Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 22:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Modlitwa o oczyszczenie, uzdrowienie i ochrone
PostNapisane: sobota, 9 marca 2013, 17:59 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 lutego 2013, 16:06
Posty: 46
"Tak właśnie "wytwarzasz lekarstwa" - jak to zwykły mawiać nasze pierwotne ludy - by oczyścić swój umysł, ciało, duszę i aurę; wykorzystać je jako formę uzdrowienia i ochrony.
To jest duchowy, naturalny sposób by oczyścić samego siebie, swój dom, biuro, czy jakiekolwiek inne siedlisko złych dusz, duchów, sił, negatywnej energii i powiązanego z tym stresu oraz choroby. Używamy specjalnych mocy i funkcji niektórych ziół jako ofiary oraz jako naturalnego i nadprzyrodzonego środka pomocy.
Takimi ziołami może być cedr, szałwia, tytoń, korzeń dzięgła, liście drzewa pieprzowego, sosnowe bądź jodłowe konary.
Luźne, wysuszone zioła mogą być umieszczone w starej ceramicznej lub kamiennej misie, żelaznym garnku lub muszli uchowca.
Szałwia i cedr występują czasami w formie patyczków. W każdym przypadku zawsze najlepiej jest otworzyć okno lub drzwi budynku
aby negatywna energia, złe dusze, duchy, siły, istoty lub choroby (które są fizycznego i duchowego pochodzenia - rozpatrując jej materię i energię)
mogły być przegonione, usunięte, a otoczenie oczyszczone, zdezynfekowane (fizycznie i duchowo).
Podpal końcówkę patyczka ziołowego (lub zioła w naczyniu). Możliwe, że będziesz musiał na nie dmuchnąć aby zaczęły się palić lub powachlować piórem lub skrzydłem ptaka,
które jest także źródłem mocy, np. jastrzębia, orła, kruka, czapli bądź indyka (ale nigdy nie używaj mocy sowy ponieważ jest złym, negatywnym symbolem
i złym lekarstwem dla większości rdzennych amerykańskich plemion i ludów oraz ludzi pochodzących z innych kultur). Pamiętaj o jednej zasadzie - podobne rzeczy przyciągają się,
zatem uważaj co robisz. Jeśli palisz, możesz używać cygara, papierosa, fajki lub po prostu posypać małą szczyptę tytoniu na palące się zioła jako ofiarę dla Wielkiego Stworzyciela
i dobrych duchów, prosząc o pomoc.
Jako inwokację dla rytuału lub ceremonii ofiaruj palący się tytoń i zioła, unieś je w górę ku Wielkiemu Stworzycielowi, Czterem Mocom, Czterem Elementom,
Czterem Kierunkom Wszechświata, patrząc na wschód. Następnie odwróć się zgodnie z ruchem wskazówek zegara na południe, następnie na zachód, północ i ponownie na wschód.
W ten sposób stworzyłeś symboliczny Krąg mocy i ochrony. Krąg jest najstarszym symbolem na świecie i był (oraz prawdopodobnie jest nadal) używany przez wszystkich ludzi, kultury,
religie w ceremoniach i rytuałach. Jest on uważany za święty.

Módl się w następujący sposób:

"Wielki Stwórco, Cztery Moce Wszechświata i wszyscy moi Krewni i Dobre Dusze w Naturze. Przychodzę do Was w pokorze aby prosić o pomoc.
Sposób w jaki to rozumiem, Ty dajesz Matce Ziemi dobre lekarstwa od początku stworzenia, aby pomóc ludzkości.
To lekarstwo jest używane by oczyścić nasz umysł, ciało, duszę, aurę i środowisko, w którym teraz stoję.
A zatem proszę abyście przyjęli to lekarstwo i oczyścili mnie" (lub kogokolwiek innego stojącego blisko mnie, rodzinę, przyjaciół).

"Proszę abyście usunęli wszystkie złe dusze, wszystkie złe siły, wszystkie duchy i nieżyjących ludzi lub jakiekolwiek inne złe istoty i negatywne moce.
Proszę abyście usunęli cały strach, ból i chorobę. I nie pozwólcie aby powróciły. Modlę się o oczyszczenie, ozdrowienie i ochronę. Dziękuję Wam."

UWAGA! Nigdy nie pal tych świętych ziół i lekarstw gdy w pobliżu są kobiety podczas cyklu menstruacyjnego (krwawienie miesiączkowe).
Dla takich kobiet bezpieczne są krwawnik pospolity, żeński cedr, słodka trawa, rozmaryn lub lawenda.
Nigdy nie używaj żadnej odmiany niedźwiedziego korzenia lub korzenia niedźwiedzia Grizzly w obecności kobiet miesiączkujących.
Dlaczego?
Ponieważ jest to rodzaj duchowo-fizycznej alchemii, niektóre zioła nie mieszają się odpowiednio z menstruacyjną energią;
ktokolwiek pogwałcający ten starożytny zwyczaj i prawo może spowodować szkodę.
Pamiętaj, jak ty komuś, tak on tobie, bez względu czy jest to pozytywne czy negatywne!"

Bobby Lake Thom

Nazywam się Bobby Lake-Thom, pseudonim Znachor Grizzly. Jestem rdzennym uzdrowicielem i duchowym nauczycielem z północno-zachodniej Kalifornii.
Pochodzę z plemion Karuk, Seneca, Cherokee - udokumentowanych w Biurze Interesów Indian; po części jestem również pochodzenia kaukaskiego.
Mój ojciec nazywa się Charlie "Czerwony Jastrząb" Thom i jest pełnokrwistym znachorem.
Byłem nauczany, trenowany, testowany i oceniany przez licznych nestorów, rdzennych przywódców religijnych, znachorów oraz ludzi,
których w północno-zachodniej Kalifornii nazywamy "Indiańskimi doktorami".
Spędziłem życie na pogoni za duchowym wzrostem, rozwojem i rdzennym medyczno-religijnym treningu; lub jakby to powiedzieli antropolodzy czy psycholodzy - szamanizmie.

Większość moich treningów przeprowadzałem na zewnątrz, blisko Natury, w świętych wigwamach potów,
interesowałem się poszukiwaniem wizji i mocy na szczytach świętych gór w naszej aborygeńskiej ziemi i w świętych miejscach, takich jak wodospady, jaskinie,
Czerwone Lasy i niektóre "pola treningowe Indiańskich doktorów".
Wciąż mam swoją doktorską ławę i święte ołtarze, które łączą mnie z Mt. Shasta, Kominową Skałą, Doktorem Skałą, Peak Eight, Tsuraiwa i górą Seneca wraz z górą Allegheny.
Od Prawdziwego Wielkiego Stwórcy Wszechświata, od moich przodków, od duchów dobrych doktorów w tych świętych miejscach i od określonych duchów, mocy i sił w Naturze
otrzymałem święte sny, wizje, specjalne moce i uzdrawiające dary.
Jeśli chcesz więcej informacji na temat mojej autentyczności, kulturalno-plemiennego statusu, wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji - przeczytaj i przestudiuj cztery książki,
które opublikowałem i odwiedź moją stronę internetową: www.nativehealer.net lub medicinegrizzlybear@yahoo.com.
Od ponad trzydziestu lat nauczam i leczę ludzi z różnych warstw społecznych.
Mam na myśli rdzennych Indian jak i pozostałych ludzi, tych mieszkających w rezerwatach i tych z miast; ludzi różnych ras, narodowości, wierzeń, religii,
duchowych praktyk, profesji,
płci i grup wiekowych. Jako "Rdzenny Uzdrowiciel" staram się leczyć ludzi z pomocą naturalnych duchów, mocy i sił Natury, w bardziej naturalny sposób.
Niektórzy ludzie mówią, że rdzenni uzdrowiciele i znachorzy byli i wciąż są pierwotnymi holistycznymi uzdrowicielami bazującymi na plemiennej kulturze,
którzy leczą ludzi fizycznie, mentalnie, emocjonalnie i duchowo poprze ceremonię, używając specjalnej wiedzy i umiejętności.
W zależności od przebytego treningu Rdzennego Uzdrowiciela, jego wiedzy, doświadczenia, mocy i umiejętności, można spoglądać na takich ludzi w niezwykły sposób
gdyż jednocześnie spełniają oni role i funkcje lekarzy, psychologów, księży i osób posiadających zdolności parapsychologiczne; oraz sprawiają,
że pacjent jest bezpośrednio zaangażowany w jego własny proces uzdrawiania. Leczyłem setki ludzi z wielu różnych części świata, ale głównie ze Stanów Zjednoczonych.
Nie traktowałem ich przedmiotowo, jak to często bywa w zachodniej medycynie, ale jak ludzi, którzy odczuwają ból, cierpią, boją się i są w potrzebie uzdrowienia.
I właśnie dlatego sprawiam, że są bezpośrednio zaangażowani w ich własny proces leczenia (fizycznego, mentalnego, emocjonalnego, duchowego, kulturalnego).
Moim zamiarem, poprzez takie zbliżenie się do pacjenta, była również pomoc w zdobyciu przez niego sensu wzmocnienia własnej pozycji.
Po wielu latach leczenia ludzi odkryłem, że większość z nich nie wie jak się modlić o boskie, duchowe lub nawet nadprzyrodzone wsparcie zdrowia,
uzdrowienia lub ochrony; mimo ich religijnego i kulturalnego pochodzenia bądź wierzeń.
Zatem chętnie podzielę się niektórymi z tych starożytnych, rdzennych, amerykańskich punktów widzenia i wiedzą z tymi, którzy mogą być w potrzebie.

W starożytności większość pierwotnych ludów w większości plemion (ale nie wszystkich) była nauczana jak się modlić; byli nauczani siły, znaczenia i celowości modlitwy.
Oni nie tylko wierzą w Wielkiego Ducha, Twórcę, Władcę i Wielkiego Stworzyciela, ale również wierzą, respektują i czczą wszystko to, co On stworzył.
Byli nauczani, że wszystko jest bezpośrednio połączone z Wielkim Duchem, oraz że wszystkie żywe rzeczy wraz ze Stworzeniem mają swą własną duszę,
która może służyć jako źródło mocy. To dlatego ludy pierwotne modliły się do wszystkich Stworzeń, do Wielkiego Ducha, Dziadka Słońca, Babci Księżyc,
do Gwiazd i Gwiezdnych Przodków, do Matki Ziemi i wszystkich krewnych, którzy chodzą, pełzają, latają, pływają; widzialnych i niewidzialnych.

Pierwotna amerykańska forma modlitwy miała charakter werbalny i/lub mentalny, przeważnie w połączeniu z inwokacją i ofiarowaniem tytoniu lub jakichś innych ziół.
Mogła być indywidualna lub grupowa. Modlitwa często przybierała formy pieśni, tańców, rytuałów, ceremonii, a za sprawą insygniów i przedmiotów mocy,
również formę symbolizmu i starożytnych mitów. Pierwotni Amerykanie byli także nauczani filozofii i koncepcji na temat obyczajów i praw stosowanych podczas modlitwy,
takich jak respekt, szacunek i wzajemność.
Stąd doszli oni do nauki wartości, znaczenia i powinowactwa modlitwy jako formy skutecznej komunikacji z Naturą,
wszystkimi krewnymi w Naturze (widzialnymi i niewidzialnymi), duchami, mocami i naturalnymi siłami.
Z historycznego punktu widzenia, większość (lecz nie wszystkie) pierwotne ludy nie brały niczego w zamian i to dlatego "stworzyli lekarstwa" i modlili się zanim poszli na polowanie,
połów, podróż, gromadzenie żywności, wody, zasobów, przed wyruszeniem na wojnę i po jej zakończeniu, zawsze gdy uprawiali jakiś sport bądź grę;
i za każdym razem podczas świętych tańców, rytuałów i ceremonii. Modlitwy były także nieodłącznym elementem wszelkich spraw związanych ze zdrowiem i uzdrawianiem.
Zatem stworzyłem listę swoich własnych modlitw. Niektórych nauczyłem się od moich rdzennych nestorów i nauczycieli (którzy byli ich nauczeni przez swoich przodków),
a niektóre modlitwy zmieniłem by dopasować je do współczesnych czasów ponieważ z historycznego punktu widzenia były one wypowiadane w rdzennym języku.
Możesz ich używać w jakimkolwiek języku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL