Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warszawskie spotkania alternatywne
PostNapisane: poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 17:11 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Padł pomysł by zorganizować alternatywne warszawskie spotkania. Takie może mniej towarzyskie a bardziej merytoryczne, na których można pogadać o tym o czym często na co dzień gadać ciężko, zwłaszcza twarzą w twarz. Ja osobiście wolę kontakt personalny, prościej nawiązać nić porozumienia i prościej wyrazić swoje intencje. Wychodząc na przeciw temu pomysłowi jestem gotów takie spotkanie zorganizować o ile będzie odpowiednia ilość chętnych. Pytanie tez czego byście po takich spotkaniach się spodziewali, tzn, czy trzeba przygotować temat do zagajenia rozmowy czy też uważacie, że samo się potoczy jak trzeba, a może macie jeszcze inne koncepcje. Tak czy inaczej Chętnych proszę o odzew.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 14:46 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Popieram. W lokalach rozmowa jest o tyle trudna, że hałas przeszkadza. A zauważcie, że i tak dzielimy się na grupki dyskutujące o tym, co nagle się wykluło i przyszło do głowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawskie spotkania alternatywne
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 15:19 
Hakken napisał(a):
Padł pomysł by zorganizować alternatywne warszawskie spotkania.


Alternatywne, czy uzupełniające? :twisted:

Sam chętnie się spotykam w różnych formułach ;)


Ostatnio edytowano wtorek, 28 kwietnia 2009, 15:21 przez rawimir, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Warszawskie spotkania alternatywne
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 15:20 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
rawimir napisał(a):
Alternatywne, czy uzupełniające? :twisted:


Uzupełniające


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 16:20 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 21:55
Posty: 76
Lokalizacja: Warszawa
Jestem jak najbardziej za, tylko ze trzebaby pomyslec nad formula takich spotkan, zeby sie nie przerodzily w kilkuosobowe grupki osob, tylko zeby dyskusja byla spojna i zeby cos z tego wynikalo.

I przydalaby sie osoba ktora to poprowadzi i bedzie odpowiedzialna za organizacje, jestem tez za uzywaniem "talking stick" :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 16:55 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
berenika napisał(a):
Jestem jak najbardziej za, tylko ze trzebaby pomyslec nad formula takich spotkan, zeby sie nie przerodzily w kilkuosobowe grupki osob, tylko zeby dyskusja byla spojna i zeby cos z tego wynikalo.


Dlatego właśnie rzucam taki temat. Jak rozumiem, Twój post to głos na TAK za tematem wstępnym.

berenika napisał(a):
I przydalaby sie osoba ktora to poprowadzi i bedzie odpowiedzialna za organizacje, jestem tez za uzywaniem "talking stick" :D


Wychodzi na to, że to na mnie spadła organizacja, więc się tego podejmuję. Natomiast jeśli chodzi o stronę merytoryczną to mam nadzieję, że nie zostanę z tym sam. Co do "talking stick" to byłbym ostrożny. Zaczął bym bez nich a jakby okazał się niezbędny to trzeba zaopatrzyć się w jakiś solidny. Z mojego doświadczenia wynika, że są one bardzo kruche i nietrwałe...
;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 17:03 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Z doświadczenia mojego, każda dyskusja pozostawiona sama sobie zmierza nieuchronnie w stronę towarzyskiej pogawędki, wiec moim zdaniem skuteczniejsze są spotkania ze z góry ustalonym tematem dyskusji i kimś kto pilnuje zeby za daleko nie odlecieć;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2009, 17:34 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Z mojego za to doświadczenia wynika, że opanowanie rozmowy, i to tematycznej, za pomocą mówiącego kija w gronie od 5 pań w górę jest zadaniem niełatwymi, niewdzięcznym i wymagającym od prowadzącego nielada wysiłku :]

Hakken - ja jestem za - zorganizuj coś i jak tylko będę miała czas chętnie przyjdę:)

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 kwietnia 2009, 10:35 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
-> Mohegan
Zdaję sobie z tego sprawę i dlatego właśnie zaproponowałem na początek jakiś temat, który postaram się w miarę moderować. Zresztą z mojego doświadczenia wynika, że nawet jak jest moderator to i tak rozmowy rozpadają się na grupki, tylko początkowo tematy krążą wokół tego o czym była mowa, później stopniowo się oddalają aż przechodzą do tematów towarzyskich. Jeżeli coś takiego uda się osiągnąć to uznam to spotkanie za wielki sukces :)

Nuit napisał(a):
Z mojego za to doświadczenia wynika, że opanowanie rozmowy, i to tematycznej, za pomocą mówiącego kija w gronie od 5 pań w górę jest zadaniem niełatwymi, niewdzięcznym i wymagającym od prowadzącego nielada wysiłku :]


No popatrz a grupę 7 facetów udało się bez problemu. Może zatem trzeba się poważnie zastanowić czy zapraszać na te spotkania kobiety.
:lol:
(to tylko taki żart, nie bijcie ;) )

A na poważnie.
Widzę, że zainteresowanie pomysłem jest. Proszę więc byście zgłaszali swoje propozycje tematów do omówienia i przy okazji kto o czym może zagajać (lepiej aby robiły to osoby, które się na tym znają). Jak się wyklaruje mniej więcej liczba osób to będę wybierał lokal. Jeden mam na oku, ale nie jest duży, więc jak będzie dużo chętnych to pomyślę o innym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 maja 2009, 13:49 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Dobra jak na razie zainteresowanie wyraziło 7 osób + ja. Zakładając, że przy dobrych wiatrach przyjdzie 6 to nie musimy mieć dużego lokalu. Zatem podpytam jak jest z rezerwacją i dam Wam znać na prv. Z krótkiego opisu jest to niewielka kawiarenka, gdzie w jednej sali można palić a w drugiej nie. Nie ma co prawda ogródka, ale myślę, że Wam się spodoba. Jedyny mankament to to, że otwarta jest do 22, ale napisano na stronie, że zazwyczaj otwarte jest do tej pory, więc myślę, że można się dogadać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 maja 2009, 13:25 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ach i zapomniałbym, dawajcie propozycje pierwszego tematu bo czas już go wybrać :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 maja 2009, 14:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
Tez bym chetnie wpadla, o ile to nie bedzie w czwartek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 maja 2009, 11:51 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2008, 23:42
Posty: 291
Lokalizacja: Gdańsk
Ha, zalezy kiedy to spotkanie bedzie, ale mysle ze tez bylabym chetna, zwlaszcza, jesli mialyby sie powtarzac w przyszlosci. :) Okazuje sie, ze sie przenosze do warszawy w granicy tygodnia, dwoch... Wiec moze na te pierszwe spotkanie sie nie zalapie, ale mam nadzieje, ze uda mi sie wpasc na pozniejsze. :)
Pozdrawiam,
Yuriko

_________________
"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 maja 2009, 12:44 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Ja oczywiście też się na to piszę, z wielką chęcią.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 maja 2009, 12:58 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Dobra, lokal mam już obczajony, mam nadzieję, że Wam się spodoba, jedyny mankament jest taki, że oficjalnie czynny jest do 22, ale jak nas będzie te 8-10 osób to miła pani powiedziała, że spokojnie do tej 23 posiedzi. Dłużej merytorycznej dyskusji nie utrzymamy, więc spokojnie będzie można się rozejśc/pójśc na bro. Chętnym namiary na lokal mogę przesłać na prv.

Trzeba by się spotkać asap, zanim się idea po kościach rozejdzie. Jesli chodzi o przyszły tydzień to jak na razie wychodzi na to, że wstępnie odpada środa i czwartek (ja i Aditi). Wypowiedzcie się proszę najlepiej jeszcze dziś jakie dni Wam pasują i ustalimy termin w tym lub przyszłym tygodniu. Ja muszę mieć tak ze trzy dni aby zarezerwować stolik.

Co do tematu to jako, że nie ma chętnych by coś mówić, to zacznę ja. Proponuję bysmy pogadali o pierwotnych systemach religijnych i ich ewolucji w późniejsze "dojrzałe" religie na wybranych przykładach. Jako, że ostatnio na forum temat animzmu wzbudził nieco kontrowersji to postaram się o nim trochę opowiedzieć. Czuję się dość mocny w tym temacie, więc jego wezmę na pierwszy ogień, ale liczę na to, że nie będę mówił sam ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:00 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
To jak, kogoś to interesuje? Czy tak sobie piszę a muzo? Jeśli tak to podajcie terminy Wam pasujące w przyszłym tygodniu i coś ustalimy :)

Temat odpowiada?

PS. Tak, niektórzy się opowiedzieli, ale większość jednak nie i to do nich apeluję.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 maja 2009, 12:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Ja mniej więcej dostępna będę dopiero od tego tygodnia po 24 maja. Ten tydzien mam dzień w dzień jakieś spotkania, a w kolejnym mnie nie ma w Warszawie.

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 maja 2009, 12:28 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Jutro po południu będę rezerwował miejsce. Proponuję najbliższy poniedziałek o 19:30 - 20. Wszystkich chętnych proszę o potwierdzenie terminu (lub zgłoszenie zastrzeżeń) do jutra do godziny 16. Najwyżej pierwsze spotkanie będzie kameralne a jak się uda to może wzbudzi większe zainteresowanie :)

Nuit, jak to pierwsze się uda to na pewno zorganizujemy jakieś następne po 24 maja :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 maja 2009, 11:40 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Miejsce zarezerwowane, jak na razie wygląda na to, że będzie nas wszystkiego cztery-pięć osób, chyba, że ktoś jeszcze ma ochotę przyjść to proszę zgłaszać się do mnie na priva, miejsca przy stoliku jeszcze się znajdą ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 19 maja 2009, 23:46 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2007, 20:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków | Warszawa
I jak? Mnie pokonał jakiś wirus, od wczoraj nie daje mi pożyć.
Mam nadzieję że na następne spotkanie już trafię :)

_________________
"You seek renewal? Into the pot with you, then!" - Cerridwen.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 maja 2009, 11:05 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Keira napisał(a):
I jak? Mnie pokonał jakiś wirus(...)


Każdego coś pokonało. W sumie było nas dwóch, choć to i tak dobrze bo gdyby nikt nie przyszedł to bym się totalnie zniechęcił, a tak jeszcze raz przemyślałem formułę i spróbuję od nowa.

Wstępnie zapraszam w poniedziałek 1 czerwca, szczegóły podam na prv tym, którzy będą chętni.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 maja 2009, 17:59 
Sławku, wiesz że ja ten tego... No, wirus nas oboje pokonuje, z Keirą, bo mnie zaraziła. I Blood Bowl też mnie pokonał. I S.T.A.L.K.E.R. z lektorem. I ta praca cholerna...

Ale 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, to się na pewno zjawię! ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 maja 2009, 18:17 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
O nie, to ja też spuszczam głowę. Mnie pokonały głupie głupoty, jakich świat jest pełen. 01 czerwca bezwzględnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 12:43 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Luz, nie napisałem tego abyście czuli się winni albo co, tylko odpowiedziałem szczerze na pytanie Keiry ;)

Jak się trochę ogarnę to poślę zainteresowanym okólnik :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 17:31 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2007, 20:03
Posty: 83
Lokalizacja: Kraków | Warszawa
Hakken napisał(a):
Jak się trochę ogarnę to poślę zainteresowanym okólnik :)

No to "kól" :D

_________________
"You seek renewal? Into the pot with you, then!" - Cerridwen.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 00:23 
było super, wielki dzieki Hakkenowi - za zapał, przygotowania oraz za to ze mu sie chce prowadzic te spotkania szczegolnie, ze przybyly tlumy, ledwo sie pomiescilismy...cale 3 osoby :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 12:10 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ja tam się cieszę, nie licząc mnie (jako organizatora) na to spotkanie przyszło 100% więcej osób niż na poprzednie. Jeżeli Tendencja się utrzyma to jeszcze 3-4 razy i staną się one popularniejsze niż te normalne ;)

A poza tym było fajnie. Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy o Benandanti i wiedźmich miotłach :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 17:08 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Chimek mnie namówił bym w najbliższy czwartek zorganizował alternatywne spotkanie alternatywne. W jakimś zaćmieniu się zgodziłem i się spotykamy w tym samym miejscu, mniej więcej tym samym czasie. Jeżeli ktoś ma jednak ochotę pogadać (w co zaczynam szczerze wątpić) to zapraszam. Odezwijcie się na prv.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2009, 12:33 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych jestem zmuszony odwołać dzisiejsze spotkanie. Dopadły mnie niestety sprawy rodzinne. Jak Mam nadzieję, ze uda się jednak ustawić następny termin spotkania w miarę szybko. Tak czy inaczej raz przepraszam wszystkich zainteresowanych.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2009, 13:53 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
A wstępnie na kiedy planujemy? Za tydzień, dwa?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL