Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: czwartek, 7 kwietnia 2011, 00:18 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Już są! Oczywiście, chodzi o szczegóły tegorocznej letniej Konferencji Czerwcowej PFI Polska. Odbędzie się w pierwszy czerwcowy weekend (03-05.06) w Jabłonowcu między Warszawą a Garwolinem (łatwy dojazd PKP i PKS). Pełne ogłoszenie w dziale Ogłoszenia Federacji 2011, tutaj.

Także w tym roku mamy nie tylko rozbudowany program, odwiedzającą nas zagraniczną brać pogańską, ale i szczytny cel pomocy konikom! Pomysł zrodził się, gdy przedstawiciele fundacji "Przystań Ocalenie" rozpoczęli rozpaczliwą akcję ratowania podupadającej farmy końskiej spokojnej starości na FB. Stwierdziliśmy, że możemy jako poganie z powodzeniem połączyć przyjemne z pożytecznym. To, co uzbieramy podczas konferencyjnych licytacji i zbiórek przekażemy Przystani Ocalenie, być może finansując pogańskie wsparcie dla konkretnego konika. A poza tym koń, jak i końskie bóstwa, od najdawniejszych czasów towarzyszyły poganom - warto sobie o tym przypomnieć!

Podzielcie się uwagami i refleksjami dotyczącymi tegorocznego programu. Może macie jakieś propozycje? Macie już jakieś pomysły na fanty, które można by przeznaczyć na naszą pogańską licytację? A może ktoś chciałby się podzielić swoją poezją czy muzyką na mini-Eisteddfodzie? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: środa, 1 czerwca 2011, 11:28 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Siggy będzie miała wykład na temat druidyzmu i chce się do niego przygotować jak najlepiej pod kątem oczekiwań słuchaczy. Jeżeli przychodzą Wam do głowy jakieś pytania czy kwestie, o których chcecie żeby powiedziała to napiszcie proszę - tutaj albo bezpośrednio do mnie :)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 12:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję Wam wszystkim za wspaniałe spotkanie, wymianę myśli, piekną muzyke harfy, dud(ów?), wspólne działanie na rzecz koni, za mocny krąg na rytuałach, wspólne galopowanie i wiele wiele jeszcze by tu wymieniać :)
dla mnie było to jedno z najmocniejszych doświadczeń wspólnego( w sensie wielu osób) tworzenia jednej przestrzeni działań i życia. jednego Tu i Teraz. bardzo nie chciało sie wyjeżdżać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 12:39 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Było wspaniale, bardzo Wam wszystkim dziękuję za takie mocne bycie razem, za wszystkie dobre słowa. Zgadzam się ze wszystkim co napisał Smoug :D To jedno z ważniejszych wydarzeń PFI Polska. Tin - byłaś świetna w roli licytatora! :) Tyle muzyki i tańca i śpiewu, konie które były, uzdrowienie na wielu poziomach. Siggy też Wam bardzo dziękuje - dla niej to było ponowne połączenie się z korzeniami naszej ziemi, które są jej bliskie.

Dzięki dla Szymona za ogarnięcie pokoi - a wiecie że ostatecznie wykwaterowała nas Siggy bo my cały czas woziliśmy ludzi na dworzec? :))

No i zebraliśmy całkiem niezłą ilość pieniędzy - Amvaradel na pewno da znać ile dokładnie. Myślę, że licytacja to powinien być stały element konferencji :)

Z ogłoszeń ekhm parafialnych - w pokoju 10 został śliczny niebieski kocyk - nie pamiętam kto tam mieszkał ale kocyk jest do odebrania u nas :)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 15:43 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 15:20
Posty: 9
Kochani
Dziękuję Wam wszystkim za ten wspaniały weekend.
Ciekawe wykłady, wspaniałe warsztaty no i rytuały, których słowami nie da się opisać.
Nie sądziłam, że rytuał "otwarty", w którym biorą udział ludzie nie powiązani ze sobą blisko, może być tak silny.
Dla mnie to było najlepsze, a przede wszystkim najprawdziwsze (szczere, bez póz i udawania) pogańskie spotkanie w jakim brałam udział. Do tego w żadnym momencie nie przeciw komukolwiek, a cały czas przepełnione pozytywną energią.
Jechałam na konferencję z rezerwą i obawą, ale to spotkanie pokazało mi, że naprawdę warto być z Wami i tworzyć jedność. Warto współpracować z ludźmi, którym zależy na wspólnocie, a nie własnych partykularnych interesach.
Jesteście wspaniali:)

_________________
"Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 17:24 
Offline
Koordynator PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:06
Posty: 232
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję Wam wszystkim!
Było niesamowicie. Poznałam kilkoro bardzo wartościowych osób. Bardzo wiele już znanych udało mi się poznać lepiej, a nawet głęboko duchowo poczuć. To są wszystko rzeczy, o których Ci, którzy wiedzą o co chodzi, wiedzą więc nie będę się rozwodzić :)

Bardziej praktycznie - współpraca z członkami PFI przy organizacji konferencji była doskonała. Nie żałuję ani minuty swojego czasu, ani żadnego wysiłku jaki włożyłam, bo wyciągnęłam po tysiąckroć więcej. Byliście cudowni pracując, a nie tylko bawiąc się. Na tyle, że rozwialiście mnóstwo wątpliwości jakie miałam, związanych z ogólną nieufnością do organizacji jako takich, a także różnymi opiniami na temat PFI. To jakie są efekty działania dla Was i z Wami oraz to jak olbrzymi czuć potencjał sprawiło, że chcę wypełnić deklarację członkowską PFI. Zaimponowaliście mi.

Był Duch, była synergia, przyjaźń, wymiana i sztuka.

Moim wykładem zanudzę Was ponownie na piśmie :P

Dziękuję szczególnie Tin za koordynowanie i wprowadzenie mnie w ideę PFI teoretycznie i praktycznie, Annelie, Smougowi, Pomianowi, Asi, Mambo i Siggy za bardzo inspirującą współpracę przy obrzędach, Amvaradel za pomalowanie mnie w irysy (to jak dobrze się rozmawia na żywo przekonuje mnie, że nie ma co wierzyć w jakieś tam forumowe spory i to, że wypowiedzi na forum mówią cokolwiek o ludziach), Rawimirowi za rozmowy, Morganie za wgląd, książkę i mnóstwo czasu jaki ze mną spędziła mimo tak krótkiego pobytu w Polsce, Siggy za pokazanie mi kilku bardzo inspirujących ujść dla kreatywności, Natalii za znoszenie takiej współlokatorki jak ja, Biedronie za wożenie i..... Ech, szybciej będzie osobiście :P
Dziękuję lasowi za prezent.

P. S. Wzięłam sporo wosku do zdobienia świec więc jeśli tak jak planowaliśmy zostaną zorganizowane warsztaty, to przyniosę.

_________________
Pani Utrzymująca Arbuz na Swych Ramionach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 18:19 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Było super :) Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację i tym, którzy zdecydowali się przybyć. Piękne miejsce, piękni ludzie, piękna muzyka... :)
Szczególne podziękowania dla Luizy, Szymona i Filipa, dzięki którym mogłam się wyżyć...twórczo :lol: A Isleen za pomoc, bo nie wyrobiłabym się sama :)
I podziękowania dla Siggy - za inspirację i za coś jeszcze :) (Thanks for Siggy, for inspiration and something else :) )

Aukcja wyszła lepiej niż się spodziewałam, jeszcze z Tin ogarnę ten temat (jak się dodzwonię :wink: ). Pomogliśmy konikom :)

Mam też sporo zdjęć z całej imprezy, chętnie porozsyłam na maile uczestnikom. Wybrane zdjęcia chciałabym też upublicznić na forum, więc jeśli ktoś nie chciałby, żeby zdjęcie z nim/nią znalazło się na forum, a nie zdążył powiedzieć mi tego na konfie, bardzo proszę o priv.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 01:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2009, 22:14
Posty: 133
Lokalizacja: Ziemia
Witajcie!

Chciałbym Wam wszystkim gorąco podziękować za ciepło i przyjaźń którą znaleźliście w swych sercach dla mnie i mojej Pani. Dzięki Wam nie jedna bariera w moim pokręconym umyśle pękła i znalazła natchnienie, postaram się Wam odwdzięczyć tak bardzo jak bardzo potrafię (dla Warszawiaków - pracuję jako farmaceuta, więc jeśli coś Wam będzie potrzebne czy porada czy ściągnięcie jakiegoś leku to się kłaniam w pas). Mój Anutek również Wam dziękuje i jest szczęśliwa że Was poznała i byliście dla niej tacy dobrzy...

Siggy, i bow in respect before you, rest is a music of the wind.

Fizban

ps. apropos niebieskiego kocyka. To był w naszym pokoju ale należał do kogoś innego... został zgarnięty by się nie zniszczył w czasie gdy Biedronka pojechała ze swoim Synem do szpitala... pewnikiem należy do niej

ps2. Amvaradel, my z Anutkiem prosimy o zdjęcia na maila :D dziękujemy

_________________
"Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij!
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości!"

Jestem druidem, kapłanem wiedzy.
Szanuję Ją tak bardzo, że trzymam się od niej z daleka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 09:58 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Witajcie,
Konferencja podobała mi się. Była taka jak lubię :). Organizatorzy postarali się przygotowując zaplanowane rytuały. Te w których uczestniczyłem, były naprawdę fajne. Rytuał zamykający był w pewnym sensie przełomowy ;)
Szkoda, że nie na wszystkich mogłem być. W każdym razie dzięki :).

Śpiew Siggy powalił mnie. Tak zharmonizowanego głosu z instrumentem (harfa) jeszcze nie słyszałem, no i Siggy jako osobowość pełna ciepła.

Jedzenie też wyglądało dobrze, ale niestety nie skorzystałem w pełni, bo dietuję :D

No i przy okazji witam się ponownie z forum PFI ;)

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 10:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
ależ mi się gęba uśmiecha :)
dobrze czytać, to co piszecie. Rawimir- witaj!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 14:00 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Rzeczywiście wspaniale się to czyta :)
A ja przekażę Siggy Wasze głosy.

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 14:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 listopada 2008, 11:33
Posty: 137
Lokalizacja: Warszawa/Piastów
Również dziękuję za konferencję, miło było się z Wami wszystkimi spotkać i móc przeżyć niesamowite chwilę, porozmawiać i zaplanować następne pogańskie spotkania :)
Ale przede wszystkim chciałbym podziękować Rawimirowi,Mamie i Tacie za szybka reakcję i pomoc oraz duuużą dozę cierpliwości.
Naprawdę wiele to dla mnie znaczy.
Mam nadzieję, że niebawem też się gdzieś wszyscy spotkamy a nasze grono będzie się zwiększać ze spotkania na spotkanie :)
Organizatorom dziękuję i gratuluję, odwaliliście kawał dobrej roboty!!!

_________________
"Przed bzu czarnego i jałowca siedliskiem
zdejmuje kapelusz i kłaniam się nisko."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: czwartek, 9 czerwca 2011, 16:38 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
:D

Jestem tak podbudowana, jak jeszcze chyba nigdy. Serio. To było piękne, mocne spotkanie, prawdziwie pogańskie - twarzą w twarz, bez ściemy, w wolności poglądów i wspólnocie intencji.

Dziękuję za mocne, wzruszające rytuały. Dziękuję za solidarną, płynną pracę, za wspólne pokonywanie przeszkód i wiarę w to, że się uda. Dziękuję za hojność, którą okazaliście Przystani i koniom, za piękną muzykę i poezję, za otwartość i szczerość. Chcę się z Wami wszystkimi spotykać ponownie, chcę poznawać nowych ludzi, chcę dalej się uczyć, od Was.

Dzięki tej konferencji wyraźnie zobaczyłam owoce długiej pracy wielu osób i wielu środowisk - takiej żmudnej pracy krok po kroczku, której w ogóle na co dzień nie widać. Osobiście traktuję to spotkanie jako dar od Bogów, którzy dali mi chwilę wglądu w to, jak ruch pogański w Polsce będzie wyglądać w przyszłości, jeśli dalej będziemy pracować tak, jak teraz.

Pozostaje powiedzieć: do rychłego zobaczenia. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 12:37 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Minął tydzień i nadal pięknie wszystko wspominam i miło czytać wszystkie Wasze słowa. Siggy także dziękuje i prosiła o przekazanie Wam kilku słów:

Dear friends, I so very much enjoyed spending last weekend with you all. I
knew it would be a nice gathering ,but I did not expect such a "mindblowing"
experience at all (o:....= I had great fun and at the same time experienced
very magical things, you were all very welcoming and friendly towards me and
I received many gifts in the spiritual sense from you which have great
meaning to me.Thank you very much for your kindness and willingness to
share............ (o: and The only other time where I felt as I did there
and still now, was after my initiation to become a bard of the druic
path......I am trully happy and filled with joy now,I will keep you all in
very fond memory and I hope that I could return to you next year, for I
loved it very much.....

Dziekuje za wszystko (o:


A kto nie dostał ode mnie przez FB linka do zdjęć to niech się upomni :)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:38 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
czy kontaktował się może z Wami Adam z Węgier, który tez robił zdjęcia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:48 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Nie, ale to dobra uwaga - napiszę do niego żeby wysłał swoje. Pisałam też do Cody'ego ale on jakoś niespecjalnie chciał wysyłać fotki mailem.

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:19 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Korzystajac z tematu, chcialbym prosic o konto PFI PL, na ktore moge wplacic zalegla oplate za Konferencje Majowa 2009. Dalem slowo poprzedniemu koordynatorowi, Rawimirowi, ze zaplace, kiedy dostane trzecia wyplate ze stalej pracy ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:33 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Hajdamaka napisał(a):
Korzystajac z tematu, chcialbym prosic o konto PFI PL, na ktore moge wplacic zalegla oplate za Konferencje Majowa 2009. Dalem slowo poprzedniemu koordynatorowi, Rawimirowi, ze zaplace, kiedy dostane trzecia wyplate ze stalej pracy ;)

Ja się offtopowo wetnę, ale rozbawiłeś mnie Kocie tym tekstem :lol: :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:57 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 09:27
Posty: 212
Hajdamaka napisał(a):
Korzystajac z tematu, chcialbym prosic o konto PFI PL, na ktore moge wplacic zalegla oplate za Konferencje Majowa 2009. Dalem slowo poprzedniemu koordynatorowi, Rawimirowi, ze zaplace, kiedy dostane trzecia wyplate ze stalej pracy ;)


Kot, człowiek honorowy. Słowo droższe pieniędzy :)

_________________
Wicca i wiccanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 13:08 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Szacun :D

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 14:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
:lol: :lol: :lol: poległam :lol:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2011, 07:42 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Kocie, miło Cię znowu czytać. :-) No i szacun!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Czerwcowa PFI 2011
PostNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2011, 22:47 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Nie czapkowac, tylko dawac ten numer poki mam kase ;]

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL