Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Człowiek psu wilkiem
PostNapisane: czwartek, 10 września 2009, 16:22 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Zastanawiałem się czy wrzucić tu, czy w "ciekawe artykuły", ale w końcu zdecydowałem się dać tutaj. Artykuł nie jest nowy, ale dzisiejsza sprawa dziewczynki i psa mi o nim przypomniała:

http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Amerykanski-koszmar,wid,11442759,wiadomosc.html?ticaid=18b8e

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 września 2009, 22:38 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Niestety, bez sterylizacji i znakowania psów nic się nie zmieni. Ani w Polsce, ani w USA. Do tego zmiany w prawie: zwiększenie odpowiedzialności ludzi za psy, koty i inne hodowane zwierzątka, bo na razie to jest tak, że jak się pupilek znudzi, to praktycznie bez żadnych konsekwencji można się go pozbyć, a za jakiś czas kupić sobie nowego...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 września 2009, 23:51 
1) przymusowa sterylizacja zwierząt nie przeznaczonych do hodowli / zwolnienie z opłaty lokalnej "podatek za psa"
2) hodowla zwierząt - brak sterylizacji podatek
3) wszystkie zwierzaki chip
4) za nie sprzątanie po zwierzęciu 5000 zł mandat z zamianą na 500 h prac społecznych.
5) badania psychologiczne i środowiskowe dla nowych właścicieli.
6) za obrót gospodarczy zwierzętami bez chipów i papierów - 10 000 zł za każde zwierzę.

Po 5 latach mamy sprawny system i czyste ulice. Można wspierać organizacje i dalej pracować nad polepszaniem doli zwierzat i edukowaniem społeczeństwa.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 00:26 
cholera mocne...przypomina mi to pomysly jednego pana z wasikiem ktory chcial dbac koniecznie o czystosc rasy "panow"

Mam nadzieje ze nie poczujesz sie urazony, Coffee - ale takie skojarzenie mi sie nasunelo jako pierwsze po przeczytaniu tych "propozycji"
( zmien tylko chip na opaske, a prace spoleczne na oboz )


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 00:33 
A jak to jest w Niemczech Ulfie? W Anglii zwierzeta nie kupione prywatnie sa sterylizowane bo inaczej schroniska oddadza jedego kota jakiejs rodzinie a dostana na jego miejsce 20 nowych. Nie wiem czy sa podatki od niesterylizowanego zwierzecia. Wiekszosc zwierzat domowych ma czipy. Nikt ich nie sprawdza normalnie ale przydaje sie jak pies czy kot sie zgubi i ktos go znajdzie. Zeskanuja i juz wiedza gdzie go odniesc. No i sa kary za nie posprzatanie po swoim pupilu na ullicy, chociaz nie wszedzie chyba.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 00:40 
Podobnie jak to opisalas jest w Niemczech, choc nie jestem pewien czy wystepuje tutaj "sterylizacja z urzedu" w schroniskach. Musialbym popytac.
W kazdym razie Niemcy w wyniku swojej historii najnowszej, maja teraz bzika na punkcie "poprawnosci politycznej" i moge przypuszczac ze sterylizacja zwierzat bez ich zgody nie jest tu praktykowana ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 00:43 
Ulf napisał(a):
cholera mocne...przypomina mi to pomysly jednego pana z wasikiem ktory chcial dbac koniecznie o czystosc rasy "panow"

Mam nadzieje ze nie poczujesz sie urazony, Coffee - ale takie skojarzenie mi sie nasunelo jako pierwsze po przeczytaniu tych "propozycji"
( zmien tylko chip na opaske, a prace spoleczne na oboz )


chip ----> każdy zwierzak jest oznaczony :
1) dzięki temu porzuconych zwierząt będzie mniej, bardzo prosto można dojść do właściciela i spuścić mu łomot
2) w przypadku kradzieży policja czy inne służby wykryją iż jest kradziony
3) psy beztrosko wałęsające się po ulicach ---> wiemy kto jest właścicielem.
4) najbardziej mnie wkurza jak ktoś nie jest hodowcą, i beztrosko dopuszcza do ciąży zwierzaka, a na pytanie czemu nie sterylizacja to no wie Pan, jakby to jego mieli wysterylizować. a zwierzaki spoko na ulice albo utopić.

Kontrola i sterylizacja wprowadzone we Francji.
Wywiad środowiskowy w Wielkiej Brytanii.

Ja mam dość nieodpowiedzialności ludzi, za które cierpią zwierzęta.

Lato 4 wieżowce:

- Ale tu śmierdzi jedna Pani z pieskiem do drugiej
- Na to ja : Bo dzięki temu, że nie potrafią Panie sprzątać obok wokoło piaskownicy na jedynym trawniku leży 1 tona gówna.
Reakcja: Święte oburzenie, że ktoś im uwagę zwraca.

- Park

Od 5 lat tłumaczę gościowi że puszczanie mieszańca w typie owczarka luzem po parku, gdzie bawią się 1 roczne dzieci jest pomyłką, straż miejska ma to w (nie będę używać brzydkich słów ;) ) policja tym bardziej. Pies nie słucha właściciela i wpakowuje nawet łeb do wózków. Goni również mniejsze psy często dowiązane do wózków z dziećmi. 5000 zł mandatu karnego zachęca straż do ścigania i zmniejsza ilość idiotów takich jak ten.

BTW

Sterylizacja np u kotek jeśli nie planujesz ciąży wpływa na:
- brak rui
- mniejsze prawdopodobieństwo zachorowań na np raka


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 00:57 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Ja się nie znam, ale też jakoś sterylizacja wydaje mi się trochę neetyczna. Nie można zwierzaka po prostu trzymać w domu? Z drugiej strony kilka razy spotkałem się z żebraniem o przygarniecie zwierzątka z rozrodu domowego pupilka i rozumiem, że to jest przerąbana sprawa znaleźć właścicieli dla całego miotu.
Mam tylko gołębia - niesterylizowanego :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 09:25 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Generalnie zgadzam się z Coffee, natomiast co do wysokości grzywn, to 5000 zł za kupę jest zdecydowaną przesadą w sytuacji, gdy kary za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem oscylują na ogół wokół śmiesznie niskich kwot:
Przykładowe kary orzekane przez sądy [informacja za GW]:

-600 złotych grzywny, 400 zł na działalność TOZ i pokrycie kosztów procesu - za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem (sekcja wykazała 17 ran kłutych, zmiażdżoną podstawę czaszki, wybite oko) - to pierwszy wyrok wydany na podstawie nowej ustawy (w sierpniu 1998 r.).
-Cztery miesiące w zawieszeniu - za urwanie głowy miniaturowemu królikowi na oczach dzieci, dla mieszkańca Nowej Huty, który tłumaczył, że królik "zdziczał, a poza tym mnie podrapał" (2002 r.).
-Pół roku więzienia z zawieszeniem na trzy lata, dozór kuratora i 300 zł nawiązki na rzecz TOZ - dla 20-latka z Częstochowy, który wyrzucił z siódmego piętra dwa króliki (2003 r.)


Ulf napisał:
Cytuj:
W kazdym razie Niemcy w wyniku swojej historii najnowszej, maja teraz bzika na punkcie "poprawnosci politycznej" i moge przypuszczac ze sterylizacja zwierzat bez ich zgody nie jest tu praktykowana

Sterylizacja w Niemczech jest praktykowana na dużo większą skalę niż w Polsce. Były nawet akcje, gdy niemieckie fundacje wspierały akcje sterylizacji kotów i psów w Polsce ( w województwach przygranicznych)

Lucky napisał:
Cytuj:
Ja się nie znam, ale też jakoś sterylizacja wydaje mi się trochę neetyczna. Nie można zwierzaka po prostu trzymać w domu?

Nie wiem czy przetrzymywanie przez okres rui w domu, w sytuacji gdy w ogóle nie chce się zwierzaka rozmnażać, jest bardziej etyczne od sterylizacji. Kot czy pies po zabiegu jakby "zapomina" o popędzie płciowym i nie przeżywa tęsknot i rozpaczy, że nie może zrealizować swojej naturalnej potrzeby, nie próbuje uciekać, a do tego jest zabezpieczony przed kilkoma groźnymi chorobami.
Jednak oprócz sterylizacji można też próbować innych metod antytkoncepcji np. tabletek lub zastrzyków hormonalnych, ale nie są one na 100% skuteczne i w dłuższej perspektywie czasowej mogą wywołać poważne choroby ( w przypadku suk i kotek często po kilku latach pojawia się ropomacicze, a wtedy i tak konieczne jest operacyjne usunięcie macicy i jest to dużo gorsze niż sterylizacja młodego zwierzaka).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 09:43 
Właśnie te karzełki prawne związane z karami za zabicie, dręczenie zwierząt też bym zmienił, i absurdy związane z niebezpiecznymi psami i ich bezsensowną rejestracją, która jest dziurawa jak sito i można ją obchodzić jak się chce.

Co do wysokich grzywien za niesprzątanie po pupilu. Niestety uważam, że Polaków obecnie należy jak i Rosjan wychowywać kijem i trzymać "równo przy mordzie". Odwołanie do normalnych odruchów nie skutkuje, uderzenie po kieszeni albo 500 h sprzątania odchodów zrobi swoje.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 10:42 
Ulf napisał(a):
W kazdym razie Niemcy w wyniku swojej historii najnowszej, maja teraz bzika na punkcie "poprawnosci politycznej" i moge przypuszczac ze sterylizacja zwierzat bez ich zgody nie jest tu praktykowana ;)


Myslisz ze weterynarze zatrudniaja szamanow zeby porozmawiali z duchem zwierzecia i upewnili sie ze nie ma nic przeciwko sterylizacji :P . Asus, moze cie zatrudnia. :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 10:49 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Myslisz ze weterynarze zatrudniaja szamanow zeby porozmawiali z duchem zwierzecia i upewnili sie ze nie ma nic przeciwko sterylizacji . Asus, moze cie zatrudnia.


ROTFL! :D :D :D

normalnie a ja własnie che prace zmienic :D robota wymarzona jak dla mnie hehe

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 11:01 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Nie wiem jak gdzie indziej, ale w wawie wszystkie psy i koty ze schroniska są sterylizowane, czipy są obowiązkowe a kary za niesprzątanie ustalone.
Niestety tego ostatniego nikt raczej nie sprawdza i ja po swoim sprzątam, ale babcie z małymi kundelkami już nie. Tak czy inaczej od razu zrobiło się lepiej. Z czipami jest trochę gorzej bo niby są, ale wielkiego z nich pożytku nie ma bo oczywiście są dwa systemy danych i jedni korzystają z jednego a drudzy z drugiego. A straży miejskiej w ogóle nie chce się ich sprawdzać, tylko od razu wiozą na Paluch. Ech, Polska, Polska...
Sterylizacja też nie może być przeprowadzona tak kompletnie na żywioł, gdyż np. w przypadku psów wiąże się to z konkretną krzywdą. Taki pies niestety od razu trafia na margines społeczny i jest przez resztę samców dominowany i generalnie nim gardzą i pomiatają. Nie ma tego problemu w przypadku suk. Oczywiście sterylizacja powinna być stosowana wobec np psów nadmiernie agresywnych i dominujących, gdyż doskonale je to temperuje.
Badania właścicieli zwierząt by się przydały, bo często niestety jest tak, że psy ras "agresywnych" dostają się w ręce ludzi słabych i nieodpowiedzialnych a później są problemy, bo pies rządzi właścicielem a nie odwrotnie...

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 września 2009, 11:20 
Moje kotki obie byly wysterylizowane, jedna zanim ja jeszcze wzielismy ze schroniska druga dwa tygodnie pozniej. Musielismy podpisac zoobowiazanie ze ja wysterylizujemy inaczej schronisko by jej nam nie dalo. Po operacji byla strasznie osowiala i mialam bardzo silne wrazenie ze to nie tylko otumanienie przez narkoze. Czulam ze ona wie co sie stalo i wcale nie jest z tego powodu szczesliwa. Ale nie bylo innego wyjscia. Natomiast suka moich rodzicow byla sterilizowana juz w doroslym zyciu i to dlatego ze co roku cierpiala na urojone ciaze ktore nie byly dobre dla jej zdrowia. Meczyla sie z nimi biedaczka straszliwie a po sterylizacji jakby wstapil w nia nowy duch. Czulam ze nie miala nic przeciwko tej operacji.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Człowiek psu wilkiem
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 21:39 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Zwykle nieodpowiedzialne rozmnażanie zwierząt kojarzy się z nierasowymi psami i kotami, które często trafiają na ulice i do schronisk, ale okazuje się, że dotyczy to też psów rasowych Producenci rodowodów

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Człowiek psu wilkiem
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 11:34 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ano niestety to prawda. Nie tylko hodowle psów do walk czy na tłuszcz są bestialskie i niehumanitarne. Niestety dotyczy to również psiaków rasowych i z takimi również należy walczyć. Kupując psiaka rasowego warto zapoznac się z tym jak wygląda hodowla z której się je kupuje.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL