Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 12:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 15:17 
http://www.armiadawida.pl/artykul.php?id=20050614a

Z inszego forum. Jako cytat miesiąca:

Cytuj:
Oprócz tego działają również niezarejestrowane kościoły, jak np. wicca- religia która jest szczególnie popularna w krajach anglosaskich i odwołująca się do tradycji druistycznej. Zrzesza w swych szeregach czarownice i wróżki. Oficjalnie zajmują się magią, którą klasyfikują jako tzw. biała magia.


No to teraz nie mamy już wątpliwości komu się reklamę robi. :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 15:39 
Chimaira napisał(a):
No to teraz nie mamy już wątpliwości komu się reklamę robi. :twisted:

Druidom?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 15:40 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Niewatpliwie osoby "spoza klimatu" zbyt czesto mowiac o poganstwie mysla o wicca. Denerwuje mnie to strasznie, ale z powodow innych niz praktykow innych sciezek - po prostu pozniej trzeba tlumaczyc, ze wicca to nie jest to co pokazano w "Charmed" czy napisano na stronie Oazy/Armii Dawida (w tym drugim wypadku nalezy wspomniec zainteresowanemu, ze wicca jest znacznie straszniejsza :twisted: ).

A co do strony:

Cytuj:
6.2 Wrogość chrześcijaństwu

Wspominałem o tym problemie już wcześniej. Praktycznie w każdej publikacji dot. wiary neopogańskiej odnajduje się sformułowania atakujące chrześcijan. Widać, że neopoganie boją się prawdziwego kosciła Jezusa Chrystusa, atakują go więc starając się możliwie go dyskredytować. W bardziej zaawansowanych formach są to poprostu działania okultystyczne, wymierzone w konkretne kongregacje czy osoby.


Wystarczy zamienic jedno slowo i juz pasuje znacznie lepiej :)

A co do reklamy, Chimku, to podales wyrwany cytat... oto pelna tresc:

Cytuj:
6.3 Kościoły neopogańskie w Polsce

Główne kościoły neopogańskie w Polsce, odwołujące się do wiary prasłowiańskiej, to Rodzimy Kościół Polski, Zrzeszenie Wiary Rodzimej, Klan Austran, Polski Kościół Słowiański. Są to legalnie działające (zarejestrowane) Kościoły na terenia Polski.

Oprócz tego działają również niezarejestrowane kościoły, jak np. wicca- religia która jest szczególnie popularna w krajach anglosaskich i odwołująca się do tradycji druistycznej. Zrzesza w swych szeregach czarownice i wróżki. Oficjalnie zajmują się magią, którą klasyfikują jako tzw. biała magia.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 15:47 
Hajdamaka napisał(a):
A co do reklamy, Chimku, to podales wyrwany cytat... oto pelna tresc:

No, przecież Chimaira to wie. To był celowy dobór cytatu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 15:51 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Wyznawcy religii neopogańskich, z mniejszą lub większą świadomością, wchodzą w rzeczywistość duchową, mając kontakt z duchami które tam można spotkać. Ponieważ nie robią tego w imieniu Jezusa Chrystusa jasnym jest że zostają szybko uwikłani w sieć uzależnienia przygotowaną przez diabła. Tym samym wpadają w przygotowaną przez niego pułapkę. Jako że neopogaństwo jest czystą formą bałwochwalstwalstwa ściśle powiązaną z praktykami okultystycznymi (Gal. 5:20) ludzie ci znajdują się w bardzo ciężkim położeniu.

Świetne. Już dawno nie czytałam takich tekstów i po prostu zapomniałam, jaka jestem zła i opętana :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 15:57 
Jasne, że wiem. Nie chodziło o informację, tylko żartobliwy cytat. Spuśćmy może nieco powietrza z baloników ego, co? ;) Mnie ten artykuł rozbawił w pełni, a cytatem miesiąca było to, co podałem. :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:00 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Co do ego - podejrzewam, ze na wybor "cytatu miesiaca" wlasnie ono mialo znaczny wplyw :wink:

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:01 
Chimaira napisał(a):
Spuśćmy może nieco powietrza z baloników ego, co? ;)

To z łaski swojej nie dmuchaj w ten balon.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:06 
Hajdamako, a dlaczego? :) Już mi na tym forum gdzieś udowodniły mądre głowy, że nie wypowiadam się w kategorii ani D ani S, zatem - sorry, szpila nie trafiła. :P
Rawimirze, jedyny balon w jaki mógłbym dmuchać to ten, który prezentują policjanci niesfornym kierowcom. A że nawet prawa jazdy nie mam - cóż, nie posiadam na stanie takowych. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:10 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Majac do wyboru kilka tysiecy znakow zaznaczasz te, ktore ukladaja sie w slowo "druidyzm" w kontekscie "wicca"... sapienti sat ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:12 
Jasne, bo to jest dla mnie przedmiotem żartu. ;) Nie widzę w tym nic prawdziwie kontrowersyjnego czy zdrożnego. Tzn. teraz chyba widzę, bo niewinny żarcik zaczyna teraz już śmierdzieć palonym drewnem. A że na flame jakoś nie mam ochoty, to już lepiej się zamknę. :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:16 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Oczywiscie, zart byl przedni - zreszta jak cala stronka, ktora podlinkowales. Natomiast w kontkescie cytatu dziwnie zabrzmialy twoje slowa, ktore sa juz interpretacja. Nieprawdziwa (Kot erat demonstrandum ;)).

Z niewinnych zartow rodza sie pozniej plotki - ktos nie doczyta, znow bedzie, ze wicca przywlascza sobie (bezposrednio i posrednio) monopol na poganstwo...
Zreszta historia wojen to historia niewinnych zartow - wystarczy wspomniec "Mein Kampf" ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 16:19 
Chimaira napisał(a):
A że na flame jakoś nie mam ochoty, to już lepiej się zamknę. :P

Ale chociaż jeszcze jeden post, żeby wyszło, że masz ostatnie słowo, proszę :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 18:38 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
O kurcze

To jest ten tekst dzieki ktoremu zainteresowalem sie pierwszy raz poganstwem. Szukalem bodajże informacji o inkwizycji i go wygooglowalem, nie wiem czy akurat na tej stronie go czytalem, potem nie moglem go juz odnalezc.

Moze powinienem napisac do redakcji z podziekowaniami, za nakierowanie mnie na sciezke poganska :D

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 18:43 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Moze powinienem napisac do redakcji z podziekowaniami, za nakierowanie mnie na sciezke poganska


Napisz! Na pewno sie uciesza ;) W sumie to tylko potwierdza zasade: niewazne co pisza, wazne, ze pisza.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 21:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Cytuj:
Święto odrodzenia

Jest to pierwsze święto w kalendarzu neopogańskim, rozpoczynające rok obrzędowy. Przypada na moment przesilenia zimowego, czyli na ok. 22 grudnia. Jest to najkrótszy dzień w roku. Od tego dnia dzień zaczyna się coraz bardziej wydłużać. Wśród różnych grup neopogan święto to jest obchodzone nawet do 25 grudnia. Jest to dla neopogan nowy rok. W trakcie tego święta czczona jest ciemność nocy i łona. Świętuje się odrodzenie w ciemności. Do zwyczajów tych świąt należą palenie świec i polan.


Nie mam słów. Dobrze, że wiem iż tak na prawdę czczę ciemność Łona!

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 21:58 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Cytuj:
Jest to dla neopogan nowy rok. W trakcie tego święta czczona jest ciemność nocy i łona. Świętuje się odrodzenie w ciemności. Do zwyczajów tych świąt należą palenie świec i polan.


Już pal licho to czczenie łona, ale wypisywanie, że neopoganie palą jakieś polany to już nie jest zabawne. W ogóle cały tekst to żenada, ale niepokojące jest to, że napisał je jakiś aktywista, który uchodzi pewnie za "inteligenta" w swoim małym środowisku protestanckim i może mieć realny wpływ na to, jak ci protestanci odbierają neopogan jako ludzi (bo z jego opisów wyłania się obraz nie tyle religii - którego odbiorcę obchodzą tak naprawdę wierzenia - , a ludzi, którzy są przestępcami. Że tak powiem: Jezus Maria!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 22:45 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
"Większość objawień co do nowej drogi życia ludzie otrzymywali dzięki uczestnictwu w bardzo wówczas popularnych seansach spirytystycznych. Powstało wiele diabelskich filozofii, które do dnia dzisiajeszego cieszą się niesłabnącą popularnością a nawet we współczesnym świecie znajdują coraz większą ilość zwolenników (np. homeopatia)"

"Wierzę, że świat, zgodnie z tym co mówi Pismo Święte, został stworzony około 6000 lat temu. [...] Wyniki ich badań [naukowców - przypis Luckiego] są jednak mocno niejednoznaczne i nacechowane próbą udowodnienia conajmniej kilkusettysięcznej historii osadnictwa na ziemiach Polskich, co jak wiemy nie do końca odzwierciedla stan zgodny z datowaniem w Pismem Świętym."

"Razem z urnami lub ciałami zakopywano również dary dla zmarłych, które mogły przydać im, zgodnie z ich wierzeniami, w zaświatach. Były to głównie przedmioty codziennego użytku, biżuteria i broń. Możemy na tej podstawie określić, iż mamy doczynienia z pewną formą kultu śmierci - człowiek czcił to czego się bał. Co do pozostałych elementów wierzeń możemy jedynie spekulować."

"Prawdopodobnie w tym okresie były już zakładane tzw. miejsca mocy. Większość kamiennych kręgów na świecie datuje się właśnie na ten okres (kultura megalityczna). Zgodnie z jedną z teorii w tym czasie zostały również założone kręgi w Polsce, min. na Kaszubach. Sam okres ich założenia nie jest najistotniejszy. Ważniejsze jest że miejsca te były przeznaczone do oddawania kultu diabłu. Były najprawdopodobniej miejscem krwawych ofiar. Do czasów współczesnych kult na tych miejscach był z różną intensywnością podtrzymywany. Do dnia dzisiejszego są to ulubione miejsca spotkań neopogan."

"Jest to okres silnych wpływów Celtyckich (rzym. galowie). Zalewają oni praktycznie całą Europę, w dużej mierze również Polskę. Powodują duży rozwój techniczny i społeczny, między innymi pod Krakowem biją monety. Niestety, oprócz postępu cywilizacyjnego przyworzą z sobą również swoją duchowość. Zakładają na terenie Polski swoje miejsca kultu diabła."

"Zjawiska typu Noc Świętojańska, pewne tradycje Wielkanocne czy obrzędy związane z kultem śmierci w okresie 1 listopada jest niczym innym jak przedłużeniem słowiańskich, czy wcześniejszych tradycji. Ślady tych zdarzeń można odnaleść również w literaturze (np. "Dziady" Adama Mickiewicza). W miejscach w których naukowa wiedza nie wystarczy neopoganie posługują się innymi sposobami. Diabeł bardzo chętnie objawia swoim wyznawcom jakiego kultu od nich oczekuje."

"Do najważniejszych cech należą:
[...]
- brak wiary w szatana: każdy bożek jest trochę dobry i trochę zły"

To bardzo przystaje do wszystkich kawałków dotyczących czczenia "diabła" przez neopogan.


"Bardziej istotny dla neopogaństwa jest jednak rok solarny. Cykl świąt powtarza się co roku. Schemat tych świąt znajduje się poniżej. Warto zauważyć, że dokładnie taki sam cykl świąt można odnaleźć w neopogaństwie jak i w sataniźmie czy innych formach okultyzmu. Tak naprawdę pod różnymi nazwami kryje się kult dokładnie tego samego stworzenia, które stoi za tymi religiami i tylko przybiera nieco różną formę."

Oczywiście autor nie widzi sprzeczności takiego założenia z typowym dla neopogaństwa politeizmem...

"Przez wiele lat historii świata aż do czasów współczenych, pod tak zdefiniowaną boginię matkę podszywały siły demoniczne o znacznej mocy, stojące na straży duchów terytorialnych, zniewalających narody."

Obawiam się, że wiem co zniewala mój naród...

"[...]naród Izraelski za czasów proroka Jeremiasza był uwikłany w kult Królowej NIebios (Iz 7). Można odnieść wrażenie, że współcześnie podobny charakter niektórych świąt występuje również współcześnie."

Coś mi świta, że była taka pieśń: "króloooowo.... niebieeeeska... wesel się, raduj się....."

"Wspominałem o tym problemie już wcześniej. Praktycznie w każdej publikacji dot. wiary neopogańskiej odnajduje się sformułowania atakujące chrześcijan. Widać, że neopoganie boją się prawdziwego kosciła Jezusa Chrystusa, atakują go więc starając się możliwie go dyskredytować. W bardziej zaawansowanych formach są to poprostu działania okultystyczne, wymierzone w konkretne kongregacje czy osoby."

Chyba największym antyklerykałem na tym forum - w kontekście politycznych wymuszeń - jestem ja. A jest to i tak bardzo łagodne mimo wszystko. Choć bycie anty niezbyt mi odpowiada. Zdecydowanie wolę budować niż niszczyć.

"Należy również pamiętać że spora ilość osób, uwikłanych w neopogaństwo, nie deklaruje się w ten sposób, często nie zdając sobie nawet sprawy z tego faktu."

To jest raczej typowe dla katolicyzmu.

"W internecie można znaleźć kilka opisów objawień, które w trakcie różnych obrzędów otrzymywali neopoganie. Oczywiście są oni przekonani że otrzymali je od dawnych bogów czy od duchów przodków. Chrześcijanie wiedzą że za tymi nazwami ukrywają się po prostu demony."

To jest bardzo ciekawa wypowiedź =)

"Neopogaństwo często "chowa się" pod płaszczykiem innych, często wyglądających niewinnie działań. Są to metody, które powodują że ludzie angażują się nieświadomie w kult demoniczny. Mogą one również być zalążkiem do świadomego zaangażowania. Oto kilka przykładów:
- tzw. zbliżenia się do natury: często związane z ekologią. Prowadzą do czczenia stworzenia a nie stwórcy
[...]"

No tak, ekologia jest kultem diabolicznym. Strzeżcie się przed diaboliczną ekologią :D

Całość opracowania wprost powala logiką i konsekwencją :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2010, 23:28 
Tin napisał(a):
Już pal licho to czczenie łona, ale wypisywanie, że neopoganie palą jakieś polany to już nie jest zabawne.


Sa polany i polana (od polano), mysle ze my palimy to drugie, miedzy innymi. :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 00:21 
Yup, Agni ma rację, prawdopodobnie chodzi o drewniane polana. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 02:25 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Ten tekst akurat traktowal o dawnym poganstwie i mowa w nim o paleniu Polan (prawdopodobnie dotyczylo to obrzadkow sakralnych Wislan).

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 02:51 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Że niby Wiślanie palili Polan!? Niebywałe :D


Tin napisała
Cytuj:
który uchodzi pewnie za "inteligenta" w swoim małym środowisku protestanckim
.. Powiedziało ogromne środowisko pogańskie ;)

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 02:56 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Poszukiwacz napisał(a):
.. Powiedziało ogromne środowisko pogańskie ;)


:mrgreen:

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 04:31 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Lucky napisał(a):
Poszukiwacz napisał(a):
.. Powiedziało ogromne środowisko pogańskie ;)


:mrgreen:


ło bosz, przecież wiecie, że nie o to mi chodziło ;-) ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 04:37 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Tin napisał(a):
ło bosz, przecież wiecie, że nie o to mi chodziło ;-) ;-)


Wiemy, ale i tak to zabawne :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 12:01 
Hajdamaka napisał(a):
Ten tekst akurat traktowal o dawnym poganstwie i mowa w nim o paleniu Polan (prawdopodobnie dotyczylo to obrzadkow sakralnych Wislan).


No to palenie swiec przy paleniu Polan jakos malo atrakcyjnie wyglada. A moze plemie swiec tez bylo?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 12:59 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
@ Lucky Logika tej wypowiedzi jest prosta: nie ważne, co oni (poganie) myślą, że czczą, bo my wiemy, że to diabeł :) Ktokolwiek nie czci Jezusa, czci diabła, nawet jeśli o tym nie wie. (swoją drogą współczuję Jezusowi takich wyznawców). Czczenie natury zamiast stwórcy to zwykłe bałwochwalstwo, a bałwochwalstwo to wstęp do satanizmu... proste :lol:

A gdyby tak się złożyło, że nasze wypowiedzi przeczyta autor tego tekstu, prawdopodobnie uznałby je za dowód na pogańskie ataki na chrześcijaństwo... :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 13:15 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Amvaradel, jaki wstęp?! Wszak jak wskazuje nazwa czczenie natury jest BAŁWOchwalstwem, a każdy wie ze Szejtan jest bawołem. To wszystko jest satanizmem! Jesteśmy skazani na wieczne potępienie za czczenie Szatana-Bawoła w postaci Natury stworzonej przez boga i trafimy do piekła gdzie, jak mówi Jedyna Święta Księga, pewien demon będzie na nas sikał.
Amen

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 14:32 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Amvaradel napisał(a):
@ Lucky Logika tej wypowiedzi jest prosta: nie ważne, co oni (poganie) myślą, że czczą, bo my wiemy, że to diabeł :) Ktokolwiek nie czci Jezusa, czci diabła, nawet jeśli o tym nie wie. (swoją drogą współczuję Jezusowi takich wyznawców). Czczenie natury zamiast stwórcy to zwykłe bałwochwalstwo, a bałwochwalstwo to wstęp do satanizmu... proste :lol:

A gdyby tak się złożyło, że nasze wypowiedzi przeczyta autor tego tekstu, prawdopodobnie uznałby je za dowód na pogańskie ataki na chrześcijaństwo... :wink:


Z tym wiekiem Ziemi to jest ciekawa sprawa apropos logiki. Autor nie bierze go metaforycznie, tylko dosłownie. W konsekwencji próbuje podważać badania archeologiczne, rozumiem że z kwestionowaniem metody opartej na analizie izotopu węgla C14 włącznie. W związku z tym ciekaw jestem jak wyobraża sobie stworzenie światła. Światło biegnąc z prędkością podświetlną z odległych źródeł przemierza drogę do nas drogę często z odległości 15 mln. lat świetlnych. Czy wobec tego autor wyobraża sobie, że światło stworzone zostało w drodze na Ziemię, czy może ma jakieś inne wytłumaczenie dlaczego są one widoczne dzisiaj z Ziemi?
Co do czczicieli diabła, to fundamentalnym katolikom chyba jednak milsi są niż heretycy. Jeśli ktoś wyznaje tego samego boga, Jezusa itd, tylko subtelnie różni się interpretacją wtedy awansuje na miano największego wroga, którego należy w pierwszej kolejności wyprowadzić z błędu lub exterminować :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Protestanci o Neopogaństwie
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2010, 14:41 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Jeśli ktoś wyznaje tego samego boga, Jezusa itd, tylko subtelnie różni się interpretacją wtedy awansuje na miano największego wroga, którego należy w pierwszej kolejności wyprowadzić z błędu lub exterminować


To jest naturalne i logiczne. Tacy stanowia najwieksze zagrozenie, bo moga dzialac subtlenie na umysly ludzi. Nie jest to tylko domena chrzescijan - wystarczy spojrzec na dlugi ciag walk o wladze, oslepianie wlasnych braci, czy wreszcie Noc Dlugich Nozy lub Wielka Czystka w dwoch wielkich totalitaryzmach.
W sowieckich lagrach jako polityczni nie siedzieli monarchisci. Siedzieli trockisci, eSeRzy, anarchisci, borotbisci. Bo to oni stanowili zagrozenie, a nie juz dawno pobici zwolennicy cara czy Rzadu Tymczasowego.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL