Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 07:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2013, 02:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
Drogi Fizbanie, Tobie podziękowania za zaproszenie do swojego kręgu, Szymonie, żeś to z Fizbanem po Druidzku ogarniał. Wam wszystkim za wspólne tworzenie kręgu. było pięknie, mocno, a ognia coraz więcej w nas (zmarznięta ziemia topniała pod naszymi stopami). Dobrze było ujrzeć twarze nie widziane dawno, te widziane po raz pierwszy i oblicza przyjaciół całkiem bliskich. Cudnie, że jest takie miejsce, gdzie bez względu na ścieżkę, można razem stanąć w jednym kręgu ognia.

claudel, dla mnie osobiście dzieci na rytuałach to ani nie nowość, ani tym bardziej żadna przeszkoda. sama radość :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2013, 19:37 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 22:32
Posty: 132
Lokalizacja: Mazowsze
Fizban napisał(a):
Z radością oznajmiam, że każda większa ścieżka pogańska była reprezentowana. Wicca, Szamanizm, Rodzimowierstwo i Asatru. Wszyscy w jednym kręgu.
To był zaszczyt sla mnie móc wzywać bogów z Wami..


Pewnie rodzimowierstwo słowiańskie byłoby jeszcze silniej reprezentowane, gdyby nie obchody Święta Welesa w tym samym czasie. Odbyły się one na cmentarzu cholerycznym na Golędzinowie (też Warszawa). Z dokumentów wynika, że na tym cmentarzu jest też pochowanych "siedmiu bałwochwalców" z armii carskiej. Niewiadomo co dokładnie stoi za terminem "bałwochwalcy" w tym przypadku, znane jest tylko nazwisko jednego z tych siedmiu pochowanych. Wskazuje ono na pochodzenie zapewne kaukaskie, a na Kaukazie rodzime wierzenia w pewnym stopniu się zachowały.
Nota bene nawet w takim kraju jak Afganistan około 0,1% populacji to wyznawcy tamtejszej wiary etnicznej (czyli procentowo zdaje się więcej niż pogan w Polsce...), o czym mało kto wie.

_________________
⚫☽⚪☾
____


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2013, 23:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2009, 22:14
Posty: 133
Lokalizacja: Ziemia
Może następnym razem w drugiej połowie marca uda nam się razem spotkać. Info już niebawem. Cieszę się jednak że udało się Wam wezwać bogów w tak ważnym miejscu i złożyć im ofiary. Mości Wilczyn dołączył do nas po obrzędach i opowiedział o obrzędzie.
Sława Wam!

_________________
"Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij!
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości!"

Jestem druidem, kapłanem wiedzy.
Szanuję Ją tak bardzo, że trzymam się od niej z daleka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2013, 23:39 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2012, 23:04
Posty: 16
Ja chciałbym podziękować za to, że krąg był też otwarty dla tych którzy są na początku drogi. Dla tych co jeszcze poszukują i jeszcze nie znaleźli swojej ścieżki. Wierzę, że każda taka noc i takie doświadczenie są bardzo istotne i pozwalają na nowo odnaleźć się w naszym „tu i teraz”.

_________________
Jak śpię to jest OK, ale jak tylko otworzę oczy przypomina mi się, że życie to tylko survival z seksem i pieniędzmi w tle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2013, 23:49 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 grudnia 2011, 19:15
Posty: 17
W imieniu swoim i mojej kudłatej połówki dziękujemy za wspaniały obrzęd. Zarówno organizatorom oraz uczestnikom.
Dziękuję za ciepłe przyjęcie nas świeżynek oraz za ciekawe rozmowy.

Oby dane mi było spotkać się z Wami ponownie.

Dziękuję raz jeszcze.

_________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: czwartek, 7 lutego 2013, 00:04 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
A cóż ja mogę napisać: Dziękuję serdecznie i polecam się uwadze na przyszłość :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: piątek, 8 lutego 2013, 01:22 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 22:20
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa
Jakkun wobec tego następnym razem przyjdę z rodziną :) muszę się przyznać, ze nie brałam udziału jeszcze w żadnym rytuale w grupie, bo trochę czuję się onieśmielona..mam wrażenie, ze środowisko jest tak małe, ze wszyscy się znaja (tylko ja nikogo nie znam..). Ale bardzo miło słyszeć, ze te rytuały są otwarte dla wszystkich, a nie tylko konkretnej ścieżki, bo ja się czuję bardzo zaangażowaną poganką, ale nie podążam za żadnym konkretnym wyznaniem (choć pewnie najbliżej mi do Wicca).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: piątek, 8 lutego 2013, 01:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2009, 22:14
Posty: 133
Lokalizacja: Ziemia
Zapraszamy więc na kolejne święto, dział już utworzony info niebawem. Na razie pracuję nad PGS-em (grupa samopomocy pogańskiej) ale wiadomo już kiedy dokładnie będzie.

_________________
"Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij!
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości!"

Jestem druidem, kapłanem wiedzy.
Szanuję Ją tak bardzo, że trzymam się od niej z daleka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imbolc w Warszawie
PostNapisane: niedziela, 10 lutego 2013, 02:00 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2010, 22:36
Posty: 141
Jakkun napisał(a):
claudel, dla mnie osobiście dzieci na rytuałach to ani nie nowość, ani tym bardziej żadna przeszkoda. sama radość :)

Zgadzam się całym sercem choć pewnie nie powinnam o tym pisać bo robię off-topa. Mój syn był w rytuałach otwartych - dużych i małych już wiele razy na różnych imprezach zarówno typowo wiccańskich jak i rytuałach organizowanych przez PF. PF zreszta od dawna ma bardzo pozytywne nastawienie do dzieci i młodzieży. Ostatnim razem - na obchodach 40 lecia PF, ja i Mike, zostaliśmy poproszeni o przygotowanie i poprowadzenie rytuału błogosławienia drzew z udziałem dzieci. Mieliśmy chyba z jakąś 10tkę dzieci, które miały niesamowitą frajdę w wiązaniu wstążek z ofiarami i życzeniami dla drzew (stara tutejsza tradycja), oczyszczaniu kręgu i uczestników błogosławioną wodą i piciu soku z wielkiego wspólnego kielicha. Jedne szły na żywioł, inne wyczuły powagę sytuacji i robiły to z namaszczeniem. Wszystkim się szalenie podobalo - i dorosłym też. :)

_________________
Obrazek

Prawdziwym szacunkiem nie jest to jak zachowujemy sie przy danej osobie, ale to jak mowimy o niej kiedy nie ma jej w naszym towarzystwie.
Nie jest miarą zdrowia, być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa. Krishnamurti


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL