Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 18:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 14:30 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 21:55
Posty: 76
Lokalizacja: Warszawa
Witam,
zapraszamy osoby mieszkajace w Wawie i okolicach na spotkanie 15 stycznia (sobota) na godz. 18.

Spotkanie to ma na celu lepsze poznanie sie przez warszawskich pogan, a czesc osob nie bywa na spotkaniach czwartkowych ze wzgledu na prace. Poza tym, bedzie kilka nowych osob, zapraszam wiec rowniez wszystkich "niesmialych", ktorzy do tej pory krepowali sie przyjsc na spotkanie - nie bedziecie sami :)

Jakos tak sie zlozylo, ze nasze spotkanie odbedzie sie w tym samym terminie co spotkanie OSR, wiec niestety nie ze wszystkimi pewnie uda sie spotkac, ale nic to - jesli dobrze pojdzie to planujemy podobne spotkania powtarzac.

Osoby zainteresowane proszone sa o napisanie maila na adres: poganska.warszawa@gmail.com, a bedziemy mogli wyslac info odnosnie miejsca (UWAGA - nie jest to to samo miejsce co na spotkania czwartkowe).

I ostatnia uwaga - prosimy o pisanie tylko osoby pelnoletnie.

Pozdrawiam,
berenika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 16:03 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
A może warto połączyć oba spotkania: http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=38&t=2370, bo po co tak naprawdę robić dwa, do tego dokładnie w tym samym terminie (szczególnie gdy część osób z PFI wiadomo, że będzie na OSRze)? Czy jest nas w W-wie aż tak wiele, że nie ogarniemy się w ramach jednego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: wtorek, 11 stycznia 2011, 16:21 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Mam wrażenie, że lajtowe spotkanie na które zapraszani są ludzie, którzy mało się udzielali, nie powinno być łączone z "omawianiem projektów rodzimowierczych". To nie ten klimat i nie ten cel. Poza tym jak będzie za dużo osób to cel "poznajmy się" nie zostanie osiągnięty, bo wszyscy przykleją się do osób znajomych, a ci, co znajomych nie mają, nie będą wiedzieli co ze sobą zrobić.

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: środa, 12 stycznia 2011, 15:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Ailinon napisał(a):
Mam wrażenie, że lajtowe spotkanie na które zapraszani są ludzie, którzy mało się udzielali, nie powinno być łączone z "omawianiem projektów rodzimowierczych". To nie ten klimat i nie ten cel.


A jaki? :twisted:

Ailinon napisał(a):
Poza tym jak będzie za dużo osób to cel "poznajmy się" nie zostanie osiągnięty, bo wszyscy przykleją się do osób znajomych, a ci, co znajomych nie mają, nie będą wiedzieli co ze sobą zrobić.


Jakoś do tej pory na żadnym OSRze nie stanowiło to specjalnego problemu... Spotkanie trwa zawsze kilka godzin i jest czas na poznanie się i b. "lajtowe" rozmowy, i jest czas na bardziej konkretne sprawy... Inna rzecz - a jak zagwarantujesz, że na "waszym" spotkaniu "wszyscy nie przykleją się do osób znajomych"? Nie będzie tam zupełnie osób, które poznały się wcześniej?

Osobiście nic mi do tego, można sobie w tym samym czasie zorganizować i 15 rożnych spotkań pogańskich tylko po co? Jeśli wychodzi się z założenia, że celem spotkania jest wzajemne, lepsze poznanie się (swego rodzaju konsolidacja lokalnej sceny pogańskiej i rodzimowierczej), to czemu namnażać zbędne byty dodatkowo dzielące środowisko (tak jakby w Warszawie były nas miliony, które nie zmieszczą się w jednym lokalu)?... Wydaje mi się to co najmniej dziwne... Szczególnie, że na zapowiedzianym wcześniej OSRze będą omawiane też kwestie ściśle związane z PFI (co m.in. z tego względu - również wcześniej na tym forum - staraliśmy się dobrać najlepiej wszystkim pasujący termin). A potem się dziwicie, że nikt pogan nie traktuje poważnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 02:22 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 22:20
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
hej, to w końcu jest to mniej formalne spotkanie? Ja jestem taką nową, co to jeszcze nie ma znajomych, do których mogłaby sie przykleić....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 14:42 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Rork napisał(a):
Ailinon napisał(a):
Mam wrażenie, że lajtowe spotkanie na które zapraszani są ludzie, którzy mało się udzielali, nie powinno być łączone z "omawianiem projektów rodzimowierczych". To nie ten klimat i nie ten cel.

A jaki? :twisted:

No na mój gust kawiarniany :twisted: Jak ktoś jest rzadkim gościem, to raczej projektów omawiał nie będzie, a będzie chciał po prostu poznać ludzi i, co więcej, nie może tych ludzi być za wiele, żeby fizycznie mogli się poznać. Bez konkretnych planów, tylko luźno, przy kawce/winku. Bardzo towarzysko i mało konkretnie.

Rork napisał(a):
Osobiście nic mi do tego, można sobie w tym samym czasie zorganizować i 15 rożnych spotkań pogańskich tylko po co? Jeśli wychodzi się z założenia, że celem spotkania jest wzajemne, lepsze poznanie się (swego rodzaju konsolidacja lokalnej sceny pogańskiej i rodzimowierczej), to czemu namnażać zbędne byty dodatkowo dzielące środowisko (tak jakby w Warszawie były nas miliony, które nie zmieszczą się w jednym lokalu)?... Wydaje mi się to co najmniej dziwne... Szczególnie, że na zapowiedzianym wcześniej OSRze będą omawiane też kwestie ściśle związane z PFI (co m.in. z tego względu - również wcześniej na tym forum - staraliśmy się dobrać najlepiej wszystkim pasujący termin). A potem się dziwicie, że nikt pogan nie traktuje poważnie...

Na bogów, ja tego spotkania nie organizuję :D Nie dobrze, że się nakłada, dla chętnych do uczęszczania na oba, ale uważam, że skoro już się nakłada, to trudno. Następnym razem należy zrobić tak, żeby się nie nakładało. :) Nie przesadzaj z tym "dzieleniem", po prostu zapoznawczo musi być w miarę "kameralnie".

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 16:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Dla tego wyszedłem wyżej z propozycją, by może w tej sytuacji oba połączyć (i uniknąć zamieszania z rodzaju tego, które np. wynika z wypowiedzi Claudel). Co do reszty, to napisałem już wcześniej - jedno nie musi wykluczać drugiego (i jak do tej pory na OSRach nie wykluczało) - jak ktoś chce poznać ludzi z danego środowiska, to się spotyka z ludźmi z danego środowiska, a jak ktoś jest rzadki i się chce spotkać wyłącznie z równie rzadkimi, to wspólny mianownik w postaci pogaństwa, przestaje tu być raptem istotny...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 19:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Rork, ja mam wrażenie że u nas pewne rzeczy wyglądają troszeczke inaczej niż u Was. Kiedyś brałem udział w spotkaniu koedukacyjnym i mam nie za fajne doświadczenia które mogłyby mnie dosyć mocno zszokowac gdybym był nowy(być może za sprawą obecności kilku radykalnych jednostek, może poznałem od złej strony? W końcu kilkoro rodzimowierców znam, lubię i bardzo szanuję).
Nie jesteśmy monolitem i musisz zrozumieć że troszke inaczej patrzymy na niektóre sprawy. Spotkanie nie jest organizowane przez PFI, a jest luźną inicjatywą - kto będzie miał ochotę i nie wybiera się akurat na OSR to wpadnie.

Jeśli wierzysz w ideę integrowania się tych środowisk zawsze możesz zarezerwować miejsce w lokalu i ogłosić się w temacie spotkań wraz ze swoją ideą. Kto będzie chętny ten przyjdzie i zobaczymy co z tego wyniknie. A terminy wyszły jak wyszły, jak ktoś tym razem nie wpadnie to może innym razem. Berenika jak rozumiem podjęła się innego typu spotkania niż integracje PFI i RKP i cel został chyba wyraźnie napisany.

Co do ilości ludzi na lokal to wiesz.. bywa różnie, tak strasznie mało to nas nie jest:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 03:44 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Po pierwsze - na spotkaniu OSR nie będą omawiane sprawy ściśle dotyczące PFI, tylko społecznej kampanii na rzecz społeczności pogańskiej w Polsce (kampania spisowa). Po drugie - nasze spotkanie na OSRze jest robocze i wyobrażam sobie, że nie każdego to kręci. Po trzecie - OSR to nie jest profil ogólnopogański, przychodzą na nie ludzie różni, także niespecjalnie związani z pogaństwem takim jak my go rozumiemy, na co wskazał Mohegan.

Po OSRze wpadnę na integracyjne Pogańskiej Warszawy i chętnie opowiem o tym, co dalej można zrobić w sprawie Spisu. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 09:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Mohegan napisał(a):
A terminy wyszły jak wyszły


No i właśnie w związku z tym była moja wcześniejsza propozycja, pomijając że może warto byłoby na przyszłość zadbać, by się podobna sytuacja jednak nie powtórzyła - ot, tylko tyle i aż tyle. Rożnicę są (jak to nawet miedzy ludźmi) - ja tego nie kwestionuje - ale powinniśmy się chyba skupiać na tym co nas łączy (jak choćby kwestia kampanii dotyczącej spisu, czy organizacja przemarszu powitania wiosny w marcu - co też ma być inicjatywą ponadorganizacyjną, ogólnopogańską), a nie dodatkowo pogłębiać podziały...


Ostatnio edytowano piątek, 14 stycznia 2011, 10:04 przez Rork, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 10:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
claudel napisał(a):
hej, to w końcu jest to mniej formalne spotkanie? Ja jestem taką nową, co to jeszcze nie ma znajomych, do których mogłaby sie przykleić....


jest :)
bo chyba w tej ożywionej dyskusji nikt Ci nie odpowiedział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: sobota, 15 stycznia 2011, 17:19 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 22:20
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
tak, wiem, dostalam maile :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie 15.01. pod haslem "poznajmy sie" Warszawa
PostNapisane: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 11:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
sałatka grecka była pyszna, obsługa geeeenialna, ale wszystko na głowę bił oczywiście miodzio :D :P
to ja poprosze ripleja ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL