Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: czwartek, 28 lipca 2011, 19:37 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
W listopadzie od wielu lat organizowany jest w Lublinie konwent miłośników fantastyki Falkon. Co roku inny jest temat przewodni imprezy, obecnie będą to... bogowie pogańscy. Gdy się o tym dowiedziałam, postanowiłam, że oczywiście będę na tej imprezie, pracuję już nad przebraniem :wink:
Tematycznie pasowałoby do tej imprezy zaprezentowanie współczesnego pogaństwa. Mogę przedstawić działalność PFI. Występowałam już na Falkonie z tematem o starożytnym Egipcie, więc nie powinno być problemu, żeby dogadać się z organizatorami.
Jednak możemy zrobić więcej: przygotować prezentację/ miniwykład o współczesnych nurtach pogańskich w Polsce (rozumiecie, wolałabym, żeby o rodzimowierstwie przygotował coś rodzimowierca, o wicca wikkanin itd.). Może ktoś planuje być na Falkonie i chciałby wystąpić razem ze mną?
Jedyne małe "ale" dotyczy specyficznego poczucia humoru, jakie obowiązuje na tej imprezie. Prezentacja nie może być śmiertelnie poważna, bo słuchacze staną się groźni :) Innymi słowy merytoryczna, ale "z jajem" :wink:
Zerknijcie
Dionizos przyjmuje wyzwanie! Falkon 2011
Perun przyjmuje wyzwanie! Falkon 2011

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 09:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
To tak z jajem - a Jezus albo Jehowa też przyjęli wyzwanie?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 09:58 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 lipca 2011, 23:06
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Super pomysł! Nie planowałam tam jechać, ale czemu by nie? ;) Jakby się zebrała ekipa... :)
Od siebie mogę pomyśleć nad jakąś boginią skandynawską. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 12:21 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Rork:
Cytuj:
To tak z jajem - a Jezus albo Jehowa też przyjęli wyzwanie?

Dobre :lol:
Choć Jehowa to nie wiadomo jak wygląda, ale Jezusa powinni wpuścić. (I już widzę oczyma wyobraźni jak Jezus pomaga Dionizosowi w tej przykrej sytuacji braku wina :lol: )
Ja po cichu liczę też na osobiste spotkanie z Latającym Potworem Spaghetti :lol:
A sama, wiadomo, albo pod Egipt, albo Indie.
Mam nadzieję, że ekipa się zbierze, do listopada dużo czasu. Natomiast samo wystąpienie trzeba by zgłosić już wkrótce, dlatego liczę też na ujawnienie się chętnych do współpracy :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 15:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:43
Posty: 156
Lokalizacja: Łuków
hmmm, może bym się w końcu wybrała? jak tyle czasu już w Lu mieszkam, to jeszcze na Falkonie nie zdarzyło mi się być :P

_________________
Things which are gone in the morning:
confidence, women, true stories, kisses...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 15:34 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Choć Jehowa to nie wiadomo jak wygląda


Aj tam zaraz - wystarczy poszukać trochę o ugaryckim El, z którego w okresie gdy Izraelici byli jeszcze politeistami Jahwe się wywodzi... ;)

Obrazek
God El limestone statue from Ugarit, c. 1300 bc.
(jest też kilka wyobrażeń późniejszych Jahwe np. na fresku Michała Anioła)

Ale nie pogłębiajmy bardziej tutaj tego offtop'u :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 15:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
To ja mam super pomysł na tytuł pogadanki:

Cytuj:
"Alternatywna rzeczywistość słowiańskiego średniowiecza z elementami fantasy w literaturze, filmie i grach"

Konferencja na temat niewykorzystanych możliwości political-fiction słowiańskiego średniowiecza* z elementami fantasy** dla wykreowania scenariusza we współczesnych mediach.

* np. będąca konsekwencją nieprzyjęcia chrztu przez Mieszka I lub będąca konsekwencją zakończonej pełnym sukcesem Reakcji Pogańskim i osiągnięcia pełnej władzy przez Bezpryma
** z wykorzystaniem mitologi słowiańskiej - bóstw, demonów i herosów


Chętnie mogę pomóc w jego wspólnym opracowaniu komuś, komu ten temat się spodobał i się na Falkon wybiera...


Ostatnio edytowano piątek, 29 lipca 2011, 16:10 przez Rork, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 16:05 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 lipca 2011, 23:06
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Sama już wybrałam, zapewne będzie to Freya. :) Co prawda najurodziwszą siebie nie nazwę, ale co tam. :lol: Myślę jeszcze nad Idun i jej złotymi jabłkami. ;)
Tyle, że ja to pewnie pośmigam w kostiumie i tyle, bo nie czuję się jeszcze na siłach co by robić pogadankę. ;) Fajnie, jakby się kto z Warszawy zadeklarował jechać, bo samej to wiadomo... No i Lublina nie znam, nic a nic. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 16:25 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Zoria:
Cytuj:
hmmm, może bym się w końcu wybrała? jak tyle czasu już w Lu mieszkam, to jeszcze na Falkonie nie zdarzyło mi się być

Ty się nawet nie przyznawaj, że nie byłaś :twisted: Masz być :twisted:

Rork:
Jahwe - starszy pan z brodą, no ok, rzeczywiście. Ja pomyślałam o starotestamentowym zakazie sporządzania wizerunków...

Temat świetny, ale dla kogoś dobrego z historii, żeby nie polec na jakiejś głupocie.
W sumie kojarzy mi się bardziej z tematem na opowiadanie lub grę niż pogadankę.

Sol:
Cytuj:
No i Lublina nie znam, nic a nic. ;)

W odpowiednim terminie wymienimy privy i numery telefonów, wszystko wyjaśnię, gdzie i jak trafić etc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 16:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
W sumie kojarzy mi się bardziej z tematem na opowiadanie lub grę niż pogadankę.

A to jak sobie wyobrażasz na tej płaszczyźnie przygotowanie i przedstawienie prezentacji/miniwykładu o współczesnych nurtach pogańskich w Polsce? Przyznaj się - masz już jakieś, chociaż mgliste wyobrażenie, jak to powinno wyglądać? ;)

PS. W sumie to ten swój pomysł też mógłbym przeprowadzić samodzielnie - do listopada jest jeszcze trochę czasu, nawet gdyby nie znalazł się ktoś do pomocy... Mógłbym też coś ewentualnie rzec o rodzimowierstwie... Amvaradel - ty tam coś lepiej się orientujesz w organizacji? Jaki czas jest np. przewidziany na takie pogadanki (pojedyncze wystąpienie)? Podrzucisz coś więcej? Może przy okazji jakieś zdjęcia z poprzednich edycji Falkonu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 16:52 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Rork napisał(a):
A to jak sobie wyobrażasz na tej płaszczyźnie przygotowanie i przedstawienie prezentacji/miniwykładu o współczesnych nurtach pogańskich w Polsce? Przyznaj się - masz już jakieś, chociaż mgliste wyobrażenie, jak to powinno wyglądać? ;)

Mgliste wyobrażenie jest takie, że powinno być o kilku nurtach: rodzimowierstwo, wicca, druidyzm, asatru... chciałabym też krótką informację o PFI przemycić :D
Cytuj:
W sumie to ten swój pomysł też mógłbym przeprowadzić samodzielnie - do listopada jest jeszcze trochę czasu, nawet gdyby nie znalazł się ktoś do pomocy... Mógłbym też coś ewentualnie rzec o rodzimowierstwie...

Bardzo dobry pomysł. Im nas więcej, tym lepiej :)
Cytuj:
Amvaradel - ty tam coś lepiej się orientujesz w organizacji? Jaki czas jest np. przewidziany na takie pogadanki (pojedyncze wystąpienie)? Podrzucisz coś więcej? Może przy okazji jakieś zdjęcia z poprzednich edycji Falkonu?

Konwent odbywał się dotychczas w obiekcie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (WySPA). Tam są dwie duże sale wykładowe oraz dużo sal lekcyjnych, w których odbywały się poszczególne punkty programu. Na prelekcje zwykłych śmiertelników było coś koło 30-45 minut. Więcej czasu dostawali autorzy powieści, jakieś znane w środowisku osoby.
Jak chcesz, możesz mieć do dyspozycji projektor multimedialny.
Zdjęcia z poprzednich edycji do znalezienia w necie, jest tego dużo.

Właśnie zauważyłam, ze na oficjalnej stronie konwentu http://falkon.prv.pl/ jest ogłoszenie o konkursie literackim :)
Cytuj:
Weź udział w mitologicznym konkursie literackim. Napisz opowiadanie/epos/odę/pieśń nawiązujące do konwencji tegorocznego Falkonu i hasła: „bogowie przyjęli wyzwanie!". Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie, poważnie lub z przymrużeniem oka, a inspiracją mogą być wizerunki bogów, którzy ukazują się na stronie falkon.co.

Na autorów/autorki najlepszych tekstów czeka nieśmiertelna sława, a także wejściówki na Falkon 2011, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz publikacja w informatorze konwentowym lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

Podpisane imieniem i nazwiskiem teksty prosimy wysyłać w załączniku na adres: badowski.krzysztof@gmail.comAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w temacie wpisując: KONKURS LITERACKI - FALKON 2011, a w treści podając dane do korespondencji. Jedna osoba może wysłać tylko jeden własny tekst, mieszczący się w przedziale 10-40 tysięcy znaków (ze spacjami). Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

Na zgłoszenia czekamy do 11 września. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 29 lipca 2011, 19:23 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): wtorek, 5 lipca 2011, 18:52
Posty: 17
W ilości siła, więc i ja się stawię. :) No i podejmę wyzwanie, pisząc cosik w klimacie pogańskim na konkurs :wink:
Z przebraniem mam pewien kłopot... Wenus z Milo, czy Wenus z Willendorfu? :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: sobota, 30 lipca 2011, 08:18 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
W ilości siła, więc i ja się stawię. :) No i podejmę wyzwanie, pisząc cosik w klimacie pogańskim na konkurs :wink:

Świetnie :D
Cytuj:
Z przebraniem mam pewien kłopot... Wenus z Milo, czy Wenus z Willendorfu? :twisted:

Obstawiam, że Jezusa by wpuścili, Spaghetti też, ale gołej baby nie wpuszczą :lol:

BTW przebrania są mile widziane i czasami wzbudzają sensację, ale nie są obowiązkowe :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: sobota, 30 lipca 2011, 12:56 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): wtorek, 5 lipca 2011, 18:52
Posty: 17
Cytuj:
Obstawiam, że Jezusa by wpuścili, Spaghetti też, ale gołej baby nie wpuszczą :lol:

BTW przebrania są mile widziane i czasami wzbudzają sensację, ale nie są obowiązkowe :)


W ostateczności ucieknę się do sztuczki z "Nowych szat casarza" :P
Ja naga? Nie, to Wy głupcy nie potraficie zobaczyć, jak pyszny i bogaty jest mój strój! hahaha :lol:

Bez przebrania nie ma zabawy :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 15:03 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Bardzo fajne - tylko kiedy?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 15:48 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Tin napisał(a):
Bardzo fajne - tylko kiedy?!

10-13 listopada :) Wszelkie info o dojeździe, noclegach itp. na oficjalnej stronie http://falkon.prv.pl/
Przy okazji... ale załatwili Ozyrysa :lol: Ozyrys przyjmuje wyzwanie! Falkon 2011 (ale charakteryzację ma super, to trzeba przyznać :) )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 22:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Rork napisał(a):
A to jak sobie wyobrażasz na tej płaszczyźnie przygotowanie i przedstawienie prezentacji/miniwykładu o współczesnych nurtach pogańskich w Polsce? Przyznaj się - masz już jakieś, chociaż mgliste wyobrażenie, jak to powinno wyglądać? ;)

Mgliste wyobrażenie jest takie, że powinno być o kilku nurtach: rodzimowierstwo, wicca, druidyzm, asatru... chciałabym też krótką informację o PFI przemycić :D


...Ale - JW - jak to zamierzasz uczynić w ramach Falkonu, by wpisać się w nurt tego dość charakterystycznego wydarzenia i nic zasadniczo nie ując (nie spłycić) z omawianych zagadnień?

Cytuj:
Właśnie zauważyłam, ze na oficjalnej stronie konwentu http://falkon.prv.pl/ jest ogłoszenie o konkursie literackim :)


Nie po to zgłosiłem projekt prelekcji o możliwości wykorzystania motywów słowiańskich m.in. w literaturze by samemu ją tworzyć ;) Po za tym nie tak dawno był konkurs "Odrodzone mity Prasłowian" (notabene którego niebawem być może zostanie przeprowadzona reedycja), w którym tego rodzaju zagadnienia była możliwość przedstawić szerzej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 14:24 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Rork napisał(a):

Nie po to zgłosiłem projekt prelekcji o możliwości wykorzystania motywów słowiańskich m.in. w literaturze by samemu ją tworzyć ;) Po za tym nie tak dawno był konkurs "Odrodzone mity Prasłowian" (notabene którego niebawem być może zostanie przeprowadzona reedycja), w którym tego rodzaju zagadnienia była możliwość przedstawić szerzej...


Czy mógłbyś spróbować te zdania przeredagować jakoś prościej, bo nie zrozumiałam przesłania. Czego nie chciałbyś sam tworzyć? Prelekcję? Moim zdaniem prelekcję zawsze powinna tworzyć i wygłaszać jedna osoba, jak to się w świecie akademickim przyjęło...

Konkurs ogłoszony przez Falkon jest innej treści niż organizowane przez "Gniazdo" "Odrodzone mity Prasłowian" - przede wszystkim tematyka jest szersza, bo nie ogranicza się do słowiańszczyny, i forma dowolniejsza, wręcz ze wskazaniem na nurt fantasy - czego środowisko rodzimowiercze raczej by nie doceniło. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 15:19 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Rork:
Cytuj:
...Ale - JW - jak to zamierzasz uczynić w ramach Falkonu, by wpisać się w nurt tego dość charakterystycznego wydarzenia i nic zasadniczo nie ując (nie spłycić) z omawianych zagadnień?

Rork, mając do dyspozycji trochę ponad pół godziny, nie da się nie spłycić. Więc spłycę, ale chciałabym, by prelekcja miała wartość merytoryczną i słuchacze co nieco się także dowiedzieli. Zakładam, że wśród słuchających będą osoby zarówno zupełnie zielone, jak i takie, które mają już jakąś podstawową wiedzę. Zastanawiam się nad zgłoszeniem jednego z dwóch tematów:
Współcześni wyznawcy dawnych bogów - poganie w Polsce lub
Jestem poganką. Poganie we współczesnej Polsce.

Który tytuł według Was brzmi lepiej? A może jakiś inny pomysł? Widzę, że na stronie Falkonu działa już formularz zgłoszeń, więc chcę to załatwić w ciagu kilku najbliższych dni.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Tin napisał(a):
Czy mógłbyś spróbować te zdania przeredagować jakoś prościej, bo nie zrozumiałam przesłania.


OK - objaśniam... Zaproponowałem wcześniej temat prelekcji "Alternatywna rzeczywistość słowiańskiego średniowiecza z elementami fantasy w literaturze, filmie i grach", na której mowa byłaby o niewykorzystanych możliwości political-fiction słowiańskiego średniowiecza z elementami fantasy dla wykreowania scenariusza we współczesnych mediach. Prelekcja byłaby więc o tym co niejako mogłoby zostać wykorzystane przy okazji wskazanego przez Amvaradel konkursu.. Innymi słowy - udział w prelekcji owszem, czemu nie. Udział mój w konkursie na esej - już może raczej nie koniecznie. ;)

Cytuj:
Konkurs ogłoszony przez Falkon jest innej treści niż organizowane przez "Gniazdo" "Odrodzone mity Prasłowian" - przede wszystkim tematyka jest szersza, bo nie ogranicza się do słowiańszczyny, i forma dowolniejsza, wręcz ze wskazaniem na nurt fantasy - czego środowisko rodzimowiercze raczej by nie doceniło. ;-)


Nie takiej znów innej... Skoro jest (o ile znów jest) szersza, to zawiera w sobie (omawiany wcześniej) zakres węższy... ;) Inna sprawa, że mnie osobiście bardziej zależałoby na przybliżeniu słowiańskich wierzeń szerszemu gronu odbiorców, niż jej (na swój sposób ograniczone) wykorzystanie w jakimś konkursie, w celu np. wygrania darmowych wejściówek. Co do samej końcówki to również się z tym raczej trudno zgodzić - sądzę, że dobre fantasy, należycie przedstawiające rodzimą mitologię, zostałoby należycie docenione przez zdecydowaną większość rodzimowierców.

========================

Amvaradel napisał(a):
Rork, mając do dyspozycji trochę ponad pół godziny, nie da się nie spłycić.


Wg zgłoszenia możesz mieć nawet 1h i 50 min. a nawet więcej, ale zapewne na takiej imprezie i to nie wystarczyłoby by przedstawić (nie przynudzając przy tym) całe pogaństwo. ;)

Cytuj:
Więc spłycę, ale chciałabym, by prelekcja miała wartość merytoryczną i słuchacze co nieco się także dowiedzieli. Zakładam, że wśród słuchających będą osoby zarówno zupełnie zielone, jak i takie, które mają już jakąś podstawową wiedzę. Zastanawiam się nad zgłoszeniem jednego z dwóch tematów:
Współcześni wyznawcy dawnych bogów - poganie w Polsce lub
Jestem poganką. Poganie we współczesnej Polsce.


Moim zdaniem pierwszy temat brzmi zdecydowanie lepiej (pominąłbym tylko to co po myślniku, by za dużo na raz nie zdradzać) i jakby co mogę przy nim służyć pomocą (niezależnie od zgłoszonej już przeze mnie innej, wspomnianej wyżej, prelekcji). Nie o to mi jednak chodziło... Zastanawia mnie jak w ramach Falkonu, imprezy o tematyce jakby nie było SF i Fantasy, zamierzasz przedstawić zagadnienia czysto pochodzące z socjologii?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 19:12 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Rork:
Cytuj:
Prelekcja byłaby więc o tym co niejako mogłoby zostać wykorzystane przy okazji wskazanego przez Amvaradel konkursu.. Innymi słowy - udział w prelekcji owszem, czemu nie. Udział mój w konkursie na esej - już może raczej nie koniecznie.

Tak, political-fiction jak najbardziej mieści się w falkonowym nurcie. Myślę, że jak wróci Kamia, to z nią warto porozmawiać.
Cytuj:
Wg zgłoszenia możesz mieć nawet 1h i 50 min. a nawet więcej, ale zapewne na takiej imprezie i to nie wystarczyłoby by przedstawić (nie przynudzając przy tym) całe pogaństwo.
Mój ulubiony "format" to 45 minut :lol: (takie zboczenie zawodowe).
Cytuj:
jakby co mogę przy nim służyć pomocą
Dziękuję, na pewno skorzystam :)
Cytuj:
Zastanawia mnie jak w ramach Falkonu, imprezy o tematyce jakby nie było SF i Fantasy, zamierzasz przedstawić zagadnienia czysto pochodzące z socjologii?
To nie jest żadnym problemem. Dwa czy trzy lata temu byłam na świetnym wykładzie prowadzonym przez doktora z UMCS o magicznym i mitycznym znaczeniu grzybów - wiedza naukowa podana była m.in. w formie ciekawostek, anegdot, ale też padało całkiem sporo fachowych terminów. Innym razem wysłuchałam prelekcji o słowiańskich upiorach, duchach itp., przygotowanej też na podstawie opracowań naukowych.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: środa, 10 sierpnia 2011, 23:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Innym razem wysłuchałam prelekcji o słowiańskich upiorach, duchach itp., przygotowanej też na podstawie opracowań naukowych.


O - to też ciekawy temat ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 10:43 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Zgłosiłam temat: Współcześni wyznawcy dawnych bogów - poganie w Polsce
Został przyjęty. Będę się szykować w październiku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: czwartek, 22 września 2011, 21:53 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): środa, 7 października 2009, 21:50
Posty: 85
Lokalizacja: Wrocław
Wybieram się i milo będzie się znowu spotkać Amvaradel i poznać nowe osoby :D

_________________
Podróż zaczyna się od jednego kroku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: piątek, 23 września 2011, 17:16 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 21:33
Posty: 44
Ja początkowo planowałam się wybrać, ale niestety, prawdopodobnie nic z tego, chociaż bardzo chciałam. Jeżeli by mi się jednak udało, to mogę coś przygotować i pogadać (jeżdżę na konwenty fantastyki, jestem redaktorem naczelnym portalu o fantastyce, więc znam te klimaty i umiem się wpasować). Nie mogę jednak nic obiecać jeszcze w tej chwili.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: wtorek, 18 października 2011, 09:20 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Pech. Dostałam właśnie wiadomość
Cytuj:
Witam,
zawiadamiam, że zgłoszona prelekcja nie znajdzie się niestety w programie tegorocznego Falkonu.
Bardzo żałujemy, ale z powodu ograniczonej pojemności programu, nie jesteśmy w stanie
przyjąć wszystkich zgłoszonych nam propozycji.
Dziękujemy za zgłoszenie i zachęcamy do kontaktu za rok.

:(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: środa, 9 listopada 2011, 10:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Odświeżam temat - kto będzie np. w sobotę? Może by byli chętni na małe spotkanie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: czwartek, 10 listopada 2011, 08:35 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Rork napisał(a):
Odświeżam temat - kto będzie np. w sobotę? Może by byli chętni na małe spotkanie?

Ja rozważam bardziej niedzielę. W sobotę mam mieć najazd rodzinny :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lublin - Falkon 2011: Bogowie
PostNapisane: poniedziałek, 14 listopada 2011, 16:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Foty z Falkonu:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/falkon_2011_festiwal_fantastyki_w_lublinie_fotogaleria_217790.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL