Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kamienie
PostNapisane: poniedziałek, 7 maja 2012, 22:23 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 23 maja 2011, 09:13
Posty: 124
Zainteresował mnie temat kamieni, ich energii, właściwości, zastosowania.
Jakie są Wasze doświadczenia w pracy z kamieniami? Może polecicie mi jakieś książki albo strony internetowe, z których warto czerpać wiedzę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: wtorek, 8 maja 2012, 09:16 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Kiedyś się tym zajmowałam, nadal mam kolekcję kilkudziesięciu minerałów. Teraz sięgam do nich rzadziej, ale nadal jestem przekonana, że mogą być pomocne np. w leczeniu. W pamięć zapadł mi pewien eksperyment, który przeprowadziłam z młodszą siostrą, która wtedy miała ponadprzeciętną wrażliwość na różne dziwne rzeczy. Otóż dałam jej do ręki po kolei kilka kamieni z mojej kolekcji. Nie oglądając ich, tylko przykładając do różnych miejsc na ciele mówiła mi, co można leczyć danym minerałem. Sprawdzałam te odpowiedzi z tym, co znałam z literatury - większość zgadzała się. Nie mogła wiedzieć, jaki kamień trzyma w dłoni, w tamtym okresie nie czytała też książek o właściwościach kamieni, nie znała nawet ich nazw, a potrafiła wyczuć ich energię.
Książki jakie mam to już trochę starocie, nie wiem czy teraz się je dostanie. Za wartościową uważam A. Korse Kamienie szlachetne i ich esencje (Wydawnictwo Anahata 1998) - jest to opis właściwości ponad 70 kamieni i zastosowaniu w terapii ich esencji, z tym że opis działania dotyczy nie tylko oddziaływania na narządy jak wątroba, nerki, gardło, ale też na emocje, kontakty z innymi etc.
Michael Mastny Tajemnice kamieni (Świat książki, 1997) taka bardziej new ageowa książka, kamienie przyporządkowane są do poszczególnych czakr, są wskazówki jak pracować z czakrami wykorzystując kamienie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: wtorek, 8 maja 2012, 15:00 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 12 grudnia 2011, 21:31
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa? lub Zbrosławogród
Mia napisał(a):
Jakie są Wasze doświadczenia w pracy z kamieniami?

Ja redukowałem kiedyś malachit :)

Częściowo tak:
Cu2CO3(OH)2 + C --> 2 Cu + 2 CO2 + H2O
i częściowo tak:
Cu2CO3(OH)2 + 3C --> 2 Cu + 4 CO + H2O

Mia napisał(a):
Może polecicie mi jakieś książki albo strony internetowe, z których warto czerpać wiedzę?

Polecam Mały Słownik Chemiczny, o ten:

------------------------------Obrazek

_________________
nie wiedziano w co sie wpakowano


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: wtorek, 8 maja 2012, 20:42 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
No tak, "pracę z kamieniami" można rozumieć baardzo szeroko :) Interesującym tematem jest wyrób biżuterii, także magicznej :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: wtorek, 8 maja 2012, 22:10 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 23 maja 2011, 09:13
Posty: 124
Dzięki za odzew!
Tak, "praca z kamieniami" ma różne znaczenia :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: środa, 9 maja 2012, 14:32 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Zbrosław napisał(a):
Cu2CO3(OH)2 + C --> 2 Cu + 2 CO2 + H2O
i częściowo tak:
Cu2CO3(OH)2 + 3C --> 2 Cu + 4 CO + H2O

ploszysz kaplanki!

Mi duchy podrzucily troche roznych kamieni, glownie polnych ale znalazl sie tez kwarc rozowy. Dosc przydatny do odfiltrowania roznego rodzaju smieci po przylozeniu do czakr.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: czwartek, 10 maja 2012, 15:51 
Offline
Koordynator PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:06
Posty: 232
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo slicznie prosze Starego Zeglarza o wypowiedz ;)

Bylibyscie zainteresowani warsztatami o pracy z kamieniami?

_________________
Pani Utrzymująca Arbuz na Swych Ramionach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: piątek, 11 maja 2012, 11:11 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 23 maja 2011, 09:13
Posty: 124
Ja nie mam możliwości wyjechania na warsztaty, z różnych powodów, nie chciałabym wdawać się w szczegóły.
Wiem, że mailowe warsztaty nie są najlepszą opcją, ale na coś takiego bym się pisała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 12:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Zbrosław napisał(a):
Mia napisał(a):
Jakie są Wasze doświadczenia w pracy z kamieniami?


Polecam Mały Słownik Chemiczny, o ten:

------------------------------Obrazek


O tak, jedna z najlepszych publikacji tego typu. Przynajmniej za dużo się nie zmieniło. Kolega metalurg czy chemik?

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: czwartek, 31 maja 2012, 18:21 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 12 grudnia 2011, 21:31
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa? lub Zbrosławogród
Aracnan napisał(a):
Kolega metalurg czy chemik?

Etykietować warto odczynniki :) Na chemii znam się znacznie lepiej niż na metalurgii.
A jakie są doświadczenia Aracnan w pracy z kamieniami?

_________________
nie wiedziano w co sie wpakowano


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: środa, 20 czerwca 2012, 23:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Wykładanie kostki brukowej, płyt chodnikowych, chemia, geo/gemomancja na poziomie podstawowym, obsługa procy i wyrzutni wrodzonej czyt. ręki.

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: niedziela, 12 sierpnia 2012, 21:36 
Offline
Milczek

Dołączył(a): wtorek, 7 lutego 2012, 01:23
Posty: 8
Amvaradel napisał(a):
W pamięć zapadł mi pewien eksperyment, który przeprowadziłam z młodszą siostrą, która wtedy miała ponadprzeciętną wrażliwość na różne dziwne rzeczy. Otóż dałam jej do ręki po kolei kilka kamieni z mojej kolekcji. Nie oglądając ich, tylko przykładając do różnych miejsc na ciele mówiła mi, co można leczyć danym minerałem. Sprawdzałam te odpowiedzi z tym, co znałam z literatury - większość zgadzała się. Nie mogła wiedzieć, jaki kamień trzyma w dłoni, w tamtym okresie nie czytała też książek o właściwościach kamieni, nie znała nawet ich nazw, a potrafiła wyczuć ich energię.


Kamienie mówią do nas.
Zapytane opowiadają o swoich właściwościach, chętnie "współpracują", dlatego od zawsze są używane jako talizmany, groty różdżek, amulety.
Dobrze jest dobrać kamień i jego kształt tak, by były zgodne z naszą osobowością i celem, któremu mają służyć.
Przy wyborze polegam głównie na medytacji, rozmowie przez dotyk.
Moim zdaniem kamień pracuje trochę jak akumulator oraz wzmacniacz.
Napompowany naszą energią zasila nas, kiedy tego potrzebujemy. Może pomóc przy rzucaniu zaklęcia - jest w stanie wyzwolić w jednej chwili całą zgromadzoną energię - efekt podobny do otwarcia tamy na zaporze wodnej.
Jest też pomocny w ogniskowaniu naszej woli, dobrze dobrany działa jak soczewka.
Działając obronnie jest w stanie odbić, rozproszyć lub przejąć atakującą energię.
Wiedzę ogólną o cechach kamieni można zdobyć gdziekolwiek, np. wpisując nazwy w google.
Najważniejsza jest nasza późniejsza praca z kamieniem (jasne, że lepiej użyć kianitu do koncentracji woli a kwarcu do dywinacji, jednak nie jest to warunek konieczny).
Wystarczy dotykać te, które nam się podobają. Wtedy poczujemy, który jest nasz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: środa, 26 września 2012, 20:02 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 6 września 2011, 17:36
Posty: 59
Kamienie w starożytności służyły jako technologia, jak współczesne komputery, który wywoływały dany wpływ w naturze, głównie jednak do leczenia ukąszeń wężów, skorpionów i różnego rodzaju trucizn, chorób.


Służą też jako talizmany, które dobrze spreparowane i konsekrowane wywierają wpływ na rzeczywistość i naturalne zdarzenia zachodzące w rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 14:07 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 23 maja 2011, 09:13
Posty: 124
Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Chciałabym wrócić do tematu.
Podstawowe informacje o kamieniach mogę rzeczywiście wygrzebywać w necie, ale co z praktycznym zastosowaniem kamieni na przykład jako talizmanów? Nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. I czy jako początkująca w tym temacie osoba w ogóle powinnam przechodzić do praktyki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013, 18:56 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Mia napisał(a):
Podstawowe informacje o kamieniach mogę rzeczywiście wygrzebywać w necie, ale co z praktycznym zastosowaniem kamieni na przykład jako talizmanów? Nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać.

Talizman ma służyć do jakiegoś celu. Zaczęłabym od sprecyzowania tego celu, potem dobrała odpowiednie do niego kamienie (korzystając zarówno ze wskazówek z literatury, jak i własnych doświadczeń, intuicji)
Cytuj:
I czy jako początkująca w tym temacie osoba w ogóle powinnam przechodzić do praktyki?
A dlaczego nie?
Nie znam osoby, której zaszkodziłoby noszenie wisiorka z jakiegoś kamienia (czy kamyków w woreczku, czy jak kto je lubi nosić)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: piątek, 24 maja 2013, 20:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
własne doświadczanie kamieni, ich energii, wyczucie, z którymi jest Ci "dobrze" a które ewidentnie nie pasują, jest nie do przecenienia. nawet najbardziej obszerna książka nie zastąpi tego. gorąco Cię zachęcam, żeby kierować się intuicją, wsłuchiwać się w to, co kamienie chcą Ci same powiedzieć. i dopiero to doświadczenie z nimi uzupełniać lekturą o ich właściwościach. natomiast jeśli chodzi o tworzenie amuletów, talizmanów, to jest to raczej następny etap, po zapoznaniu się z kamieniami. powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: kamienie
PostNapisane: sobota, 25 maja 2013, 23:30 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 23 maja 2011, 09:13
Posty: 124
Amvaradel, właśnie o to mi chodziło, czy sobie tym nie zaszkodzę. Może jestem zbyt ostrożna, ale wolałam zapytać :)

Jakkun, chyba masz rację, że przede wszystkim powinnam bazować na swoich odczuciach.

Obecnie noszę bransoletkę z kamienia słonecznego i jest mi z nim bardzo dobrze, bardzo mi on pasuje. Mam takie poczucie, że to jest "właściwy element na właściwym miejscu" :)
Mam też labradoryt, który kupiłam, bo bardzo mi się podobał. Okazało się jednak, że on zupełnie nie jest dla mnie, mam wręcz wrażenie, że mnie odpycha.
Przyznam się Wam szczerze, że bałam się, że nie mam intuicji, że gdzieś ją zatraciłam, że nie jestem w stanie wsłuchać się w siebie, w kamienie, w naturę, ale może jednak nie jest ze mną tak źle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL