Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 14 maja 2024, 17:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Occult Experience
PostNapisane: piątek, 14 września 2007, 18:16 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 4 września 2007, 18:30
Posty: 20
Lokalizacja: Irlandia
Hi there,

In case you have not seen it yet:

The Occult Experience
(click link to view the film)

Its a 'golden oldie' but still very interesting!
I know that some people have made fun of the scene where Alex Sanders sets his underwear on fire, but I have always been greatly impressed with it. Most men would be screaming their heads off when their family jewels are in danger, but Alex Sanders just continues with what he was doing. Great control!

Blessings,
Boann.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 września 2007, 23:39 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Hmm widziałam... zresztą oglądaliśmy wspólnie na pogańskim spotkaniu w Borach, zdaje się 2 lata temu. :D
Generalnie film odbieram jako kubeł zimnej wody dla fascynatów ścieżek zaprezentowanych w filmie. I uważam, że rytuał, jakikolwiek by nie był, nie powinien być dostępny dla obserwatorów. To "teatr", w którym powinni występować tylko aktorzy, a w którym nie ma miejsca dla widzów. Taka prywatna opinia. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 września 2007, 00:29 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Wymieklem przy obwislych cycach satanistek :D

To raczej nadaje sie do dzialu "Co mnie ostatnio rozbawilo"... niezla szopka, nawet u mnie pod blokiem takich nie odprawiaja.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 września 2007, 00:57 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Hajdamaka napisał(a):
Wymieklem przy obwislych cycach satanistek :D


To ta, co siedzi na ołtarzu z wężem? 8)

Jednak uważam, że obok warstwy humorystycznej, film ma też tę głębszą. Dla przykładu wymusza zastanowienie się nad różnicami pomiędzy "uczestnik" a "obserwator". Dobry motyw do dyskusji - tak uważam. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Hm...
PostNapisane: sobota, 15 września 2007, 08:41 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 września 2007, 22:41
Posty: 105
Lokalizacja: Toruń
A wiecie- ja jweszcze nie widziałam ze przyznam sie bez bicia.
Tak wiec chetnie ten brak nadrobie.
Chociaz troche racji mozecie miec w kwestii tego że chyba lepiej pewnych rzeczy nie nagrywac, bo w filmie pozostaje zewnętrzna otoczka wizualna, podczas gdy warstwa naprawde wazna moze byc kompletnie nie widoczna.
Anyway, dalsze wnioski moge wyglaszac jak obejrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 września 2007, 15:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Thanks for the link Boann! I am enjoying the movie while writing this post. Nie raz widziałem „The Occult Expierience” – w kilku różnych wersjach w jakich krąży po Internecie. Widziałem też inny film „The Legend of the Witches”, w którym Alex morduje kurę i wróży z jej wnętrzności oraz odprawia „czarną mszę”. Oglądając to wszystko trudno powstrzymać uczucie zażenowania. Warto jest jednak przy tym zauważyć, że Aleksandrianie nigdy podobnych rzeczy nie robili i tym bardziej nie robią ich teraz. Inscenizowane wyłącznie dla potrzeb telewizji rytuały miały przede wszystkim zainteresować i po trosze szokować szerszą audiencję, a nie pokazać jak wyglądają rytuały czarownic. Kiedy te filmy powstawały były to czasy glam rocka i powstania interesującego zjawiska w sztuce o nazwie camp. Poczucie estetyki ówczesnych różniło się znacznie od naszego. Wystarczy obejrzeć teledyski Davida Bowie, The Kiss, czy wczesnej (wczesnego?) The Queen, albo budzące kiedyś grozę horrory z brytyjskiej Hammer.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 września 2007, 09:20 
Driada napisał(a):
Jednak uważam, że obok warstwy humorystycznej, film ma też tę głębszą. Dla przykładu wymusza zastanowienie się nad różnicami pomiędzy "uczestnik" a "obserwator". Dobry motyw do dyskusji - tak uważam. :)


Tu się zgadzam. Dobry motyw do dyskusji ;).
Zauważylem natomiast coś innego. Kiedy oglądałem ten film 2 lata temu w Borach, w rzeczywistosci byłem wyłącznie widzem, malo zorientowanym w tematyce. Film pokazuje różne scieżki. Niektóre z nich budzą mój sprzeciw. Ale inne stały się mi bliskie i nagle... empatycznie poczułem sie jak uczesntnik a nie wyłacznie widz.
Widać, dojrzałem w pewnym sensie do odbiru filmu.
Natomiast największe wrazenie, zrobila na mnie scena egzercyzmów. Odebrałem ją jako "gwałt" popełniony na egzorcyzmowanej osobie. Ale to mój punkt widzenia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 września 2007, 11:35 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
rawimir napisał(a):
Natomiast największe wrazenie, zrobila na mnie scena egzercyzmów. Odebrałem ją jako "gwałt" popełniony na egzorcyzmowanej osobie. Ale to mój punkt widzenia.


Tylko, że te osoby dobrowolnie się na to decydują. Przynajmniej tak to powinno wyglądać. A że inwazyjne... niektórzy tak lubią. :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 września 2007, 12:08 
Driada napisał(a):
rawimir napisał(a):
Natomiast największe wrazenie, zrobila na mnie scena egzercyzmów. Odebrałem ją jako "gwałt" popełniony na egzorcyzmowanej osobie. Ale to mój punkt widzenia.


Tylko, że te osoby dobrowolnie się na to decydują. Przynajmniej tak to powinno wyglądać. A że inwazyjne... niektórzy tak lubią. :twisted:


Rzecz w tym, ze nie mam takiej pewności. Czasem presja rodziny, otoczenia jest tak silna, że poddają sie "dobrowolnie".

Czasem mam wrażenie, że sami egzorcysci powini sie poddać takiemu zabiegowi. Mam w rodzinie kilka osób zbliżonych do tych kregów (na szczęście niewiele :twisted:). Póki rozmowa dotyczy spraw codziennych są miłymi ludźmi. Na temat wiary nie porozmawiasz z nimi, bo wpadają w rodzaj "świętego szału". Krótko mówiąc są groźni.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL