Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: sobota, 25 sierpnia 2012, 21:26 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Ataeghane napisał(a):
Południowe to nie przypadkiem te, w których Biblię interpretuje się dosłownie?


Z tego co wiem, to tak, jest to ten pas bibilijny. Zdziwiłem się mocno gdy Viking twierdzi, że wzrosła tam popularnosc Asatru
http://portyk.pantheion.pl/index.php?topic=732.0
Cytuj:
Chciałbym podzielić się kolejnymi obserwacjami środowiska Asatru w USA

Otóż zauważyłem iż tam w przeciwieństwie do Europy bardzo wielu Asatryjczyków wywodzi się ze stanów Południa - czyli de facto ze "wsi" a raczej miejsc tak konserwatywnych jak nasza wieś.


hanif napisał(a):
Ano wcale nie jestem pewien jak to jest z tą znikomością. Bo dopiero jak zaczyna się "wychodzenie z szafy" okazuje się ze mniejszość wcale taka mała nie jest.
Sądzę zresztą, co mówię od dawna w tej kwestii najlepsza by była polityka "jednolitofrontowa" obejmująca nie tylko pogan ale też inne mniejszości religijne i okultystyczne/magiczne.
Warto też pamiętać i mowić głosno, że domaganie się uznania przez małe grupy wyznaniowe nie jest żadnym ewenementem ani przywilejem ale normą europejska i wynika z konstytucji. Jest fundamentem demokratycznego państwa prawa.

To się tak tylko łatwo mówi... ilu z nas faktycznie ''wyszło z szafy'' ilu się ujawniło z nazwiska? chyba tylko Agnieszka Antonik ''Mojmira'',, Lech Emfazy Stefański, Ryszard Zięzio, Tomasz Połoński ''Georgigenes'' i Prokopiuk łącznie 5 z czego jeden już nie żyje. Zaiste porażająca liczba. Aha i nie liczy się obecnośc na zjazdach, konferencjach itp. pod pseudonimem, tylko występ z imienia i nazwiska.

Dobrym pomysłem było by takie coś jak 1 Ogólnopolski Kongres Pogański, tyle że było by to raczej ciężkie do zrealizowania: zebranie większości ze wszystkich związków wyznaniowych, stowarzyszeń i innych zgrupowań w wynajętej sali elegancko ubranych, wysłuchało by się parę przemówień ściągnęło dziennikarzy z najlepszych stacji i gazet... ale na razie to nie realne, brak kasy i chęci.

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Ostatnio edytowano środa, 29 sierpnia 2012, 15:53 przez Asphodelus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2012, 19:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
"Jest Wola, znajdzie się sposób"
Uważam, ze to bardzo dobry pomysł.
Sale na Kongres (chyba że byśmy chcieli nomen omen Sale Kongresową w PKiNie) można wynająć całkiem tanio, najlepiej latem, bo wtedy nie odbywają się żadne targi, kongresy, szkolenia itp. i salę można mieć dużo taniej niż innych okresach roku.
Dodatkowo można wzbogacić imprezę o wydarzenia komercyjne- warsztaty, stoiska etc. czy nawet biletować same obrady (w niewielkiej cenie na pokrycie kosztów)
A może nawet jakiś sponsor by się znalazł, bo skoro już rynek w Polsce dojrzał do napoju Demon z Nergalem jako ambasadorem marki to czemu nie...
Byłoby to też pewnego rodzaju egzaminem dojrzałosci tak dla całego środowiska, jak poszczególnych związków i grup wyznaniowych jak i dla poszczególnych indywidualności- na ile można schować do kieszenie osobiste ambicje i animozje a założyć garnitur- dosłowny i PR-owy
Osobiście jestem za i jeżeli będzie takie wydarzenie to oddaje do dyspozycjo moją nieskromną osobę wraz z całym doświadczeniem i umiejętnościami, takie wydarzenia to praktycznie moja branża.
PS. Jeszcze apropos wychodzenia z szafy
Nazywam sie Piotr Krupa, mieszkam w Warszawie, zawodowo jestem trenerem i konsultantem biznesowym, prowadzę małą firmę szkoleniowo-konsultiungową Expectus.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 18:27 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Mówisz serio? Myślałem, że właśnie w Pałacu będzie najdrożej i najtrudniej... cieszę się ogromnie, żeś jest optymista, ja też się taki staram byc ale sama Wola nie wystarczy.

1. Trzeba by wysłac propozycję-zaproszenie do wszystkich przywódców pogańskich związków religijnych oraz stowarzyszeń w Polsce. I tu jest największy problem- nasze słowiańskie związki wyznaniowe nie za bardzo się lubią... piękny byłby to obraz gdyby szefowie RKP, RW i ZZWSW podali sobie ręce, ale oni muszą chyba jeszcze do tego dojrzec.
2. Należyte by było, aby przybyła duża liczba przedstawicieli.
3. Dużo pogan nie jest zrzeszonych w związkach wyznaniowych ani nawet w stowarzyszeniach- np. ja jestem redaktorem Pantheionu. Nasz wortal jest mały, jest nas kilku chłopa a nasz dorobek, przynajmniej w sieci jest spory. Z innej beczki- Naturowiercy (przedstawicelką tego środowiska jest użytkownik Piastunka) także mają problem z zarejestrowaniem się jako stowarzyszenie... nasze spotkanie pomogły by wielu własnie wortalom, czy nawet blogom pogańskim.
4. Czas... mówisz o lecie, zatem masz na myśli lato 2013?
hanif napisał(a):
"Jest Wola, znajdzie się sposób"
Uważam, ze to bardzo dobry pomysł.
Sale na Kongres (chyba że byśmy chcieli nomen omen Sale Kongresową w PKiNie) można wynająć całkiem tanio, najlepiej latem, bo wtedy nie odbywają się żadne targi, kongresy, szkolenia itp. i salę można mieć dużo taniej niż innych okresach roku.

Masz dojście, kontakty w tym kierunku? Jeśli tak, to świetnie ale zostaje jeszcze jedna poważna kwestia. Kto będzie płacił?

Cytuj:
Dodatkowo można wzbogacić imprezę o wydarzenia komercyjne- warsztaty, stoiska etc. czy nawet biletować same obrady (w niewielkiej cenie na pokrycie kosztów)
A może nawet jakiś sponsor by się znalazł, bo skoro już rynek w Polsce dojrzał do napoju Demon z Nergalem jako ambasadorem marki to czemu nie...

No jeśli to miało by pokryc koszta i znalazł by się sponsor to dobrze, tylko jak byś pogodził czasowo okres kongresu z tymi stoiskami etc? przecież nas jest b. mało chyba że jedni z nas byli by byli jako delegacja a inni siedzieli w tych stoiskach. Albo żeby były 2 części ''artystyczna'' i oficjalna.

Cytuj:
Byłoby to też pewnego rodzaju egzaminem dojrzałosci tak dla całego środowiska, jak poszczególnych związków i grup wyznaniowych jak i dla poszczególnych indywidualności- na ile można schować do kieszenie osobiste ambicje i animozje a założyć garnitur- dosłowny i PR-owy
Osobiście jestem za i jeżeli będzie takie wydarzenie to oddaje do dyspozycjo moją nieskromną osobę wraz z całym doświadczeniem i umiejętnościami, takie wydarzenia to praktycznie moja branża.

Wierzę, że inni są skłonni myslec tak samo.

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 20:59 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Podoba mi się pomysł takiego kongresu.
Jeśli chodzi o organizację, to dla mnie dobrym przykładem jest coroczna konferencja organizowana przez thelemiczne wydawnictwo Lashtal Press.
Spotkanie odbywa się w wynajętej sali konferencyjnej w hotelu. Wejściówki są płatne, zwolnienie z opłat dla prelegentów. Za samą organizację odpowiada dosłownie kilka osób i ogarniają to bez problemu, pełny profesjonalizm. Stoisko i okolicznościowe wystawy też są, na tej samej sali, co prelekcje i dyskusja. Nie trzeba tego specjalnie pilnować - na salę wpuszczane są tylko osoby biorące udział w konferencji, sprzedaż odbywa się tylko w trakcie przerw. Acha, po części oficjalnej jest tradycyjnie nieoficjalna, w knajpie :wink:

Wydzielę ten wątek jak wymyślę tytuł :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 22:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Po kolei

Asphodelus napisał(a):
Mówisz serio? Myślałem, że właśnie w Pałacu będzie najdrożej i najtrudniej... cieszę się ogromnie, żeś jest optymista, ja też się taki staram byc ale sama Wola nie wystarczy.

Z Salą kongresową to oczywiście żart.
No może za jakiś czas... :lol:

Asphodelus napisał(a):
1. Trzeba by wysłac propozycję-zaproszenie do wszystkich przywódców pogańskich związków religijnych oraz stowarzyszeń w Polsce. I tu jest największy problem- nasze słowiańskie związki wyznaniowe nie za bardzo się lubią... piękny byłby to obraz gdyby szefowie RKP, RW i ZZWSW podali sobie ręce, ale oni muszą chyba jeszcze do tego dojrzec.

Tego lata w warszawskim Jomsborgu RKP, RW i ZZWSW zorganizowały wspólne obchody Perunowego, wiec początek już zrobiony.

Asphodelus napisał(a):
2. Należyte by było, aby przybyła duża liczba przedstawicieli.

to kwestia odpowiedniej reklamy/marketingu
no i doprecyzowania, na etapie planowania projektu- ile to jest "duża liczba"
i to powracam do kwestii "szerokości" wydarzenia
prócz grup pogańskich jest w Polsce dużo małych grup religijnych i okultystycznych i warto by zaprosić jak najwiecej z nich
osobiscie byłbym nawet za obecnością buddystów, przynajmniej z niektórych szkół, ale to już głos mojego serca...
Asphodelus napisał(a):
3. Dużo pogan nie jest zrzeszonych w związkach wyznaniowych ani nawet w stowarzyszeniach- np. ja jestem redaktorem Pantheionu. Nasz wortal jest mały, jest nas kilku chłopa a nasz dorobek, przynajmniej w sieci jest spory. Z innej beczki- Naturowiercy (przedstawicelką tego środowiska jest użytkownik Piastunka) także mają problem z zarejestrowaniem się jako stowarzyszenie... nasze spotkanie pomogły by wielu własnie wortalom, czy nawet blogom pogańskim.

i może to być też pierwszy krok do czegos co środowisko buddyjskie zrozumiało i zrobiło już jakiś czas temu zrzeszając się w takich organizacjach jak Polska Unia Buddyjska czy Misja Buddyjska Trzy Schronienia, łaczące małe grupy.
Asphodelus napisał(a):
4. Czas... mówisz o lecie, zatem masz na myśli lato 2013?

oczywiscie
rok to dobry okres na porządne przygotowanie takiego wydarzenia
Asphodelus napisał(a):
Masz dojście, kontakty w tym kierunku? Jeśli tak, to świetnie ale zostaje jeszcze jedna poważna kwestia. Kto będzie płacił?

Zajmując sie organizacją róznych wydarzeń mam i troche kontaktów i umiejetnosci negocjowania dobrych warunków.
Co do płacenia to są to dwie kwestie
a) formalna- czyli kto formalnie bedzię firmował faktury etc. Bardzo ważna kwestia.

Cytuj:
Dodatkowo można wzbogacić imprezę o wydarzenia komercyjne- warsztaty, stoiska etc. czy nawet biletować same obrady (w niewielkiej cenie na pokrycie kosztów)
A może nawet jakiś sponsor by się znalazł, bo skoro już rynek w Polsce dojrzał do napoju Demon z Nergalem jako ambasadorem marki to czemu nie...

Asphodelus napisał(a):
No jeśli to miało by pokryc koszta i znalazł by się sponsor to dobrze, tylko jak byś pogodził czasowo okres kongresu z tymi stoiskami etc? przecież nas jest b. mało chyba że jedni z nas byli by byli jako delegacja a inni siedzieli w tych stoiskach. Albo żeby były 2 części ''artystyczna'' i oficjalna.

no i to jest b) czyli kto wykłada kasę
i to jest oczywiscie równie ważne i wymaga odpowiedniego planowania finansowego
btw- akurat z moim współpracownikiem tworzymy narzędzie które sądzę do takiego planowania mozę byc bardzo przydatne

Amvaradel napisał(a):
Jeśli chodzi o organizację, to dla mnie dobrym przykładem jest coroczna konferencja organizowana przez thelemiczne wydawnictwo Lashtal Press.
Spotkanie odbywa się w wynajętej sali konferencyjnej w hotelu. Wejściówki są płatne, zwolnienie z opłat dla prelegentów. Za samą organizację odpowiada dosłownie kilka osób i ogarniają to bez problemu, pełny profesjonalizm. Stoisko i okolicznościowe wystawy też są, na tej samej sali, co prelekcje i dyskusja. Nie trzeba tego specjalnie pilnować - na salę wpuszczane są tylko osoby biorące udział w konferencji, sprzedaż odbywa się tylko w trakcie przerw.

Tylko, ze to jest tez kwestia formuły. Czym innym jest konferencja a czym innym jest Kongres. Maja też trochę inne cele i sklierowane sa do innego odbiorcy.
Lashtal raczej nie zamierza doprowadzić do zmian w funkcjonowaniu państwa polskiego (to pojechałem z grubej rury :lol: ) i nie idzie ze swoją konferencja i postulatami do mediów. Ani nie nawołuje do coming-outów.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 23:10 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
hanif napisał(a):
Z Salą kongresową to oczywiście żart.
No może za jakiś czas... :lol:

Ważne aby to pomieszczenie nie był jakąś salką ''20 krzeseł na krzyż'' :wink:

Cytuj:
Tego lata w warszawskim Jomsborgu RKP, RW i ZZWSW zorganizowały wspólne obchody Perunowego, wiec początek już zrobiony.

Odetchnąłem. Oby nie popsuły im się teraz relacje.

Cytuj:
to kwestia odpowiedniej reklamy/marketingu
no i doprecyzowania, na etapie planowania projektu- ile to jest "duża liczba"

Jesteś w stanie zagwarantowac odpowiedni rozgłos? Sam miałem na studiach parę godzin marketingu politycznego ale to chyba za mało by zdobyc wiedzę o przyciąganiu mediów. :/

Ta duża liczba... cholera nie wiem... w najgorszym razie około 50 os. w najlepszym 200-300 tak mi się przynajmniej wydaje.


Cytuj:
i to powracam do kwestii "szerokości" wydarzenia
prócz grup pogańskich jest w Polsce dużo małych grup religijnych i okultystycznych i warto by zaprosić jak najwiecej z nich
osobiscie byłbym nawet za obecnością buddystów, przynajmniej z niektórych szkół, ale to już głos mojego serca...

Jestem za! Co do buddystów też, choc ja myślałem także o Hinduistach, pono w Polsce też są.




Cytuj:
Co do płacenia to są to dwie kwestie
a) formalna- czyli kto formalnie bedzię firmował faktury etc. Bardzo ważna kwestia.

Trzeba to obmyślec.


Cytuj:
btw- akurat z moim współpracownikiem tworzymy narzędzie które sądzę do takiego planowania mozę byc bardzo przydatne

A co to takiego?


Cytuj:
Tylko, ze to jest tez kwestia formuły. Czym innym jest konferencja a czym innym jest Kongres. Maja też trochę inne cele i sklierowane sa do innego odbiorcy.
Lashtal raczej nie zamierza doprowadzić do zmian w funkcjonowaniu państwa polskiego (to pojechałem z grubej rury :lol: ) i nie idzie ze swoją konferencja i postulatami do mediów. Ani nie nawołuje do coming-outów.

Kongres to - ogólnie rzecz ujmując- zebranie przedstawicieli. Konferencja to oświadczenie swego stanowiska, zdania na jakiś temat itp. ...

...a zatem...

...Było by to coś na kształt Kongresokonferencji (tak, wiem, głupio brzmi) czyli:

częśc oficjalna: zjazd członków, masowe ujawnienie (albo w ostateczności dla chętnych ale wolałbym masówkę) kilka przemówień-wykładów, wywaidy dla mediów, przerwa a po przerwie częśc artystyczna ( prace rzemieślnicze, książki itp).

częśc nieoficjalna:a potem jakieś afterparty (ognicho/grill)

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 23:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Asphodelus napisał(a):
Jesteś w stanie zagwarantowac odpowiedni rozgłos? Sam miałem na studiach parę godzin marketingu politycznego ale to chyba za mało by zdobyc wiedzę o przyciąganiu mediów. :/

I tu znowu pojawia się kwestia precyzji. Co znaczy "odpowiedni rozgłos"?
Niezależnie od tego:
trochę doświadczenia praktycznego i troche wiedzy teoretycznej, z racji zawodu i zainteresowań, chyba więcej niż "kilka godzin", no i rok czasu żeby to zrobić
uważam że możemy
porzy czym cały czas kluczowe jest tu dla mnie MY, bo cała impreza ma sens jeżeli zaangążuje się w nią całe środowisko

Asphodelus napisał(a):
Ta duża liczba... cholera nie wiem... w najgorszym razie około 50 os. w najlepszym 200-300 tak mi się przynajmniej wydaje.

czyli celujemy w 300 uczestników
uważam ze to realne i wcale nie tak dużo
zwłaszcza, jeżeli:
Cytuj:
prócz grup pogańskich jest w Polsce dużo małych grup religijnych i okultystycznych i warto by zaprosić jak najwiecej z nich
osobiscie byłbym nawet za obecnością buddystów, przynajmniej z niektórych szkół, ale to już głos mojego serca...

Asphodelus napisał(a):
Jestem za! Co do buddystów też, choc ja myślałem także o Hinduistach, pono w Polsce też są.

(a tak btw buddystów- masz może jakieś materiały na temat kultury Greków Baktryjskich?)


Cytuj:
btw- akurat z moim współpracownikiem tworzymy narzędzie które sądzę do takiego planowania mozę byc bardzo przydatne

Asphodelus napisał(a):
A co to takiego?

bez zdradzania szczegółów- elementy metodologi projektowej dla małych firm i organizacji


Asphodelus napisał(a):
częśc oficjalna: zjazd członków, masowe ujawnienie (albo w ostateczności dla chętnych ale wolałbym masówkę) kilka przemówień-wykładów, wywaidy dla mediów, przerwa a po przerwie częśc artystyczna ( prace rzemieślnicze, książki itp).
częśc nieoficjalna:a potem jakieś afterparty (ognicho/grill)

masowy coming-out , oujeeeeee..
oczywiscie program trzeba opracowac przygotować etc.
a czemu nie dwa albo trzy dni?

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 23:46 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Hanif:
Cytuj:
Tylko, ze to jest tez kwestia formuły. Czym innym jest konferencja a czym innym jest Kongres. Maja też trochę inne cele i sklierowane sa do innego odbiorcy.
Lashtal raczej nie zamierza doprowadzić do zmian w funkcjonowaniu państwa polskiego (to pojechałem z grubej rury :lol: ) i nie idzie ze swoją konferencja i postulatami do mediów. Ani nie nawołuje do coming-outów.

Of course, że to trochę co innego. Przytoczyłam konferencję Lashtal jako przykład imprezy organizowanej profesjonalnie przez zaledwie kilka osób, z bardzo niszowego środowiska, jakim są thelemici.

Natomiast zastanawiam się nad tym, co ma być priorytetem, podstawowym celem tego wydarzenia: czy wypracowanie jakichś zasad współpracy i porozumienia między organizacjami/ grupkami pogańskimi czy pokazówka dla mediów. Bo jeśli chodzi o jakieś rzeczowe rozmowy o współpracy, to według mnie nie pod okiem dziennikarzy (co innego jakieś komunikaty, info do mediów po ustaleniu, co tak naprawdę zamierzamy robić )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 23:50 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
hanif napisał(a):
oczywiscie program trzeba opracowac przygotować etc.
a czemu nie dwa albo trzy dni?

Może faktycznie bo:
Amvaradel napisał(a):
Natomiast zastanawiam się nad tym, co ma być priorytetem, podstawowym celem tego wydarzenia: czy wypracowanie jakichś zasad współpracy i porozumienia między organizacjami/ grupkami pogańskimi czy pokazówka dla mediów. Bo jeśli chodzi o jakieś rzeczowe rozmowy o współpracy, to według mnie nie pod okiem dziennikarzy (co innego jakieś komunikaty, info do mediów po ustaleniu, co tak naprawdę zamierzamy robić )

Jak by to trwało te 2-3 dni to na początku bo się obgadało sprawy współpracy a finalnie przedstawiło je mediom. (Chyba że odbgadywanie było by jakoś zakulisowo i wcześniej.. tylko chyba było by w taki sposób trudniejsze.)

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 23:57 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Asphodelus napisał(a):
Jak by to trwało te 2-3 dni to na początku bo się obgadało sprawy współpracy a finalnie przedstawiło je mediom. (Chyba że odbgadywanie było by jakoś zakulisowo i wcześniej.. tylko chyba było by w taki sposób trudniejsze.)

Tak, w 2 dni mogłoby to wyjść.
Nie jestem za jakimś "zakulisowym" obgadywaniem :P Widzę jednak potrzebę, by najpierw poruszyć w wystąpieniach i dyskusjach takie tematy, które "leżą na wątrobie" różnym grupom, a dopiero jak dojdziemy do jakiegoś porozumienia przedstawiać to mediom.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 00:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Żeby w ogóle do takiego wydarzenia doszło pewne kwestie muszą zostać wyjaśnione i uzgodnione już wcześniej a samym Kongresie tylko niejako domknięte.
Poza tym- nic nie stoi na przeszkodzie by częśc obrad była zamknięta dla dziennikarzy i osób spoza środowiska.
Hej-tak btw to najwyraźnieżniej konstytuuje się nam Tymczasowy Komitet Organizacyjny 8)
Wypadało by teraz zapytac o zdanie przedstawicieli naważniejszych formalnych i nieformalnych grup pogańskich, około-pogańskich, quasi-pogańskich

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 09:37 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
hanif napisał(a):
Żeby w ogóle do takiego wydarzenia doszło pewne kwestie muszą zostać wyjaśnione i uzgodnione już wcześniej a samym Kongresie tylko niejako domknięte.
Poza tym- nic nie stoi na przeszkodzie by częśc obrad była zamknięta dla dziennikarzy i osób spoza środowiska.
Hej-tak btw to najwyraźnieżniej konstytuuje się nam Tymczasowy Komitet Organizacyjny 8)
Wypadało by teraz zapytac o zdanie przedstawicieli naważniejszych formalnych i nieformalnych grup pogańskich, około-pogańskich, quasi-pogańskich


Pomysł wydaje się interesujący i ze swej strony również zadeklarować mogę wsparcie w realizacji projektu (m.in. w zapewnieniu rozgłosu ;) ). Gwoli wtrącenia, jako ciekawostkę, przypomnę ten watek: http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?opt ... 9&catid=10 (co prawda z przed ładnych paru lat i odnoszący się do rodzimowierców, ale chodzi o analogię).

W tym miejscu od razu warto natomiast zauważyć, że pewne skrajne w swej ideologi grupy mogą nie być zainteresowane jakąkolwiek formą dialogu "ponadpogańskiego" ale w ich przypadku zakładam, że rozmową z nimi nie są będą zainteresowani również przedstawiciele PFI (więc problem niejako sam się rozwiązuje, bo jak baba z wozu to koniom lżej). Mimo wszystko również za całkiem realne uznaje natomiast zgromadzenie 200 - 300 osób, szczególnie jeśli takiemu kongresowi będą towarzyszyć dodatkowe "atrakcje" - np. spotkania ze znanymi osobami, np. pisarzami sympatyzującymi z naszymi środowiskami i wypowiadającymi się w temacie wierzeń rodzimych, etnicznych (sam miałbym przynajmniej jednego "kandydata" na takie spotkanie) czy na koniec koncert jakiegoś pogańskiego zespołu (choć to naturalnie przy spotkaniu 2-3 dniowym). Okres letni jest natomiast korzystny z jeszcze jednego powodu - łatwiejszy do zorganizowania i tańszy nocleg (choćby pod namiotem).

PS. "...piękny byłby to obraz gdyby szefowie RKP, RW i ZZWSW podali sobie ręce" - Asphodelus ależ to właśnie powoli zaczyna mieć miejsce. Tego lata mazowieckie przedstawicielstwa tych związków wspólnie zorganizowały jedno ze świat. Do tego dochodzą (póki co nieformalne) spotkania i rozmowy... 2013 może się więc okazać wspaniałym rokiem ;)

PS. II. Mogę prosić o wydzielenie tego tematu do odrębnego wątku?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 13:38 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Pomysł jest niapewno ciekawy - ze swojej strony moge zapewnić pomoc stowarzyszenia

http://ska2011.ugu.pl/

Mamy już troche doświadczenia - również w kontaktach z mediami, załatwianiu formalności itd.

Co do Asatru w USA ro rzeczywiście jest bardzo silne na Południu - co ciekawe bardzo silne są tam też tradycje militarne. Bardzo wielu tamtejszych wyznawców było albo jest w armii USA, odbycie służby mundurowej (jakiejś nie koniecznie w wojsku) uwaza się wręcz za obowiązek asatryjczyka :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 20:27 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 24 czerwca 2009, 22:59
Posty: 28
odbycie służby mundurowej (jakiejś nie koniecznie w wojsku) uwaza się wręcz za obowiązek asatryjczyka

Jak fajnie ze mam to juz 20 lat za soba ... :wink: wracajac do waszego tematu .. pomysl konferencji super ... Napewno trzydniowej ... najlepiej ... weekendowe spotkanie ludzi na poziomie ... ciekawa idea ... spotkanie kilku zwiazkow jak najbardziej ... moze wlasnie w tym bylaby sila przebicia ... ale jak pokazuje historia ... polacy nie umieja sie dogadac ze soba ... szczegolnie jesli rozni ich cos tak wielkiego jak wiara ... a przeciez w jednosci sila i powiazanie tego mogloby wiele pomoc dla nas wszystkich ... naglosnienie w mediach ... jak najbardziej ....

_________________
Śnij , jakbyś miał żyć wiecznie...Żyj , jakbyś miał dziś umrzeć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 21:37 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
hanif napisał(a):
Żeby w ogóle do takiego wydarzenia doszło pewne kwestie muszą zostać wyjaśnione i uzgodnione już wcześniej a samym Kongresie tylko niejako domknięte.

Niby jak? W mailach?
Cytuj:
Poza tym- nic nie stoi na przeszkodzie by częśc obrad była zamknięta dla dziennikarzy i osób spoza środowiska.
Jak najbardziej.
Cytuj:
Hej-tak btw to najwyraźnieżniej konstytuuje się nam Tymczasowy Komitet Organizacyjny 8)
Tak jakby :mrgreen:

Rork:
Cytuj:
W tym miejscu od razu warto natomiast zauważyć, że pewne skrajne w swej ideologi grupy mogą nie być zainteresowane jakąkolwiek formą dialogu "ponadpogańskiego" ale w ich przypadku zakładam, że rozmową z nimi nie są będą zainteresowani również przedstawiciele PFI (więc problem niejako sam się rozwiązuje, bo jak baba z wozu to koniom lżej).

Oficjalne zaproszenia można powysyłać do zarejestrowanych związków wyznaniowych, a poza tym ogłosić po prostu w kilku miejscach, że ma się odbyć takie wydarzenie i robić zapisy.
Cytuj:
Mimo wszystko również za całkiem realne uznaje natomiast zgromadzenie 200 - 300 osób,

Byłabym ostrożna z szacunkami. Najgorzej byłoby się przeliczyć i np. wynająć sale, za która nie będzie jak zapłacić, więc może jakieś zaliczki?

Cytuj:
szczególnie jeśli takiemu kongresowi będą towarzyszyć dodatkowe "atrakcje" - np. spotkania ze znanymi osobami, np. pisarzami sympatyzującymi z naszymi środowiskami i wypowiadającymi się w temacie wierzeń rodzimych, etnicznych (sam miałbym przynajmniej jednego "kandydata" na takie spotkanie) czy na koniec koncert jakiegoś pogańskiego zespołu (choć to naturalnie przy spotkaniu 2-3 dniowym). Okres letni jest natomiast korzystny z jeszcze jednego powodu - łatwiejszy do zorganizowania i tańszy nocleg (choćby pod namiotem).

To wtedy zaczyna przypominać piknik :wink: Nie ma sprawy, może być i piknik integracyjny :wink: Tylko piknik a kongres to trochę co innego, trzeba by się zdecydować, która formuła bardziej nam pasuje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pogańskie małżeństwo
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 10:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Cytuj:
szczególnie jeśli takiemu kongresowi będą towarzyszyć dodatkowe "atrakcje" - np. spotkania ze znanymi osobami, np. pisarzami sympatyzującymi z naszymi środowiskami i wypowiadającymi się w temacie wierzeń rodzimych, etnicznych (sam miałbym przynajmniej jednego "kandydata" na takie spotkanie) czy na koniec koncert jakiegoś pogańskiego zespołu (choć to naturalnie przy spotkaniu 2-3 dniowym). Okres letni jest natomiast korzystny z jeszcze jednego powodu - łatwiejszy do zorganizowania i tańszy nocleg (choćby pod namiotem).

To wtedy zaczyna przypominać piknik :wink: Nie ma sprawy, może być i piknik integracyjny :wink: Tylko piknik a kongres to trochę co innego, trzeba by się zdecydować, która formuła bardziej nam pasuje.


Nie koniecznie... W ciągu dnia kongres (a i ten nie ograniczający się wyłącznie do suchych debat ale właśnie wzbogacony odczytami lub panelami dyskusyjnymi ze znanymi osobami tudzież innymi projektami kulturalnymi) a wieczorem bardziej rozrywkowo, integracyjnie... Wiele zależy od właściwego przygotowania programu.

Co do kwestii finansowania - zbiórka czy nie, pewną kwotą organizatorzy winni dysponować wcześniej. W tym względzie radze natomiast zwrócić uwagę na organizowaną w Krakowie (niestety w tym roku nie sfinalizowaną i przeniesioną na 2013 r.) konferencję naukową "Współczesne neopogaństwo i rodzimowierstwo" http://www.neopoganstwo.strefa.pl/ W tym roku od prelegentów chciano pobierać opłatę konferencyjną w kwocie 150 złotych. Nie uważam by był to do końca przemyślany pomysł - co innego jeśli prelegent jest delegowany z jakieś uczelni i to ona pokrywa koszty udziału, jednak w przypadku pozostałych, chcących przedstawić swoje stanowisko (np. przedstawić swój związek czy reprezentowany przez siebie ruch) to nie dość, że prelegent poświęca swój czas i prace w przygotowanie prelekcji, to jeszcze musiałby ponosić tego koszty, które nie uwzględniają nawet zagwarantowania mu noclegu (stąd np. sugerowałem by organizatorzy rozważyli np. przyznanie kilku zielonych kart choćby po dwie dla każdego z formalnych, zarejestrowanych związków, które czując się zaproszone same zainteresowane byłby rozpropagowaniem konferencji)... Pomijam że omawiany tutaj kongres to nie konferencja naukowa (przy najmniej nie powszechnym, potocznym tego słowa znaczeniu) - ciut inne są jej cele i założenia - więc i inna winna być zaproponowana forma finansowania. Najrozsądniejsza byłaby tu opłata od wszystkich uczestników a i to na tyle niewielka by zbytnio nie odstraszyć w udziale. Optymalnym byłoby tu natomiast zorganizowanie sponsora ale to wcale nie będzie łatwe wyłacznie dla "kongresu pogańskiego" - stąd pomysł dodatkowych "atrakcji", tzw. imprez towarzyszących. Łatwiej bowiem będzie zarówno znaleźć sponsorów dla towarzyszącego kongresowi spotkania literackiego, koncertu tudzież giełdy minerałów, magicznych amuletów czy ziół dla medycyny naturalnej tudzież strojów i ozdób historycznych, niż dla samej debaty. Łatwiej też będzie uczestnikom zapłacić parę złotych za udział przy świadomości, iż nie grożą im wyłacznie odciski na tyłku. Także od wystawców takiej giełdy wpaść może parę złotych za tzw. placowe... Tak, tak - wiem, że ta brutalna rzeczywistość może zachwiać czyimś podejściem do kwestii ale nic się na to nie poradzi... No chyba ze ktoś ma bogatego wujka, który wszystko załatwi za ładne oczy albo księdza w rodzinie ;) ...

W każdym bądź razie na organizacje omawianego kongresu jest prawie rok - to dużo i mało jednocześnie... Dużo jeśli zaczniemy działać w tym kierunku od razu, już poważnie i racjonalnie myśląc o pewnych kwestiach. Mało jeśli zamierzamy przez 10 miesięcy deliberować, a potem chcieli zorganizować wszystko w przeciągu kilku dni. Osobiście uważam, że organizacja tego kongresu ma spore szanse powodzenia o ile np. zostanie zorganizowana gdzieś w centrum Polski, w miejscu ze stosunkowo dobrze zorganizowaną komunikacją publiczną, tam gdzie ruchy rodzimowiercze czy pogańskie i tak są najliczniejsze. Obstawiałbym Warszawę lub Łódź 9lub ich najbliższe okolice). Optymalnym rozwiązaniem byłoby połączenie kongresu ze wspomnianą wyżej konferencją naukową ale niestety wątpię by ktoś z pomorza tłukł się aż do Krakowa.

PS. Liczba 200 - 300 osób nie jest przesadzona - skoro na święto organizowane przez jeden związek rodzimowierczy potrafi przybyć 100 osób to ile może się stawić na kongres przy wsparciu trzech takich związków (nie licząc ewentualnego wsparcia pozostałych nieformalnych środowisk, których reprezentanci chcieliby się na kongresie zaprezentować)? Grunt tylko by informacja o takowej konferencji ukazała się odpowiednio wcześnie a nie kilka dni przed terminem jej przeprowadzenia.

PS. II Zaliczki dobra rzecz ale na zasadzie dobrowolności i stosownego zmotywowania: "wpłacasz odpowiednio wcześniej na konto - płacisz mniej np. o 20%".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 13:38 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Pozostaje jedno pytanie - jaki jest cel takiej imprezy??
Może widze dwa sensowne scenariusze
- zrobienie imprezy dla ludzi zainteresowanych pogaństwem gdzie ludzie doświadczeni dzielą się wiedzą z laikami czyli "poganie dla zainteresowanych pogaństwem" - taki jest np cel śląskiego paganfestu.
- impreza "poganie dla pogan" gdzie są wykładowcy z różnych ścieżek ale i publiczność jest pogańska - jest impreza, miłe towarzystwo i każdy znajdzie coś dla siebie na wykładach.
Jest jeszcze trzecia opcja czyli konferencja na której ustalano by scenariusze jakiejś współpracy pomiedzy ścieżkami - jak ktoś coś wymyśli to niech zaproponuje choć na gruncie czysto pogańskim i teologicznym nie widze takich możliwości. Albo inaczej - coś takiego wykluczało by bardzo wielu ludzi.
Myśle że nie da się np zrobić konferencji na którą chętnie przyjadą i Wiccanie i Asatryjczycy - to niewykonalne. Da się natomiast zrobić taką której fragmęty będą odpowiadać jednym i drugim osobno czyli każdy pojawi się aby posłuchać wybranych wykładów i dobrze się bawić w pozostałym czasie.
Ja osobiście opowiadam się za formą nr 2 czyli

"impreza "poganie dla pogan" gdzie są wykładowcy z różnych ścieżek ale i publiczność jest pogańska - jest impreza, miłe towarzystwo i każdy znajdzie coś dla siebie na wykładach."

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 14:13 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
A to nie da się tak, że przedpołudniem tak, popołudniem tak, a wieczorem jeszcze inaczej? :) Taki kongres w moim osobistym odczuciu powinien zawierać zarówno treści przekazywane "zielonym" na temat poszczególnych ruchów, może prezentujące wyniki jakichś badań, następnie część omawiającą problemy całego pogaństwa jak i poszczególnych ścieżek oraz próby uzgodnień dotyczące wspólnych celów, ustalenia, porozumienia, dyskusje... Zasadniczo natomiast uważam, że charakter takiego kongresu określiłyby najlepiej konkretne zgłoszone projekty wykładów i paneli dyskusyjnych. Ze swej strony (dotyczącej środowiska, które reprezentuje) wstępnie widział bym następujące tematy:

* Przybliżenie czym jest rodzimowierstwo i czym wyróżnia się od pozostałych nurtów pogańskich obecnych w Polsce;
* Prezentacja związków rodzimowierczych przez ich przedstawicieli (analogicznie mogłyby się zaprezentować zainteresowane tym inne grupy jak np. PFI czy środowiska nieformalne);

dodatkowo:
* Elementy rodzimych wierzeń Słowian w Polskiej literaturze (być może połączone z promocją pewnych publikacji - istnieje spora szansa, iż udałoby się to załatwić)
* Dyskusja na temat samookreślenia się Pogan i Rodzimowierców...

Naturalnie to tylko przykładowe propozycje, które możecie rozbudować o własne, które jeszcze bardziej ułatwiłyby nam doprecyzować charakter omawianego kongresu. No śmiało - bez krępacji - czekam na propozycje waszych tematów (póki co bez żadnych zobowiązań ;) ).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 15:51 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Myślę, że podstawową kwestią jest to, by się podzielono odpowiedzialnością. Doszły do mnie bowiem głosy ze gdyby za wszystko odpowiadała tylko jedna organizacja, to mogło by to wywołać sprzeciw pozostałych.

Najpierw zatem trzeba by dotrzec do szefów innych ugrupowań i przedstawic im tę propozycję, że wprawdzie pojawiła się tu i tu ale za pomyślałem są ludzie z różnych środowisk, nie ''upartyjniać'' ani nie uwypuklać róznic bo w ten sposób nic się nie zrobi. Rozdzielić zadania do wykonania. Czyli: ludzie z ''a'' robią ''x'' ludzie z ''b'' robią ''y''.

Viking wspominał o SKA oni nie są neopoganami, są ludźmi z zewnątrz zatem ich pomoc powinna byc wobec wszystkich taka sama.

Ale teraz konkretnie: wizja przygotowań:

1. Jak najszybsza propozycja skierowana do innych grup, propozycja wspólnej organizacji.
2. Po ugadaniu przygotowania.

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 20:55 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Ja chętnie pomoge ale musze znać cel i forme itd
Musze wiedzieć jak to będzie wyglądać np zapraszanie buddystów jak dla mnie nie ma wielkiego sensu chyba ze tematem bedzie religioznastwo a nie pogaństwo :wink: Potem bedziemy się dziwić że w odniesieniu do buddyzmu jakiś biskup mówi "pogański" :lol:
SKA oczywiście jest neutralne tutaj i myśle że jako stowarzyszenie udzieli wsparcia tak czy tak choć oczywiście najwiecej kontaktów jest w katowicach

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 21:33 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Asphodelus
Cytuj:
Myślę, że podstawową kwestią jest to, by się podzielono odpowiedzialnością. Doszły do mnie bowiem głosy ze gdyby za wszystko odpowiadała tylko jedna organizacja, to mogło by to wywołać sprzeciw pozostałych.

Na razie w dyskusji widzę czynny udział przedstawicieli: RKP, PFI, portalu Pantheion i stowarzyszenia SKA. To już kilka :)
Cytuj:
Najpierw zatem trzeba by dotrzec do szefów innych ugrupowań i przedstawic im tę propozycję, że wprawdzie pojawiła się tu i tu ale za pomyślałem są ludzie z różnych środowisk, nie ''upartyjniać'' ani nie uwypuklać róznic bo w ten sposób nic się nie zrobi.(...) 1. Jak najszybsza propozycja skierowana do innych grup, propozycja wspólnej organizacji.

Jestem za przedstawieniem propozycji, tylko... Organizacji czego? Konferencji quasi-naukowej, kongresu, pikniku integracyjnego dla pogan, festynu otwartego dla osób z zewnątrz i mediów czy czego? To trzeba sprecyzować, zanim wystąpimy z propozycjami współudziału. Bo na razie jest pomysł na zorganizowanie czegoś, ale dokładnie czego i po co to jeszcze nie wiadomo.

Rork:
Cytuj:
A to nie da się tak, że przedpołudniem tak, popołudniem tak, a wieczorem jeszcze inaczej? :) Taki kongres w moim osobistym odczuciu powinien zawierać zarówno treści przekazywane "zielonym" na temat poszczególnych ruchów, może prezentujące wyniki jakichś badań, następnie część omawiającą problemy całego pogaństwa jak i poszczególnych ścieżek oraz próby uzgodnień dotyczące wspólnych celów, ustalenia, porozumienia, dyskusje...

Na pewno da się połączyć kilka z w/w rzeczy, ale jednak trzeba ustalić główną wizję i cele.
Czy impreza tylko dla pogan? Zamknięta? Czy wręcz przeciwnie, robimy coś otwartego dla wszystkich zainteresowanych, w tym także osób "zielonych", rodzin z dziećmi etc.
Każdy wybór ma swoje plusy i minusy. Jeśli np. zorganizujemy wiele różnych prelekcji, pokazów, parę stoisk, to wyjdzie przyjemna impreza, na którą spokojnie można zapraszać i rodziny z dziećmi i osoby spoza pogańskiego środowiska, ale według mnie nici wyjdą z poważnych obrad. Jeśli zdecydujemy się na poważniejsze obrady, to z kolei nie ma sensu ściągać na siłę jak najwięcej osób i szykować rozrywkowe atrakcje...

Viking:
Cytuj:
"impreza "poganie dla pogan" gdzie są wykładowcy z różnych ścieżek ale i publiczność jest pogańska - jest impreza, miłe towarzystwo i każdy znajdzie coś dla siebie na wykładach."

To w zasadzie nie różniłoby się od corocznie organizowanej konferencji PFI, może nieco większej...
Cytuj:
zrobienie imprezy dla ludzi zainteresowanych pogaństwem gdzie ludzie doświadczeni dzielą się wiedzą z laikami czyli "poganie dla zainteresowanych pogaństwem" - taki jest np cel śląskiego paganfestu.
Ta opcja jest całkiem fajna, przybliża pogaństwo społeczeństwu. Wielki piknik z różnymi warsztatami, stoiskami, może przedstawieniami... można zaprosić i rodziny z dziećmi, i media :D
Cytuj:
Jest jeszcze trzecia opcja czyli konferencja na której ustalano by scenariusze jakiejś współpracy pomiedzy ścieżkami
No i myślę, że tylko taką opcję warto nazywać kongresem, ale przyznaję, że jest ona najmniej rozrywkowa ze wszystkich.

Rork:
Cytuj:
czekam na propozycje waszych tematów (póki co bez żadnych zobowiązań ;) ).

- jaki pozytywny (auto)wizerunek pogan warto promować
Inspiracja np. taka koszulka sikhów
Obrazek
Co wypisaliby sobie polscy poganie?
- jaki może być pozytywny wkład pogan w społeczeństwo
- czy i jak włączać się w działania o państwo neutralne światopoglądowo, z kim współpracować
No i moja ulubiona działka: kult Natury w praktyce :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 21:44 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Jak powie o buddyzmie pogański to tylko się cieszyć. Buddyzm ma niezły PR, takiego jakiego można tylko pozazdrościć (pomimo rzygów Cejrowskiego).
Pamiętajmy od czego cała dyskusja o imprezie się zaczęła. Od sytuacji prawno-społecznej "pogaństwa" w Polsce. I dlatego też zaproponowałem, by brały udział nie tylko grupy pogańskie.
Ale po kolei:
Obstaję zdecydowanie przy kongresie nie konferencji. konferencja ma wymiar bardziej naukowo-badawczy a kongres to spotkanie przedstawicieli jakiejś dziedziny czy grupy, o wymiarze bardziej społecznym i skierowanym do ogółu społeczeństwa.
Jeśli chodzi o cele to widzę trzy zasadnicze cele Kongresu:
1. Powołanie ponadwyznaniowej, niesekciarskiej organizacji, trochę na wzór Polskiej Unii Buddyjskiej, służącej reprezentowaniu całego środowiska "pogańskiego' na zewnątrz, szczególnie w sprawach zwiazanych z dyskryminacją wyznaniową itp.
2. Wypromowanie a właściwie wykreowanie w mediach i świadomości społecznej "marki" pogaństwo.
3. Doprowadzenie do zmian społeczno-prawnych owocujących, przestrzeganiem prawnego i konstytucyjnego porządku Rzeczy Pospolitej, praw człowieka i zasad demokratycznego państwa prawa w kwestii równouprawnienia i ochrony praw mniejszości religijnych. Tu od razu uwaga: warto kłaśc nacisk na domaganie się przestrzegania prawa obowiazującego w Polsce i prawa mniejszości
Wiem, ze zwłaszcza cel 3 jest mocno ambitny ale historia społeczna ostatniego stulecia to w dużej mierze hostroia osiągania takich właśnie celów.

Dlatego też postulowałem, by prócz strikte pogańskich grup w Kongresie brały udział inne mniejszosci wyznaniowe obecne w Polsce. jakie to kwestia otwarta.

Jeżeli jak wynika z dyskusji, jest kilka osób poważnie zainteresowanych takim wydarzeniem i pracą przy organizacji to proponuję
1) aby takie osoby zadeklarowały w tym wątku swoja pomoc z deklaracją czym mogą się zająć (podając przy okazji swą przynależność ścieżkowo- formalną)
2) zorganizować jak najszybciej spotkanie "Komitetu Organizacyjnego" z udziałem przedstawicieli możliwe dużej ilości grup pogańskich o rozmaitej prowieniencji
3) tu pytanie do przedstawicieli RKP- czy takie spotkanie mogłoby się odbyć przy okazji Święta Plonów 22 IX w Mazowieckim Chramie RKP?

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 00:43 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Hmmm hmm jak się wszystko ustali to moge coś powiedzieć - bo poza opcja pierwsza i druga raczej siebie nie widze w organizowaniu :wink:
A co do liczby uczestników to aż tak bym nie szalał - od jakiegoś czasu organizuje koncerty i inne imprezy i nauczyłem się ostrożnie liczyć szacunkowych gości :wink:

A czy taką organizacją o której mówisz nie jest PFI? :wink: Jednak osobiście wydaje mi się panuje u nas zbyt wielka różnorodność aby istniało coś takiego jak marka "pogańska" - wzorcem poganina może być pacyfistyczny hipis albo rozwalający wszystkim głowy zawodowy żołnierz.

Pozwole sobie zacytować Rutiliusa i jego wypowiedź z portyku

"Zgadzam się, że spotkać się, to fajna rzecz, ale jeśli chodzi o ściągnięcie kilkuset ludzi z całej Polski, to trzeba im powiedzieć po co mają przyjechać. Z asatryjczykami czy rodzimowiercami potrafię sobie wyobrazić na przykład wspólną konferencję quasi-naukową o teologii politeistycznej, ale co konkretnie mielibyśmy wspólnie zrobić z wiccanami czy thelemitami? Jakie mamy wspólne interesy, idee czy działania?
Zresztą wyglądałoby to pewnie tak, że przyjechałoby kilka setek różnych rodzimowierców, kilkudziesięciu wiccan i pseudowiccan, kilkunastu asatryjczyków i kilku hellenistów. No i co? Nie neguję samej inicjatywy, tylko nie widzę (jeszcze) w niej żadnego wiodącego sensu.
Chodzi Ci o rozgłos? Nie jestem przekonany, że jest to coś, co jest nam potrzebne w takiej formie, zwłaszcza, że przekaz i tak zostanie zdominowany przez wicca i rodzimowierstwo.
Pogaństwo nie jest jedną wielką religią i nie powinno moim skromnym zdaniem stwarzać takiego pozoru.
Nie mówiąc o tym, że my, jako helleniści w ogóle nie jesteśmy gotowi by wystąpić wobec innych jako podmiot. Spójrzmy prawdzie w oczy: hellenizmu w Polsce jeszcze faktycznie nie ma, są tylko helleniści."

Nie jestem aż tak sceptycznie nastawiony ale sporo racji w tym jest -nie moge mówić za innych asatryjczyków ale myśle ze wielu wypowie się w podobnym tonie. Dlatego byłby za opcją pierwszą lub nr dwa z pomysłów które podałem...Lepiej zrobić fajną impreze ze sporą dawką wiedzy niż budować kolejną organizacja od której połowa ludzi bedzie się odżegnywać rękami i nogami :?

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 08:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Dla mnie te wspólne interesy i działania są bardzo proste i oczywiste.

Niedługo mój syn pójdzie do szkoły i najprawdopodobniej będzie jedynym w swojej klasie, który nie będzie chodził na religię, ani nie będzie ochrzczony, na sali będzie wisiał symbol, jednego konkretnego wyznania a na świadectwie będzie miał w jednym miejscu zamiast oceny kreskę. Bardzo bym chciał aby Jego (i moja) godność, równość wobec prawa i wolność zarówno wyznawania, manifestowania jak i ukrywania poglądów religijnych były poszanowane. By mógł, po weekendzie, opowiedzieć, że był z tatą na obrzędzie Plonów w Chramie i spotkać się z szacunkiem i zainteresowaniem a nie odrzuceniem.
Dla mnie to wystarczający powód.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 08:45 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Uważam, że nie ma potrzeby powoływania do życia nowej organizacji, wystarczyłaby współpraca istniejących.
Dla osiągnięcia tego, o czym pisze Hanif i co w pełni rozumiem, konieczna jest zmiana wizerunku poganina w polskim społeczeństwie oraz zmiany w polityce w kierunku państwa rzeczywiście uwzględniającego w praktyce różnorodność wyznaniową. Nie jest to zadanie łatwe, ani możliwe do szybkiej realizacji, jednak wykonalne.
Opcja 1 "poganie dla pogan" - moim zdaniem to już jest
Opcja 2 "festyn dla wszystkich zainteresowanych" - to służyłoby dobrze budowaniu pozytywnego wizerunku
Opcja 3 kongres - umożliwiłoby głębsze zastanowienie się i ustalenie współpracy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Na pewno da się połączyć kilka z w/w rzeczy, ale jednak trzeba ustalić główną wizję i cele.


Dla tego jeszcze raz - zbierzmy do kupy (że się tak brzydko wyrażę) wszystkie propozycje odczytów i spotkań i zobaczmy jaka forma będzie dla tego ogólnie najodpowiedniejsza.

Cytuj:
Rork:
Cytuj:
czekam na propozycje waszych tematów (póki co bez żadnych zobowiązań ;) ).

- jaki pozytywny (auto)wizerunek pogan warto promować
Inspiracja np. taka koszulka sikhów
Obrazek
Co wypisaliby sobie polscy poganie?
- jaki może być pozytywny wkład pogan w społeczeństwo
- czy i jak włączać się w działania o państwo neutralne światopoglądowo, z kim współpracować
No i moja ulubiona działka: kult Natury w praktyce :mrgreen:


...dopisujemy do listy ;)

----------------------

hanif napisał(a):
1. Powołanie ponadwyznaniowej, niesekciarskiej organizacji, trochę na wzór Polskiej Unii Buddyjskiej, służącej reprezentowaniu całego środowiska "pogańskiego' na zewnątrz, szczególnie w sprawach zwiazanych z dyskryminacją wyznaniową itp.


Generalnie byłbym za ale... 1. Czy nie za wcześnie jednak na to? 2. Czy nie jest to mnożenie bytów - czy takiej funkcji nie miało poniekąd pełnić PFI?

Cytuj:
1) aby takie osoby zadeklarowały w tym wątku swoja pomoc z deklaracją czym mogą się zająć (podając przy okazji swą przynależność ścieżkowo- formalną)


Wstępnie jako rodzimowierca mogę pomóc w rozpropagowaniu kongresu, poprowadzeniu jego konta na FB, pomóc w dotarciu (na ile to możliwe) do pozostałych grup rodzimowierczych, pomóc w organizacji tzw. ewentów towarzyszących (np. spotkania literackiego).

Cytuj:
3) tu pytanie do przedstawicieli RKP- czy takie spotkanie mogłoby się odbyć przy okazji Święta Plonów 22 IX w Mazowieckim Chramie RKP?


A zdążycie do 22.IX? Przy okazji to nie (bo święto to jednak święto, po za tym z doświadczenia wiem, że zwykle przy organizacji takich obchodów na nic więcej nie ma czasu) ale tuż przed myślę, że nie powinno być tym większego problemu. ;) Wstępnie początek obchodów wyznaczony jest na 14.00 (docelowo może ciut później) a więc nic nie stoi na przeszkodzie by spotkać się wczęsniej tego samego dnia, bliżej południa, by usiąść i pogadać (naturalnie o ile nie przeszkadza to innym i np. nie kolidowałoby to z organizowanymi przez nich, być może w tym samym okresie, świętami).

------------------------------

Amvaradel napisał(a):
Uważam, że nie ma potrzeby powoływania do życia nowej organizacji, wystarczyłaby współpraca istniejących.


Dla tego jeszcze raz (choć z perspektywy rodzimowierstwa) przypomnę dyskusje z przed paru lat: http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?opt ... 9&catid=10 - może nie tyle organizacja co w zupełności wystarczy powołać (bo już nawet nie stworzyć) swego rodzaju rade, forum stałej współpracy osób tym zainteresowanych reprezentujących różne ścieżki pogańskie, rodzaj oficjalnego porozumienia jednocześnie nie ograniczającego autonomii już istniejących wspólnot i związków. Na początek może to być nawet "Komitet organizacyjny konferencji", który z czasem przekształcić mógłby się w coś b. trwałego (z możliwością poszerzenia swego składu o przedstawicieli innych środowisk tym zainteresowanych).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 11:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
Dlaczego nowy podmiot a nie PFI?

1) PFI jest organizacją międzynarodową, nie krajową i zrzesza poszczególne osoby, nie organizacje tak więc formalnie reprezentuje tylko i wyłącznie swoich członków. O ile w ogóle ma osobowosc prawną w Polsce. Właśnie- jaki jest status formalno prawny PFI Polska.
2) Powołanie nowej organizacji formalnej da też możliwość odcięcia przy jej powstawaniu wszelkich zaszłości i animozji osobistych i doktrynalnych.
3) Taka struktura do której wejdą rozmaite mniejsze i większe grupy, formalnie/oficjalnie da im możliwość działania np. wynajęcia sali, przeprowadzenia biletowanego spotkania czy skorzystania z odpisu podatkowego 1%
Chociaż oczywiście, jako skrajny pragmatyk, nie jestem jakoś specjalnie emocjonalnie zwiazany z tym pomysłem, o ile inny sposób realizacji celów okaże się skuteczniejszy.


Co do terminu:
Nie upieram się przy zgłoszonym pomyśle. Tylko jeżeli miałaby to być wcześniejsza godzina to może to byc trochę problem z dojazdem dla niektórych. Godzina 14 jako początek obchodów wydaje mi sie nieco nierealna jak mi podpowiada doświadczenie z ostatnich trzech lat.
Sądzę, że na spotkanie organizacyjne, będziemy potrzebować 2h więc na 2 h przed realna godzina rozpoczęcia obchodów.

A no czując się w jakiś stopniu sprawcą całego zamieszania, to wypoadałoby zacząć od siebie:
kwestie zwiazane ze statutem, rejestracją itp. ewentualnie powstałej organizacji
wynajmem sali itp.
reklamą i promocją, Pr-em, kontaktem z mediami
a co do ścieżki... to kręta ona i mniej czytelna aniżeli ścieżka węża na skale

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 14:33 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 9 maja 2012, 21:02
Posty: 58
Niestety najprawdopodobniej obecnosc przedstawicielstwa Pantheionu była by mocno ograniczona (do mnie i do Vikinga) albo w ogóle się nie pojawi, po za tym, mieszkamy dośc daleko od siebie, co znacznie utrudniło by współpracę przygotowawczą. Nie mówię oczywiście z tego miejsca, ze ja albo Pantheion się wycofuję- zobaczymy jaką decyzję podejmie Viking.

Amvaradel napisał(a):
Uważam, że nie ma potrzeby powoływania do życia nowej organizacji, wystarczyłaby współpraca istniejących.
Dla osiągnięcia tego, o czym pisze Hanif i co w pełni rozumiem, konieczna jest zmiana wizerunku poganina w polskim społeczeństwie oraz zmiany w polityce w kierunku państwa rzeczywiście uwzględniającego w praktyce różnorodność wyznaniową. Nie jest to zadanie łatwe, ani możliwe do szybkiej realizacji, jednak wykonalne.
Opcja 1 "poganie dla pogan" - moim zdaniem to już jest
Opcja 2 "festyn dla wszystkich zainteresowanych" - to służyłoby dobrze budowaniu pozytywnego wizerunku
Opcja 3 kongres - umożliwiłoby głębsze zastanowienie się i ustalenie współpracy

Zależy jeszcze czy samo zdarzenie miało byc jedno- czy kilkudniowe.
Jeśli trwało by jeden dzień, to trzeba by wybrac tylko jedną z powyższych opcji. Jeśli kilkudniowe to spokojnie wszystkie 3 mogłby byc wykorzystane.

Ja osobiście uważam, że jeśli wygrała by opcja jednodniowa, to winien byc zorganizowany kongres, ale otwarty, z dostępem do mediów.

Opcja kilkudniowa: 1. dzień ''poganie dla pogan''.
2. dzień otwarty dla mediów kongres, wraz z wywiadami, oraz masowym coming out.
3. dzień festyn dla ''wszystkich zainteresowanych'' zarówno dla mediów jak i szerokiej publiczności.
Nie wiem czy byłby sens wydłużania na więcęj niż 3 dni, koszta mogły by byc za duże.

Co do organizacji: jeśli ja i Viking się nie wycofamy to tak jak już wcześniej mówiła Amvaradel za organizację będą odpowiadac wspólnie: RKP, FPI, Pamtheion, SKA zatem nie może byc patronat samego FPI.

Rork napisał(a):
wystarczy powołać (bo już nawet nie stworzyć) swego rodzaju rade, forum stałej współpracy osób tym zainteresowanych reprezentujących różne ścieżki pogańskie, rodzaj oficjalnego porozumienia jednocześnie nie ograniczającego autonomii już istniejących wspólnot i związków. Na początek może to być nawet "Komitet organizacyjny konferencji", który z czasem przekształcić mógłby się w coś b. trwałego (z możliwością poszerzenia swego składu o przedstawicieli innych środowisk tym zainteresowanych).

To było by dobre, bo nie było by oskarżeń że ''tylko jedni za tym stoją''. Zabrzmi to brutalnie ale dla niektórych nazwa FPI działa jak płachta na byka i nawet merytoryczne tłumaczenie nie pomaga. Może gdyby konflikotwcy zobaczyli że za Kongres będą odpowiadac nie tylko ludzie z FPI to odłożą bezmyślne kłótnie i swary szkodzace tylko pogaństwu.

hanif napisał(a):
1. Powołanie ponadwyznaniowej, niesekciarskiej organizacji, trochę na wzór Polskiej Unii Buddyjskiej, służącej reprezentowaniu całego środowiska "pogańskiego' na zewnątrz, szczególnie w sprawach zwiazanych z dyskryminacją wyznaniową itp.

Choc jestem z natury optymistą to uważam, ze w prawdzie na jeden kongres nasze środowisko by się zjechało i wypracowało na 3 dni zgodny program, to nie wiem czy taka organizacja ogólnopogańska wzorowana na buddyźmie by się utrzymała... chyba żeby pod karą wykluczenia zakazac kłótni teologiczno organizacyjnych i ściśle skupic się na ww. celach

Cytuj:
2. Wypromowanie a właściwie wykreowanie w mediach i świadomości społecznej "marki" pogaństwo.

Nie zapominaj, ze nie wszyscy indentyfikują się z tym słowem, ja wolę termin politeizm, rodzimowiercy -rodzimowierstwo, inni jeszcze-religie etniczne. Możemy współpracowac-ale całkowite zacieranie różnic nie jest dobre.

Cytuj:
3. Doprowadzenie do zmian społeczno-prawnych owocujących, przestrzeganiem prawnego i konstytucyjnego porządku Rzeczy Pospolitej, praw człowieka i zasad demokratycznego państwa prawa w kwestii równouprawnienia i ochrony praw mniejszości religijnych. Tu od razu uwaga: warto kłaśc nacisk na domaganie się przestrzegania prawa obowiazującego w Polsce i prawa mniejszości
Wiem, ze zwłaszcza cel 3 jest mocno ambitny ale historia społeczna ostatniego stulecia to w dużej mierze hostroia osiągania takich właśnie celów.

Tu pełna zgoda.

Cytuj:
Dlatego też postulowałem, by prócz strikte pogańskich grup w Kongresie brały udział inne mniejszosci wyznaniowe obecne w Polsce. jakie to kwestia otwarta.

Tylko że widzisz, status takich np. buddystów jest inny niż nas, oni są już nawet ''uznani'' przez KK który ich nie atakuje już jako ''sekciarzy i diabłów wcielonych.''


Cytuj:
1) aby takie osoby zadeklarowały w tym wątku swoja pomoc z deklaracją czym mogą się zająć (podając przy okazji swą przynależność ścieżkowo- formalną)

Ja się może zadeklaruję, zobaczę jeszcze co powie Viking. W najgorszym razie byłbym jedynym przedstawicielem hellenizmu i Pantheionu i w związku z powyższym, obawiam się marginalizacji.

Cytuj:
2) zorganizować jak najszybciej spotkanie "Komitetu Organizacyjnego" z udziałem przedstawicieli możliwe dużej ilości grup pogańskich o rozmaitej prowieniencji

JW.

_________________
Bo ceną wolności jest wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 14:59 
Offline
Koordynator PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:06
Posty: 232
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Wątek i pomysł bardzo interesujący. Uważam, że formuła współpracy organizacji jest efektywna i się sprawdza - nie ma potrzeby tworzenia nowych ciał i nowych nazw. W tym roku PFI dwukrotnie współpracowało z RKP i jednokrotnie z Asatru Polska i ta współpraca okazała się udana.

Osobiście widzę płaszczyznę porozumienia między przedstawicielami religii rekonstrukcyjnych a Wiccanami, nie widzę też powodów by z góry odrzucać współpracę z thelemitami. Co do terminu zebrania jestem otwarta. Na dzisiejszym comiesięcznym spotkaniu PFI w Warszawie poruszę temat i zobaczę co ludzie o nim myślą. Osoby zainteresowane, które chciałyby ten pomysł przedyskutować będą bardzo mile widziane dziś o 20 w miejscu, o które proszę pytać Berenikę na privie.

Pozdrawiam,

Luiza

_________________
Pani Utrzymująca Arbuz na Swych Ramionach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Organizacja kongresu pogańskiego
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 15:23 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Asphodelus napisał(a):
Ja się może zadeklaruję, zobaczę jeszcze co powie Viking. W najgorszym razie byłbym jedynym przedstawicielem hellenizmu i Pantheionu i w związku z powyższym, obawiam się marginalizacji.


A czego się tu obawiać? Przedstawiciele to zazwyczaj kilka osób. ;)

Luiza napisał(a):
W tym roku PFI dwukrotnie współpracowało z RKP i jednokrotnie z Asatru Polska i ta współpraca okazała się udana.


Z tego wynika, że mamy przynajmniej trzy środowiska, które wykazują skłonność do wspólnego działania (a przypuszczam że z czasem dołączą także inni)... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL