Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Avatar
PostNapisane: czwartek, 1 października 2009, 21:27 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Trailer filmu Avatar Jamesa Camerona. tutaj
To mój ulubiony rodzaj filmów :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: czwartek, 1 października 2009, 22:33 
Widzialam jakies dwa tygodnie temu ten trailer i zapowiada sie dobrze. Szkoda mi tylko ze tak duzo w nim animacji komputerowej, wole ucharakteryzowanych prawdziwych ludzi od postaci komputerowych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: środa, 7 października 2009, 19:49 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 23 listopada 2008, 00:57
Posty: 11
Lokalizacja: okolice Kielc
Rzeczywiście zapowiada się interesująco. Mam nadzieję, że fabuła jest równie ciekawa co jej obietnica w trailerze a nie, jak niestety dzieje się to często, skupia się głównie na formie. Przez to wiele ciekawie zapowiadających się filmów bardzo rozczarowuje. Poczekamy, zobaczymy, ocenimy! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 12 października 2009, 14:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 października 2009, 13:30
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa ->Tarchomin
Pisałem już o nim służbowo:

http://openzone.pl/news,avatar-jamesa-c ... kinie,1873

Wybiorę się, choć nie obiecuję sobie za wiele. Boję się przerostu formy nad treścią.

_________________
Między "Szamanem" a "Szatanem" jest tylko literka różnicy.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2009, 03:02 
No to ja wlasnie wrocilam z kina i moge z czystym sumieniem jak najgorecej polecic ten film wszystkim. Szczegolnie jesli komus uda sie tak jak mi zobaczyc go w trojwymiarze.

Ja juz nie chce byc czlowiekiem i mieszkac na Ziemi, po filmie i doswiadczeniach ostatnich dni czuje ze najchetniej z rodzajem ludzkim nie mialabym nic wspolnego. Chce za to miec niebieski kolor, trzy metry wzrostu i mieszkac na Pandorze. Ech, mozna pomarzyc.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2009, 23:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 sierpnia 2008, 18:47
Posty: 140
Lokalizacja: Krasnystaw/Gloucester
agni napisał(a):
Ja juz nie chce byc czlowiekiem i mieszkac na Ziemi, [...]Chce za to miec niebieski kolor, trzy metry wzrostu i mieszkac na Pandorze. Ech, mozna pomarzyc.

Po dzisiejszej wizycie w kinie doskonale Cię rozumiem :D Film jest po prostu świetny! Polecam!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2009, 23:43 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Jest już cały film na sieci. Polcam przejrzeć pogańskie serwery ftp - na pewno znajdziecie ;)
Na razie paskudny screener, ale zawsze jest to cały film dla niemogących się doczekać.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2009, 13:44 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
agni napisał(a):
Ja juz nie chce byc czlowiekiem i mieszkac na Ziemi, po filmie i doswiadczeniach ostatnich dni czuje ze najchetniej z rodzajem ludzkim nie mialabym nic wspolnego. Chce za to miec niebieski kolor, trzy metry wzrostu i mieszkac na Pandorze. Ech, mozna pomarzyc.


Ciekawe, bo ja na trailerach ludziom kibicowałem a nie smurfom ;) Może po obejrzeniu się coś zmieni. Mimo dobrych recenzji wciąż nie potrafię uwierzyć w ten film. No ale lepiej się pozytywnie rozczarować niż zawieść na całej linii...

Lucky napisał(a):
Jest już cały film na sieci.


Oj Lucky, Lucky to już nie ładne, jeszcze nie miał premiery w Polsce a Ty już... fe.
A poza tym to akurat jest film, który warto zobaczyć w 3d. Tak jak w jego fabułę nie wierzę to jestem pewien, że technologicznie wymiata, więc oglądanie go na TV mija się z celem.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2009, 14:03 
Hakken napisał(a):
Ciekawe, bo ja na trailerach ludziom kibicowałem a nie smurfom ;) Może po obejrzeniu się coś zmieni. Mimo dobrych recenzji wciąż nie potrafię uwierzyć w ten film. No ale lepiej się pozytywnie rozczarować niż zawieść na całej linii...


Jak na razie slyszlam ze negatywne recenzje pochodza glowie ze srodowisk fundamentalno chrzescijanskich ktore ten film odbieraja jako bardzo poganski i ze srodowisk zwiazanych z wielkimi korporacjami - nie da sie ukryc ze korporacje zostaly przedstawione bardzo negatynie. Mnie fabula przypomniala troche o walce nastawionych na zysk za wszelka cene krasnoludow (ludzie) z elfami zyjacymi w totalnej symbiozie ze swoim ksiezycem (Pandora to ksiezyc a nie planeta). Taki materializm versus duchowosc. Elfy zawsze beda blizsze mojemu sercu, szczegolnie jesli wiele z tego w co wierza pokrywa sie z tym co ja mysle dlatego ten film bardzo mi sie podobal ale zgodze sie ze inni moga miec inne nastawienie. Tez jestem ciekawa czy zmienisz zdanie.

Hakken napisał(a):
A poza tym to akurat jest film, który warto zobaczyć w 3d. Tak jak w jego fabułę nie wierzę to jestem pewien, że technologicznie wymiata, więc oglądanie go na TV mija się z celem.


Calkowicie sie zgadzam. Nawet jesli ktos ma sie nie zgodzic z przeslaniem filmu to na prawde warto zobaczyc dla samych efektow i nie warto psuc sobie wrazenia ogladajac marne kopie na malych ekranach.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2009, 14:11 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
agni napisał(a):
Jak na razie slyszlam ze negatywne recenzje pochodza glowie ze srodowisk fundamentalno chrzescijanskich ktore ten film odbieraja jako bardzo poganski i ze srodowisk zwiazanych z wielkimi korporacjami - nie da sie ukryc ze korporacje zostaly przedstawione bardzo negatynie.


To mi akurat nie przeszkadza, nie czuję szczególnego sentymentu do korporacji :) Bardziej obawiam się fabuły i tego, że będzie ona nachalnie "pro-eko" i strasznie moralizatorska (bo to, że obowiązkowy wątek romantyczny będzie to już wiadomo). Wszystko co słyszałem o fabule krzyczy do mnie: to nie może być fajne! No, ale nie mówcie nic, i błagam żadnych spoilerów :) Pójdę (jak będą już miejsca w kinie ;) ) i sam się przekonam czy jest w tym cokolwiek poza ładnymi obrazkami :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2009, 14:27 
Hakken napisał(a):
Bardziej obawiam się fabuły i tego, że będzie ona nachalnie "pro-eko" i strasznie moralizatorska (bo to, że obowiązkowy wątek romantyczny będzie to już wiadomo).


Staralam sie tak pisac zeby nie wydac za duzo. :) Ekologicznej dydaktyki sama sie troche obawialam a moj maz jeszcze bardziej. On mi ostatnio nawet nie pozwolil kupic ksiazeczki dla dziecka w ktorej starsznie mi sie podobaly obrazki ze smokami bo fabula przeginala z ekologia. Ale w filmie przekaz ekologiczny byl tak zrobiony ze zupelnie nam nie przeszkadzal, moze dlatego ze na czas ogladania ziemia przestala istniec - jak ja sie wczuje w jakis film to sie w niego przenosze. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 21 grudnia 2009, 19:28 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Ja jednak planuje pojsc na 5d (glupia nazwa) "Kot i duchy" :D

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: wtorek, 22 grudnia 2009, 01:40 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Zgadzam się, to piękny film ^^. Jeden z lepszych jakie widziałam. I nie polecam oglądania go w 2d a tym bardziej w jakiejś kiepskiej kopii na komputerze. Straci 90% uroku. :mrgreen:
Ekologia ekologią ale ja też chcę mieć ogon. Przydatna rzecz.

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: piątek, 25 grudnia 2009, 13:05 
Ja go widziałem w 3D już i muszę powiedzieć, że jest super. :) Technika 3D urywa łeb przy... piętach, zaś efekty specjalne to każdy pieczołowicie wydany dolar. Co do fabuły, muszę tutaj m.in. Hakkena rozczarować. Jest absolutnie pro-eko, pro-Gaja i tak dalej, klisza kliszę pogania, ale... Kurcze, co z tego, skoro jest w tym tyle naturalnego (i CGI) dramatyzmu, że film ogląda się "na karpika"? :) Gorąco polecam wszystkim, jak już wejdzie do kin (zdaje się że nawet dzisiaj się to dzieje... ;)).


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: wtorek, 29 grudnia 2009, 22:37 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Agni napisała:
Cytuj:
Jak na razie slyszlam ze negatywne recenzje pochodza glowie ze srodowisk fundamentalno chrzescijanskich ktore ten film odbieraja jako bardzo poganski

Znalazłam taką recenzję zatroskanego chrześcijanina: Movie Review: Avatar and Paganism
Oraz recenzję poganina Gusa diZerega tutaj :) Cytuję: Last night I saw Avatar. Go see it! It is a wonderful and very Pagan movie. :D

Ja się do kina wybieram w czwartek :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: środa, 30 grudnia 2009, 15:27 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Wczoraj obejrzałem Avatara. Daje radę, ale bez orgazmu. Jeżeli przeskoczyć nad oszałamiającą warstwą graficzną to mamy raczej słabiutką fabułę, którą ratuje jedynie dobrze rozłożony dramatyzm. Ogólnie rzecz biorąc, jak na demo silnika graficznego to całkiem znośny film. Oglądać jest jedynie sens w 3d, ale w takiej wersji zobaczyć wręcz trzeba.

Co do podanych recenzji to moim zdaniem obie się mylą. Film jest skrzyżowaniem "Ostatniego Mohikanina" i "Goryli we mgle" a cała duchowość jest przedstawiona tam na poziomie holywoodzkim, czyli gładko, strawnie i bezrefleksyjnie. Jasno zarysowane strony konfliktu, aby widz się przypadkiem nie zgubił no i przytłaczający wręcz obraz. Tak więc rozwodzenie się nad jego aspektem duchowym wydaje mi się raczej zabawne, równie dobrze Ci amerykańscy purytanie (jak sądzę) mogli by potępiać Karola Maya za "Winnetou" a ów poganin mógłby w nim się doszukiwać niesamowitych treści duchowych.

Tak więc polecam zobaczyć, ale nie oczekujcie rewelacyjnej fabuły :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: piątek, 1 stycznia 2010, 20:27 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Pierwsze wrażenie po seansie: zaje... film :D Właśnie trafił do mojej ulubionej trójki z Matrixem i Władcą Pierścieni.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: sobota, 2 stycznia 2010, 00:45 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Dobra, przekonaliście mnie - wybiorę się jutro zobaczyć ten film. :)
Swoją drogą ciekawe, czy żonie się spodoba.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: sobota, 2 stycznia 2010, 21:19 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Jestem właśnie świeżo po "lekturze" tego filmu. Cieszę się, że poszedłem na niego do kina zamiast oglądać kiepską kopię. Film bardzo mi się podobał. Odrobinę za mało scen wzbudzających zachwyt nad pięknem natury (to ważny element w tym filmie za słabo wyeksponowany) jak na tego typu film, ciut za mało odwołań do pogaństwa, ciut za mało scen typowo dynamicznych. Generalnie daję mu 9,5 na 10. Na film zabrałem też żonę i brata i stwierdzam, że zupełnie inaczej odbiera go poganin i nie poganin. Niepogańska część dochodzi do konkluzji, że ludzkość jest z natury gwałtowna i nie zastanawia się nad tym co niszczy - odbierają takie przesłanie. Przekaz pogański jednak przeszedł niejako bokiem - nie został odpowiednio odnotowany.
Inna sprawa, że takie traktowanie społeczności lokalnych przez przyszłe ekspedycje jest wysoce mało prawdopodobne. Będzie to raczej wyglądało jak w Star Trekach - podział na cywilizacje "warp" i "pre-warp" i pełny szacunek dla lokalnych społeczności z respektowaniem ich prawa włącznie.
Zastanawiałem się też czy w jaki sposób nastąpi interwencja Bogini. Ale to już może pozostawię bez komentarza tym, którzy dopiero zobaczą ten film... :)
Na uwagę zasługuje dźwięk w filmie - rzecz na którą osobiście jestem wyczulony. Sposób jego zapisu oraz imponujące nagłośnienie Cinema City robiły spore wrażenie.
Zachęcam do obejrzenia :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: niedziela, 3 stycznia 2010, 02:14 
Lucky napisał(a):
Inna sprawa, że takie traktowanie społeczności lokalnych przez przyszłe ekspedycje jest wysoce mało prawdopodobne. Będzie to raczej wyglądało jak w Star Trekach - podział na cywilizacje "warp" i "pre-warp" i pełny szacunek dla lokalnych społeczności z respektowaniem ich prawa włącznie.


Zanim znowu inni sie rzuca na ciebie powiem tylko ze podziwiam ten twoj idealizm i chcialabym zebys mial racje. No coz ja tez uwielbiam ST. :wink:

Hakken napisał(a):
Film jest skrzyżowaniem "Ostatniego Mohikanina" i "Goryli we mgle" a cała duchowość jest przedstawiona tam na poziomie holywoodzkim, czyli gładko, strawnie i bezrefleksyjnie. Jasno zarysowane strony konfliktu, aby widz się przypadkiem nie zgubił no i przytłaczający wręcz obraz. Tak więc rozwodzenie się nad jego aspektem duchowym wydaje mi się raczej zabawne, równie dobrze Ci amerykańscy purytanie (jak sądzę) mogli by potępiać Karola Maya za "Winnetou" a ów poganin mógłby w nim się doszukiwać niesamowitych treści duchowych.


To ze zjedziesz przekaz filmu bylo do przewidzenia, w koncu malo zgadza sie z twoimi pogladami ale mnie nadal ciekawi czy po obejrzeniu opowiedzialbys sie za ludzmi czy moze zmieniles pogald i smerfy nie wydaja sie juz takie glupie. :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: niedziela, 3 stycznia 2010, 02:21 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
agni napisał(a):
Zanim znowu inni sie rzuca na ciebie powiem tylko ze podziwiam ten twoj idealizm i chcialabym zebys mial racje. No coz ja tez uwielbiam ST. :wink:


Agni, odrobinę wiary w ludzkość :)
Myślę, że ostatecznie kroczymy w dobrym kierunku, będziemy dojrzewać i zachowywać się wobec mniejszości/inności z coraz większą dozą tolerancji. Marsz w takim kierunku jest dzisiaj powszechny i ogólnoświatowy, a konserwatywne struktury sprzeciwiające się tej tendencji słabną i umierają śmiercią naturalną :)

EDIT: Dodam jeszcze, że idee ST są ideami na których się wychowałem. Bardzo głęboko wryły się w moją świadomość i - że się tak wyrażę - zostały ze mną w życiu dorosłym. Startrekowa Federacja to fenomenalne i nieutopijne rozwiązanie z ideami dość podobnymi do Unii Europejskiej w pewnych zagadnieniach (prawa jednostki, liberalizm, wolność niekwestionowanym prawem każdej istoty, etc).

http://en.wikipedia.org/wiki/United_Federation_of_Planets

"The economics of the future
are somewhat different.
Money doesn't exist
in the 24th century.
The acquisition of wealth is no
longer the driving force in our lives.
We work to better ourselves ...
... and the rest of humanity."

/Star Trek "First Contact"

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: niedziela, 3 stycznia 2010, 12:38 
Lucky napisał(a):
Agni, odrobinę wiary w ludzkość :) Myślę, że ostatecznie kroczymy w dobrym kierunku,


Ech, do nie dawna myslalam bardzo podobnie. Ale fajnie by bylo jakbys mial racje bo idee Star Trecka podziwiam. Nie poprawna ze mnie idealistka. :D

A.: Dyskusję o tolerancji we współczesnym świecie wydzieliłam: tutaj


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 12:23 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Byłam, oglądało się świetnie, fabuła nieco zbyt płaska, ale i tak miła, ale jedno muszę przyznać - to totalna zrzyna z "Pocahontas". Po prostu mega, kropka w kropkę. Jedynie zakończenie inne, no i "Pocahontas" nieco mniej krwawa ;). Nie chcę spoilerować, ale aż się prosi o zrobienie wyliczenie i pokazanie, że to kropka w kropkę to samo. Wizualnie film po prostu rozwala w każdym aspekcie.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:06 
Widziałam. Spodziewałam się filmu dla dzieci, i zobaczyłam film dla dzieci. Wizualnie: World of Warcraft. Fabuła: Tańczący z wilkami. Nie mój typ filmu. Piszę o tym dlatego, że forum czyta dużo osób, i nie chciałabym, żeby ktoś uznał, że wszyscy poganie lubią te same filmy, i jak się komuś nie podoba, to jest coś nie tak.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:27 
A ja nadal chce miec niebieska skore, trzy metry wzrostu i ogonek. :D Grunt to nie dac umrzec swojemu wewnetrznemu dziecku. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:59 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
agni napisał(a):
A ja nadal chce miec niebieska skore, trzy metry wzrostu i ogonek. :D Grunt to nie dac umrzec swojemu wewnetrznemu dziecku. :wink:


Razem hasali byśmy po tych baśniowych przestrzeniach i latali na tych... latających stworach :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:03 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
agni napisał(a):
To ze zjedziesz przekaz filmu bylo do przewidzenia, w koncu malo zgadza sie z twoimi pogladami ale mnie nadal ciekawi czy po obejrzeniu opowiedzialbys sie za ludzmi czy moze zmieniles pogald i smerfy nie wydaja sie juz takie glupie. :?:


Dlaczego niby mało zgadza się z moimi poglądami? Tu nie chodzi o przekaz, gdyż jest on w gruncie rzeczy pozytywny, to jedynie kwestia tego, że jest on płaski i czarno-biały. Jeśli chodzi o to po której stronie tego konfliktu bym się opowiedział to film nie daje żadnego wyboru w tej kwestii. Smurfy bronią swojego domu i są szlachetnymi dzikusami a ludzie są głupi, chciwi i okrutni.
Zresztą dajmy spokój fabule tego filmu bo jest ona jego najsłabszą stroną. Szczęśliwie ratuje ją dramatyzm no i przytłaczający obraz.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Wczoraj obejrzałyśmy z córką, w 3D, i film zrobił na mnie niesamowite wrażenie, a pół filmu ryczałam ze wzruszenia;) Nie spodziewałam się skomplikowanej fabuły - poszłam na to jak na baśń i tak to odebrałam.
Może też uratowało mnie to, że nie oglądałam "Pocahontas";)
Podobało mi się kilka wątków, jak np. ten patent z wytwarzaniem fizyczno-duchowej więzi za pomocą wypustek z warkocza i innych oraz duchową siecią podtrzymywaną przez święte drzewa. No i dobrze została oddana pazerność rasy ludzkiej, antropocentryzm, brak szacunku dla innych istot. Ten "bohater mimo woli", gdyby się nie zakochał, pewnie też by tylko donosił w zamian za łapówkę pod postacią działających nóg...

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 19:09 
Pocahontas nie widzialem, wiec nie wiem, czy Avatar, to to samo. Slyszałem za to porownania z "Tańcami z wilkami". No, ok. Rzeczywiście podobny w warstwie fabularnej, ale co z tego? Film mi się podobał. Wyraża w prosty sposób kilka ogólnie znanych idei. 1) Myśli o mistycznej jedności wszelkiego zycia na ziemi (a może i we wszechświecie, skoro mozliwa była transformacja ducha z ciała człowieka z nieba do ciała niebieskiego człowieka. 2) Myśli o odpowiedzialności za to, co się robi. 3) Myśli o naturze człowieka zdolnego zarówno do największego barbarzyństwa ale i do największego poświęcenia. Tak, te myśli, szuka, filozofia i religia eksploatują na wiele różnych sposobów i eksploatować będą. W każdym razie film mi się podobał.
Nuit, może główny bohater zmienił front, bo się zakochał, ale dlaczego zrobila to jego szefowa, kolega, który mu zazdrościł i pilotka? Oni nie zakochali się a pilotka nawet nie miała bezpośredniego kontaktu z niebieskimi. Myslę, że to jest własnie to. Jesteśmy zdolni do zbrodni ale i do wzniosłych poświęceń. Temat tak banalny, że aż wart filmu :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Avatar
PostNapisane: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 20:15 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Jeszcze takie stwierdzenie... Ten film w niesamowity sposób połączył dwie rzeczy, co się właściwie nie zdarza. To jest czystej wody science - fiction równocześnie z wieloma elementami typowymi dla fantasy. Jest to rzecz na prawdę unikalna. Do spraw, o których pisałem w pierwszym poście dodam jeszcze, że życzył bym sobie dodatkowo ciekawych dylematów naukowych i wspominanej niejednoznaczności etycznej - jakichś dylematów... W tym filmie jedna strona miała rację aż za bardzo, od początku do końca i było to trochę nienaturalne.

BTW ---> http://www.tvn24.pl/-1,1636415,0,1,avatar-zarobil-miliard,wiadomosc.html

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 stycznia 2010, 20:55 przez Lucky, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL