Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 09:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gotyk a Wicca
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 19:54 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Ja wiem, że nie powinnam kopać leżącego ani niewinnych dzieci, ale...
http://g-metalmagazine.blogspot.com/201 ... obine.html

Przepraszam, po prostu nie mogłam się powstrzymać. Ta notka miała chyba być na poważnie, ale wyszedł bardzo fajny żarcik. W sam raz na niedzielny wieczór.

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 20:27 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
jak na "opszerniejszy temat od wampiryzmu"... to bardzo skomplikowane... :lol: :lol: :lol:
O Bogowie Północy... łaskawie okryjcie to mgłą niepamięci.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 21:00 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Mawiają, że zły gotyk boli przez całe życie. :mrgreen: I owocuje różnymi dzifadłami.

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 21:44 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 21:55
Posty: 76
Lokalizacja: Warszawa
ja przepraszam, ale jakos sie nie moglam powstrzymac i skomentowalam :D
niedobra berenika... <bije sie po rekach>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 23:38 
Jakoś nie widzę w tym nic zaskakującego. Nurt Dark Paganism Johna Caughlina, muzyka Inkubus Sukkubus, to wszystko gotyk. Ja lubię i pierwszy, i drugi temat, ale łączenie tego w jedną całość pod wspólnym szyldem odbiega od mojej wyobraźni. ;-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 06:57 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Oj... :shock: czytanie tego tekstu aż boli :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 13:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
Rozumiem, ze to wzmianka o, o zgrozo NAGOSCI jest tym elementem drastycznym +18? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 13:41 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Osz wdupepalec :D

Cytuj:
Rytuały:Dzielą się na "Przejściowe" i te "Nie Przejściowe".
*Przejściowe-Składają sie zazwyczaj z trzech stopni.Dwie pierwsze są psychiczne np.Nadawanie koweny i Imion w Sztuce


Przyznać się, kto z was miał już nadawaną kowenę? :D

Popłakałem się ze śmiechu, ale cóż, nie od dziś wiadomo że prawdziwi wikanie som mhroczni :lol:

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 16:04 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 20:49
Posty: 16
Lokalizacja: wrocław
Aj tam Asus, zapomnij o rytuałach:P Zdecydowanie lepszy jest "nasz" znak -Gwiazda pdoobna do Heksagramu judaistycznego :lol:

_________________
"Wiedźma wiedźmę zawsze pozna."
Zielarka, Babka, Znachorka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 18:22 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Nuori, mówisz o "pentalamie" ? :D ciekawe czy to od spętanej lamy się wzięło czy od pętającego się lamy :D

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 19:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
A może od chińczyków którzy na swój sposób spętali lamę?

Mi się wydaje, że te teksty to po prostu takie małe prowokacje, w każdym razie tak wyglądają.

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 19:44 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Nie, to niestety taki poziom... o glanach mają takie samo pojęcie jak i Wicca.

"Podeszwy z delikatnej stali"... o jaaa.... westchnął Bóg Kaca.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 20:08 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 20:49
Posty: 16
Lokalizacja: wrocław
No,ale np o wampiryzmie jest już lepiej...^^
słuchajcie, kto mi powie kiedy czci się Rogatego Człowieka? jakoś ciocia wikipedia i wujek google nie dysponują taka informacja...a wkoncu Lucyfer chce mnie w swoim zastepie:D

_________________
"Wiedźma wiedźmę zawsze pozna."
Zielarka, Babka, Znachorka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 21:19 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
O Bogowie....tylko tak to skwituje...glupota albo przemyslnosc ludzka nie maja chyba granic. Nie wiem czy to wlasnie prowokacja czy ktos cosik poczytal w necie i sklecil sobie historyjke,bez ladu i skladu. Nie mi to rozstrzygac ;p zwlaszcza,zem pewnie nie jest madrzejsza ;)

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 21:44 
Czytam Wasze posty i stwierdzam, że jesteście okropni. Młodość też rządzi się swoimi prawami. Dajcie żyć tym dzieciakom, nie piszcie im takich komentarzy tam. To tylko dzieci. ;-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 22:26 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Świętosławie... jestem okropny...
są dwa wyjścia - albo się nauczą czegoś, gdy dostaną krytykę albo się załamią.
Pierwsze: może poskutkować chęcią nauki i zrozumienia tematu, a więc przynajmniej rozwojem intelektualnym
Drugie: tym że wezmą żyletkę i skończą sprawę, co też jest pewnym rozwiązaniem.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: poniedziałek, 24 maja 2010, 23:03 
Szerszen napisał(a):
Świętosławie... jestem okropny...
są dwa wyjścia - albo się nauczą czegoś, gdy dostaną krytykę albo się załamią.
Pierwsze: może poskutkować chęcią nauki i zrozumienia tematu, a więc przynajmniej rozwojem intelektualnym
Drugie: tym że wezmą żyletkę i skończą sprawę, co też jest pewnym rozwiązaniem.

Wyjście trzecie - zostawicie w spokoju, wyrosną na takich jakim im jest los pisany. Nie wiem czy czternastolatkom należy mówić czym jest Wicca? I tak do nich nie trafi ...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 01:59 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Ale można im zwrócić uwagę, że się mylą. Znam parę nastolatków, które dorastały w poczuciu własnej nieomylności, bo nikt im nie pokazał/powiedział że się mylą/można inaczej etc... to potem owocuje problemami w życiu.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 04:04 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Swietoslaw napisał(a):
Wyjście trzecie - zostawicie w spokoju, wyrosną na takich jakim im jest los pisany. Nie wiem czy czternastolatkom należy mówić czym jest Wicca? I tak do nich nie trafi ...


Forum PFI Polska jest przeznaczone dla pełnoletnich pogan (chociaż międzynarodowe ma już mniejsze wymogi, bo od 14 lat), po to, żeby zachować jego merytoryczność i powagę. Osobiście nie jestem zwolenniczką podejścia "i tak do nich nie trafi" - zdarza się, że zainteresowana młodzież pisze do nas z prośbą o "uczynienie wyjątku" przy rejestracji albo wpuszczenia na warsztaty czy spotkania - to jednak jest wykluczone z powodu specyfiki polskich realiów. Nigdy jednak nie zostawiamy ich na lodzie i nie odpowiadamy "synuś, wróć, gdy zmądrzejesz", ani nie olewamy. Zwłaszcza, że jest spore ryzyko, że będąc niedoświadczonymi wpadną w sidła zastawiane przez różne niebezpieczne ideologie w Internecie. Zawsze polecam im sprawdzone strony, lektury, podpowiadam jakim okresem historycznym się zainteresować głębiej. Polecam także nie ukrywanie się przed rodzicami, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Np. do takiego "gotyku"...

Berenika popełniła kiedyś artykuł na temat "nastoletnich pogan" w Polsce i ich problemów - Bereniko, może rzucisz linkiem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 10:55 
Podejrzewam Tin, że autorzy tej strony to typowe zbuntowane nastolatki. Nie wiem czy zdołacie ich przekonać? Są rozsądni i nierozsądni, a Ci to dla mnie po prostu dzieci. Kiedyś jedna 10-latka napisała mi na jedno fikcyjne konto na Naszej Klasie zapytanie: "Czy pomożecie mi zostać czarownicą?" :lol: I tu już nie tylko względy prawne i inne decydują o tym, żeby odpowiedzieć grzecznie "Nie!" :lol: :lol: :lol: Jak uważacie. Podejrzewam jednak, że gdy Ci młodzi, ambitni ludzie przeczytają Wasze komentarze to jednak bardziej się zdołują niż poprawią ... Ale cóż, takie życie gotów. ;-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: wtorek, 25 maja 2010, 18:50 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 11:55
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź
Jeśli w ogóle przeczytają... A ja myślałam, że niesławny "The Craft" może mnie o atak histerii przyprawić... :lol: :lol: :lol: <zwija się po zasłanej research'em do praktyk podłodze>

_________________
Aktualnie gram na: http://rpg-chronicles.com/tjp/index.php
------------------------
GG: 183 822 08 || mail: 1ammvh@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 22:01 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Marudzisz - The Craft był naprawdę zabawny ;-) Ja w każdym razie z perspektywy czasu wspominam go zupełnie miło. Był podstawowym filmem oglądanym na imprezach okołopogańskich w swoim czasie.

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: czwartek, 27 maja 2010, 13:28 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Swietoslaw napisał(a):
Wyjście trzecie - zostawicie w spokoju, wyrosną na takich jakim im jest los pisany. Nie wiem czy czternastolatkom należy mówić czym jest Wicca? I tak do nich nie trafi ...


A kogo innego mamy uczyć jak nie młodzież? My już mamy bardzo ograniczone sposoby przyswajania wiedzy w porównaniu z nimi. To właśnie dlatego edukuje się w młodości. Nie ma tu znaczenia czy mówimy o wicca czy o algebrze, zasada jest ta sama. Tak, jeśli komuś mówić o tym, czym jest wicca (czy inne religie pogańskie) to właśnie nastolatkom, bo mają większe szanse na to by zrozumieć, że nie jest to niczym złym niż ich rodzice. Wszak nie mówimy tu o działalności misyjnej, tylko edukacji.

PS A następnym razem jak 10 latka będzie Cię prosić o to byś nauczył ją czarować to zamiast się z niej nabijać odeślij ją do kogoś kto odpowie jej grzecznie i wytłumaczy o co chodzi i czemu jeszcze na to nie czas.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: czwartek, 27 maja 2010, 15:24 
Hakken napisał(a):
Swietoslaw napisał(a):
Wyjście trzecie - zostawicie w spokoju, wyrosną na takich jakim im jest los pisany. Nie wiem czy czternastolatkom należy mówić czym jest Wicca? I tak do nich nie trafi ...


A kogo innego mamy uczyć jak nie młodzież? My już mamy bardzo ograniczone sposoby przyswajania wiedzy w porównaniu z nimi. To właśnie dlatego edukuje się w młodości. Nie ma tu znaczenia czy mówimy o wicca czy o algebrze, zasada jest ta sama. Tak, jeśli komuś mówić o tym, czym jest wicca (czy inne religie pogańskie) to właśnie nastolatkom, bo mają większe szanse na to by zrozumieć, że nie jest to niczym złym niż ich rodzice. Wszak nie mówimy tu o działalności misyjnej, tylko edukacji.

PS A następnym razem jak 10 latka będzie Cię prosić o to byś nauczył ją czarować to zamiast się z niej nabijać odeślij ją do kogoś kto odpowie jej grzecznie i wytłumaczy o co chodzi i czemu jeszcze na to nie czas.

Co do tej dzisięciolatki, to dostała bardzo grzeczną odpowiedź - nie odpisałem jej wprost zwrotu: "Nie!", tylko pełne zdania - "jesteś za mała" etc.
Przyswajanie wiedzy też jest kwestią dyskusyjną. Inaczej się historii uczy w szkole podstawowej, inaczej w liceum, a jeszcze inaczej na studiach. No i to jest oczywiście kwestia charakteru. Powiedz tym nastolatkom, że muszą zaczekać conajmniej pięć lat, jeśli faktycznie chcą dowiedzieć się czym na prawdę jest wicca. :D Czuję, że bardzo się zniecierpliwią.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: czwartek, 27 maja 2010, 16:38 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Swietoslaw napisał(a):
Przyswajanie wiedzy też jest kwestią dyskusyjną. Inaczej się historii uczy w szkole podstawowej, inaczej w liceum, a jeszcze inaczej na studiach. No i to jest oczywiście kwestia charakteru. Powiedz tym nastolatkom, że muszą zaczekać conajmniej pięć lat, jeśli faktycznie chcą dowiedzieć się czym na prawdę jest wicca. :D Czuję, że bardzo się zniecierpliwią.


Ależ przyswajanie wiedzy nie jest rzeczą dyskusyjną a to, że czego innego uczy się w podstawówce a czego innego na studiach to głównie kwestia tego, że zaczyna się od podstaw zanim przejdzie się do fizyki kwantowej. Jednak mówimy tu o religii i to nawet nie o jakichś szczegółach a o rzetelnej informacji. Nie trzeba mieć skończonych 18 lat by zrozumieć co to jest wicca. Myślę, że podstawowe wiadomości przyswoi sobie już 5 latek.
To, ze nastolatki się zniecierpliwią i zbuntują jak im powiedzieć, że muszą na coś parę lat poczekać to nic dziwnego. Rzekłbym, ze to normalne i nie świadczy wcale o braku zdolności poznawczych a o szalejących hormonach. Ludzie w tym wieku są co najwyżej podatni na zminy nastrojów i mało doświadczeni. To jeszcze nie oznacza, ze są kretynami.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: czwartek, 27 maja 2010, 23:27 
Jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy religijnej, to sam miałem z tym dziwne doświadczenia. Najpierw uczono mnie, że Bóg stworzył świat w siedem dni, potem, że prawdą jest, że go w ogóle stworzył, w końcu spotykam się z pewną symboliczną interpretacją, w której liczna 7 dni coś konkretnie może oznaczać etc. W międzyczasie zostałem poganinem :D A i tak moja wiedza ewoluowała w tym zakresie.
Co zaś do tych nastolatków. Oczywiście, na pewno się obrażą. Pytanie tylko jacy z nich w przyszłości mogą być wiccanie?
Osobiście odbieram ich działalność jako typowy przykład nastoletniej zabawy, który jak podejrzewam za parę lat się skończy. To "nadawanie coveny", "pentalma" i tego typu ciekawostki jasno dają mi do zrozumienia, że autorzy nawet poprawnie nie potrafią podstawowych rzeczy przepisać... A szpanują swoją wiedzą, stroną i zamiłowaniem do mroku ... Dziecinada. I typowo dziecinne podejście do sprawy... Przynajmniej według mojej subiektywnej opinii.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: piątek, 28 maja 2010, 12:22 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Swietoslaw napisał(a):
Jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy religijnej, to sam miałem z tym dziwne doświadczenia. (...)
Pytanie tylko jacy z nich w przyszłości mogą być wiccanie? (...)
O Dziecinada. I typowo dziecinne podejście do sprawy... (...)


Ależ ja nie pisze o przyswajaniu wiedzy religijnej, tylko wiedzy o religii. Różnica, przyznasz, bardzo duża. Nie mówię tu o robieniu z nich wiccan, bo to absurd jest. Nie ma czegoś takiego jak pogańska ewangelizacja, bo żadna z tych religii szczęśliwie nie jest misyjna. Chodzi tylko o to by wiedzieli o czym mówią i nie pisali takich głupot.
Oczywiście, ze dziecinada, wszak to tylko dzieci są, to czego innego się po nich spodziewać?

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: piątek, 28 maja 2010, 14:49 
No właśnie czego? Sam fakt, że wypisują takie głupoty świadczy o ich podejściu do tematu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce wicca i pojawiają się strony na ten temat z rzetelnymi informacjami. Skąd oni wzięli te głupoty? Przy takim podejściu do sprawy, nie wróżę im niczego dobrego w przyszłości. Ja tam wolę zignorować sprawę. A jak Wy uważacie, to już Wasza sprawa. :D Dla mnie to tylko dzieci, którym się wydaje, że zawojowały świat. :lol: Dopóki nie rzucają mrocznych uroków na rodziców, nauczycieli w szkole czy koleżanki z klasy to uważam, że jest OK. :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: piątek, 4 czerwca 2010, 01:42 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 22:35
Posty: 28
O Anime-Girlxd
Konichiwa!Jestem jak wiele osób zauważyło gothic lolitą(tradycyjną).Mam nadzieje ,że właściciel nie będzie mną zawiedziony!

Goth lolita tradycyjna. Czad. :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Gotyk a Wicca
PostNapisane: niedziela, 12 września 2010, 22:42 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Nie ustaję w tropieniu wesołych blogasków, których autorzy specjalizują się w Wicca. Doprawdy, polskie pogaństwo ma przed sobą wielką przyszłość - przy takim tłumie specjalistów.
Oto kolejny blogasek. Niech was nie zmyli mroczne tło! Wystarczy użyć prawego klawisza myszki.
http://vampire-magic.blog.onet.pl/1,DA2 ... index.html

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL