Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 22:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: piątek, 17 lutego 2012, 23:39 
Offline
Koordynator PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:06
Posty: 232
Lokalizacja: Warszawa
Witam Was serdecznie w wątku poświęconym tegorocznej Konferencji Majowej! Możecie tu pytać, mówić czy się wybieracie i komentować. Ja się wybieram :)

PFI Polska ma zaszczyt zaprosić na doroczną polską konferencję PFI w roku 2012! W tym roku pod nazwą:

KONFERENCJA MAJOWA PFI Polska 2012
24-27.05.2012, Ślęża

Jako, że ubiegłoroczna konferencja tematyczna odniosła duży sukces, w tym roku również będzie temat przewodni:
Pogańskie dziedzictwo i współczesne pogaństwo w Europie Środkowej i Wschodniej. Rola pszczoły w tym dziedzictwie i we współczesnym środowisku naturalnym.
Poza wykładem o znaczeniu pszczoły w dawnych i współczesnych systemach duchowych świata, przygotowaliśmy dla Was wybór warsztatów, które w ten czy inny sposób nawiązują do tematyki pogaństwa na Słowiańszczyźnie Zachodniej, Wschodniej i Południowej, a także na Syberii. Ale nie tylko! Tegoroczną akcją wesprzemy organizację działającą na rzecz przetrwania pszczół. Wesprzemy ich pieniędzmi uzyskanymi na drodze zbiórki i z dochodu aukcji przedmiotów przez Was wykonanych i wyrobów bartniczych. Nie może Was zabraknąć!

Konferencja odbędzie się w Sobótce, blisko Ślęży, 30 km od Wrocławia, w pensjonacie "Pod Wieżycą".
http://wiezyca.pttk.pl/

Całkowity koszt: 220 PLN członkowie PFI, 230 PLN pozostali. Możliwość wyżywienia wegetariańskiego i dokupienia jedzenia bądź napojów w restauracji, która będzie nas żywić.
Pokoje 2 i 3 osobowe, 2 posiłki dziennie.

Zgłoszenia przyjmuje Luiza na luiza@paganfederation.org lub przez PW forum do 01.05. Ilość miejsc ograniczona.
Jeśli ktoś chciałby włączyć się czynnie w organizację konferencji, to proszę podać mi swój e-mail na PW, wyślę zaproszenie do grupy roboczej, na której możecie podawać swoje pomysły, zgłaszać kandydatury do pełnienia ważnych zadań i brać udział w procesie decyzyjnym. Konferencja w tym roku będzie miała bardzo międzynarodowy charakter, tak więc każda pomoc się przyda. Do komitetu organizacyjnego szczególnie zapraszamy osoby, które mają jedną z poniższych zalet:
- dysponują samochodem,
- świetnie znają Ślężę i okolice,
- władają językiem obcym i mogłyby podjąć się tłumaczenia korespondencji bądź wykładów,
- mieszkają we Wrocławiu lub okolicach i mogłyby pomóc zagranicznym gościom w dotarciu na teren konferencji,
- mają świetną propozycję warsztatu,
- charakteryzują się zdolnościami organizacyjnymi i umiejętnością efektywnej komunikacji interpersonalnej,
- mają zdolności artystyczne lub umiejętność władania słowem,
- chciałyby brać czynny udział w rytuałach,
- mogą przybyć na miejsce konferencji nieco wcześniej.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz organizować konferencji, ale wciąż chciałbyś się jakoś dołożyć, są dwie drogi:
1) Możesz przekazać jakiś przedmiot (najlepiej wykonany przez Ciebie) na aukcję. Także proszę o informację na PW - ustalimy sposób przekazania.
2) Możesz zaprosić na konferencję osobę zza granicy, którą znasz i z którą dobrze się rozumiesz. W tym celu również zgłoś się na PW - dostaniesz niedługo oficjalny tekst zaproszenia do załączania do e-maili po polsku, angielsku bądź rosyjsku.
Poligloci chętni do przetłumaczenia zaproszenia na jakiś inny język pilnie poszukiwani! (np: serbski, czeski, bułgarski, rumuński, hiszpański, portugalski, francuski, niemiecki)

A oto wstępny program:
Uwaga, uwaga! Oto orientacyjny program konferencji! Niezdecydowani mają już na czym oprzeć swój wybór, więc zapraszam do zgłaszania się!

Plan Konferencji Majowej na Ślęży

Czwartek, 24.05.2012
Dzień podczas którego zjeżdżają się uczestniczy. Zakwaterowanie w pokojach. Czas na zakupy w Sobótce jeśli ktoś potrzebuje
18:00
Słowiańskie gotowanie, czyli potrawy obrzędowe i ich rola w magii i rytuałach.
Warsztat prowadzony przez Leszę
20:00
Wieczór integracyjny nad miodem pitnym i ogniem.
Piątek, 25.05.2012
08:30
Rytuał otwierający.
09:00-09:30
Śniadanie
10:00
Wyjście na Ślężę
Podczas wyprawy na Górę odbędą się warsztaty prowadzone przez Jakkuna:
Kult Niedźwiedzia, a wojna o miód
(przy rzeźbach kultowych – Niedźwiedziu i Pannie z Rybą)

Oczyszczenie w źródle przy głosie bębna przed wejściem na szczyt świętej Góry
(Przy źródle, przed wejściem na szczyt Ślęży)
Jak również Leszy:
Wstęp do mitologii Słowian.

Słowiański mit o stworzeniu świata.

Ślężańskie opowieści.
18:30
Obiadokolacja
Po powrocie, około 19:00-20:00
Warsztat z teatru w rytuale prowadzony przez naszych gości z Serbii. Dla osób zainteresowanych czynym udziałem w pszczelim obrzędzie próba generalna.
21:00 -22:00
Ognisko integracyjne z pojedynkiem muzycznym.
Sobota, 26.05.2012
09:00
Śniadanie
10:00
Magia klejnotów i klejnoty w magii
Dawna i współczesna biżuteria słowiańska i jej rola w magii i kulcie
11:00-14:00
Targ pogański. (możesz przywieźć swoje wyroby)

Czas wolny
14:00
Warsztaty Wojciecha i Morgany na temat pszczół i ich roli w duchowości i przyrodzie
15:30
Rytuał dla pszczół
16:30-17:00
Obiadokolacja
18:00
Aukcja na rzecz pszczół
19:00
Warsztat o żmijach – słowiańskich smokach, prowadzony przez Przemysława
21:00
Ognisko. Warsztat o ogniu jako sacrum.
Warsztat taneczny ze słowiańskich i bałtyjskich tańców w kręgu, prowadzony przez Sylwię
Niedziela, 27.05.2012
09:00
Śniadanie
10:00
Debata na temat roli słowiańskich elementów w różnych ścieżkach pogańskich, rozpoczęta przez wystąpienie Accolona pt.: „Elementy słowiańskie w mojej praktyce Wicca”
11:30
Słowiańska mandala – warsztaty na temat znaczenia i roli ludowych wycinanek. Wykonanie wycinanek typu Leluja z drzewem życia i ptakami.
12:00
Obrzęd zamykający.
13:00
Obiadokolacja
od 14:00
Czas na dodatkowe warsztaty dla chętnych, rozwinięcie tematów rozpoczętych wcześniej i ogólną socjalizację. Przygotujemy również kilka warsztatów dla tych, którzy zechcą zostać do wieczora, ale to jakie zrealizujemy będzie zależało przede wszystkim od potrzeb uczestników.
20:00
Ognisko dla pozostających w ośrodku na dłużej

Dodatkowo:
Podczas całości Konferencji będą się odbywały warsztaty prowadzone przez Fizbana i przyjaciół specjalnie dla pogańskich dzieci.
Jeśli będą chętni zorganizujemy również nocne wyjścia na Ślężę. Chętni proszeni są o zabranie ze sobą dobrych butów, latarek i czegoś ciepłego, jako że majowe noce nie zawsze są gorące.

_________________
Pani Utrzymująca Arbuz na Swych Ramionach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: poniedziałek, 4 czerwca 2012, 14:16 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
I jak wrażenia po konferencji? Jakaś relacja? Fotki? Cokolwiek? :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: czwartek, 7 czerwca 2012, 12:41 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 1 maja 2012, 23:49
Posty: 49
Oj ... było cudownie. Byłam pierwszy raz na Ślęży i na konferencji pogańskiej. Było inaczej niż na WSG, ale też ciekawie, duchowo, inspirująco. Przynajmniej dla mnie.
Jestem pełna podziwu dla Luizy, ponieważ ogarnęła wszystko, dała z siebie bardzo wiele ciepła, serdeczności i cierpliwości. Mówiła w dwóch językach prawie jednocześnie :D . Maleńka, jesteś wielka :D .
Poznałam tyle ciekawych ludzi o pięknych duszach...każda inna, każda w innym kolorze i jest właśnie super. ( niektórzy mieli wyższą temperaturę uczuć ).
Sama Góra wywarła na mnie ogromne wrażenie, takie narastające. Obdarowała mnie nową energią, której mi brakowało. Jest inna od tych, które znam. Chodzi mi o atmosferę, wibracje, nawet zapach ma inny. Drogi owszem kamieniste ale te kamienie są tak łagodne, choć jednak chłodne. Runo tak mięciusie i przyjemne jak koc...ach ! bo nie wspomniałam, że szłam boso... :lol: . To cudowne uczucie, bardzo duchowe, transowe i takie moje ( no chyba, że ktoś czuł jak ja to sorry ). Nawet schodząc, gdy weszłam w błotko to była ulga dla już nieco odczuwających stóp... Ktoś powiedział, że z domu jestem Cejrowska ... :lol: :lol: .
Szaman wystukiwał na bębnie rytm, który rozchodząc się po lesie był ( dla mnie ) jak tętno Ziemi.
Cieszę się z poznania Morgany, to cudowna i ciepła Kobieta. Jej spokój ducha udziela się każdemu, kto z Nia rozmawia. Moja córcia "przyklejała się" tak często do Niej, ze mam nadzieję że się nie gniewa. Oczywiście przyklejała się nie tylko do Morgany :D .
Nie sposób wspomnieć o Basi, która na harfie wygrywała cudne melodie. Tańce z ogniem ... to coś tak wspaniałego, patrząc ma się ochotę tańczyć i robi się gorąco wewnątrz siebie.
Wykłady były bardzo pouczające. Dzięki Morganie, Tengu, młodej dziewczynie, można było przenieść się do dalekich krajów, poznać troszkę innej kultury, zobaczyć Smoki...
Warsztaty wycinankowe dały upust naszym wyobrażeniom, było kolorowo, z kogucikami, takie "ciach ciach" :) .
Oczywiście najdroższa Orthia zatańczyła nasze serca :) rytmami z Kręgu. Było fantastycznie, nauka, śmiech, zabawa i rozedrganie serc w jednym. Wielkie dzięki kochana.
Teraz się pochwalę, nauczyłam się pleść na lucecie. Dzięki Szczurze. Może to nie jest wielka filozofia, ale ja się niezmiernie cieszę.
Fajnie,że nasze pociechy szybko się zintegrowały ze sobą, takie "nasze małe cztery żywiołki" :D
Dzięki gościom zza granicy, ze zechciały przyjechać.
Luizo, wiesz jesteś stworzona do prowadzenia aukcji :D , zrobiłaś to zawodowo, a szczególnie podobał mi się moment, gdy trzymałaś arbuza wysoko nad głową...na tle światła wyglądałaś jak Bogini.
Drogi Igorze Twoje miody są , że tak powiem ...muślinowe. Chodzi o to, że tak delikatne i jakie pyszniuchne...

Moi drodzy kogo nie wymieniłam proszę nie gniewajcie się. Bardzo dziękuję Górze, za przyjęcie mnie jak matka. Dziękuję Bogom i Boginiom, wszystkim duchom, które przybyły oraz pszczołom. Dziękuję organizatorom.

Dziękuję Wam za tak serdeczne przyjecie i mam nadzieję, że spotkamy się wkrótce,
BB, Ainir.

P.s. O rytach nie pisałam, bo nie wiem czy tu mogę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: czwartek, 7 czerwca 2012, 18:16 
Offline
Koordynator PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:06
Posty: 232
Lokalizacja: Warszawa
Witam serdecznie!!!

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w Konferencji. Ciepło myślę o każdej obecnej osobie, każdym kto dołożył swoją cegiełkę, a czasem nawet całą ścianę do organizacji, a także o wietrze, słońcu, chmurom i Górze, które wyjątkowo łaskawie się z nami obeszły
Szczególnie dziękuję:
- Leszy, która zaangażowała się w obrzędy, przeprowadziła świetne, treściwe i ciekawe wykłady, na których można było obejrzeć i dotknąć wszystkiego o czym mówiła. Jej pomoc organizacyjna i logistyczna były nie do przecenienia. Mam nadzieję, że wkrótce powitamy ją w gronie członków PFI,
- Morganie za świetny wykład o pszczelich boginiach, mądrość i książkę,
- Jakkunowi za wspaniałe warsztaty, przychylność duchów i głos bębna :) Jego całej, wspaniałej Rodzinie za wsparcie przed i na Konferencji,
Graży, za błyskotliwe prowadzenie księgowości w warunkach polowych i niestabilnych, porywający udział w obrzędach, bohaterskie ratowanie sytuacji i ogarnianie dziesiątek spraw wszelakich. I że była ze mną, kiedy było trzeba być ze mną.
- Fisiowi za prowadzenie gier planszowych i gry w sztaby, opiekowanie się dziewczętami i najfajniejszy uśmiech na świecie :)
- Szymonowi za pomoc w organizacji, której było tyle, że nawet nie dam rady wymienić, świetne teksty na pszczelim rytuale i ogarnianie Koordynatora ;)
- Lyshannie za pracę koncepcyjną, przepiękną grę, bycie zawsze wsparciem i siłą dla mnie, wysłanie naszej energii do Ducha Roju, świetne poczucie humoru i wyciskanie łez pieśnią (prawdziwa artystka wywoła w tłumie każdą emocję. Lysha jest prawdziwą artystką), płytę, a nade wszystko za hart ducha i dotarcie mimo wszystko,
- Tormeyowi za pomoc, ogarnięcie, kadzidło na aukcji, świetny fireshow i ogarnianie planu,
- Pawłowi za szycie, jeżdżenie i stoicki spokój,
- Amvaradel za obraz,
- Sylwii za zintegrowanie wszystkich tańcem i bycie najpiękniejszą pszczelą królową,
- Pomianowi i Annelie za pomysł by Konferencję poświęcić pszczołom,
- Wołodarowi za dużo serca i pomocy włożonych w obrzędy i organizację,
- Szczurowi za dokonywanie rzeczy niemożliwych, a szczególnie za walkę o godne wegeposiłki i wykrojenie pszczelich tabard,
- Igorowi za cudowne miody z czarnym bzem i dzielenie się słodką wiedzą,
- Mszczuji za mistrzowskie przeprowadzenie warsztatu o wycinankach, które wyzwoliło w nas jednocześnie potencjał twórczy i precyzyjny,
- Tengu za porywający wykład o smokach, który nas nie uśpił mimo późnej pory, a nawet zafascynował płomień,
- Hadney za ładowarkę, pracowitość, uwagi i ofertę zajęcia się wegetarianami; także za entuzjazm, którym emanuje,
- Kasiom, za uświadomienie mi jak ważne jest by dobrze przeżyć poród i jak ważne jest tworzenie silnej kobiecości w córeczkach; rodzinie Kasi za Boskiego Arbuza,
- Ceui za zdjęcia i wiele przydatnych informacji o finansowaniu organizacji w Polsce,
- Agacie za wykład o historii Ślęży i ślężańskich rzeźb,
- Ainir za bycie pomocną, dobrą i szczerą i za córeczkę, która rozjaśniała każdą chwilę,
- Petrze, Sarze i Dani za bycie z nami, grację i wniesienie wielokulturowości

Konferencja moim zdaniem była udana - słoneczna i intensywna. Już od czwartku było ciekawie i intensywnie. Piątek wymagał kondycji potrzebnej by zmierzyć się ze Ślężą, a sobota była pełna nowej wiedzy i umiejętności. Niedziela to czas aktywności w mniejszych grupach i celebrowanie bliskich kontaktów z tymi, co zostali. Także piękna wizyta na ślężańskich kurhanach i zupełnie dodatkowy warsztat o słowiańskich zaświatach. Takich spontanicznych, nieprogramowych inicjatyw było więcej - plecenie sznurków Szczura, wykłady o funduszach unijnych Ceui, świetny fireshow Grzegorza, rozwijające rozmowy obecnych Mam, świetna gra w sztaby i planszowe gry organizowane przez Fisia - to wszystko, Wasza kreatywność, wiedza, ciekawość świata, przynoszą mi satysfakcję z każdej chwili spędzonej z Wami. DZIĘKUJĘ :)
Oto część zdjęć z Konferencji, autorstwa Szczura i Leszy :) https://picasaweb.google.com/1054968813 ... directlink
Album będzie uzupełniany w miarę uzyskiwania zgody na publikację osób na zdjęciach. Uczestnicy Konferencji otrzymują zdjęcia inną drogą. Jeśli ktoś z obecnych chciałby dodać swoje zdjęcia, a nie jest pewien zgody osób na nich umieszczonych, poproszę je na priv.

Pozwalam sobie przekopiować post Morgany z Międzynarodowego forum PFI:

Dear Luiza,

Many, many thanks Luiza for a fabulous week in Poland. It was so good to be back.

The conference wonderful... we had perfect weather and the gods seemed to be pleased with our presence.
I arrived home safely this afternoon. I hope it won't be long before we meet again.

Love & Blessings ♥

_________________
Pani Utrzymująca Arbuz na Swych Ramionach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: czwartek, 7 czerwca 2012, 20:11 
Offline
Koordynator PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:06
Posty: 232
Lokalizacja: Warszawa
Album dla tych, którzy mają Mszczuję w znajomych:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 999&type=1

_________________
Pani Utrzymująca Arbuz na Swych Ramionach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: sobota, 9 czerwca 2012, 19:16 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 22:29
Posty: 407
Lokalizacja: Gdynia
Trochę późno, wiem, ale miałam dość intensywny czas.

Na Konfę dotarłam w piątek o piątej rano, zobaczywszy w drodze absolutnie przepiękny wschód słońca. Pobudka była na 9, ale obudziłam się sama z siebie o 8.30, pomknęłam na śniadanie.

Przede wszystkim: powitania! Absolutnie cudownie było was zobaczyć znów (stęskniłam się) oraz poznać.

Piątek na Ślęży: ho ho, było chodzenia i opowieści. Było świetnie. Szacun dla ludzi, któzy ponieśli Morganę na rękach :)

Poznałam wreszcie Górę, o której czytałam tyle w dzieciństwie. Zdumiewające było to, że pomimo dość intensywnego dnia i w zasadzie nieprzespanej nocy wieczór integracyjny i tak skończył się dla mnie późną nocą.

Pasjonujące wykłady następnego dnia, rozmowy, Pszczeli Rytuał, aukcja! i kolejny wieczór.

Było cudownie

Ach, i jeszcze powrót z Tengu, z którym nagadaliśmy się za wszystkie czasy.

A teraz czas na podzięki:

- Luizie za organizację i niezłomnego ducha
- Morganie za to, że była i za mądre słowa przewodnictwa
- Wszystkim uczestnikom, którzy tworzyli całą atmosferę, prelegentom - wszystkie prelekcje, w któryc uczestniczyłam były bardzo ciekawe
- Bzzzbzzzbzzz
- a takze wszystkim tym, którzy byli z nami duchem

Mam nadzieję jeszcze was zobaczyć :)

_________________
One string to rule them all
One string to find them
One string to bring them all
and in the music bind them


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2012, 13:06 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 18:19
Posty: 3
Lokalizacja: Włocławek
Pragnę dodać swoje "trzy grosze"...

Na początku chciałabym podziękować wszystkim organizatorom tego spotkania. To była moja pierwsza Konferencja w tym gronie i na pewno należy do tych niezapomnianych. Dzięki tej konferencji naładowałam swoje akumulatory przed ciężkimi wyzwaniami. Chciałabym również podziękować wszystkim naszym "wykładowcom" za pasjonujące wykłady. Naprawdę przyjemnie się Was słuchało.
Atmosfera miejsca oraz tą którą my sami stworzyliśmy była nieziemska. Nieziemskie były również widoki m.in z miejsca w którym pierwszego dnia zorganizowaliśmy ognisko oraz z samotnej góry Ślęży.
Miałam okazje poznać wiele ciekawych osób i nagadać się po wsze czasy. Nawiązać ciekawe i kto wie jak trwałe znajomości ...
Nie chciałabym nikogo tutaj pominąć,dlatego dziękuje wszystkim, którzy ze mną tam byli.

Do zobaczenia za rok, kochani !!!

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/72833/hadney

Und ich? Ich will nicht leben ohne Ziel!
Ein Leben ohne Liebe ist kein Leben!
Ich brauch kein Leben!
Ich brauch nur Dich!
Deinen Körper
Deine Seele -
Und Dein Herz

Lacrimosa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2012, 18:11 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Dziękuję Wam wszystkim kochani za wspólne spotkanie.
Cel szczytny to i pozytywna energia wytworzona podczas spotkania na pewno zostanie mądrze rozdysponowana przez Bogów.
Liczę na to, że było to jedno z wielu spotkań, które mnie jeszcze czeka.

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konferencja Majowa 2012 - wątek otwarty
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2012, 20:33 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 marca 2012, 18:51
Posty: 6
Lokalizacja: Łużyce Wschodnie(Lubuskie)
Dziękuję za wszystko i wszystkim razem i z osobna.
Fotografie zainteresowane osoby chyba pobrały z wskazanego źródła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL