Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spotkanie w Kielcach
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2009, 01:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Do tej pory zorganizowaliśmy kilka spotkań towarzyskich w Kielcach i świątecznych w ich okolicach. Mało nas więc pomyśleliśmy, że spotkania cykliczne mogą powiększyć gromadkę. Myślimy (na razie w cztery osoby) o spotkaniach cyklicznych. Założyliśmy stały termin spotkań - każdy trzeci poniedziałek miesiąca, i stałą godzinę - 17.30. Resztę informacji (miejsce, w przyszłości temat wiodący spotkań o ile zostanie ustalony, inne) na priv.
Zapraszamy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 23:25 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 23 listopada 2008, 00:57
Posty: 11
Lokalizacja: okolice Kielc
Miło by było jakby zebrało nas się nieco więcej :)
Wymiana doświadczeń i zwykłe międzyludzkie kontakty między osobami, które mają podobne poglądy na wiele spraw, rozwijają i otwierają.
Ja po kilku latach świadomości własnego pogaństwa i samotnego go przeżywania odczuwam wielki głód by móc poznać doświadczenia i odczucia innych.
Po Polsce na spotkania nie jest łatwo jeździć więc mam nadzieję, że z czasem zbierze się nas trochę :) . Chodź i mała grupka ma swój urok. :wink:
A jak na razie niecierpliwie czekam 15'go!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 14:36 
Szkoda że w poniedziałek... :( Tak to bym zwalił się na weekend do rodzinnych Ziem też przybył...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 14:58 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2008, 14:33
Posty: 84
Lokalizacja: świętokrzyskie
Długi weekend można przedłużyć jeszcze bardziej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2009, 00:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Chimaira napisał(a):
Szkoda że w poniedziałek... :( Tak to bym zwalił się na weekend do rodzinnych Ziem też przybył...
Pomysł na poniedziałek wynika z braku kolizji ze zobowiązaniami rodzinnymi a pora dnia pozwala spotkać się po pracy. Ponieważ było parę spotkań nieregularnych będą i następne. Może na nie przybędziesz?

Jest już rezerwacja w lokalu. Inf o miejscu na priv.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 15:56 
Gdybyście organizowali coś w weekend kiedyś, dajcie strzałkę na priva. ;) Wtedy przyjadę, bo tak - niestety, ale Warszawa wysysa ze mnie wszystkie siły. ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 czerwca 2009, 11:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Pierwsze kieleckie za nami. Będą następne spotkania stałe i wyjścia w teren (na stare miejsca kultu). Serdecznie na nie zapraszam. Sukcesywnie będę podawał miejsca, do których będziemy się wybierać, daty i dodatkowe informacje ułatwiające dołączenie do nas (organizację przejazdu z Kielc itp).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie w Kielcach
PostNapisane: czwartek, 27 stycznia 2011, 21:15 
Czołem!

Czy w Kielcach i ogólnie świętokrzyskiem ktoś jeszcze się spotyka? ;> Planujecie jakieś mityngi pogańskie?

Jeśli poganie z mojej rodzinnej ziemi jeszcze dychają, miłoby było gdyby ktoś dał znacia ;)

Uszanowanie,
Ch.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie w Kielcach
PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:54 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 19:06
Posty: 52
Chimaira napisał(a):
Czołem!

Czy w Kielcach i ogólnie świętokrzyskiem ktoś jeszcze się spotyka? ;> Planujecie jakieś mityngi pogańskie?

Jeśli poganie z mojej rodzinnej ziemi jeszcze dychają, miłoby było gdyby ktoś dał znacia ;)

Uszanowanie,
Ch.


Właśnie czy są w świętokrzyskiem poganie? Jeśli tak to ile i jakiego i nurtu pogaństwa?

_________________
Zapraszam na mojego bloga :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie w Kielcach
PostNapisane: poniedziałek, 21 lutego 2011, 15:56 
Na pewno są, niewielu, z nurtów różnych, a od marca wzbogacą się o asatryjskiego szamana. :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spotkanie w Kielcach
PostNapisane: niedziela, 16 października 2011, 13:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Chimaira napisał(a):
Czołem!
Czy w Kielcach i ogólnie świętokrzyskiem ktoś jeszcze się spotyka? ;> Planujecie jakieś mityngi pogańskie?
piastunka napisał(a):
Właśnie czy są w świętokrzyskiem poganie? Jeśli tak to ile i jakiego i nurtu pogaństwa?
Może czas na rekapitulację pogaństwa w Kielcach i okolicach. Po kolei.
Chimku, jeśli jeszcze tu zaglądasz to inf. - spotykamy się, choć nie udało się utrzymać stałych spotkań. Niewielu nas bo mimo dojścia nowych inni wyjechali, również na stałe za granicę. Spotkania się odbywają z okazji świąt i wyjątkowo, bardzo rzadko, dla omówienia jakiejś ważnej sprawy. Planujemy również wyjazdy, pierwszy na tegoroczne Dziady. Było na wiosnę zapytanie o możliwość zorganizowania zjazdu. Ze swej strony zebrałem informacje o możliwościach zakwaterowania, wyżywienia itp. ale organizatorzy wybrali inne możliwości. Co się odwlecze to nie uciecze. Jedna z naszego grona została wiccanką, stąd bierze udział w zjazdach wicca, również w świętokrzyskim.
Piastunko, ze względu na mobilność pogan, wyjazdy za pracą, na studia, trudno mi dokładnie określić liczbę nawet tej grupy, do której się zaliczam. Twarde jądro to czterech rodzimowierców, jeden new age, jeden sympatyk rodzimowierstwa. Wiccanka, z racji niedostępności niektórych ich rytuałów (problem np. w czasie nałożenia się terminów spotkań), nieco rzadziej się kontaktuje ale mamy nadzieję na utrzymywanie relacji.
Prócz tego mam kontakt z czterema sympatykami, z którymi nie rozmawialiśmy konkretnie ale najprawdopodobniej do nas dołączą.
Krótki przegląd internetu wskazuje, że prócz naszej grupy są inni poganie w Kielcach, poganie w Ostrowcu, Starachowicach, Końskich. W końcu przecież nawet Główny Ofiarnik Rodzimego Kościoła Polskiego to dawny, długoletni dyrektor Muzeum Zabawek w Kielcach, Ryszard Zięzio (Ofiarnik od 2008 r.) Tak że są poganie, różnych nurtów, jednak głównie poganie słowiańscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL