u mnie wpuszczali na maturę ludzi w glanach, byle czystych :P

_________________
Things which are gone in the morning:
confidence, women, true stories, kisses...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 23:42 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Viking napisał(a):
Bogowie ale mnie nie obchodzi niczyje życie erotyczne - poprostu z założenia ślub zawiera się pomiędzy mężczyzną a kobietą i tyle. Nie pomiędzy osobami tej samej płci (niezależnie od orientacji), nie pomiędzy człowiekiem a zwierzeciem, nie pomiędzy człowiekiem a przedmiotem itd. Nic mnie nie obchodzi co robią geje w domu (choć lesbijki no no to by mogło być ciekawe :wink: ) ale jak ktoś ma problemy z definicją słownikową to nie moja wina...A może Lucky użądzi zawody gry w RPG-a - a ja powiem że chce wystąpić ale gram jedynie w szachy bo co to kogo obchodzi w co ja sobie w domu gram, i co wpuszczą mnie?? Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz się ożenić z kobietą żenisz się nie chcesz z jakichś powodów to nie - ale nie ma co budować sobie substytutów i parodii bo to jest właśnie symptom nie radzenia sobie ze swoją orientacją - tak za wszelką cene chcesz zamaskować swoją odmienność.


Nie no, następny expert od obyczajowości i ustawiania innych. Fronda jest pełna takich exertów, poganie to byty ceniące wolność nie tylko swoją, ale i innych.

Viking napisał(a):
Widać jesteś prawdziwym ekspertem w rozpoznawaniu utajonych gejów - tylko utajony gej może się tak znać na gejach :twisted: Na szczęście kobiety są innego zdania :wink:


O, a jestem? Czy znaczy to, że trafiam mając takie skojarzenia ;D
To nie ja interesuje się pożyciem innych orientacji, a nie interesuję się bo mnie ten problem nie dotyczy. Jeśli ktoś włazi innym do łóżek, to może to świadczyć o niespełnieniu. Bo jaki inny powód może przyświecać takim zachowaniom. A może uważasz, że to grzech i chcesz zbawiać tych ludzi? :lol:
Ja jestem po prostu czuly na takie rzeczy jak prawa człowieka, dlatego wnerwia mnie jak pojawia się taki moralizator mętnie wypisujący o sodomii i zgorszeniu i niemoralności zamiast dać tym ludziom święty spokój.

Viking napisał(a):
W sensie odmienności metal jest podobny do homoseksualizmu - to grupa ludzi o innym, nietypowym guście. I mimo że jestem całym sercem z tą subkulturą to do głowy mi jednak nie przychodzi aby domagać się np. puszczania metalu w radiu, wpuszczania na matury ludzi w glanach i pieszczochach czy pozwolenia na picie piwa zawsze i wszędzie :lol:


Wyraźnie życzył byś sobie ustalać własne porządki i zmuszać wszystkich do podporządkowania. A to ani trochę nie kojarzy mi się z pogaństwem. Za to jest bardzo typowe dla religii monoteistycznych posługujących się takimi terminami jak jedynie słuszna moralność, grzech, pokora i cała reszta którą zadręczają siebie i wszystkich wokół.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: środa, 2 lutego 2011, 23:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
a czemu nie
są to tylko i wyłącznie pewne konwencje społeczne ("matrix społeczny")
małżeństwo to tez forma tego "matrixa"
człowiek to skonstruował i człowiek może to zdekonstruować
gdyby na spotkanie biznesmenów w upalny dzień przyleciał marsjanin i zauważył, ze chociaż jest im gorąco maja na sobie dodatkowe okrycia i gardła owiniete kawałkami materiału uznałby że ma do czynienia z bandą czubków- bo jego matrix czy konwencja jest inny
btw- zdarzylo mi się mieć poważne biznesowe spotkania i w klubach rockowych i bedąc ubranym w skórę i glany
konwencje są wspaniałe a najwspanialsze jest to że można je wykorzystywać do swoich celów

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: czwartek, 3 lutego 2011, 00:02 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Nie rozumiem dlaczego wszyscy starają się tutaj powiedzieć że czepiam się czyjegoś łóżka?? Nic mnie nie obchodzi co kto robi w domu - ale gdy wychodzi na ulice to już zupełnie inna sprawa. Oczywiście ustalenie można zmienić ale to kwestia większości - a prosze powiedzcie mi czy w jakimkolwiek kraju pogańskim (nawet u Greków gdzie do gejów podchodzono chyba najbardziej liberalnie jak się da, biseksualizm był tak normalny jak dla nas muzyka z MP3) ktokolwiek udzielał ślubów homoseksualistom??

Wedle twojego sposobu myślenia gdy coś krytykujesz to musisz być tego ukrytym zwolennikiem - więc relatywizm i krytyka faszyzmu to poprostu sposób aby poradzić sobie ze swoim katolicko-faszystowskim JA??? :lol:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: czwartek, 3 lutego 2011, 00:18 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Viking napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego wszyscy starają się tutaj powiedzieć że czepiam się czyjegoś łóżka?? Nic mnie nie obchodzi co kto robi w domu - ale gdy wychodzi na ulice to już zupełnie inna sprawa. Oczywiście ustalenie można zmienić ale to kwestia większości - a prosze powiedzcie mi czy w jakimkolwiek kraju pogańskim (nawet u Greków gdzie do gejów podchodzono chyba najbardziej liberalnie jak się da, biseksualizm był tak normalny jak dla nas muzyka z MP3) ktokolwiek udzielał ślubów homoseksualistom??


Gdyby pogaństwo miało pójść taką drogą, jaką proponujesz, to stało by się kolejnym obyczajowym totalitaryzmem. Niczym by się nie różniło od chrześcijaństwa.

Viking napisał(a):
Wedle twojego sposobu myślenia gdy coś krytykujesz to musisz być tego ukrytym zwolennikiem - więc relatywizm i krytyka faszyzmu to poprostu sposób aby poradzić sobie ze swoim katolicko-faszystowskim JA??? :lol:


Jestem jawnym zwolennikiem relatywizmu nie ukrywającym, że prawa człowieka są dla mnie wartością sama w sobie. Nie godzę się na dyskryminowanie kogokolwiek z powodu koloru skóry / orientacji / pochodzenia. Z katolikami to raczej Ty masz bardzo dużo wspólnego. Razem z nimi palił byś na stosie wszystkich, którzy nie pasują do świata, który sam sobie wymyśliłeś.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Homoseksualna wiccańska komuna wrogów rodziny
PostNapisane: czwartek, 3 lutego 2011, 00:25 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Zamykam wątek. Zrobił się mało zabawny i grozi ponowną eskalacją konfliktu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL