Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Inception.
PostNapisane: niedziela, 31 października 2010, 21:13 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Kilka dni temu miałem okazję obejrzeć Incepcję.

http://www.filmweb.pl/Incepcja

Film bardzo mi się podobał. To taki surrealistyczny triller science fiction. Nieodzownie kojarzy mi się z pierwszym "Matrixem". Widzę się w roli architekta :D


Cytuj:
- It's just ... pure creation.
- Let's see architecture paradoxical?
- You have to learn a few tricks, if
to create complex worlds.
- Sorry. What are the tricks?
- Unable to create forms. Make a closed loop.
Like this ... Endless stairs.
See?
Paradox.
Similar loops help
hide the borders of dreams.
- How great can it be?
- From a walk to entire cities.
But it must be quite complicated,
we hide from projections.
- So the Maze?
- Maze.
Or, even better.


Zajaweczka ---> http://www.youtube.com/watch?v=66TuSJo4dZM

Recenzje:

http://www.filmweb.pl/user/Dzasu/reviews/Sen+doskona%C5%82y-10088

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Inception.
PostNapisane: niedziela, 31 października 2010, 22:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 czerwca 2010, 01:34
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków
Jak rany, to ten film trzeba jeszcze komuś polecać :?: :?: :?:

To tak na szybko: od czasu "Matrixa" świat się trochę zmienił. Po tych dziesięciu latach "Incepcja" sugeruje, że nie kręcą nas już kopaniny z komputerami w ich świecie. Dzisiaj kopiemy się z własną nieświadomością i w przestrzeniach, które są w stanie stworzyć nasze własne umysły. Przeskok, moim zdaniem, bardzo interesujący (i chwalebny ;)).
Film bazuje na zjawisku świadomego śnienia i koncepcji kryminału, w którym bohaterowie muszą dokonać zmyślnego "przekrętu", by oszukać ofiarę i uzyskać to, czego chcą (bodaj "Żądło", oba "Vabanki" itp.).

Kreacje aktorskie są świetne, DiCaprio po raz kolejny od czasu "Infiltracji" pokazuje, że jest bardzo ciekawym aktorem. Czysto estetycznie nie ma jakichś *bardzo* niesamowitych fajerwerków, natomiast jest tyle niezwykłości, żeby pokazać surrealizm "średniego szczebla" ;) Mechanika przechodzenia przez sny jest złożona i można zarzucić, że nieco przekombinowana (patrz: South Park: Insheeption).

Ale pomijając już narzekanie na mechanikę infiltracji snów, przesadzony środek usypiający (parę kropli usypia ot, tak, natychmiast po jednym wdechu) i jego dowolne modyfikacje ("przerobiłem go tak, żeby zachowywał działanie błędnika") - dostajemy naprawdę świetny film akcji, z ciekawym pomysłem i ośmielę się powiedzieć: mistrzowskim wykonaniem. Nolan po raz kolejny udowadnia, że jest niesamowitym reżyserem :D

Poza tym, jeśli ktoś kiedyś próbował pracy ze snami albo rozbijania się po astralu - ten film ma szansę go natchnąć do natychmiastowego powrotu w te klimaty :mrgreen: A przynajmniej tak było ze mną :D

Ale tym, którzy nie widzieli: za karę popsuję początek :D
[url=http://bash.org.pl/637121/]
Cytuj:
<butcher> ostatnio byłem na Incepcji...
<butcher> pierwsza scena: DiCaprio leży na plaży wyrzucony przez morze
<butcher> i jakiś facet przede mną rzucił teks do osoby obok: "Patrz... jednak się uratował z Titanika.."
[/url]

_________________
Telkontar.504

[...] ludzka cywilizacja rozkwitnie dopiero wtedy, kiedy runie ostatni kamień ostatniej świątyni, roztrzaskując czaszkę ostatniego kapłana[...] - "Kłamliwi bogowie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Inception.
PostNapisane: niedziela, 31 października 2010, 23:02 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Telkontar napisał(a):

To tak na szybko: od czasu "Matrixa" świat się trochę zmienił. Po tych dziesięciu latach "Incepcja" sugeruje, że nie kręcą nas już kopaniny z komputerami w ich świecie. Dzisiaj kopiemy się z własną nieświadomością i w przestrzeniach, które są w stanie stworzyć nasze własne umysły. Przeskok, moim zdaniem, bardzo interesujący (i chwalebny ;)).


Może nie "nie kręcą", tylko pomysł został już zrealizowany i wyexploatowany, przy czym "kopanie" należy postrzegać jako metaforę w obu przypadkach.

Koncepcyjnie, aktorsko i technicznie majstersztyk. Jakoś nie mogłem się zebrać wcześniej do kina. Bardzo polecam - film tej klasy należy zobaczyć na dużym ekranie.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL