Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Wychowanie do abstynencji."
PostNapisane: wtorek, 4 sierpnia 2009, 16:13 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
http://www.pardon.pl/artykul/9270/_/12#komentarz_2000057

Cóż, moim zdaniem abstynencja sexualna nie przyczynia się do spokoju ducha - wręcz przeciwnie - skutkuje odczuwaniem niepokoju, niespełnienia... "chodzenia po ścianach". W szczególności dotyczy to sexu przedmałżeńskiego, kiedy nie ma kompletnie żadnych przeciwwskazań. Jeśli jednak ktoś uważa inaczej, to jak najbardziej może przynależeć do związanych z tym ruchów. Pozostaje jednak pytanie dlaczego promowanie takiego stosunku do sprawy i postawy ma się odbywać w ramach instytucji publicznych w państwie konstytucyjnie świeckim. Oczywistym jest, że to promowanie religijnego światopoglądu.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Ostatnio edytowano środa, 5 sierpnia 2009, 16:48 przez Lucky, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 sierpnia 2009, 17:08 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Mnie to nie bawi. Przyznam, że wręcz rzygać mi się chce. Gdybym był z Łudzkiego i miał dzieci w wieku szkolnym zrobił bym awanturę jakich mało, łącznie ze słaniem skarg do Sztrasburga o łamanie moich praw obywatelskich (a raczej moich dzieci) jeśli by zaszła potrzeba. Na całe szczęście nie jestem z Łudzkiego ani nie mam dzieci, więc mogę się skrzywić i zająć swoimi sprawami zamiast wkładać palce między drzwi. Chyba, że mnie ktoś poprosi o pomoc w robieniu burdy ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 sierpnia 2009, 17:55 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Przecież to jest qrwa granda! wiecie co mało co mnie ostatnio z łupot rusza, ale to jest przecież cholerna przymusowa indoktrynacja. I szcześliwe dzieciaki co mają normalnych starych kórzy zwolną je z takich idiotyzmów. Może by to jakoś nagłośnić?

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 sierpnia 2009, 22:34 
no cóż, chyba potrzebny prawnik. pytanie czy jest to działanie konstytucyjne. po drugie można zadzwonić do RIO z donosem :) i do prezesa zamówień publicznych czy był na to przetarg i jak to się w ogóle odbyło. I czy program jest zatwierdzony przez kuratorium.

Najbardziej podoba mi się klub dziewic i prawiczków, oni to w gimnazjum zakładają???

Smutna prawda, wszelkiej maści szarlatani i 0 edukacji seksualnej, a potem mówią iż młodzież jest nieodpowiedzialna.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 sierpnia 2009, 23:51 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
Masakra gdybym miała dzieci, to nigdy bym ich nie puściła na taką lekcje "edukacyjną"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 5 sierpnia 2009, 11:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Coffee napisał(a):
Najbardziej podoba mi się klub dziewic i prawiczków, oni to w gimnazjum zakładają???
Późno trochę? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: niedziela, 11 października 2009, 17:19 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Hakken napisał(a):
Mnie to nie bawi. Przyznam, że wręcz rzygać mi się chce. Gdybym był z Łudzkiego i miał dzieci w wieku szkolnym zrobił bym awanturę jakich mało, łącznie ze słaniem skarg do Sztrasburga o łamanie moich praw obywatelskich (a raczej moich dzieci) jeśli by zaszła potrzeba. Na całe szczęście nie jestem z Łudzkiego ani nie mam dzieci, więc mogę się skrzywić i zająć swoimi sprawami zamiast wkładać palce między drzwi. Chyba, że mnie ktoś poprosi o pomoc w robieniu burdy ;)


na szczęście wielu z takich ludzi skutecznie zraża się do katolicyzmu i KRK. Znanym przypadkiem był Mariusz "Szczery" Szczerski z "Honoru". Co by nie mówić o jego poglądach politycznych - mi one nijak nie pasują i uważam je za głupie - to facet miał dużo odwagi cywilnej, aby powiedzieć "NIE" Kościołowi i bardzo religijnej rodzinie. W wieku 16. lat dokonał aktu apostazji. To samo "NIE" powtarzał w swoich utworach ("Młot Antychrysta", "Najeźdźcy", itp).
Inna sprawa, że rodzina chciała go pochować pod krzyżem - facetowi zginęło się było niestety w młodym wieku - ale na szczęście członkostwo w RW uchroniło od tego jego pośmiertne szczątki. Ktoś z RW - zdaje mi się, ze sam Naczelnik - pojechał do rodziny i parafii i załatwił, co trzeba...

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Wychowanie do abstynencji."
PostNapisane: poniedziałek, 12 października 2009, 22:50 
Offline
Milczek

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 11:51
Posty: 6
Lokalizacja: kiedyś wro...
Mnie też nie jest do śmiechu,tym bardziej,że mieszkam w Łódzkiem i mam dziecko,które za 2lata będzie w wieku szkolnym.Pozostaje mi nadzieja,że do tego czasu ten głupi projekt upadnie...
Hakken napisał(a):
Mnie to nie bawi. Przyznam, że wręcz rzygać mi się chce. Gdybym był z Łudzkiego i miał dzieci w wieku szkolnym zrobił bym awanturę jakich mało, łącznie ze słaniem skarg do Sztrasburga o łamanie moich praw obywatelskich (a raczej moich dzieci) jeśli by zaszła potrzeba. Na całe szczęście nie jestem z Łudzkiego ani nie mam dzieci, więc mogę się skrzywić i zająć swoimi sprawami zamiast wkładać palce między drzwi. Chyba, że mnie ktoś poprosi o pomoc w robieniu burdy ;)

Ale jeśli za 2 lata nadal będą w szkołach uczyć takich życiowych mądrości to może Cię o taką pomoc poproszę :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Wychowanie do abstynencji."
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 10:31 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
magonia napisał(a):
Ale jeśli za 2 lata nadal będą w szkołach uczyć takich życiowych mądrości to może Cię o taką pomoc poproszę :wink:


Jak na tą chwilę się polecam, ale mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Wychowanie do abstynencji."
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 12:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
O k* to wcale nie jest śmieszne :evil:
Jeśli ten pomysł dojdzie do Warszawy to będę pierwsza co zrobi burdę:] (wtedy też chętnie skorzystam z pomocy Hakkena;) )
Na razie jestem ciekawa co wyniknie z przedmiotu wychowanie rodzinne czy coś w tym stylu. Moja córka jest w 5 klasie i wlasnie ma miec ten przedmiot. Na razie z niego córki nie wypisalam, bo ma go prowadzić pani pedagog, a nie żadna katechetka.

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Wychowanie do abstynencji."
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 18:43 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Mnie w podstawówce uczyła pani od WFu ze świetnym przygotowaniem pedagogicznym. Lekcje były o różnych sytuacjach rodzinnych, choć najlepiej pamiętam (i wspominam) lekcje tylko dla dziewcząt, gdzie oprócz dziewczęcej fizjologii omawiałyśmy różnice między psychiką i sposobem myślenia chłopaków i dziewczyn, jak ich traktować i co właściwie oznacza ciągnięcie za warkocze ;)
W gimnazjum było gorzej. Było strrrasznie nudno po prostu - zajęcia prowadziła polonistka ze znanymi wśród osiedlowej społeczności prawicowymi poglądami, więc dla spokoju omawiała z moją koszmarną klasą szkodliwość alkoholu, szkodliwość tytoniu, szkodliwość narkotyków, a potem szkodliwość alkoholu i tak w koło Macieju, zręcznie omijając wszelkie trudne tematy.

Apogeum kretynizmu lekcje wychowania do życia w rodzinie w mojej historii szkolnej osiągnęły dopiero w liceum. Pani była pedagogiem z przygotowaniami. Pracowała w poradni małżeńskiej. I przyparafialnej poradni małżeńskiej. Mówiła, że nie chce, aby jej osobiste poglądy rzutowały na lekcje. Ale mocno jej nie wyszło. Kiedy próbowała w mojej klasie (biologiczno-chemicznej) wykazać wyższość naturalnych metod antykoncepcji nad pigułkami i spiralami, na bazie wyjętych z kontekstu przykładów i naciąganych badań, podśmiechiwaliśmy się pod nosem i więcej nikt na te zajęcia nie poszedł. Pani pedagog wróciła niczym widmo na 3 miesiące przed maturą, pojawiła się na lekcji wychowawczej. Ze łzami w oczach niemal prosiła nas, żebyśmy przychodzili na jej lekcje, bo przecież mogą być takie fajne. I że jej poglądy na pewno nie będą na omawiane tematy wpływać. No to się zlitowaliśmy i poszliśmy. Pani mówiła o potędze wybaczania i czytała historię w której żona farmera zdradziła go (przespała się z innym) a on wkurzony był i za każdym razem, kiedy tak się wkurzał i myślał o zemście pojawiał się... aniołek, który mu wrzucał kamyczek do serca. A kiedy farmer żonie wybaczył, aniołek zabrał kamyczki. Potem było jeszcze gorzej. O tym, jak 18-sto latka nigdy nie będzie w stanie stworzyć związku z dojrzałym facetem i jak dziewczyny swoim ubiorem prowokują gwałcicieli.
Dobrze, że kiedy pani ogłosiła, iż z gwałtów ciąże są bardzo rzadko, bo organizm kobiety się broni przed takim poczęciem (?) i jeśli kobieta po gwałcie zachodzi w ciążę to gdzieś w głębi chciała tego stosunku (!!!) to zabrzmiał dzwonek, bo myślałam, że wyjdę z sali trzaskając drzwiami a sądząc po minach koleżanek nie byłam osamotniona w tych myślach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Wychowanie do abstynencji."
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 20:09 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Z historii z okolic nauczania i religii najbardziej wstrząsnęła mnie relacja pewnego apostaty --->

Cytuj:
[...]W czasie mojej rozmowy z xiędzem zaproponował on,żebym nic nie mówił chorej mamie/powiedziałem jej,że dokonam apostazji,ale nie powiedziałem kiedy/.Zgodziłem się.W czasie comiesięcznej wizyty /w pierwszy piątek miesiąca-mama nie chodzi/ rozmawiając z mamą i 2 siostrami poinformował
o mojej apostazji,a następnie wdał się z mamą w rozmowę na temat tego,jak byłem wychowywany.Wyraził żal,że nie zmuszono mnie biciem do
chodzenia do kościoła,gdy jako czternastolatek tego zaprzestałem.


W takiej sytuacji obawiam się, że bym nie zdzierżył.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL