Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Okulary
PostNapisane: wtorek, 18 października 2011, 14:23 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Nosicie okulary?
Ja zacząłem rok temu, do czytania.
Za cholerę nie mogę się przyzwyczaić. Nie zabieram ich ze sobą do sklepu a przecież przeczytanie czy w parówkach jest chociaż ze 30% mięsa wydaje się istotne. Podobnie z korzystaniem z komputera w odwiedzinach - chcę coś pokazać czy sprawdzić i okazuje się, że to męczące. Być może problem z przyzwyczajeniem się wynika po pierwsze - z doskonałego wzroku (1,5 m do nieskończoności widzę jak sokół), po drugie - przyzwyczajenie. W końcu prawie pół wieku obywałem się bez nich.
Jak macie? Nosicie, nie nosicie? Przyzwyczajacie się czy to ciągle utrapienie? (noszący stale pewnie nawet nie wiedzą o czym piszę :lol: )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: wtorek, 18 października 2011, 17:25 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Nie noszę, choć zastanawiam się jak długo mi się jeszcze uda zachować dobry wzrok, biorąc pod uwagę ilość czasu spędzanego przed kompem.
Na razie widzę dokładnie wszystkie benzoesany, sorbitany i inne takie, nawet wypisane drobniutkimi literkami :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: wtorek, 25 października 2011, 23:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
No cóż, to nie ten problem. Ja mam dobry wzrok. Tak jak napisałem, na odległości powyżej 1,5 m widzę jak sokół. Kiedyś zdarzyło mi się strzelać z karabinów wyborowych, skutecznie, teraz też nie byłoby najgorzej. Rzecz w zjawisku w sam raz do działu POKER. Zacząłem mieć kłopoty z czytaniem. Nie chodził o zły wzrok lecz o zbyt krótkie ręce (z odległości 1 m czytałem całkiem nieźle). Poszedłem do okulisty a ten cham mi mówi, że to "starcze sztywnienie soczewki". Od razu chciałem go wyciąć w kły, tak dla higieny psychicznej, ale że jestem miękki jak wosk darowałem mu zdrowie. No i w końcu jednak miał rację to co go poniewierać? Kupiłem okulary do czytania. Tu właśnie pojawia się problem. Po pierwsze - potrzebne są tylko gdy czytam. Po drugie - przyzwyczaiłem się z nich nie korzystać (50 lat przyzwyczajenia). Efekt - gdy ich potrzebuję to zazwyczaj są w 20 - 30 km ode mnie. W domu. Jak się do tego przyzwyczaić? Jak to robią ci, którzy noszą je ciągle acz nie non stop (są im potrzebne chwilę, nie noszą ich stale)? Ja za pierona nie mogę przywyknąć. Zawsze mam przy sobie nóż, ale okulary???!!!


Ostatnio edytowano piątek, 4 listopada 2011, 23:36 przez Poświst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: środa, 26 października 2011, 17:54 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Poświst napisał(a):
Jak to robią ci, którzy noszą je ciągle acz nie non stop 9sa im potrzebne ci chwile ale nie noszą ich stale)? Ja za pierona nie mogę przywyknąć. Zawsze mam przy sobie nóż, ale okulary???!!!

Ja od czasu kupuję okulary do czytania w aptece albo supermarkecie i trzymam je w różnych miejscach ;). Używam ich do czytania. Najgorzej mam w samochodzie, kiedy jadę z GPS, bo do prowadzenia ich nie potrzebuję (a nawet widziałbym gorzej), ale kiedy spoglądam na GPS lepiej widzę w okularach. Do dali widzę podobno normalnie, choć subiektywnie widzę gorzej, ale wytłumaczono mi, że wcześniej miałem nadwzroczność i widziałem dalej niż większość ludzi.
Największe pogorszenie wzroku miałem między 44 a ok 48 rokiem życia. Od dwóch lat jest raczej bez zmian.
Poświście, po prostu trzeba przywyknąć i się nie przejmować. W ostanie lato miałem okazję strzelać z łuku i całkiem dobrze mi się strzelało na 50 m ;).

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: czwartek, 27 października 2011, 13:24 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 22:35
Posty: 28
@ Poświst: oszukaj siebie miej okulary w opakowaniu do noża :P Ja nosiłem okulary przez połowę życia a teraz po 15 letniej przerwie chyba czas na powrót... komputer robi swoje.

@ Rawimir: okulary z supermarketu albo apteki nie są dla Ciebie dobre ze względu że nie zawsze będą współgrać z osią wzroku. Nawet optyk, który sprzedaje ci szkła powinien na samym początku przed wyborem oprawy i szkieł dopasować właśnie do głowy i rozstawu oczu całą oprawę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: czwartek, 27 października 2011, 18:19 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
coffee napisał(a):
@ Rawimir: okulary z supermarketu albo apteki nie są dla Ciebie dobre ze względu że nie zawsze będą współgrać z osią wzroku. Nawet optyk, który sprzedaje ci szkła powinien na samym początku przed wyborem oprawy i szkieł dopasować właśnie do głowy i rozstawu oczu całą oprawę.

Racjonalnie o tym wiem. Mam nawet receptę od okulisty na właściwe okulary, ale okulary są wyrobem zbyt nietrwałym a przy tej nietrwałości zbyt drogim, żebym czuł się odpowiednio zmotywowany do ich kupienia. Na szczęście nie muszę ich używać bez przerwy :)

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2011, 13:02 
Offline
Milczek

Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 19:28
Posty: 8
Lokalizacja: Łódź
ja noszę od 3 roku życia. W pewnym momencie od kopa no bo i jak oczy mi trochę dodatkowo siadły. Po porodzie ( kurcze normalnie historia zycia) z przyczyn pragmatycznych okulary poszły w kąt i o dziwo stwierdziłam ze mniej mi oczy siadają w brew pozorom lepiej widzę a w okularach mi sie męczą wiec zakładam je jak juz na prwde sa umęczone pracą albo jest źle. N


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: piątek, 4 listopada 2011, 23:41 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
coffee napisał(a):
@ Poświst: oszukaj siebie miej okulary w opakowaniu do noża :P
O tym nie pomyślałem. Rada dobra ale teraz co? Dwie pochwy na pasie nosić? A jak się pomylę i ciachnę wraże zwierzę okularami, albo zamiast okularów wetknę w oko nóż? Bynajmniej nie za mądrość ze studni Mimira?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2011, 18:28 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 22:50
Posty: 47
Lokalizacja: Górny Śląsk
Okulary noszę od podstawówki(astygmatyzm) teraz jakoś nie wyobrażam sobie siebie bez nich.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2011, 18:51 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 listopada 2011, 17:36
Posty: 28
Lokalizacja: Łódź
Z całym szacunkiem Thorbjornie. Chyba przeceniasz swój wiek. Jestem dwa razy starszy od ciebie, a za emeryta pogaństwa się nie uważam :lol:

_________________
Þorbjörn Ríkarðson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: niedziela, 6 listopada 2011, 21:22 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 22:50
Posty: 47
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pogańskim emerytem nie jestem, ale wesprzeć trzeba już tych niedowidzących. Okulary to nie taka straszna rzecz! ;-)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: sobota, 22 lipca 2017, 01:16 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Zmiana okularów na drugie, mocniejsze. Nadal tylko do czytania ale ... w tle operacja zaćmy. Do (nie będę używać brzydkich słów ;) ) z tym wiekiem. Idiotyczne problemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okulary
PostNapisane: poniedziałek, 2 października 2017, 15:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
No i po zabiegach. Mam nowe soczewki w obu oczach, widzę świetnie, do czytania obstaluję okulary za miesiąc. Lekkie, minimalnie korygujące.
Co za świat! barwy! szczegóły!
Znajome pognały do kosmetyczek, fryzjerów, bo teraz już nie przelewki - zobaczę dokładnie jak naprawdę wyglądają :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL