Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "ABC of Witchcraft" Doreen Valiente
PostNapisane: niedziela, 23 sierpnia 2009, 13:58 
Piszę ten post drugi raz ... Poprzednim razem wszystko się zawiesiło. :cry:


Ciekaw jestem Waszych opinii na temat książki "ABC of Witchcraft" Doreen Valiente. Mi osobiście książka się podoba. Autorka poruszyła kwestie, o których wcześniej nie słyszałem: Dulquarneni, czarownictwo w USA podobne do wicca przed przybyciem tam pierwszych gardnerian ... dużo można by mówić. Jedeynym minusem pozycji jest to, że autorka czasem wykazuje stronniczość względem pewnych osób - np. Sandersów nazywa "czarownikami showmanami".


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 23 sierpnia 2009, 23:42 
Ja sie nie dziwie ze tak ich nazywa. Sanders byl showmenem co nie znaczy ze kilu pomyslow nie mial dobrych. W niektorych srawach okazal prawdziwy geniusz w niektorych jego decyzje byly jak najbardziej chybione - przynajmniej z mojej perspektywy. Inni moga miec inne zdanie. Co do showmenstwa Sandersa zgadzja sie jednak wszyscy ktorzy go znali i kochali. A Gardenerianie nie cierpieli go przez dlugi czas uwazajac ze przedstawial wicca w zlym switle. Jesli ktos ogladal 'The legend of the witches' bedzie wiedzial o czym mowie.

Przyznam ze tej ksiazki nie czytalam ale czytalam duzo innych ksiazek Doreen a nawet poznalam sama autorke. Jest duzo bardziej prawdomowna niz inne kaplanki piszace o wicca, duzo bardziej analityczn i krytyczna. Jesli chodzi o opisywane fakty wierzylabym jej bez zastrzezen. Niestety przeszla przez okres w swoim zyciu gdzie wierzyla kazdemu kto do niej przyszed i mowil ze jest dziedziczna czarownica a z perspektywy czasu wiemy ze wiele takich osob klamalo. Doreen zazwyczaj po jakims czasie dochodzila do tego samego wniosku co niestety nie wynika z jej ksiazek.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL