Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 17:53 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Odpowiedzialem tylko na
Cytuj:
W pogaństwie wszytko co naturalne jest spoko: nagość jest naturalna więc jest spoko, seks jest naturalny więc jest spoko, orientacja seksualna jaka by nie była jest naturalna więc jest spoko
;)
Poganstwo to nie wicca, to duzo szerszy nurt religijny. Widac dla niektorych homoseksualizm nie jest naturalny i spoko. Ja nie mam z tym problemu, ale generalizowanie, ze homofobia wywodzi sie z mentalnosci judeochrzescijanskiej jest z gruntu klamliwe. Podejrzewam, ze daloby sie znalezc kilkansacie innych spolecznosci poganskich, w ktorych homoseksualizm jest karany (oraz takie, w ktorych byl czyms swietym - vide starozytna Grecja).

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 18:30 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 2 września 2008, 16:05
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Wśród rodzimowierców i kręgów związanych z pogaństwem germańskim jest sporo osób o postawie powiedziałabym skrajnie homofobicznej (zresztą Asus już o tym wspomniał ;) ). Inna sprawa, że 'pogaństwo' często jest w tym przypadku jedynie przykrywką dla polityki, a ludzie ci jednocześnie określają się jako ateiści.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 18:33 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Eydis, kochana, dawno Cie nie widzialem na forum :D I od razu tak powazny temat jak homofobia wsrod pogan :P

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 18:52 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 2 września 2008, 16:05
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Tak wyszło ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 18:52 
Hajdamaka napisał(a):
oraz takie, w ktorych byl czyms swietym - vide starozytna Grecja


Świętym? No nie wiem. Może świetnym - dla niektórych. Ale miłość "na Platona" ;) wcale nie była jakoś szczególnie promowana. Ba, więcej - to nie była miłość, tylko instrumentalne korzystanie z dobrodziejstw ud młodych chłopców (co im się jeszcze broda nie sypnęła, powołując się na słowa Mistrza S.). Nie nazywałbym tego nawet homoseksualizmem, bo to dość różne zjawisko od tego, z jakim mamy do czynienia w społecznościach (neo)pogańskich.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 18:57 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Hmm, a Teby czy Sparta?

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 19:01 
Polis Ateny. ;)

Ale nawet w Sparcie, z tego co mi wiadomo, były instrumentalne. Chociaż, jakby się dzisiejszym czasom przyjrzeć... :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 19:06 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
W Tebach istnial Święty Zastęp 300 homoseksualistow wg. relacji Plutarcha.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 stycznia 2009, 21:55 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
"W Tebach istnial Święty Zastęp 300 homoseksualistow wg. relacji Plutarcha."

I z tego co pamiętam w pierwszej bitwie w której brali udział zostali wyrżnięci w pień :lol:

Kocie nie chciałem rozogniać jakiejś wojny, po prostu kazdy zyje po swojemu i nic innym do tego, z resztą generalizując dosyć mocno, środowiska pogańskie i homofobiczne są w mniejszości w stosunku do środowisk pogańskich i otwartych, i generalnie moim zdaniem to bardzo dobra tendencja

pax między pogany :D

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 stycznia 2009, 15:08 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Nie zostal wyrzniety w pierwszej bitwie. Swiety Zastep byl elita wojownikow, pokonal dotad niepokonanych hoplitow Sparty. Wyrzniety w pien zostal przez konnice krola macedonskiego, kiedy to Teby wsparly polis Ateny w walce przeciw Macedonii.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 stycznia 2009, 15:13 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Hajdamaka napisał(a):
EDIT : Poswist - o to chodzilo?
http://www.rodzimawiara.pl/faq.html#pyt3
Tak, o to.
Majaczy mi w głowie również jakaś grupa germańska ale bardziej mgliście (mniej się nią interesowałem i wyleciała z pamięci).
Zaznaczam wszakże, że istnieje kilka ugrupowań rodzimowierstwa słowiańskiego nie wypowiadających się w ogóle na temat poruszony w wątku, zarazem deklarujących i propagujących zdecydowanie tolerancję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 stycznia 2009, 20:15 
Podazam sciezka Asatru od pewnego czasu i nigdy przez mysl mi nie przeszlo zeby potepiac gejow, bo "Wikingowie tak robili". Moze i geje marnie konczyli u Wikingow, ale czy to jest dostateczny powod, zeby w XXI wieku powielac metody postepowania sprzed setek lat. Dawno temu, kiedy stare religie byly zywe robiono wiele rzeczy, ktore nie przystaja do dzisiejszych czasow. Wspolczesni wyznawcy Asatru na przylkad nie podrzynaja gardla bykom, aby uczcic Bogow, ale wznosza za nich toast miodem czy innym trunkiem. Pamietajmy, ze mentalnosc ludzi sprzed 1000 lat byla nieco inna niz wspolczesnych, srodowisko w ktorym zyli i zwyczaje rowniez byly inne. Nie da sie odwzorowac wszystkiego tak samo jak to bylo dawniej. Swiat sie zmnienia i religie, ktore chca przetrwac tez musza ewoluowac.
Wiec stwierdzenie "nie lubie gejow, bo Wikingowie ich nie lubili" nie wydaje mi sie na miejscu.
W UK sa zarowno grupy Asatru potepiajace zwiazki homoseksualne jak i te, ktore twierdza, ze dusza jest neutralna, wiec orietacja seksualna nie odgrywa wiekszej roli.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 stycznia 2009, 21:36 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Albruna napisał(a):
Wspolczesni wyznawcy Asatru na przylkad nie podrzynaja gardla bykom, aby uczcic Bogow, ale wznosza za nich toast miodem czy innym trunkiem. .


Zdaje sie, ze w Kanadzie podrzynaja gardla bykom, maja nawet na to zezwolenie wladz.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 stycznia 2009, 22:12 
Hajdamako, piszac, ze nie podrzynaja gardla bykom, mam na mysli, ze nie robia tego na taka skale jak robili to w dawnych czasach. Tego typu ofiary sa stosnkowo rzadkie i PRZECIETNY blot to po prostu toast i ofiara z miodu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 stycznia 2009, 22:27 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Nie no, jasne ;) Ja sie zgadzam ze wszystkim co mowicie :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 stycznia 2009, 02:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Germanie to nie tylko wikingowie a coś mi majaczy z literatury starożytnych piszących o kapłanach swebskich lub wandilskich w kobiecych sukienkach. Tacyt w Germania? Myślę, że on a nie Piliniusz Starszy? Myślę, że to było tak jak dzisiaj - osobiste sympatie, urazy, lęki i fobie rzutują na wizję świata. Mamy tendencję (jako ludzie) do zakładania, że inni widzą świat podobnie jak my. I jeśli się trafi homofob to uważa, że jego odczucia są powszechne, choć istnieją pewnie jacyś odszczepieńcy. Jeśli się trafi homo to uważa, że 10% ma skłonności homo a wśród reszty przynajmniej połowa jest bi. Jak się trafiła wybitna osobowość o sprecyzowanych poglądach to potrafiła je narzucić i wprowadzić swe opinie do zwyczaju a z czasem do obowiązującej moralności. Grecy uważali, że żołnierze homo mogą być najdzielniejsi bo nie cofną się wydając na łup wroga partnerów, w Chinach wielu generałów było kastratami, w naszym kręgu kulturowym wojownik musi tryskać adrenaliną i wykazywać męskość podbijaniem serc niewieścich.
Co do wikingów - spotkałem się z informacją, że jednak dochodziło do sympatii homo podczas długich rejsów. A nie zawsze były to przybrzeżne włóczęgi o czym świadczą z jednej strony znaleziska na Labradorze, z drugie strony znaleziska kompasów słonecznych (dowodzące pelagicznej żeglugi). Myślę, że nie odszukam ponownie tej informacji. Chyba, że radzili sobie jak Holendrzy - kobiety uszyte ze skóry ;) (do dzisiaj Japończycy seks lalki nazywają "holenderska żona").


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 marca 2009, 02:56 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 lipca 2008, 20:31
Posty: 2
Homoseksualizm nie jest niczym niezwykłym w przyrodzie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksua ... erz%C4%85t

Interpretacje pozostawiam wam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 kwietnia 2009, 03:11 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Niniejszym potwierdzam, że poganie warszawscy albo nie są homofobiczni i do innych seksualności zastrzeżeń nie mają, albo są ślepi, głusi i nie myślą ;) Skłaniałabym się jednak ku temu pierwszemu. :)
Za całość się nie wypowiem bo nie znam, zaś moim prywatnym zdaniem można robić co, gdzie i z kim się chce dopóki nikogo się nie krzywdzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 kwietnia 2009, 13:38 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Savil napisał(a):
Niniejszym potwierdzam, że poganie warszawscy albo nie są homofobiczni i do innych seksualności zastrzeżeń nie mają, albo są ślepi, głusi i nie myślą ;)


Cholera, a tak się starałem :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 kwietnia 2009, 18:14 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Hakken, starałeś się co? Być homofobiczny, czy ślepy i głuchy? ;) [bo wybacz, ale nie kojarzę jeszcze ksywki z twarzą ^^']


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 kwietnia 2009, 23:14 
Savil napisał(a):
[bo wybacz, ale nie kojarzę jeszcze ksywki z twarzą ^^']


Ha ha, zaręczam, że sie znacie :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 12:45 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Skoro Hakken mówił coś o staraniu, to siłą rzeczy jakoś się znać musimy. Obejrzałam Twoje zdjęcia, Hakkenie i nadal nie za bardzo kojarzę... :? Oh well, rozejrzę się na następnym comiesięcznym spotkaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 13:04 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Starałem się być homofobiczny, zresztą na wyraźną prośbę Agni ;)

Savil napisał(a):
[bo wybacz, ale nie kojarzę jeszcze ksywki z twarzą ^^']


Nie przejmuj się, ja również ale jakoś nie mogę znaleźć Twoich zdjęć a ja wzrokowcem jestem ;)
Cóż nadrobimy na następnym spotkaniu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 13:13 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Akurat Savil ciezko nie kojarzyc. Kojarzysz Wietrznego? No to ta wyzsza od niego :D

A Hakken to taki wesoly chlop z ktorym pilem piwo.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 13:55 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ach, no to już teraz wiem who is who among the pagans ;)

Wiesz, wydawało mi się nawet, że raz się do mnie uśmiechnęłaś, więc założyłem jednak, że mnie widziałaś, ale jak widać tylko mi się wydawało :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 14:08 
Hajdamaka napisał(a):
A Hakken to taki wesoly chlop z ktorym pilem piwo.


Ale nie ten, z którym się całowałeś :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 14:43 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
A przynajmniej ja niczego takiego nie pamiętam (i tego będę się trzymał ;) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 kwietnia 2009, 14:53 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 22:29
Posty: 407
Lokalizacja: Gdynia
Nie bój nic Hakken, Rawimir pamieta, moze on wie coś wiecej ;P

(LubięPrzedsedę z poczuciem humoru. A po jego miotle biegał jeden z moich kotów ;) )

_________________
One string to rule them all
One string to find them
One string to bring them all
and in the music bind them


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 02:45 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Hakkenie - uśmiecham się do wielu osób, tak reaguję np na kontakt wzrokowy, więc bardzo możliwe, że faktycznie uśmiechnęłam się do Ciebie :) A moich zdjęć nie znajdziesz, mam paranoję prywatności i swoich zdjęć nie umieszczam nigdzie w sieci. I proszę żeby nikt inny też tego nie robił.
Zwłaszcza, że faktycznie jestem dość charakterystyczna i można mnie zidentyfikować jednym słowem: najwyższa :D
Jeśli starałeś się być homofobiczny, to Ci nie wyszło. Następnym razem postaraj się być homofiliczny, może będzie bardziej przekonująco ;)

Kocie - to z kim piłeś nie jest jeszcze wyznacznikiem identyfikacji ;P

Rawimirze, to prowadzona tu jest statystyka kto z kim się całował, czy tylko Kot został wyróżniony rejestrem? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 08:08 
Savil napisał(a):
Rawimirze, to prowadzona tu jest statystyka kto z kim się całował, czy tylko Kot został wyróżniony rejestrem? ;)


Tylko Kot. Jako najwieksza gaduła na tym forum jest tu na specjalnych prawach ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL